CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fahmein

wartawan melayu dihencap shilalat

memang bukan minah ni yg tulis..tp dia repost n mengiyakan apa yg fanclub dia post tu. Tp x perlu la si minah yg rasa dia dah cukup gah kat antarabangsa ni nak membalas bmcm2 kat IG dia. minah ni pun mmg kaki sentap..kat twitter ke ig ke kalau ada komen dari fans n haters kemain mbalas...puii !!

aku takde ler suka shila sgt.. tau dia ada konsert pun sbb jihan posting kat ig beliau...
apa2 pun wartawan hiburan malaysia mmg tahap sampah, kuat sentap and bab cite bkn2 memang duk berkenan... jatuhkan artis konon kuasa kat tapak kaki diorg chooooiiiiii..............

cukup ler apa wartawan hiburan msia wat kat P.Ramlee....

agipfilan posted on 17-9-2014 08:27 AM
yess finally kan ader yang hencap talent yg sheols punya...well suara apa tu overated growling and ...

to be frank, iols tak pernah rasa suara shila tue sedap..

eleh wartawan ni... siap nk berjemput bagai. Sejak bila beradab plak ni siap nk kena berjemput jemputan? Dulu Linda Onn nak kawen senyap2 atas permintaan keluarga, pun sebok korang pi terjah. Takda pun pakai adab tunggu terima jemputan. Pastu kes Ramli MS...pun sama. Ke atas nama GOSSIP jer korang sanggup muka tak malu pi terjah? kalo memang berkenaan karier, tolak tepi dulu dan tunggu jemputan? so betul laa ape yg dihencapkan...xyah nk sentap sangat laa kan. Shila Amzah pun satu... bila laa nak matang. Pikir dulu masak2 baik buruk sesuatu hal samada boleh menjejaskan karier seni ko atau tidak sebelum ko nk repost/upload kt social media tu boleh tak?

yg wartawan tu nk sentap sgt knaper...kurang cerdik sebenarnye wartawan..

aku bukan la peminat si shilalat ni..
tapi aku rasa buang masa je shila layang reputzzz tak de otak n etika bajet bagus mcm si ellyna tu..
reputzz mcm tu la yg fefeling diorg bagus sgt...
tapi hampeh!!!
patutnya retis tak yah layan pon reputzz murahan n bodoh mcm tu..buang masa je!!
dia igt dia hebat sgt ke??beretika la sgt!!!puihhhhh

Follow Us
Aku pun bkn peminat shila amzah. tpi, d cni mmg wartwan Msia sgt b*d*h n @#%-%/#*@&... Kalau bab2 gosip kan artis no 1.  klu bab kerjaya artis, kem salam je la dorg nak cover byk... Wartwan ni kdg2 pgi PC pelancaran drama, tp, tulis berita psl cintan cintun, tajuk kontroversi, cerita psl PC perenggan terakhir yg sekadar 2-3 ayat. Choyyy la wartwn Msia. Murai, gua, bh ke apa ke semua choyyy sgt la.

agipfilan posted on 17-9-2014 08:27 AM
yess finally kan ader yang hencap talent yg sheols punya...well suara apa tu overated growling and ...

nd lala bapaknya hantar shila ni belajar nyanyi dari umur 5 tahun lagi tapi suara tak canggih gak. xsuka suara dia sebab nipis camtu. high note pun sekadar tahan nafas panjang2. lebih impressed dengan penyelam skuba...hahaha matilah

Wartawan malaysia dengan perangai fefeeling diva berpisah tiada.
Shila dengan perangai budak2 tak pikir panjang pun berpisah tiada.

Next!

mesmerize posted on 15-9-2014 11:29 PM
lagu shila yang cinta hati tu lagu gedik.

setuju!
pastu lagu tu mcm lelaki yg tulis
meaning cr lirik tu mcm patut lelaki yg nyanyi
'telah lama ku myimpan hasrat tuk hidup denganmu'
'hei baby, i love u'

tp mmg x meluas promo konsert ni
tix pun sendu je jualan

kurang aarr mnt shilalat ni...
nmpk makin poyo.. sorry fans2 ye..

masalah kat sini NETWORKING la....
sah2 la penganjur takde (atau malas layan) contact media melayu...
PR dalam corporate industry lagi2 business kat malaysia ni kan lead by 'you know what race'...
so, media melayu ketinggalan gitu

rasenye shila suke me-LAYU kan org sbb mak die jawa kot.. hahahahahaa mak die asal dengkil @ banting kan?? hahahahhaha

annehuda posted on 17-9-2014 09:01 AM
sesungguhnye aku berasa tersangatla malu ngan forumers melayu dlm thread ni. aku ni keje kt kampeni  ...

kat opis aku yg majoriti cino sbb kompeni pon cino punye neh..
dorg lagi kenal shila amzah dr hafiz suip
sbb shila ada masuk sotkabar cina..

cmf_conan posted on 17-9-2014 11:19 AM
kat opis aku yg majoriti cino sbb kompeni pon cino punye neh..
dorg lagi kenal shila amzah dr haf ...

kdg2 aku rasa dr segi patriotism nih org cina lg kuat drpd org melayu. radio cina ni kalau ade penyanyi tempatan cina punye lagu mmg diorg siarkan, kalau banding ngan radio melayu la, penyanyi melayu punyelah berlambak tp lagu2 seberang jugak yg direpeat berkali2 dlm sehari, pastu pakai alasan 'atas permintaan pendengar'. pendengar indon kot yg suruh tu? ikut opismate aku ramai jugak penyanyi cina malaysia ni yg femes kt negara luar, mcm ah niu fish leong. bab shila amzah mmg diorg support sbb sheols malaysian. kekdahnye cina malaysia ni ramai jah yg patriotik, sbb tu jgn terkejut uols kalau filem cina tempatan mcm the journey tu tetiba meletup untung berjuta2 walaupun tak kuar kt media melayu promonye.

Shila dah tunjukkan bukti kat IG dia bahawasanya wartawan media melayu mmg dijemput dan ade pun yg menghadirkan diri..antaranya wartawan BH, kosmo, beberapa media lain tp takder pulak diorang buat coverage ttg konsert shila ni. Yg si wartawan ellina tu hentam shila kata shila tak jemput media melayu nampaknya setakat hentam keromo je la kan...tak pepasal memburukkan nama Shila. Betulla apa yg IG fans club shila tu ckp..media melayu lbh pentingkan skop pasal gossip cinta artis jer . tgk headline BH online "shila mengaku hati sudah dimiliki" ..mana lg liputan dari media lain yg hadir sama pd konsert tu... Bukannya aku nak backup shila sgt tp aku perasan shila ni sering jd mangsa tohmahan media dan netizens x kira apa yg dia buat.

juliez posted on 17-9-2014 12:38 AM

penjils detected hahaha

i think bukan media dan blogers suka buat cerita.tapi shila yg suka invite orang buat cerita pasal dia.contoh kes sharnaz.dah habis putus dia bukak balik masa kat interview 8yv.lepas tu suka meroyan.bila ada peminat komen berat ke,tak lawa ke.dia berbalas menjawap .skrin shot Me-layu.lepas tu skrin shot peminat tegar dia mengata media melayu.tak lupa banding banding skrin shot media china n media melayu.

sikit sikit denggki n jaki.selalu play victims.ingat lagi dia pergi letak gambar kucing kat mamat dlm ig dia.lepas tu marah media n peminat gosip dia ada boyfren baru.semua yg dia buat akan invite orang mengata.belum lagi gambar baju pelik dia,berbalas balas menjawap hater.so kalau tak suka private je ig supaya orang tak spekulate.bila orang tegur berdolak dalik wartawan yg salah.terang terang sendiri yg buat caption mnedatangkan gossip..samapai bila nal play victim n salahkan orang.baik jgn jadi arts kalau tak suka limelight bad gossip.kalau tak jaga mulut,ig n facebook,..jgn sedap melahar n menyindir ME-LAYU..

September14 posted on 15-9-2014 11:21 PM
X sama kut situasi dia, klu bab gosip mmg la wartawan kena gigih cr cerita tebalkn muka bgai... Br ...

setuju dgn awak...

Lula2 posted on 15-9-2014 11:28 PM
Eh bkn dia guna hencap dulu ke..
Sbb iols igt thread dia dulu ade word hencap n everyone tnye hen ...

word hencap, selar semua wartawan yang mula pakai dulu..rasa lama dah dorg pakai..cuba tgk kat IG and FB dorg..forumer CI yang dok cedok..