CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atira

Di paksa mengikut mazhab melayu yg sesat

kucingTomey posted on 22-10-2014 10:03 PM
yela...lepas posting 420 tu ape yang saya tulis pasal bela anjing dalam umah??ade ke saya suruh or ...

cuba baca betul2 balik...hujah kamu tida suruh orang melayu bela anjing tetapi hujah kamu seolah2 membenarkan bela anjing dalam rumah ..dua benda yang berbeza..cuma saya nak tahu...apa hukum membela anjing bagi tujuan PET? saya mahu tahu dari segi perspektif kamu? sebagai soerang islam yang bermazhab syafie..saya nak tahu juga dari perspektif kamu...

lavaparang posted on 22-10-2014 10:05 PM
Allah swt pun bandingkan anjing seperti sama dgn manusia yg menidakkan ayat Dia.

apa lu mau cak ...

oooo.. sebab tu la Allah larang pegang hanjeng

interesting... mazhab mana nih???

the_killer posted on 22-10-2014 10:03 PM
tak perlu kot nak sindir2 jadi pejuang islam...cukup lah aku beritahu apa yang aku tahu dan aku te ...

sape tak mahu jadi pejuang islam bang killer...sume mahu jadi begitu...kalau kita tak jadi sape lagi??pertahankan agama islam...bukan setakat angkat parang lempar bom ...dengan hujah juga memperjuangkan islam....tapi kalau mengadakan perkara yg takde..itu salah...jadi dimana yg saya kata pasal bela anjing dalam umah..ataupun lepas posting 420 tu saya suruh org melayu bela anjing...kalau saya pikir logik pasal feqah..dekat mane yang salah nye logik itu pada tulisan saya...

the_killer posted on 22-10-2014 10:05 PM
cuba baca betul2 balik...hujah kamu tida suruh orang melayu bela anjing tetapi hujah kamu seolah2  ...

kata pegang anjing tidak harom tapi kena samak tu pun boleh jadi suruh org bela anjing dalam rumah pada pandangan kamu the killer....uihhh hebat betul ni

tekoyong posted on 22-10-2014 10:07 PM
oooo.. sebab tu la Allah larang pegang hanjeng

interesting... mazhab mana nih???

wa benci apa yg Allah swt bandingkan dgn benda2 buruk...

wa benci anjing...

arghhhhhh...najis...najis..

#iwantokilldogs

the_killer posted on 22-10-2014 09:36 PM
Masalahnya AN ada sesetengah forummer CI ni berhujah ikut logik dan akal ja...hukum feqh ni kena i ...

Bukan di ci je..diluar sana pun gitu killer.

Ada yg boleh pakai logik...ada tak boleh...nak2 bila kita jumpa persimpangan..yg mana satu betul yg mana satu salah...pasal tu kita perlukan displin ilmu yg lain dari ilmu logik.

Follow Us
kucingTomey posted on 22-10-2014 10:08 PM
sape tak mahu jadi pejuang islam bang killer...sume mahu jadi begitu...kalau kita tak jadi sape la ...

nak jadi pejuang islam kena meletakkan iman dan taqwa dalam hujah bukan menggunakan logik...anda baca balik post anda betul2..sila rujuk post anda 423, cuma saya nak tanya pendapat kamu apa hukum bela anjing dalam rumah untuk tujuan PET? jika anda rasa anda betul isu itu, saya minta maaf, tp saya sebagai umat islam nak juga tahu apa pendapat anda bela anjing dalam rumah DAN sentuh anjing untuk tujuan suka2?

lavaparang posted on 22-10-2014 10:10 PM
wa benci apa yg Allah swt bandingkan dgn benda2 buruk...

wa benci anjing...

ooo

pendapat peribadi le ni

bkan camtu abam lava, Allah tak pernah bezakan anjing ni dengan makhluk yang lain

kalau anjing ni makhluk yang hina, dah lama Allah humban dalam neraka

jangan benci anjing, anjing takde salah pon

anjing banyak jasa dengan manusia tau

bangyong pencinta haiwan, anjing ka, babi ka, cicak ka, bangyong sayang

bunga, pokok, rumput pun bangyong sayang

kalau nyamuk tengah gigit tangan bangyong, bangyong tiup je kasi lari

member bangyong pun gelak je tengok dan kata bangyong ni macam pondan dan tak macho

Daripada bermusuhan dengan hanjeng baik sembah berhala lagi bagus sis.x menyusahkan ummah lain.

the_killer posted on 22-10-2014 10:13 PM
nak jadi pejuang islam kena meletakkan iman dan taqwa dalam hujah bukan menggunakan logik...anda b ...

ini pendapat saya...nama pendapat....tak kesah nak terima nak caci nak boo nak ape ke ..takdak masalah...nama mintak pandangan...

pertama saya dah tulis...tak pasti kalau bang killer terlepas baca...saya rujuk nabi saq bagitahu...berkurang nye pahala...berkurangnye pahala memberi tafsiran berbeza jika nak kaitkan dengan hukum haram...itu satu isu lain....

kedua ...pandangan saya ni sama macam pandangan prof dr zuhdi kalau tak salah saya .....isu bela anjing dalam rumah sebagai haiwan peliharaan di sebuah negara yang majoriti padangan mereka tak selari....utk mengubah satu sifat atau sikap satu2 tempat tu memerlukan masa yang panjang....mungkin 100 tahun mungkin 50 tahun..mungkin 200 tahun..mungkin tak berjaya di ubah...jadi walaupun perkara seperti itu boleh dibahas...jika boleh dibahas....untuk menjaga ketenteraman awam dari berbalah isu biasa ni yakni isu hanjeng...jadi perkara2 itu kalau boleh...jauhkan la...atau tak perlu buat....

itu padangan saya....pasal bela pet dalam rumah..kot2 la sebelum ni saya cakap soh org melayu bela anjing dalam rumah buat cium peluk macam kucing....

tekoyong posted on 22-10-2014 10:17 PM
ooo

pendapat peribadi le ni

wa nak benci suka wa la...

btw..disunatkan bunuh ulat'haiwan memudaratkan yg masuk rumah kita...seperti...nyamuk, tikus, lipas, lipan dan juga cipan cam lu..

wasalamualaikum.

lavaparang posted on 22-10-2014 10:22 PM
wa nak benci suka wa la...

ye, memang sunat kalau bunuh haiwan yang memudaratkan

takda masalah

tapi kalau sampai benci tu, korang benci makhluk yang dicipta Allah

seolah-olah Allah cipta anjing semata-mata untuk dihencap oleh ummah Islam

Allah cipta anjing ada hikmahnya dalam kehidupan manusia... maybe kerana kelebihan yang terlalu banyak pada anjing, maka Allah bagi jugak kekurangan pada anjing supaya adil kepada haiwan lain

ada tak haiwan lain yang setia?? mampu dengar arahan?? mempunyai sifat melindungi tuannya, boleh tolong orang buta, boleh kesan dadah, boleh jaga rumah dll???

tekoyong posted on 22-10-2014 10:29 PM
ye, memang sunat kalau bunuh haiwan yang memudaratkan

takda masalah

ada...lu   

lavaparang posted on 22-10-2014 10:31 PM
ada...lu

mungkin abam lava sudah dididik sejak kecil untuk membenci anjing

pengaruh rakan-rakan dan pengalaman menjadi sebab utama

dan silibus sekolah yang mengelirukan, serta sedikit pengaruh dari bahan bacaan seperi mastika, harian metro dll

ajaran islam tak pernah mengajar untuk membenci sesama makhluk termasuk babi dan anjing

salah babi ke lumrah mereka makan taik dan daging mereka takleh dimakan????

siapa yang buat sifat mereka jadi camtu?? yahudi dan nasrani ka?? iluminati?? freemason?? umno??

tekoyong posted on 22-10-2014 10:37 PM

pengaruh rakan-rakan dan peng ...

dibuat anjing n babi tuk memberi amaran pada manusia yg rosak hati jiwa n mental..penentang ayat2 quran..

lu tentang lu supo babi n anjing...faham??

lagi najis sutun multinick..... tahap jamban punya.... ade hati nak ckp psl islam....
bwk2 la tobat... shari brp multinick ntah.... dasar mental berckp psl agama.... cukup2 la tunjuk pandai klau stakat jaga cybercafe je....

tekoyong posted on 22-10-2014 10:37 PM

pengaruh rakan-rakan dan peng ...

spesis bodoh jaga cybercafe tu apa die paham.... stakat mahir create nick byk2... pesakit mental kurg kasih syg tuh.... sbb tu tgk anjing pun die benci.... jenis otak tak center.... tak sedar diri tu....org tgk komen die pun dah rupa najis.... kat thread camni purak2 alim..... dasar spesis lonely......

kucingTomey posted on 22-10-2014 10:19 PM
ini pendapat saya...nama pendapat....tak kesah nak terima nak caci nak boo nak ape ke ..takdak mas ...

jadi saya nak tahu apa pendapat anda jika menyentuh anjing sesuka hati? dan apa hukum bela anjing sebagai pet?

anda tidak boleh mengubah sekiranya agama menetapkan, islam memang terbuka menerima pendapat tetapi soal perlembagaan Allah yang tertaluk pada hukumya tidak boleh mengubah

lavaparang posted on 22-10-2014 10:42 PM
dibuat anjing n babi tuk memberi amaran pada manusia yg rosak hati jiwa n mental..penentang ayat2  ...

itu perumpamaan yang Allah bgi je bro mengikut pendangan manusia kepada makhluk

Allah juga kaitkan kera, batu, haiwan ternakan, labah-labah untuk contoh-contoh yang tak elok

adakah itu bermaksud haram pegang batu, wajib bunuh kera, haram makan haiwan ternakan??

so, relevan tak bro anggap anjing sebagai seperti yang bro maksudkan??

kenapa anjing je yang bro nak fokuskan????? batu tu lain ke??? haiwan ternakan pun lainnnnn ke????

atau disebabkan bro (ummah islam) benci anjing, maka bro emphasis dekat anjing je???

kucingTomey posted on 22-10-2014 10:19 PM
ini pendapat saya...nama pendapat....tak kesah nak terima nak caci nak boo nak ape ke ..takdak mas ...

sbab tu saya saranakan anda belajar tafsiran hadis..ini kerana hadis ditafsir berdasarkan tauhid dan ilmu tafsir dan tidak boleh tafsir mengikut hukum logik akal