CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nissangetz

Mengapa Kita Nak Melancong ?

Peterpan17 posted on 18-9-2014 06:33 PM
Kereta apa2 saja. Hahahaha!! Aju kerja dlm travel industry. Tp aku bahagian transport & inbound

Kalau buat business travel dengan u ok kot hah my husband next project travel business ni lah..

Even rumah kami pun kalau boleh dia nak sewakan..nasib baik dapat bini cam me yang tidak kisah sangat.. Sebab idea dia sungguh crazy.  

Peterpan17 posted on 18-9-2014 06:31 PM
Setiap org ada kehendak berbeza. Ko ada duit suka travel in style. Tak
kisahlah. Mslhnya yg tak m ...

I don't travel in style sebenarnya..  Let's say we the sempoi couple. We don't flash Apa kami ada masa travel..  

Peterpan17 posted on 18-9-2014 11:03 PM
Yup! kami org yg simple. Material ni bg aku ada jenis manusia suka show off konon dia byk duit. Tp ...

aku percaya org2 kat travel forum nie semuanyer dah dewasa dan pandai manage financial masing2.....tak perlu lah nak remind us bout how to manage our financial mcm budak2 yg baru nak hidup...

Lain org lain priority dlm hidupnyer.....if org risau kalu travel nanti financial dia goyah, then dont travel....simple as that....if org financial goyah but still nak travel, it's up to them too....coz it's nothing to do with me or u.....lain lah kalu dia minta pinjam duit kita ker kan.....

midori888 posted on 19-9-2014 09:04 AM
aku percaya org2 kat travel forum nie semuanyer dah dewasa dan pandai manage financial masing2.. ...

Aku pun percaya begitu. Mcm ko ckp, lain klu dia minta duit dgn kita. Atau pun depa tu adik beradik family member kah apa.

My story td tu just to remind us, tak perlulah kita pandang org yg bergaya tu byk duit, org yg simple tu sengkek. Psl manusia ni judgemental sgt dgn kita secara luaran.

faraway1 posted on 19-9-2014 07:52 AM
Kalau buat business travel dengan u ok kot hah my husband next project travel business ni lah..
...

Aku bahagian inbound dgn transportation. Klu outbound lesen tengah dibekukan oleh Kementerian. So, as long as dia punya business outbound dr Canada ke Msia, aku boleh accept.Atau pun dia ada enquire about transportation.

faraway1 posted on 19-9-2014 07:54 AM
I don't travel in style sebenarnya..  Let's say we the sempoi couple. We don't flash Apa kami ada  ...

Kami suka travel secara independent & back packing psl kami bebas utk stop atau teruskan perjalanan bila2 masa. Kami blh atur apa yg kami nak tgk bukan apa yg org suruh tengok. Tempat tinggal pula bukan jd isu asalkan bersih. Kami suka yg ada tempat masak, blh kami masak2 klu ada time. Klu takde time, makan kat luar sajalah. Dpt masak juga lbh menjimatkan disamping dpt makan makanan yg kita rindu

Pokok pangkalnya, setiap org ada kehendak travelling yg berbeza. Klu ada duit, nak travel dgn private jet, lantaklahkan. Bukan dia minta duit aku pun

Follow Us
Peterpan17 posted on 19-9-2014 09:10 AM
Aku pun percaya begitu. Mcm ko ckp, lain klu dia minta duit dgn kita. Atau pun depa tu adik beradi ...

agree.....tak perlu nak judgemental sgt kat org.....

midori888 posted on 19-9-2014 09:04 AM
aku percaya org2 kat travel forum nie semuanyer dah dewasa dan pandai manage financial masing2.. ...

totally agree!! mstilah forumer2 kt sini dah matured, dah pandai uruskan finance masing2..kalo tak,mcm mana nak travel kan.

dulu masa kecik tak merasa travel atau orang kata makan angin.. habis-habis kuat pun balik kampung nenek, atuk.. tu pun dah rasa seronok sebab perjalanan jauh, makan masa 6-7 jam.. pastu balik lama, 3-4 hari..
kalau ada kenduri, seminggu laa jawabnya.. mak ayah pulak memang tak mampu nak bawak anak-anak makan angin, sekadar berkelah, keluar jalan-jalan tempat menarik sekitar daerah tempat tinggal, dah cukup gembira buat kami adik beradik.. paling kuat pun, ikut rombongan sekolah ke tempat-tempat menarik dalam malaysia..

tapi bila adik beradik masing-masing dah besar, dah ada kerjaya sendiri dan duduk berjauhan.. kami mula eratkan hubungan kekeluargaan tu dengan cara mengadakan satu kali setahun family trip.. mula dulu, dalam malaysia ajer, ke pulau, ke tempat-tempat sejarah, ke tempat-tempat percutian mcm cameron, langkawi, atau mana-mana jerla dalam malaysia ni atau ambil peluang masa adik beradik konvokesyen.. kemudian, cuba ke luar negara pulak.. tapi ke luar negara ni, kami tak derla memaksa atau kata mesti semua keluarga lengkap ada, terpulang pada siapa yang nak pergi..sebab masing-masing punya kewangan lain-lain kan..

biasanya, samada dalam malaysia atau luar malaysia, kami akan plan dulu, kemudian, bincang secara serius, survey segala keperluan dari segi tempat tinggal dan kos-kos yang perlu.. mana-mana yang bersifat booking, kami bayar booking dulu, kemudian bayar sikit-sikit pada seorang ahli keluarga yang diamanahkan utk pegang dana sehinggalah semua dana dilunaskan.. tu cara kitorang.. kalau tak buat macamtu, jawabnya, tak merasalah nak jenjalan.. macam tiket flight pulak, amik peluang masa harga murah dengan cara booking awal atau matta fair..

actually, luar negara ni, aku takde pengalaman sebabnya baru pergi singapore, kedua bakal pergi indonesia.. tahun depan tak tau lagilaa.. sebab sebelum-sebelum ni, aku masih tak berkemampuan untuk berjalan-jalan ke luar negara.. ni pon angan-angan nak jelajah asean dulu.. angan-angannya gitulaa.. sampai ke tak tu, tak taulaa..

bagi aku, dengan cara simpan duit sikit-sikit, insya-Allah boleh laa nak lepaskan hajat untuk jalan-jalan..
travel ni boleh release tension.. keduanya, merasa tengok tempat orang, walaupun dalam malaysia je pun..
ketiganya, of course meluaskan pandangan, pengalaman..

kalau sampai berhutang untuk jalan-jalan, bukan boleh release tension, silap-silap, sakit kepala pulak fikir hutang yang terbeban tu..

Sy plk suke travel mewarisi sifat ibu...
Sy tgk mak sy setiap kali travel xlupe bsedekah.. Sbb tu murah rezeki kot..

Bile p negara lg miskin dan susahdr kite, kite rs bsyukur sgt...

Setiap kali travel sy xlupe bwk gula2, biskut or coklat utk sedekahkn kt kanak2/ penjual yg bdk/ peminta sedekah, surau n masjid yg kite singgah solat...

Selain tu, kite kene pandai manage financial... Kene ada investment n saving..

Pastu kos travel dh split. Mula2 beli tiket.. Pastu 2bln ke booking hotel, byr cc kt agoda, pastu simpanla duit tuk convert currency ms p nanti...
Okla x terbeban.. Setakat ni travel x penah bhutang n cuma ada hutang rumah n kereta je...

Sy jimat sbb xpskai brg branded sgt.. Sederhana je... X vogue or habis duit tang mekap... N every year gaji naik tp expenses kite remain sama je... Kite x upgrade kehendak kite... Topup kt saving n tabung travel... Last edited by hazryka on 19-9-2014 10:37 PM

hazryka posted on 19-9-2014 09:33 AM
Sy plk suke travel mewarisi sifat ibu...
Sy tgk mak sy setiap kali travel xlupe bsedekah.. Sbb tu m ...

Me harap u bagi gegula tu dekat sekolah ke apa bukan dekat bebudak tepi jalan..

Tiap kali me travel ke india sebagai contoh  bebudak homeless berlari lari sebut sweet sweet..
Dalam hati me maki pelancong yang mengajar bebudak ni
Meminta minta. Kesian betul...  

spenstar posted on 4-9-2014 12:54 PM
nasib baiklah dpt wife yg kaki jalan jugak

wife nie sebenarnya ikut suami ajek.
kalau suami kaki jalan/travel, wife pun lama2 misti ikut jugak. wife nie senang. suka ke tak suka ke misti finally misti ikut minat suami.

kalau dapat suami yang bukan kaki jalan/travel, itu yang hazab nak mampus nak adjust "lifestyle" tu.

aku sungguh tak paham kenapa laaaa wujudnya orang mcm nie? adoiilah
aku ingatkan semua orang suka berjalan2.

sapa2 orang belum kawen kat sini, tanya dulu soalan ini kat partner- yu suka jalan2/travel tak? seblum kawen.
kalau suka, okl boleh proceed.
kalau tak suka, takyah kawen lah. nanti cepat sentap/dengki dgn orang2 yg berjalan sakan - updates kat Facebook.
usahkan facebook, adik ipar yg berjalan pun boleh dengki jugak. muahahahhaaha
adik ipar ppuan aku cikgu, kawen dgn cikgu. berjalan sakan gak. wp derang takde la gi overseas mcm korang2 tapi, cuti sekolah ada ajek berjalan ke pulau pinang la.. johor la.. kelantan la... ikut budget/ikut kemampuan lah. at least bawak anak bini makan angin, jalan2 kan...

wujud jugak orang begini... otak aku tak boleh nak hadamlah..

Last edited by Hana on 20-9-2014 08:15 AM

bunga_lestari posted on 19-9-2014 04:35 AM
dulu masa kecik tak merasa travel atau orang kata makan angin.. habis-habis kuat pun balik kampung n ...

dalam family me,  me sorang aje suka travel..  yang lain tidak,  me ada 7 beradik..
bebaru ni me balik Malaysia..  angkut semua bawak berjalan pun susah..  dapat kumpulkan 2 adik aje..
lain banyak songeh so bye bye..

sebab tu me tak ajak adik beradik datang rumah ke kat Canada ni sebab
me tahu dorang takkan sampai punya hahaha

but walaupun tak dijemput but dorang tau dorang boleh datang bebila...

Hana posted on 20-9-2014 08:12 AM
wife nie sebenarnya ikut suami ajek.
kalau suami kaki jalan/travel, wife pun lama2 misti ikut jug ...

Tak betul juga. Wife aku suka berjalan sejak zaman bujang. Aku lbh suka pompuan yg ada own circle of friends & ada minat sendiri bukan jenis yg semua nak ikut/tunggu suami. Pompuan yg yakin pd diri sendiri, tau apa yg dia mau.

Pompuan jenis clinging dgn kita, mengada2, cepat sentap & kuat jeles, aku tolak jauh2.

Apa2 hal pun aku suka statement ko.  Kat sini takde button Like pula. Last edited by Peterpan17 on 20-9-2014 09:25 AM

faraway1 posted on 20-9-2014 08:41 AM
dalam family me,  me sorang aje suka travel..  yang lain tidak,  me ada 7 beradik..
bebaru ni me ...

Kami adik beradik yg kaki jln 4 org je. Yg lg 4 jenis memerap di rumah. Hahahaha!

faraway1 posted on 20-9-2014 04:06 AM
Me harap u bagi gegula tu dekat sekolah ke apa bukan dekat bebudak tepi jalan..

India i xpenah sampai lg. Selalu bwk biskut coklat apollo and kek coklat apollo siap2 bwk dr msia..Candy xpenah bwk. Selalu sbb emergency, stok kek dh abis n tpaksa beli kt sana.

jayn2u posted on 2-9-2014 02:26 AM
ya betul.... memang i pun rasa2nya sampai nenek2 pun tetap akan travel. This is the only way yang  ...

Betul tu jayn2u. Melancong boleh membuatkan kita happy, walaupun masih dalam proses perancangan dah terasa excited.

faraway1 posted on 20-9-2014 08:41 AM
bebaru ni me ...

klu fmily saya, belah mertua yg susah nk jenjalan.. nak ajak jalan2 dalam malaysia pun susah.. klu mertua xnk jalan2 sbb faktor usia, ok kita blh faham. ni adik2 ipar klu ajak cuti2 atau jalan2, diorg prefer balik kampung dr sekali sekala cuti2 malaysia.. so sekali dua pernah offer, diorg xnk, malas daa ngajak.. hehehe..

tp klu diorg nk dtg ke rumah, dialu2 kan ajer.. hehehe..

bunga_lestari posted on 20-9-2014 06:34 AM
klu fmily saya, belah mertua yg susah nk jenjalan.. nak ajak jalan2 dalam malaysia pun susah.. klu ...

Belah my husband the whole family travel, my husband Masa dia 12 tahun parent dia hantar dia sesorang keliling Canada dengan bas students ni.

Even my mendiang mak mentua still travel ovc 6 bulan sebelum meninggal.

My family, kami miskin sangat so travel ni cam luxury, me travel pun kebetulan yang kemudian jadi darah daging but dalam my family me memang terkenal sebagai lain dari yang lain..

hazryka posted on 19-9-2014 09:36 PM
India i xpenah sampai lg. Selalu bwk biskut coklat apollo and kek coklat apollo siap2 bwk dr msia. ...

Harap u beli untuk diri sendiri aje..

Please jadi pelancong berwibawa yang tidak mengajar kekanak peminta minta dengan orang..