CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pink012

Zain Saidin Disalah Anggap Beri Susu kat anak, Che Ta marah!

annehuda posted on 21-11-2014 01:53 PM
bagus penjelasan kak suchi. i suke. tp i puji satu jelah kesanggupan zain nk menyusukan anak die.  ...

betul,mmg bagus dia nak bantu ringankan beban isteri kan..sebab memang sepatutnya suami yg menjaga bini dan anak bukan sprt selalunya suami hantar bini kat kg tak jenguk2 dah itu tak patut..knp nak bebankan org tua lak sedangkan itu tanggungjawab suami..masa sedap sama2 xajak pun atuk ngn nenek

org tua kita blh bantu apa2 yg patut namun tanggungjawab utama masih pd kita lah ibu bapa baby,so mmg patut utk suami  buat..taktau blh belajar.

byk yg nak jd tok nenek org nk menegur direct kt artis..nk luahkan masuk dlm cari forum ni...

Suchi posted on 21-11-2014 01:57 PM
ya memang betul
lain orang lain keadaan dia berdepan situasi tu
maybe tuk yang sakit dan sbgnya ...

sokong sokong sokong! btw, tahniah sebab jadi volunteer on bf matters, byk perkongsian ilmu yg dpt awak buat.

stila_77 posted on 21-11-2014 01:58 PM
selalunya aku pam sekali masa bb bf, time tu susu akan cepat byk, memang best sbb rasangan bb..
1 ...

aku agree tang kelebihan susu ibu ni...  memang sangat bagus untuk anak...  tapi tu la, tak semua yang ada kelebihan camtu, kan...  for those yang memang senang dapat susu, alhamdulillah...  untung anak2 tu

Suchi posted on 21-11-2014 01:59 PM
betul mmg ada,tapi harga berganda2 mahal lah dr puting biasa..
maybe gak che ta guna puting jenis ...

yup yup...  harga tu agak mahal la jugak...  cam kes aku ni, aku kena gak la beli sebab anak aku memang terpaksa minum FM je...  untuk menebus balik kesusahan aku nak dapatkan susu walau berlambak2 ubat n injection aku amek, aku berkorban la tang beli botol n puting yang mahal sket...  at least anak aku selesa minum dan keselamatan dia terjamin sket...  insya Allah...

masa masih panjang kalau working mum lah belum habis pantang so mcm sy mmg sy beri direct lagi 4- 5 hari nak kerja baru start pump tapi still beri direct breastfeed sampailah hari start kerja bila langkah keluar dari rumah masa tu baru guna susu perahan then bila balik direct bf balik sampai esoknya.............sebab susu perahan digunakan bila kita tiada disamping baby....

Follow Us
Suchi posted on 21-11-2014 02:04 PM
betul,mmg bagus dia nak bantu ringankan beban isteri kan..sebab memang sepatutnya suami yg menjaga ...

a'ahh la,dulu common practice hantar bini lepas bersalin berpantang kat rmh mak ayah.skrg ni dah biasa dengar isteri berpantang dgn suami je,dua-dua sama2 bljr & sama2 uruskan anak. betul tu, TAK TAHU boleh belajar.yang TAK NAK TAHU,tu yg parasit...opsss

Munnalicious posted on 21-11-2014 02:03 PM
Kalau puting yg mcm puting ibu tu jenama apa acik eyanss.. Mohon share.

yang aku guna skang ni, avent yang botol baru... sebab avent ni ada dua jenis botol...  pastu yang tengah hit mengikut kawan2 aku la, sebab diorang rajin dok cite pasal barang2 baby ni, tommee tippee...  aku tak try lagik...  tapi rasa cam nak cuba sebab kawan2 aku kata, anak2 dia pakai memang nampak la perbezaan masa guna avent...  another brand, doc brown... sebab puting n botol tu dapat elakkan colic...  kalo tommee tippee n avent, puting je yang ada function tu...  cuma doc brown, bottle payah sket nak basuh...

Munnalicious posted on 21-11-2014 02:02 PM
Uolls.. Ai nak tanya, nak bagi susu banyak ni selain makan pegaga dan lobak putih tu fikiran kita  ...

ok sebenarnya selagi ada permintaan selagi itulah ada susu maksudnya kalo nak susu sentiasa ada kena keraplah menyusukan baby..bila dia minta kita bagi..takde permintaan pengeluaran pun xde..sbb tu bila ibu stop bf anak,susu pun akan makin susut..konsepnya mcm  no order no produk lah gituuuu
maka kalo campurkan dgn susu lain mmg akan berkuranglah susu tu sbb otak terima maklumat byk nih sekian2 anak minum
bab makanan nih susah nak cakap,iols percaya pada bila kita enjoy makan sesuatu makanan tu so dlm masa sama kita rasa hepi lah kan..hepi maknanya mood baik,maknanya no stress.

yang penting uols amalkan pemakanan yg sihat dan seimbang,jgn berdiet keterlaluan sampai tubuh sendiri tak cukup nutrisi..apapun biasanya walopun ibu tu tak cukup makan dia still blh berikan anak dia susu ibu,sama cam ibu2 kat somalia tu cumanya ibu tu akan jd kurus kering kontang tak cukup zat bagailah sebab semuanya dah diberi tuk anak melalui susu ibu..nampak tak?bahawanya setiap anak dah ditetapkan rezekinya masing2..walopun mak tak cukup makan tp masih mampu hasilkan susu yg tetap berkhasiat.

nanti bila mengandung biasanya kat KK  mmg ade disediakan taklimat ttg penyusuan susu ibu,uols juga blh join kelas2 penyusuan.yg tu blh cari info kat sepital atau blh gak tanya iols huhu.

Munnalicious posted on 21-11-2014 02:03 PM
Kalau puting yg mcm puting ibu tu jenama apa acik eyanss.. Mohon share.

i tolong jawapkan ok..

ada brand nuk, avent, tommie..banyak actually....

jgn beli yang ada kat kedai runcit tu je..mak dulu-dulu pakai...brand dr baby..bahaya.

i pakai nuk sekarang...walaupun anak dh 2 thn...jenis latex. silicon my daughter reject.keras.
beli kat guardian..2 teats rm 15 (kalo ada sale murah lagi..)

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kerek tul bdk irma ni...bajet cam bgs...kalo aku pon hanginnn...
pe yg retis buat seme salah kat mata org luar ...nokharom

Munnalicious posted on 21-11-2014 02:02 PM
Uolls.. Ai nak tanya, nak bagi susu banyak ni selain makan pegaga dan lobak putih tu fikiran kita  ...

ada satu pill ni...  actually dia herbs...  kawan aku penah kasik kat aku...  lupa lak aku apa namanya...  start with F...  nanti balik aku carik bottle tu n aku amek pix n bagi kat ko...  

~okek2... dah dapat dah...  pill fenugreek...  aritu kawan aku belikan kat spital AMRA...  ke UMRA...  yang kat shah alam tu...
Last edited by eyansss on 21-11-2014 02:23 PM

Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

skrg dah ada mcm2 puting botol kat pasaran..
pakai la yg mahal sket, baby hisap baru mengalir susu tu..

honeybucuk posted on 21-11-2014 02:16 PM
i tolong jawapkan ok..

ada brand nuk, avent, tommie..banyak actually....

tq honey...  i terlupa lak brand yang dah start up, nuk...  yang ni pun dapat a very good feedback after tommee tippee...  aku tengah berkira2 nak cuba antara dua ni...  hehehe...

breast feed xssedap tiada perisa jagung

fifie_olin posted on 21-11-2014 02:17 PM
kerek tul bdk irma ni...bajet cam bgs...kalo aku pon hanginnn...
pe yg retis buat seme salah kat ma ...

hahaha kan?
tegur tak agak2 ...siap cakap kesian.logik je cheta respon mcm tu  

reason kadang2 tak nyusukan kan mungkin sebab puting melecet etc..

takde salah pun pakai botol sebab zaman sekarang ni byk lah puting dah mcm2 design anti colic bagai.. x cut, 1 lubang 2 lubang etc sesuai dgn usia baby..

anak2 aku semua xclusive BF tapi ada masa mmg sumbat jugak EBM guna botol sebab kadang2 tu over penat, puting melecet etc...

AshkieLa posted on 21-11-2014 05:34 AM
yg menegur pun... Che Ta tu beranak bukan 1st baby... anak2 dia dh besar panjang..pandai2 ade yg dh  ...

Well said ahkak.... sokongan BF mom seperti ahkak la yg kami ibu2 baru harapkan. Sy sebenarnya rasa sedikit kechiwa dengan sikap sesetengah ibu2 BF yg memperkecilkan FM. Tengok saja la bila ade orang yg bertanya tentang formula milk kat Kelab Ibu2 di FB. Ade tu tulis "tergamak awak bagi Formula milk?" "Kenapa bazirkan rezeki yg Allah bagi?" sampai macam tu sekali. Sama jugak dengan Ibu2 yg babywearing, homeschool & "Say No to Vaccine" moms. Hormati la ibu2 lain.

Mungkin rezeki dorang nak BF tapi jangan sampai timbul rasa riak atas dasar nak educate. Baru2 ni saya gi beli botol Pigeon masa expo & ade sorang mummy ni tegur saya "awalnya beli botol susu... Bila bersalin?" . Sy pon bagi tahu yg due bulan depan & botol ni untuk "Latihan" bila nak mula berkerja. Tambah pulak MIL pernah bercerita tentang suami yg xmahu direct feeding (ade latching issue) walaupon dipaksa. Guna picagari pun tak mahu. Terus dia pandang senget pada saya dan bagitahu yg anak dia mmg xpakai botol, semua direct feeding. Saya senyum saja la...

AshkieLa posted on 21-11-2014 01:34 PM
yg menegur pun... Che Ta tu beranak bukan 1st baby... anak2 dia dh besar panjang..pandai2 ade yg dh  ...

yer betul..jangan dok peril sangat ibu yang bagi FM susu kat anak...sebab kita taktau masalah orang tuh camna...ada yang masalah kesihatan, stress...memang susu tak kuar...tak dinafikan susu ibu memang susu yang terbaik la...

pasal die bg susu botol pon org pertikai..mnde la manusia ni