CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3527|Reply: 11

Apakah kami telah "TERKENA"???

=======================================
Harap moderator boleh boleh closed and klo nak boleh tolak my points.
Actually this situation were created to make a survey for my assignment on "Developement:the way Malaysia think(Superstitious)"

this is to test how malaysia akan terus judge to superstitious thing and jump into conclusion.
kalau ada soalan why not doing poll?
I would say we try to click on what we feel right without giving thought.

this is one of my survey article.

thank you
=======================================
Sahaja nak minta pendapat kawan2 semua.
Dulu keluarga kami ni boleh dikatakan berada tp ntah kenapa "jalan masuk" rezeki semakin sukar buat keluarga kami

ada yang pernah kata tanda2 org terkena sihir adalah mimpi jatuh dr tempat yang tinggi:
my mom and my dad sudah banyak kali mimpi jatuh dr tempt tinggi

apa yangg aku perasan keadaan ini tidak terlalu teruk. tp tak pula membaik.
sperti ada yang tidak menyukai bila ada sesuatu yang baik berlaku pada keluarga kami.

yang paling perasan adalah pintu rezeki.
sebab seperti ada yang menghalang, ada sahaja dugaan setiap kali ada "peluang" yang datang.
pintu rezeki tak tertutup rapat seperti utk "cukup2" sahaja. seperti yang dikata tiap kali ada peluang utk mendapatkan rezeki lebih aa sahaja halangan yang datang.
memang rezeki itu dr Allah tp aku tidak juga menolak ada yang cuba mendahului itu dengan mengamalkan benda2 yg "tidak baik".

aku syak adalah orang2 terdekat keluarga aku.
mungkin saudara mara aku.
aku tak nak pula menuding jari .. tp sudara mara aku selalu buat taik kat keluarga aku.
tapii disebabkan ayah aku ni ala2 ketua keluarga .. ayah aku tetap berlapang dada utk membantu mahupun bersangka baik ke atas saudara mara aku.

semoga ini hanyalah naluri aku sahaja.
aku takut nak suarakan iini kat parents aku .. sebab takut mereka marah. maklumlah seperti yang aku kata tadi mereka adalah tempat saudara mara aku and mereka sering berlapang dada whent it comes to my relative.

semoga ini hanyalah firasatt yang salah.... amin~~~
Last edited by damian_lee on 22-9-2014 08:00 AM

x jelas sgt... saya sarankan buat solat dhuha... terbuka pintu rezeki.. insyaallah

itu hanyalah dugaan allah swt... tidak selamanya kita berada di atas.. sometimes allah menguji umatnya apabila selalu berada di alam kesenangan, maka diturunkan kesusahan untuk menguji umatnya..jgn nak bersangka buruk.. anggap saja ujian dr tuhan

jumpa ustaz atau pakar perubatan islam utk kesahihan yg lbh lanjut

tunaikan.zakat dan.banyakkan sedekah

kerap kali mimpi jatuh tempat tinggi bukan bermakna kena sihir. mimpi2 ni tak cukup kuat lagi nak jadi tanda2 sihir. itu mungkin permainan syaitan untuk membuatkan ko terpikirkan sihir. bila terfikirkan sihir maka ko akan terpikir siapa yang membuat. bila ko terpikir siapa yang membuat ko akan mengesyaki orang tu orang ni. maka bila dah lama2 mungkin akan menuju ke arah dendam pulak.

ko kate sedara mare ko buat taik tu...ko diam2 je lah. yakin dengan langkah ayah ko. kita buat baik dengan orang tak semestinya orang yg sama akan buat baik kat kita

solutionnya...rilek. bersyukur je apa yg ada sama ada besar atau kecik. dah tiba masa family ko lalui ujian. kalau betol2 sihir..insyaAllah akan sampai masanya Allah tunjuk kenyataan tu kat family ko nanti untuk family ko solvekan problem sihir (kalau ada) nanti. so lek2 jangan gopoh2

kurang2 nya ko pernah jugak hidup berada. aku? harapan la..hahaha

Follow Us
Berdoa dan selalulah membuat amal kebajikan... rezeki, jodoh hidup dan mati semua di dlm kekuasaanNya... Malam2 ko rajinla buat solat tambahan. Ko minta, merayu dan merintih insyaAllah Allah akan perkenankan...

p/s : ko meminta pada manusia, ko akan di pdg hina, ko meminta pada Allah, insyaAllah ko akan dpt ape yg ko nak.

bole terangkan detail lg tak, ape maksud yg ko kate sedara mara ko selalu buat taik kt keluarga ko..
bg contoh ape yg dorang pernah buat..

Comments

bkn drlinda ada bukak tred ka dulu? da setel ka?  Post time 21-9-2014 11:19 PM

perlu ke mengesyaki? xyah kot.. x ambik tau sapa punya koje pon xpa kot...

perbanyakkan solat hajat amalan sunat.. mintak bimbingan petunjuk..
tu lg baik kot...

halimi78 posted on 21-9-2014 11:21 PM
perlu ke mengesyaki? xyah kot.. x ambik tau sapa punya koje pon xpa kot...

perbanyakkan solat haj ...

boleh tengok update. thank you .... boleh tolak points if nak .... thank you ...

BISMILLAH

sifir 9 dah hafal blom ?

selagi tak hafal sifir 9 jgn pegi main beskal

WALLAHU'ALAM

damian_lee posted on 22-9-2014 10:01 AM
boleh tengok update. thank you .... boleh tolak points if nak .... thank you ...

apa resultnya?