CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pasadena

Siapa ustaz TV9 kaki pompuan?

shernazz replied at 24-10-2015 08:40 PM
siap sebak nangis okeh time cite aishah difitnah oleh pengikut rasulullah...

ko dah kenapa...ha ...

Aku bila dia ada je sure aku tukar channel. Yg bte dasuki tu ustazah Isfadiah. Sempoi je dia cakap tak ada pun nak manja2 kan suara. Tone suara ustazah isfadiah tu mcm suara amy mastura bila dia bercakap

starcity replied at 24-10-2015 09:24 PM
Aku bila dia ada je sure aku tukar channel. Yg bte dasuki tu ustazah Isfadiah. Sempoi je dia cakap ...

haa..btol..
dia slalu kat al hijrah fiqh syariah tu..
relaks je dengar..kita dengar untuk ilmu kan..bukan untuk hiburan...
wasatiyah gitu

akhir zaman ni skrng ostat ostazah pon nak kejar glamer and duit..
sbb tu ada program pencetus ummah yg aku rasa merepek je..dgn blakon nye nyanyi nya..
kejap menangis kejap gelak..
aku pelik byk ostat skrng suka nak nyanyi dlm ceramah..motippp??
igt suara sdp sgt ke?? sbb tu dlm pencetus ummah pon gigih la pu2 nak nyanyi jgk
semua nak follow uke and and sorg lg yg suka nyanyi hindustan tu..

mcm ofis aku tiap jumaat ada kuliah agama so dorg jemput la ustaz mai every week..
ada tu asik nak bgtau mntk sumbangan utk maahad dia..setiap kali turn dia bg kuliah dr mula ceramah dia bgtau psl ni..and bila hbs pon dia remind lg..
ada 1 minggu tu slot ustaz lain tp emcee sempat promot yg maahad tu ada keluar kan sticker apa ntah utk kutip dana bina maahad..sbb bru beli tanah..x payah la remind org byk kali..mcm kau dtg dgn niat nak mntk sumbangan je..dah la masa kes dia dgn sorg mufti tgh hot dia dtg ceramah byk ulas psl kes tu dr bg kuliah..time tu baru aku nmpk sisi lain ustaz ni..before tu ckp sopan lembut je..terus aku x bekenan..

korang try la tgk kuliah ustaz tarmizi..dia byk bg kuliah kt area utara ni..muda lg dlm 23 or 24 tp aku suka cara dia..

Prof Muhaya tu kira ustazah tak? Me suka suka dengar ceramah beliau

Yg F.S tu kawan me gigih suruh me baca buku pasal kisah perkahwinan dia dgn suami hahaha sweet katanya

AprilLova replied at 25-10-2015 09:55 AM
Prof Muhaya tu kira ustazah tak? Me suka suka dengar ceramah beliau

Yg F.S tu kawan me gigih s ...

Uolls minat die ke?? Ade master or phd x? Pasal the real her judge bende2 tu semua..oooppss

thEXplOrer replied at 25-10-2015 12:17 PM
Uolls minat die ke?? Ade master or phd x? Pasal the real her judge bende2 tu semua..oooppss

wootss!! yeke? Dlm motivasi dia ke? Mungkin nak naikkan semangat budak2 skolah

harus down marhaen yg dah ta skola kalau kene terjah ada master ke tak =_=;;;

Follow Us
AprilLova replied at 25-10-2015 12:42 PM
wootss!! yeke? Dlm motivasi dia ke? Mungkin nak naikkan semangat budak2 skolah  

harus down m ...

Akak ipar i anak buah die...so gile pandang darjat.. die pon terkezut camno aunty die baik gile dalam tv...dengan family hazab kemain

Al-'An`ām 6:70 - Dan jauhkanlah diri dari orang-orang yang menjadikan ugama mereka sebagai permainan dan hiburan, dan mereka pula telah diperdayakan oleh kehidupan dunia dan peringatkanlah (mereka) dengan Al-Quran itu supaya tiap-tiap diri (di akhirat kelak) tidak terjerumus (ke dalam azab neraka) dengan sebab apa yang ia telah usahakan (dari perbuatan yang buruk dan keji). Tidak ada baginya pelindung dan tidak juga pemberi syafaat yang lain dari Allah. Dan jika ia hendak menebus (dirinya) dengan segala jenis tebusan, (nescaya tebusan itu) tidak akan diterima daripadanya. Mereka itulah orang-orang yang dijerumuskan (ke dalam azab neraka) dengan sebab apa yang telah mereka usahakan. Bagi mereka disediakan minuman dari air panas yang menggelegak, dan azab seksa yang tidak terperi sakitnya, disebabkan mereka kufur ingkar (semasa hidupnya).

sekarang ne smua nak jadi ustaz ustazah..prof sy pon smpai pening kpala..
doktor mata, pakar motivasi semua nak jadi ustaz ustazah walhal bukan bidang dia..
bukan maksudnya tunggu perfect baru boleh bg cramah..tak..
Tapi ni sampai ajar benda yg tak ada di ajar pon dlm islam..doktor mata ajar feqh memang susah lah kan..
Yg penting kite mesti hati2..ambil ilmu dr org pakar..

Themilo replied at 24-10-2015 01:34 PM
Zaman meols kat uitm dungun dulu, prof izzi ni memang popular sis. Heols tak mengajar meols, tapi  ...

kawin jugak si izzi ni ngan zetti tu? zetti tu student dungun jugak dulu kn?

wi_haryati replied at 25-10-2015 07:07 AM
kawin jugak si izzi ni ngan zetti tu? zetti tu student dungun jugak dulu kn?

Meols student berbelas tahun lepas sis, deyoll dah kahwin. Chuolls ni sure lagi veteran dari meols kan sis?

Ustaz2 ni pun manusia juga.. bila nafsu memenuhi segenap rongga, boleh jadi kopiah pun torbang diknon oiii. Iols masa zaman jahiliyyah dulu pernah terjebak skandal dengan sorg ustaz ni. Bekas guru besar sekolah arab yg femes di salah sebuah negeri di pantai timur. Dan dia selalu jugak bagi ceramah di masjid2 sekitar negeri tu.

Mmg dah jadik macam lupa bini dan hukum la kan. Sudahnya dia ajak iols nikah senyap2 sbb katanya takmo buat dosa lagik. Tu jam iols baru 20. Huhuhuhu.

Themilo replied at 25-10-2015 03:57 PM
Meols student berbelas tahun lepas sis, deyoll dah kahwin. Chuolls ni sure lagi veteran dari meols ...

grad 2001.

korang cakap pasal sapa ni yang pandang pangkat, master, phd?
doktor mata tu ke?

Edited by CariCari621 at 25-10-2015 08:56 AM

Yg ni ramai tau ....

thEXplOrer replied at 25-10-2015 12:53 PM
Akak ipar i anak buah die...so gile pandang darjat.. die pon terkezut camno aunty die baik gile da ...

Anak die yg sulung tu pon bercerai dengan anak ustaz ternama yg dah meninggal tu..bayangkan dah 10tahun belajar kat mesir sama2 last2 balik malaysia cerai... adakah sbb ustaz tu takde pangkat harta dan nama.... skrg anak die tu kawen dengan sepupu sepapat tun mahathir...

thEXplOrer replied at 25-10-2015 12:17 PM

I pon perasan yg something wrong somewhere prof ni.. bukan nak cakap ape..tapi instint i mcm rase die bukan diri  die yg sebenar.... ntah la..pd i sesiape yg jd pakar motivasi ni kdg2 hidop tak se positif dengan ape yg dieorg sampaikan.... then suke suki.judge org

Nham22 replied at 25-10-2015 06:17 PM
Anak die yg sulung tu pon bercerai dengan anak ustaz ternama yg dah meninggal tu..bayangkan dah 10 ...

kenal ke anak dia?
kakak saya dulu satu sekolah dgn anak2 dia
kalau tak silap satu kelas jugakk

kechikchomel replied at 25-10-2015 06:25 PM
kenal ke anak dia?
kakak saya dulu satu sekolah dgn anak2 dia
kalau tak silap satu kelas jugakk
...

Tak kenal..tp mmg tahu sbb follow fb depa..then mmg ade baca kat paper ustaz f ni blajar kat mesir sedekad menimba ilmu... balik msia tgk.wife dah bertukar..husband dah bertukar...

thEXplOrer replied at 25-10-2015 12:53 PM
Akak ipar i anak buah die...so gile pandang darjat.. die pon terkezut camno aunty die baik gile da ...

Details sket noks. Meaning klu org diploma dgn degree dia pandang rendah laa ek? Pandang darjat jugak la kaa