CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PLKN: 604 pelatih tidak boleh bercakap bahasa Melayu

Orange1 posted on 26-10-2014 01:08 AM
Macam mana blh jadi gitu? Mungkin pemarkahan lebih kpd  dr segi isi ke bukan bhs sgt?

Skema sama jer.. Cikgu sekolh juga yg mark exam papers tu...Gred diturunkan katanya..

mommymonster82 posted on 26-10-2014 01:13 AM
Skema sama jer.. Cikgu sekolh juga yg mark exam papers tu...Gred diturunkan katanya..

Ooo gitu. Cikgu yg check paper kena kuarantin kan?

Orange1 posted on 26-10-2014 12:59 AM
Ni kelas bahasa melayu ke? Lain lah klu ada org tanya ke ni yg ko tiba2 nak tunjuk pandai tu apaha ...

Syak itu dosa. Dan buat apa saya nak ambik kisah pada seorang yg mencerca nabi dan rasul dan di sekeliling masih tertawa. Saya memerhati posting saudari, mostly buat buat batu api. Saya maafkan anda.

Orange1 posted on 26-10-2014 01:15 AM
Ooo gitu. Cikgu yg check paper kena kuarantin kan?

Yep...
N dr berlainan negeri..
Cth jawapan dr kedah cikgu selangor yg periksa..selangor hntr gi johor..random gtulah...

mbhcsf posted on 26-10-2014 01:18 AM
Syak itu dosa. Dan buat apa saya nak ambik kisah pada seorang yg mencerca nabi dan rasul dan di se ...

Dah tak tahan ketappp bibir ke yg ko reply ni?lol

Amboiii molianya posting mcm ko lah yg teraniaya. Masa ko duk hina org perlekehkan org sana sini ko tak pulak pikir, duk tunjuk sifat takbor ko sana sini dgn menghina forumers ko tak pikir ye. Sekarang ni bila ko dah kena bertubi2 dgn aku lol ko nak belakon jadi mangsa yg molia syumull bagaii konon aku lah yg jahat? Ye mmg aku bukan baik mana n tak pernah potray aku ni baik mana tp aku pun tak jahat jugak, aku tak akan serang mana2 forumer yg takde serang2 aku melampau2 dulu. Ko pikir baliklah dulu bahasa ko mcm mana dgn aku? Bukan bhs org yg tinggi agama ye. Dan perangai ko suka hina forumers lain mmg tak selari langsung dgn ketinggian ilmu agama yg ko potray tu. Tak payahlah rasa diri tu hebat dgn menghina org, kehebatan kita adalah bila kita blh merendah diri bila kita berada di atas, itu yg lebih molia. Ko mmg selayaknya dicerca sbb sifat burok ko tu. Aku against perbuatan kawin dgn budak pompuan bwh umur kalo ko nak gunakan tu utk burukkan aku aku peduli apa, mmg aku berterus terang psl tu, aku rasa mmg semua/ramai forumer CI pun tahu kat sini aku mcm mana, aku pun tak pernah potray aku ni molia di sisi agama sampai langit ke tujuh gitu, nak kawan terimalah aku seadanya taknak kawan pun takpe aku faham.

mbhcsf posted on 26-10-2014 01:18 AM
Syak itu dosa. Dan buat apa saya nak ambik kisah pada seorang yg mencerca nabi dan rasul dan di se ...

Ko pun kadang2 excited nak tunjuk pandai tak kena tempat. Aku ingat lagi ko masuk thread shalwati ko dgn takbornya perlekehkan perbincangan kitaorg kat situ, ko kata kecewa tgk perbincangan kitaorg setakat tu saja n tak capai ke thp yg yg lebih tinggi. Lps tu ko punya excited nak tunjuk thp pemikiran kau mcm mana utk topic mcm tu, ko pun ajukan persoalan yg konon bery d intellectual sgt 'apakah kesan terhadap diplomatic lego?' Aku gelak golin2 bagai nak rak lol. Lain kali sampai dah perlecehkan org nak tunjuk pandai sgt check lah facts dulu, takde lah termalu nanti lol. Sila belajar merendah diri cik kak oii!

Follow Us
mommymonster82 posted on 26-10-2014 01:20 AM
Yep...
N dr berlainan negeri..
Cth jawapan dr kedah cikgu selangor yg periksa..selangor hntr g ...

Cikgu yg check paper tu kena kuarantin kat hotel ke?

Orange1 posted on 26-10-2014 01:59 AM
Cikgu yg check paper tu kena kuarantin kat hotel ke?

Setahu me xdelah kt hotel...
Bajet xde...

Wow... Wow... Langsung tak boleh ke? Tak terkejut pun

This is so sad. Teringat kawan2 Cina sekolah dulu, ramai yang lemah subjek  Bahasa Melayu dan Sejarah. Tapi cakap Melayu tu pandai la.

Apasal la suka bergaduh korang ni. Jom solat Subuh

Hermhhh memang pun
Siri ke 3 plkn memang paling pening kalau nak explain apa2
Dengan pailangnya...degilnya...tak dengar katanya...

Berbanding siri ke 2 n pertama

Surprise? Memang ada pun yg tak boleh cakap melayu. Bukan pelat ya.
Member ofis lama. Saya cakap melayu. Dia boleh soh i speak english because he did not understand. Cina malaysia tu. Wat bodo cakap melayu gak kekadang. Haha

Geli dgn BM, bukan tak reti. Nak je aku memaki dlm BM tgk sentap ke tak sentap geng2 bukit ni yg kununnya tak reti BM.

Ada juga Cina tak reti cakap Cina.

spiderman80 posted on 26-10-2014 11:01 AM

wa baba nyonya  ma

klik untuk free USD25

spiderman80 posted on 26-10-2014 11:01 AM

ada juga cina yg tak makan babi.

ikut sangat cina MCA

baguslah ...banyakkan lagi sekolah vernakular !!

najib !! tambah peruntukan lagi berbillion2 ringgit sebab duit cukai cina aje yg bayar, melayu tak bayar cukai

tubuhkan 100000 lagi sekolah vernakular

tubuhkan 100000 universiti cina

tubuhkan 100000 pusat latihan kemahiran ala2 MARA kpd cina

ketatkan lagi syarat bumiputera nak masuk kerja swasta, wajib reti cakap cina dan makan ba alip ba ya

wajibkan penjawat awam fasih cina dan kantin serta kafe wajib hidangkan ba alip ba ya

wajibkan hari sentuh ba alip ba ya dan ali nun ja ya nga

Ramai yg menyalahkan parti politik ke? Aku nampak kelemahan pada sistem pendidikan negara. Dah hampir merdeka 60 tahun tapi tahap penggunaan bahasa kebangsaan diselangselikan dgn taraf hidup dan taraf sosial (Cina duduk kampung Baru Cina yg masih wujud semenjak era komunis dan India duduk di estet2 bergaul hanya sesama mereka).
Jgn kita salahkan individu semata. Salahkan jugak sistem. Pelajar kalau diajar menggunakan silibus yg diiktiraf...mustahil tak tau berbahasa Melayu. Kita dipecah2kan ikut kelompok kaum dari kecil dan disuruh jadi patriotik dgn berbahasa Melayu sedangkan vernakularism jugak yg mengikat kelompok2 tadi untuk mengasingkan diri.
Ramai jugak yg advise bangsa2 lain untuk improve Bahasa Melayu tapi mcm mana mekanisma utk mereka improve? Kasi cadangan la.

3000 tahun dulu dorang dah ada The Great Wall .. tak heran dorang