CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: atira

Di paksa mengikut mazhab melayu yg sesat

the_killer posted on 21-10-2014 04:39 PM
ulama muktabar berpendapat, jika sesuatu perkara tu betul2 merugikan kita kenapa perlu kita buat.. ...

itu la jawapan dia...org tak pertikai imam syafiee...hadis nabi saw...org tak pertikai perkara tu...org pertikai pemahaman org melayu terhadap imam2 mazhab..org pertikai pemahaman org melayu terhadap hadis nabi saw......

kucingTomey posted on 21-10-2014 04:37 PM
itulah jawapan dia

prrttt..aku tanya ko..ko tanya aku balik...soal feqh itu penting..kita tidak boleh bertindak menggunakan logik.bagi aku..aku tak bantah program ni...memang niat dia untuk menghilangkan persepsi pada anjing tetapi praktikal sentuhan SAJA2...sehingga ada pelukkan..itu menjadi debat...jika isu ni hanya melibatkan seorang pekebun dengan anjing pengawal nye..takda masalah pon...

crossfire posted on 21-10-2014 09:21 AM
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=835579&extra=page%3D2

kenapa tak sambung ...

tak ada keje lain ke....Buat apalah digomol, dipeluk cium najis mughallazah...
tak pasal-pasal dah kena cuci muka badan dengan 7 kali air termasuk sekali dengan tanah.

kucingTomey posted on 21-10-2014 04:41 PM
itu la jawapan dia...org tak pertikai imam syafiee...hadis nabi saw...org tak pertikai perkara tu. ...

mazhab imam syafie bersifat mencegah berbanding lain...(bukan aku nak hina) ini kerana rujukan imam syafie berkaitan feqah menjadi rujukan ribuan ulama muktabar berbanding imam lain..sebab tu imam syafie melarang bela anjing dalam rumah..kerana pahala berkurang satu2...jika ikut logik kenapa hal berkaitan anjing disebut pada hadis? apa special sgt anjing disebut dalam hadis? itu orang muslim tak pernah fikir..ada sebab kenapa rasulullah sebut akan isu itu...

gusti WWE separuh bogel dan ganas, melayu2 sunni ini galak pergi tengok.
bangsat punya melayu sunni ini.

kucingTomey posted on 21-10-2014 04:41 PM
itu la jawapan dia...org tak pertikai imam syafiee...hadis nabi saw...org tak pertikai perkara tu. ...

ada je org yg pertikaikan...sampai ada yg kata hadis tak perlu..mazhab tak perlu...tanya berkali kali ayat quran mana sebut anjing begitu anjing begini...walaupun dah diberi sumber rujukan hadis dan sunnah nabi..semuanya sbb  event yg mengelirukan ni...nak buat baik kpd haiwan buat je..lillahitaala...bkn buat event selfie selfie nangis nangis depan camera begini..

Follow Us
apa masalahnya?

aku ada kebun, ada bela 2 3 ekor German Shepard.aku beli dari brader polis, time tuh depa tuh puppy lagik.  Lek je depa jaga kebun aku. aku bg makan. kadang2 aku bawak masuk utan sekali jalan. kalo dia jilat aku, sertu je lah. bukan susah. arwah opah aku dulu, siap bekas sirih anjing tuh gonggong bawak jalan2 ngan dia. kerja anjing tuh jaga sawah padi. so apa masalahnya?

kucingTomey posted on 21-10-2014 04:00 PM
meh aku simpulkan.......

ekkk... ko simpulkan salah...

see that is what going on here... ada pihak yang mahu menghalalkan yg haram by saying... it is ok... sedangkan it is not ok...

umat Islam dah hilang jati diri dan takut nak mempertahankan agamanya sendiri sebab takut dilabel sebagai tidak bertoleransi terhadap perkara yang bukan Islam lakukan...

sebab tu banyak berlaku perkara yang umat Islam dilihat berusaha mengliberalisasikan Islam yang dah memang liberal (liberal bermaksud bebas) dah pun... apa yang nak diliberalkan Islam lagi sedangkan Islam menag dah liberal dah pun sejak azali... orang-orang yang begini sebenarnya yang tak liberal... yang terkongkong dengan imej barat mengenai apa itu bebas dan apa itu adil sedangkan Islam mempunyai set of rulesnya tersendiri...

Islam dah jelaskan yang muslim tidak boleh menyentuh najis mugholazah tanpa sebarang sebab kecuali yang disebut oleh Hadist Nabi dan tafsiran ulamak (semua iman sunni bersetuju mengenainya kecuali Syafie yang lebih tegas) iaitu bagi tujuan pemburuan, menjaga ternakan dan kawasan... membela dan membelai anjing tanpa sebab adalah haram...

tok sah sebot pasal najis mugholazoh la... even najis muhafafah (tau tak apa tu najis muhafafah, mutawasitah dan mugholazoh?) pun haram bagi muslim dengan sengaja bergomol dan beramas mesra tanpa sebab dan asbab yang dibenarkan... dah kalau pegang najis muhafafah tanpa sebab pun boleh jadi haram kenapa tak guna akal yang Allah kasi untuk kaitkan dengan najis mugholazoh pulak?

adakah kerana Islam melarang muslim menyentuh anjing maka muslim wajib memerangi anjing... asal jumpa je bunoh... asal jumpa je lenyek dengan kereta... asal jumpa jer bertakbir sekuat hati dan kemudian cincang sampai lumat dan kemudian mengucapkan syukor dan mengharapkan malaikat Raqib mencatat perbuatan kita tu... kalau ko rasa ko salah sorang daripada tu maka ko harus sedar... ko kena mula bersungguh-sungguh belajar agama ko balik... sebab ada manusia yang Rasulullah ceritakan masuk ke dalam neraka hanya kerana dia mengurung kucingnya sehingga mati kelaparan... berbuat baik pada binatang adalah sebahagian daripada iman seorang muslim...

dalam fiqh ada istilah ini "al-ghayah la tubariru al-wasilah" (matlamat tidak boleh menghalalkan cara). Kalau dah haram maka haram la dan tak boleh nak jadikkan ianya halal dengan memberi imej baru dan alasan baru. acara tu walaupun bukan untuk menganjurkan pengunjung membela anjing tapi tetap juga tidak boleh menjadikan alasan menjadikan hukum haram menjadi halal atas alasan nak kasi umat Islam tak rasa takut pada anjing dan nak mengajar umat Islam kaedah betul bersertu dan bersamak...

the_killer posted on 21-10-2014 04:42 PM
prrttt..aku tanya ko..ko tanya aku balik...soal feqh itu penting..kita tidak boleh bertindak mengg ...

soal feqah tak boleh ikut logik?....kau ni biar betul.....yang tak boleh ikut akal logik adalah iman..iman kau pada Allah swt....kalau ikut logik mmg tak boleh....iman tak boleh ikut logik..kalau ikut logik kau akan jadi macam athies....beza org agama dengan tiada agama adalah iman...iman tak boleh sandar pada logik....isu hukum feqah boleh ikut logik ...sebagai contoh.......

ape hukum bertunang....hukum dia sunat...sebab untuk menandakan yang si dia tu kita dah cop....logik tak??logik....itu la logik dalam kehidupan berfeqah...
ape hukum simpan patung berupa manusia dan haiwan....hukum dia haram......sebab...takut terjerumus dalam hal bahala dan pemujaan....logik tak??logik...itu la logik kehidupan berfeqah

itu la feqah.....

crossfire posted on 21-10-2014 09:21 AM
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=835579&extra=page%3D2

kenapa tak sambung ...

elohim turunkan al quran hanya untuk di lagukan dalam tilawah macam penyanyi siti nurhaliza dojk mnyenyi di juara lagu itu?
kalau quran bukan rujujan baik bakar jah qurann dalam lemari kat rumah itu.

snipersnake posted on 21-10-2014 04:49 PM
apa masalahnya?

aku ada kebun, ada bela 2 3 ekor German Shepard.aku beli dari brader polis, time ...

Takde masalah pun....kalau yu bg anak yu gomol anjing tu peluk peluk anjing tu tanpa sebab itu yg jd isu...sbb najis ..main dgn najis mmg tak boleh dan tak elok..

cipOt_cedOt posted on 21-10-2014 04:50 PM
ekkk... ko simpulkan salah...

see that is what going on here... ada pihak yang mahu menghalalka ...

Ai like lg....tq...

kucingTomey posted on 21-10-2014 04:51 PM
soal feqah tak boleh ikut logik?....kau ni biar betul.....yang tak boleh ikut akal logik adalah im ...

dasar feqah berdasarkan iman kerana contoh isu tutup aurat..logik itu no 3...dasar fekah adalah iman dan ilmu...
rujuk pada program ni yang dipersoalkan adalah sentuhan tanpa sebab atau nampak anjing terus gomol2...itu persoalan dia...lainlah seorang pekebun muslim pegang anjing pegawalnya..itu takda hal kerana anjing tu menjaga kebun..pegang anjing buruan,anjing kebun takda masalah..lepas pegang sertu...ok isu ni ialah kepada sentuhan saja2...itu ja...pasai sentuhan saja2 ni lah nama program tu rosak

the_killer posted on 21-10-2014 04:57 PM
dasar feqah berdasarkan iman kerana contoh isu tutup aurat..logik itu no 3...dasar fekah adalah im ...

kalau nk bincang bincang sahaja la isu pegang suka2...dan masa bincang tu pun..tok sah la sampai memurtadkan org hanya sebab pegang anjing...alahai....sedih nye.....org melayu buat agama islam macam zalim sgt...buat macam allah swt tu zalim sangat...pegang anjing lari akidah..rosak akhlak.....kenapa org melayu jadi begitu??sebab kita lewat terima islam...dan kita masih menebal pengaruh hindu dalam kehidupan kita

snipersnake posted on 21-10-2014 04:49 PM
apa masalahnya?

aku ada kebun, ada bela 2 3 ekor German Shepard.aku beli dari brader polis, time ...

memang tak salah... kefahaman ini yang patot dijelaskan kepada umat Islam... kalau kamu ada ladang dan ternakan dan kamu nak bela anjing jadi jaga maka ia dibenarkan tetapi Islam masih juga meletakkan garis panduan... wajib kepada kamu bersertu... tidak la kamu mendapat dosa kerana menyentuhnya... tapi ia tak bermakna kamu boleh menjadikkannya binatang kesayangan dan membawa ia masuk ke dalam rumah macam kamu bawak masuk kucing dan binatang lain... itu yang Islam larang... ada had dan ada peraturan... malah diluar keperluan anjing itu menjadi teman pemburuan, penjaga kebun dan ternakan jika kamu menyentuhnya tanpa sebarang alasan macam yang acara tu buat maka haram la hukumnya tapi hukum untuk bersertu tetap masih juga wajib...

kamu boleh beri ia makan dan wajib kamu menjaga kebajikannya... jika kamu mengabaikannya maka kamu akan mendapat dosa... itu adalah sifat tanggungjawab...

jika kamu terjumpa anjing dalam kesakitan dan kelaparan dan kamu memberikan ia makan dan rawatan maka itu adalah sifat ihsan...

itu la yang Islam ajarkan... mudah dan senang... bebas dan liberal dalam peraturan dan ketetapannya...

magnus posted on 21-10-2014 04:53 PM
Takde masalah pun....kalau yu bg anak yu gomol anjing tu peluk peluk anjing tu tanpa sebab itu yg  ...

itu sebab kena bijak.

kita bela sbb nak jaga harta benda. tak dinafikan aku sayang anjing2 aku. dari kecik bela. anak aku pon okay je. aku buat pondok elok2 dlm kebun tuh. makan semua ada. kalau aku datang, aku mmg bawak ayam mentah bg depa mentekedarah. ada time aku jungle tracking ngan family, aku bawak depa naik triton aku. ikut sekali kami 6 beranak. ok je. tapi takder la nak gomol2. aku pegang kepala depa, tepok2 belakang depa. bila depa nakal aku rotan kan. aku pon pelik kenapa org nak besar2kan benda yg kecik. nak pegang, pegang lah. tanak, sudah la. tak payah la mcm dlm fb aku tgk tuduh org lain kafir lah, pelacur lah. gila hapa? pasal sentuh binatang je kot. penganjur pon punya kempen sentuh anjing, bukan adopt gomol anjing tuh. itu pon ramai org tak paham. pada aku, anjing pon makhluk Allah, berhak dilindungi dan disayangi. Allah jadikan utk berkhidmat pada kita. dah berapa kali anjing2 aku kantoi pencuri durian, siap ada yg kena gigit..binatang2 berbisa mcm ular pon depa bunuh.  masalahnya kita org melayu diajar takut dan benci anjing. jumpa je baling batu. jadah.

lagik satu aku teringin nak tgk, mana dalil kata berdosa sentuh anjing?

snipersnake posted on 21-10-2014 05:03 PM
itu sebab kena bijak.

kita bela sbb nak jaga harta benda. tak dinafikan aku sayang anjing2 aku. ...

Tak pernah ya ai diajar jumpa anjing baling batu..tak pernah juga ai diajar supaya berpeluk bangga dgn anjing ...or..vavi...sbb najis...full stop..itu saje...

snipersnake posted on 21-10-2014 05:08 PM
lagik satu aku teringin nak tgk, mana dalil kata berdosa sentuh anjing?

Yu boleh rujuk jakim..jais..ramai jugak yg dah share..tp sbb benang anjing ni terlalu byk..informasi berterabur dgn emosi sekali...

snipersnake posted on 21-10-2014 05:03 PM
itu sebab kena bijak.

kita bela sbb nak jaga harta benda. tak dinafikan aku sayang anjing2 aku. ...

ko pakai triton eh??ade tak kenal mana2 org yang pakai triton 2012 punya.....aku nk amek nak wat jangok atas jalan...yang VNT aku tu aku nk buat off road