CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Antara "program" lain yg dianjurkan penganjur 'I Want To Touch A Dog'

We never told Muslims to kiss dogs, ‘Pet-a-dog’ organiser says

KUALA LUMPUR, Oct 25 — Organisers of the controversial “I Want to Touch a Dog” event insisted today that they had followed all the guidelines laid down by the Islamic authorities, and said they never told the largely Muslim crowd to kiss the canines or have unnecessary contact with them.

One of the organisers, Norhayati Ismail, said they had prepared 500 flyers containing an explanation by Ustaz Iqbal Parjin on the acceptable Islamic teachings on touching dogs.

“We only expected 500 but had double the amount. We acknowledge our weaknesses in controlling (the event),” the 40-year-old social activist told the media today, when referring to the crowd size and their response to the dogs.

Norhayati said she could not confirm the photos of Muslim participants having close contact with the dogs, which she said she only learned through the media.

This was because she was manning the “sertu” counter along with about 20 volunteers, where they provided clay and water for Muslims who had touched the dogs to carry out the cleansing ritual, she said.

She added that the event was only intended to be a one-off initiative to educate the public, particularly the Muslims, as many fear dogs and do not know the correct way to treat the creatures.

“We also understand Muslim sensitivities. We already tried from September, we referred to knowledgeable ilmuwan (scholar). It’s just one-off,” she said.

annehuda posted on 25-10-2014 05:22 PM
cube ko citer skit ape kebaikan UAI pd pengikut2 die. kalau stakat ceramah free tu baik takyah. lg ...

aku tak tau apa kebaikan pada pengikutnya otherwise dorang tak ikut. i'm not so not sure lah.

kucingTomey posted on 25-10-2014 05:37 PM
kebaikan dia....kebaikan dia ..ustaz azhar idrus banyak bagi saya pengenalan pasal islam.walaupun  ...

you got a point. sedangkan syaiton pun ada pengikut kann?? so jgn hairanlah bila orang lain pun boleh ada pengikut.

tadi aku tengok kat berita

kalau tak bagi orang pegang

kenapa nama kempennya i want to touch a dog?

dubuk posted on 25-10-2014 08:23 PM
tadi aku tengok kat berita

kalau tak bagi orang pegang

tu lah pasal....bodo piang.  kenapa tak buh sekali 'i want to touch a cobra' kan tu binatang ciptaan Allah jugak?

aku mmg benci & phobia dgn anjing sbb masa kecik2 selalu kena kejar masa pi ngaji atau sekolah. tapi sampai sekarang tak pernah plak aku aniaya anjing.

Follow Us
zamzam posted on 25-10-2014 08:35 PM
tu lah pasal....bodo piang.  kenapa tak buh sekali 'i want to touch a cobra' kan tu binatang cipta ...

mulanya aku sangkakan orang yang anjur kempen ni orang tua

sangkaan aku meleset

Ini semua untuk mengaburi hakikat yang beliau adalah seorang ejen yahudi yang bergerak secara halus untuk merosakkan akidah semua yang beragama islam di malaysia ini. Sudah menjadi resmi yahudi dan nasrani yang tidak senang melihat umat islam berkembang dan menggunakan pelbagai taktik licik untuk memperdaya termasuk melakukan aktiviti yang mulanya kelihatan bersifat islamik tetapi dimasukkan unsur2 dakyah yahudi secara perlahan lahan.

Umat islam hendaklah bersatu ketika musuh islam banyak disekeliling. Selain yahudi dan nasrani kita juga harus berwaspada dengan golongan ateis, wahabi, syiah, liberal, saintologi, pemuja syaitan, pastafarian, baha'i, homoseksual, penyembah berhala, orientalis barat, illuminati, freemason, kapitalis, komunis, unikorn merah jambu halimunan, brony, feminis, black metal, ilmu hitam, hedonisme, budaya kuning dan sebagainya.

1000 kempen kebaikan tak bermakna mampo menghalalkan 1 kempen haram.

Samada si bapok ni terlalu bodoh untuk memahami agama atau sememangnya ada agenda tersembunyi untuk menyelitkan agenda haram terhadap ummah Melayu Islam Sunni Syumul.

Orange1 posted on 25-10-2014 04:19 PM
Goshhh

mcm mana blh tak kenal ayat copy pasted dr media dgn ayat qoran?

Ntah. Akak tu spesel bagi aku.

123456 posted on 25-10-2014 11:16 PM
Ini semua untuk mengaburi hakikat yang beliau adalah seorang ejen yahudi yang bergerak secara halus  ...

curlastttt ko dikkk...

moga tiada yg tertinggal.... umngok dah?...

chazey posted on 26-10-2014 12:31 AM
Ntah. Akak tu spesel bagi aku.

Mmg spesel sgt perangai dia tu. Org lagi berisi lg tunduk dia tak...ermmm pelik betul kdg2 perangai org yg agak alim suka2 pongpang2 hal agama ni, aku pun tak paham. Kat real life pun aku dah pnh jumpa.

buat baik berpada pada...buat jahat jgn sekali..

hadap la lu sotong..

Orange1 posted on 26-10-2014 01:03 AM
Mmg spesel sgt perangai dia tu. Org lagi berisi lg tunduk dia tak...ermmm pelik betul kdg2 peranga ...

Oh, korang penah gaydering bersama ye? Dalam imaginasi aku akak tu ayu lawa lemah lembut bercakap dalam dunia sebenar.

Decaffeinated posted on 26-10-2014 12:47 AM
curlastttt ko dikkk...

moga tiada yg tertinggal.... umngok dah?...

yang aku paling lawak "dia kristian yang cuba menyebarkan ajaran syiah" LOL

chazey posted on 26-10-2014 09:26 AM
Oh, korang penah gaydering bersama ye? Dalam imaginasi aku akak tu ayu lawa lemah lembut bercakap  ...

Taklah maksud aku kat real life pun aku pnh jumpa/kenal org mcm tu. Ckp pongpang2 psl agama mcm alim gitu tp perangai sendiri terlalu jelas byk yg buat org sekeliling tak suka. Bagi aku dia mulot bisa. Penah dia perqngkap qku g bod dia sbb tak puas hati dr CI psl hal2 agama lah lps tu geng mod dia kat sana potong kredit setiap postings aku, klu tak salah dia tagged aku kut ke sana. Lps aku dah sedar dia nak kenakan aku aku dah tak reply apa kat sana. Dia dtg cari aku kat CI masa tu thread shalwati,nampak je aku post hari tu terus quoted aku gelak2 kan aku dgn posting lebih kurang 'marah ke? Nape tak g reply sana?'Dgn icon senyum klu tak salah, quoted sampai 3 4 kali postings aku just utk ckp benda2 mcm tu je. Mcm tu ke org yg pamerkan tinggi agama tp seronok salah guna kuasa, klu CI ni bod dia ermmm masaklah.

Hencapan adalah sesuatu yg normal dikk...lenkali jgn buat benda2 yg pelik..pasti ummah amarah

alahai suci mulianye hati ko syed azmi..lol
mls nk lyn.. mcm mn ko mls nk lyn org2 yg dtg nk bli brg kt farmasi tmpt ko kje tu..lynn thp pprt sgt..stiap kali customer dtg xpnh ak nmpk makhluk ni lyn baik2..dgn ak2 skali kne..igt kt tmpt ni sume org2 kg bodo2 ke weh..nnt nk kne pki tag im laywer im lecturer i m engineer la kot.

nyampah gile kalo dtg farmasi tmpt dia kje.dia lyn tahap pprt sgt..muke ko dala mmg thp pprt..byk kali ak rasa mcm nk tumbuk je muke dia bl dia lyn org dgn jengkelnya..mcm ni org mulia kah??knp ko nk lyn anjing lbh baik dr ko lyn manusia.. ko igt sni org semua kg2 bodo2 ke..xkn nk pki tag i m lecturer i m engineer etc br nk lyn baik2 ke..at least give some respect kt mkcik pkcik yg dtg bli ubt kt ctu.. bodo la ko ni

tekoyong posted on 24-10-2014 01:13 PM
keyboard warrior cuma layan 3GP ummah bertudung je, sambil bukak tab lain bukak forum cari dan fesbu ...

ada kawan mcm tu ka? hihi