CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3746|Reply: 11

Cincin & Batu

Salam,

Nak bertanya sikit. Ari tu kat facebook aku ada jumpa sorang hamba allah ni yang jual cincin & batu2 cantik untuk tujuan koleksi. Tapi bila aku bertanya pasal cincin batu serai, dia kata kalau nak beli ada 3 harga.

Paling murah, ada pengisian biasa. Harga pertengahan tu, dia kata istimewa. Dan yang paling mahal, katanya ada pengisian khadam. Adakah khadam & saka tu berbeza? Dan adakah khadam tu boleh menjadi syirik? Walaupon katanya, ia sebagai ikhtiar & bukannya menyekutukan Allah swt.

Maaf kalau salah bertanya, hamba ingin menuntut ilmu. Hehe.

penah jgk dengar cite.. bukan sebarang org tarik pokok serai tu dpt batu..
mcm tak logik tapi realiti. tapi tak tau la plak kat batu tu ada pengisian..

aku rasa syirik da tu batu berkhadam2 pulak... klu stakat perhiasan biasa x per rasanyer....

jangan la ambik batu yang ada pengisian ni...menyusahkan badan ja nnti...kao ckp sekadar utk ikhtiar...tnya hati balik percaya pada allah atau khadam bila berubat tu nanti...

hari tu ada org jual cincin batu serai warna kuning cair kat satu masjid, hamba Allah ni genggam lah batu tu, dia rasa ada menda mencucuk-cucuk kat tapak tgn dia berpunca drpd batu tu....dia biasa mengamal ayat2 ruqiyyah.....adakah khadam/jin tu bertindak balas?...

woddy posted on 21-10-2014 12:11 PM
jangan la ambik batu yang ada pengisian ni...menyusahkan badan ja nnti...kao ckp sekadar utk ikhtiar ...

aku minat batu je. nak wat koleksi. bila tanya tu, ada unsur2 spiritual pulak. hahahah. bukan ape, takot kita pon terjebak, sampai boleh terpesong aqidah. tu yang bertanya. hehehehe. mekasih tuan.

Follow Us
Suehaiza posted on 21-10-2014 12:56 PM
hari tu ada org jual cincin batu serai warna kuning cair kat satu masjid, hamba Allah ni genggam lah ...

yang mana ada ilmu tu biasanya akan dapat rasa benda2 camni dan tak mudah ditipu peniaga. wallahua'lam.

ThuLE posted on 21-10-2014 11:22 AM
penah jgk dengar cite.. bukan sebarang org tarik pokok serai tu dpt batu..
mcm tak logik tapi reali ...

bukan sebarangan orang tu satu, tapi hat ritual2 atau upacara yang buat untuk seru tu pon satu. hahaha. tak tahu la ambe nih. ape2 pon kite kena la kenal yang mana hak, dan yang mana satu yang batil.

akak ada batu serai ada 4biji.. amik dari umah adek ketika sesi cabut cerai yg ada bunga.. mmg byk batu2 warna warni bawah pokok serai tu.. berkilau2 cantik.. org2 tua kata kalo nak tau ketulinan batu serai tu.. letakkan batu tu kat cermin dia akan lekat tak jatuh.. mmg tak jatuh akak dah cuba buat taruk kat cermin bila terbalik kan cermin batu tu tak jatuh elok ajer melekat..

akak simpan lagi batu2 serai tu.. ingat nak buat cincin

beli batu kosong je bro
isi sendiri batu tu

Mcm mana nak tau batu kosong ke atau dah ada isi?

saudagaralam posted on 22-10-2014 01:25 AM
Mcm mana nak tau batu kosong ke atau dah ada isi?

betul betul. macam mana nak tahu batu kosong atau yang ada isi. abg ipar aku pun ada bisnes pasal jual cincin and batu ni. mcm2 jenis batu and bentuk ada. tapi aku tengok biasa je