CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20330|Reply: 162

Stress! Aku Makin Gemuk. Nak beli basikal ke tak?

Ha kan. tengok tajuk pon kompom2 korg akan suruh aku beli basikal kan.....

Kisah bermula......

Biasalah cuti sekolah dah start ni, confirm2 weekend akan terisi dgn jemputan kahwin kebamkebamkebumkebum gitu. BF ceq ni dah ajak pergi 3 wedding BFF dia semua kat Penang, & sekitar KL. Aku stress pasal nya aku makin chubby (berat :100kg tinggi 1.64M) aka GEMUK! Act, bf aku xkisah aku gemuk ke kurus. cuma nya mesti aku tertekan terkesan jugak la nanti kalo dah pergi jumpa BFF2 BF iols tu nanti....

Tetiba aku terfikir nak beli Bicycle Exercise ala2 kat gym tu ha...mst semangat nak mengayuh memalam kat umah. Dah feeling2 watson nyambek je aku kan. (walaupon nyambek tu pelari pecut, skeatila sbb ni pos t aku *angkuh mode*)

iols ni jenis kalau nak sesuatu benda tu, mst meroyan survey cari sana sini info menda yg aku nak tu. n aku mst nak dptkan xkira la mcm mana sekali pun.

Dilemma nya adalah : iols ada survey beskal eksesais tu. ada yg canggih tu dipanggil Elliptical fan bike (RM500). ada 2 fungsi leh beskal n jogging2 manja. nanti iols tepek gambor.

kemudian iols survey2 lagi jumpa pulak yg basic basikal je harga range dlm rm200-rm250 gitu.

sekarang ni dah confius, nak beli yg mahal ke nak beli yg murah.....
Mahal Pro: semangat sikit nak eksesais. ada 2 in 1 gitu la. Con: da nama pon mahal..belum gaji ni.tapi aku mmg dah xsabar ni
Murah pro: well, dah nama pon murah. jimat la.leh g penang n jimba2 macam mahkluk tuhan paling seksi. Con:takut den xselera je n tersadai lepas kayuh 1 km gitu.

Tolong la uols...dilemma sgt ni. Hohoho

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Beli je yg mahal sbb 2 in 1. Lepas penat berjogging bole duduk sambil mengayuh. Atau beli treadmill yg bole lipat lagi senang nak store.Kalau treadmill bole brisk walk berjam-jam,x sakit kaki tp berpeluh byk.Masa brisk walk pakailah baju tebal sikit spy cepat berpeluh,calorie pun byk burn. Good Luck!!  

Pemakanan pn penting
Kalau eksesais je memanjang x jln gak
Cuba menu Atkins yg kwn Mira tepek bod mkn tu, dia wat nmpak sgt perubahan size bdn dia

Ini hanya seges, semua terpulang pada TT.
All the best

Hahaha..kena tnya kemampuan diri..adakah akn betul2 guna ke x @ sekadar jd gajah putih nnt? Klau ko nk tau samada ko akn kekal guna..sementara ko xdpt gaji..ko cuba exercise 30minit sehari guna youtube..tiap2 hari..klau ko sekadar buat 2 hari je..nmpk dh tanda2 basikal ko akn jd gajah putih..nk exercise ni kna start dgn light2 dulu..klau terus nk labur duit tp pngunaan dia hangat2 tahi aym..rugi je..actually exercise 30%,kontrol mkn 70%..blh gk kontrol mkn smentara xdpt gaji tu

x payah ler TT...aku dulu berabis beli tread mill..sudanye treadmill tu jd tpt pengumpulan habuk je.. baik ko g joging kat taman terdekat...

aku ada benda nie kat umah....tapi aku punya takde seat lah...aku suggest ko beli yg takde seat punya....apa barang nak duduk2 time exercise...aku suka benda tu kat umah, skali skala teringat nak exercise, pakai kasut sport, zass kayuh....nanti aku nak beli threadmill plak....nak buat satu bilik lam umah tu sebagai gim room...chewah, berangan...haha....

Follow Us
tuun posted on 24-11-2014 06:33 AM
Beli je yg mahal sbb 2 in 1. Lepas penat berjogging bole duduk sambil mengayuh. Atau beli treadmill  ...

Dear threadmill boleh lipat berapa harganya

takut awal2 ja smgt..last2 jd tpt sangkut towel..try p gym dlu. bole join zumba etc

Exercise tak memerlukan duit yg banyak sebetulnya....
Yg penting usaha yg banyak....tu kata professional trainer yg penah sembang....

btw, apa yg hang buat sampai berat 100kg
tak rasa nak jaga kesihatan ker? dlm kepala cuma nak nmpk hot & cun

bek beli basikal boleh jalan tu

best sikit

Laaaa..bagi lah semangat sket kat kawan kita nih..
memandangkan pro and kontra..dah Nampak dah berabuk dalam bilik mende tuh..hangat2 tahi ayam..
suggested..jogging..atau berjalan berthousand-thousand step..and..elakan makanan yang berlebihan..
p jumpa dietician kat hospital kerajaan free jer..mohon nasihat..permakanan..

Go baby go..semuga Berjaya..insyallah Berjaya kalau ada nekad yang betul-betul bersemangat nak kurangkan berat badan..bukan tak ada yang Berjaya..semangat penting..dan usaha sedaya upaya..dan jangan berputus asa..insyallah..

yang mende tuh....takyah piker nak beli dulu..gie jog ..and kurangkan permakanan yang tak berkhasiat..ok

beli supplement untuk bakar lemak

jogging

diet...

walla...lepas 3 bulan mesti slim turun 10kg

Pi joging wes. Aku dlu cdg nk beli threadmill yg rege ribu2 tu. Pastu pk2. Xjd. Aku jog di taman tasik je. Lagik besttt. Sbb tenang je and aman.

mahal/murah basikal tu bukan penyebab ko akan turun berat badan/kurus

yg penting ko kena kurangkan sebanyak mana yg boleh ( lagi banyak lagu bagus ) jumlah makanan yg masuk dalam mulut ko setiap hari

+ berjogging dan bersenam

amiraira posted on 24-11-2014 06:52 AM
Pemakanan pn penting
Kalau eksesais je memanjang x jln gak
Cuba menu Atkins yg kwn Mira tepek bod  ...

Tq for sugesstion. iols ada pernah buat diet atkin utk 2minggu bulan lepas.... it work! cuma nya la ni ceq kena chickenpox! mmg pantang telur... lagipon musim kawen2 ni, xsyiok plak nak diet2 makan.msti org pandang kerek.....diet pon gemuk. hohoho..Again, mekasih ye for suggestion.

siputsedut posted on 24-11-2014 07:51 AM
x payah ler TT...aku dulu berabis beli tread mill..sudanye treadmill tu jd tpt pengumpulan habuk je. ...

Pergh...sampai berhabuk! kerugian alam semesta tu. bak hantar kat iols la....iols duk pj je ni.

satusembilan posted on 24-11-2014 10:51 AM
mahal/murah basikal tu bukan penyebab ko akan turun berat badan/kurus

yg penting ko kena kurangka ...

iols dah kurangkan makan..... cuma kurg bersenam....

cuma kurg bersenam. kerja opis 9-6pm balik je dah ujan...xsempat nak keluar jogging2 brisk walk bagai...

anniehanida posted on 24-11-2014 09:19 AM
Laaaa..bagi lah semangat sket kat kawan kita nih..
memandangkan pro and kontra..dah Nampak dah bera ...

Khennnnn.... dah mcm bomoh degawan lak ko leh see the future. nampak berhabuk ke. sob3.....mahal iols beli.

emmm.... betul ke ada dietician free gomen. xsabar nak pergi tanya!

mekasih for d info ye!

Innrukia posted on 24-11-2014 08:56 AM
Exercise tak memerlukan duit yg banyak sebetulnya....
Yg penting usaha yg banyak....tu kata profess ...

iols mmg gemuk sejak azali. huhuhu setakat 80kg 90kg tu mmg xlari la.... zaman2 study dulu mmg standard 80kg+... tp sejak kerja ni, setahun naik 9-10kg...da kerja 3 tahun, jd 100kg haaa...

huhuhu kadg2 diet kadg2 terbabas. suka nau jjcm. itu pasal badan makin maju ke depan kebelakang.

tipu la kalo kata nak diet sbb nak sihat semata. hohoho iols cuma nak diet asal nampak cantik bila kai baju je. xda la aim sampai nak kurus mcm mirandakerr gitu... huhuhu

biasa makan berapa pinggan..
sekarang ?