CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Bekas ahli kumpulan nyanyian popular rogol anak tiri kekal dipenjara 20 tahun

kucen_miang posted on 18-9-2014 09:47 AM
suka ati dia la nak citer apa pun, dah poen dia ngan anak dia. yang ko pening2 mabuk todi berjuang ...

hahaha..dia cerita poen dia dgn anak dia ..tu sebab tak apa..ok..bolehlah terima...hahaha...

dkzue posted on 18-9-2014 09:54 AM
Salam...
Tak tau nak cakap apa...
Hanya Allah saja yang maha mengetahui...

satu kisah yang boleh dijadikan iktibar...

dkzue posted on 18-9-2014 09:54 AM
Salam...
Tak tau nak cakap apa...
Hanya Allah saja yang maha mengetahui...

Dear tentang kisah you share i think still acceptable coz the girl boshia ikut jantan..who knows kan..
but in this case totally diffrent budak ni dia bukan bohsia dan lari dari rumah..
Kalau i tak silap she go to her teacher..dan teacher ni yang bawa pi buat police report..

Lebam2 di badan dan pakai baju berlapis..its so sad but i tak boleh bayangkan kalau anak i ditempat dia..i would die of sadness..

Kalau mengikut her mother story memang ada dilakukan ujian darah untuk mengetahui perogol itu..

mrsLucky posted on 18-9-2014 10:16 AM
Dear tentang kisah you share i think still acceptable coz the girl boshia ikut jantan..who knows k ...

Betul..akak setuju sangat...
Tu sebab akak kata dari awal....
Kita orang luar dari BICARA MAHKAMAH
tidak boleh kata OKT atau mangsa..salah ker..tipu ker...terinaya ker dll.... betul tak..
Sebab dari pengalaman akak...
Bila kita berada di mahkamah baru kita dengar dan tau macamana system pengadilan membicarakan sesuatu perkara melalui bukti sahih betul tak...
Cerita yang akak kongsikan hanya sekadar kisah benar yang hendak di kongsi.. bukan untuk membandingkan perkara yang menjadi isu di atas...

abas8888 posted on 17-9-2014 12:29 PM
hak penjagaan anak?

sejak bila lak bapak tiri boleh dapat hak penjagaan anak?  kalo mak dia didapati tak layak jaga, akan jatuh pada nenek...  kalo tak dapat, jatuh pada bapa...  

abas8888 posted on 18-9-2014 09:24 AM
itulah..hebat mak orang tu sampai masuk melodi lagi..hahaha..sangat kuat one meh....rasanya macam  ...

siyesli.. komen ko menunujukkan betapa bodohnyer ngko sbb nak backup perogol.. sian kat ko.. motip nak backup pedofil? ke ko same geng camtu spesis tu

Follow Us
aku penah duk kat kandang saksi utk jd saksi satu kes rogol salah satu ahli kuarga aku..
masa tu aku igt lg..aku umo baru 16thn..

Utk pengetahuan korg..jd saksi pun x senang okeh..ape nth lg nk jd mangsa..
masa tu..aku tgk muka perogol..mmg marah sgt..x sangka dia bole merogol dlm pd kebaikan dia tabur..

TAPI..yg plg aku x boleh lupa..gaya peguambela tu..sambil dia soal2..dia gelak2kan mangsa and aku masa tu..sungguh sakit ati..and sungguh demotivate utk menceritakan kisah2 pahit tu..
kalau mangsa x kuat..x nekad..sumpah x bole hadap...soalan yg diberikan pd peguambela tu mmg superb..mcm la ahli kuarga kitorg ni sume batak batang..ape je yg taw umo form2 pasal batang??

kena cekik sbb suke ker??? mulut kena tekap sbb suke?? mmg bab1 peguambela tu..!! ape dia igt kes rogol ni kes memain ke?? kunun mcm "tolongla rogol sy..! tlgla tekup mulut sy!! tlg la tindih sy..!!

aku yg sebagai ahli kuarga pun rasa tempias malu..marah..sedeh...ape nth lg mangsa..!

And aku rasa aku sgt kesian ngn bdk yg dirogol ni..mmg mesti trauma..rasa rendah diri..ishh..tetiba darah aku naik sbb igt kisah lama..
Pape pun, aku arap perogol bdk ni mmg mampos lunyai kena rogol jgk dlm penjara kajang tu..!!
Last edited by tanak-balik on 18-9-2014 11:47 AM

abas8888 posted on 18-9-2014 09:42 AM
dalam video melodi tu siap cerita ado company nak sponsor check dna yg akan buktikan siapa pernah be ...

Punya la bangang peguambela dia tak guna hujah BRILLIANT ni!
You should have become his lawyer!!

eyansss posted on 18-9-2014 11:22 AM
sejak bila lak bapak tiri boleh dapat hak penjagaan anak?  kalo mak dia didapati tak layak jaga, a ...

anak seibu sebapa..depa dah kawin 7 tahun sebelum ni..tak pasti ada berapa anak seibu sebapa..

PuanPuan posted on 18-9-2014 11:53 AM
Punya la bangang peguambela dia tak guna hujah BRILLIANT ni!
You should have become his lawyer!!
...

dalam melodi dah dihebohkan bukti dna akan disupport..realitinya tak pasti sama ada ujian dna dibuat atau tidak..dan dalam penghakiman yg keluar paper tu tak sebut langsung pasal bukti dna..kalau ada pembuktian dna tapi tak reveal dalam news report memang tak boleh nak kata apa la..

Ferr_Remy posted on 18-9-2014 11:35 AM
siyesli.. komen ko menunujukkan betapa bodohnyer ngko sbb nak backup perogol.. sian kat ko.. motip ...

asalkan tak sekepala dgn korang, korang kutuk macam2..whatever lah..bye..

abas8888 posted on 17-9-2014 11:33 PM
asalkan tak sekepala dgn korang, korang kutuk macam2..whatever lah..bye..

Dah berapa kali cakap wherever tapi still datang balik topik ni dan backing si perogol.

Buat me wondering jika U dan perogol tu satu member club merogol kekanak sampai begitu teguh U berdiri di belakang mamat tu cam ada kepentingan.

Baca balik apa dani tulis.. Kaki rogol tidak merasa perogol lain buat salah...

abas8888 posted on 18-9-2014 12:31 PM
dalam melodi dah dihebohkan bukti dna akan disupport..realitinya tak pasti sama ada ujian dna dibu ...

Baca lah kenyataan mak budak kat beautifulnara tu..at that time sedang menunggu ujian darah untuk mengetahui siapa perogol tu..
of coz kat Makamah semua akan diketengahkan..thats how derang buat konklusi guilty verdict...

Seeelllowwnya brain you pick up noks..

The media doesn't report every single details of the trial. So it is pretty silly untuk mempersoalkan kes ni atau hakim berdasarkan maklumat laporan akhbar semata2. Last edited by Santeira on 18-9-2014 02:03 PM

abas8888 posted on 18-9-2014 09:40 AM
dah dia kata dia malu orang tau anak dia kena rogol tapi pi masuk melodi lagi siap cerita detail m ...

well, muka dia bertutup. org yg already tau akan tetap tau so she's got nothing to lose.

abas8888 posted on 17-9-2014 10:09 AM
"Saya tidak tahu apa akan jadi  dengan masa depan saya kerana ia kelihatan suram. Saya juga takut un ...

episod gelap dia tak refer pada perbuatan ayah tiri, it could mean yg dia tak nak melalui saat2 mata2 memandang dan mempersalahkan dia di sekolah kerana jd mangsa rogol bapak tirinya.

abas8888 posted on 18-9-2014 09:40 AM
dah dia kata dia malu orang tau anak dia kena rogol tapi pi masuk melodi lagi siap cerita detail m ...

she wanted to defend herself dari kata2 org yg kononnya dia tak ambil berat pasal anak dia, dan mempersalahkan dia sbb 'biarkan' anaknya jd mangsa rogol.

faraway1 posted on 18-9-2014 01:15 PM
Dah berapa kali cakap wherever tapi still datang balik topik ni dan backing si perogol.

Buat m ...

siapa pulak dani tu? alamak..dah korang yg reply aku datang le balik..ok lah ..ok lah..lepas tau siapa  dani aku log out ..peace..

abas8888 posted on 18-9-2014 12:14 AM
Sbb tu la saya kata kalau ada dna test kan senang..ni dok cerita yg x berkaitan..cikgu berwibawa c ...

mana ada tak berkaitan?

masa dia cerita tu masih dlm awal perbicaraan, so DNA test tak dibuat lagi. Bukti DNA ni mmg senang je nak hilang, apatah lagi mangsa dah mandi semua dan laporan polis dibuat sehari selepas kejadian.

maybe dah buat tapi DNA tak dijumpai, maybe DNa dijumpai tapi tak dilaporkan di akhbar, tapi pasal kewibaan saksi mmg kena mengena dalam kes ni.

Mudah je rupenye jadi perogol, penjenayah..pedopil kat malaysia.asal dh siap buat keje terkutuk pakai jubah pakai kopiah feeling2 ustaz syumul.. Terus kene tuduh fitnah je..