CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xixin5230

Baim Wong & Elfira Loy Part IV

Close [Copy link]
Rasanya nak comment dulu pasai late nite show tu. Ramai yang marah konon sebab katanye Bw masih mencari ya. Tapi macam kata @apikwaeh la, Bw tgh galau memikirkan sesuatu yang baru yang bakal mendatang la tu. Pandangan aku la

1. Nature character Bw ni tak boleh under pressure, goyah keyakinan pada sesuatu. Tu sebab Raffi, mbak Dewi berpuluh puluh kali dok nyebut Elfira, Elfira, Elfira bagi masuk dalam pikiran si Bw. Kasi semangat up sikit kat dia. they all paham pangai dia tu yg manja,ngengada bak kat @lucuimut kan.
2. Mbak Dewi kata " ni  BW cowok gantang, tapi tak yakin". Betul la tu, Raffi sambut dengan mengata BW " tak yakin sebab selalu kandas". Pendapat aku, bukan BW tak yakin pada Elfira, tapi tak yakin dengan diri sendiri, takut kandas lagi. Tu sebab dia kunci mulut tak mau cakap lelebih.
3. Ada tu mbak Dewi tanya, "Bw apa lagi yang dikejar, apa lagi yang dicari... sebelum nikah". .Pendapat aku mbak Dewi tahu Baim sedia nak bernikah tapi di sini mbak Dewi bertanya APA lagi yang dicari bukan SIAPA lagi yang dicari sebelum nikah kan.., kan...kan olls. Paham tak nih uolls ni?he he
4. Pendapat aku lagi yang maksud perbualan dalam late nite show tu tentang "masih mencari cari " tu bukan mencari  orang/perempuan lain tapi masih Mencari Diri Sendiri. Tu sebab Mbak Olla cakap kat Baim "ikhlaskan aja". Baim sambut "ya, ini udah ikhlas sekarang". Pendapat saya, maksud mbak Olla ialah dia nk BW terima je le jodoh dengan Elfira. BW pun paham maksud mbak Olla, tu sebab Bw cakap dia dah terima, dah ikhlas kan ati dia.
Haaaaaaa, dah diluahkan sedikit pandangan nih. Uollss Sstuju tak ngan pandangan nih??? Ha hah.     

untuk akak akak n acik acik rasa sentap n tak happy kita tenangkan hati n jiwa.kita doakan je pasangan kesayangan kita ditemukan jalan yg luas,terbentang dan terbuka seluas-luasnya untuk mendirikan masjid..dilimpahi rahmat,dimurahkan rezeki,dibukakan pintu hati dan simpulan simpulan yg menutup hijap,hati,perasaan dan juga jalan untuk membina jalan kearah kebaikan.semoga bimbim ditetapkan hati el juga ditetapkan hati kalau ingin hidup bersama ke akhir hayat.jika jln itu yg terbaik untuk mereka Allah bukakan lah jalnnya,tetapkanlah jiwa,hatinya dan juga pendiriannya.supaya semua spekulasi dan aib kedua dua pasangan kesayangan kita ini ditutup /Ya Allah permudahkanlah jalan mereka..Amin..AllahUakbar..

1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:01 PM
Rasanya nak comment dulu pasai late nite show tu. Ramai yang marah konon sebab katanye Bw masih menc ...

Paham dan setuju..dan dah pernah dihighlight pun benda ni..tapi masih ada jugak yg berpendapat lain..masih kata baim tak tetap hati masih cari yg lain...mungkin lain org lain fahamannye..

Dulu kamu guna nick apa..lenggok bahasa tulisan kamu sounds so familiar lah..heheh

Follow Us
1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:01 PM
Rasanya nak comment dulu pasai late nite show tu. Ramai yang marah konon sebab katanye Bw masih menc ...

wah terasa anjakan paradigma pula membaca penaakulan girlzara..

moga adalah pesta mentega.. lepas tu bolehlah buka cawangan mentega di mesia pula. lecehla nak order dengan stokis sekarang ni.

kita nak biz brick n mortar, online biz kita kurang gemarlah. Last edited by awanearisu on 15-12-2014 09:16 PM

1971Girlzara posted on 15-12-2014 08:40 PM
Takde sapa pun @kucen. Saja jerrr ngusik ko. Ko ngusik orang boleh kan.

Tp tak penah usik ko kan.

Tak pernah. Just Sr je guna username kawan. Gaya tulisan aku ni familiar sebab dah keje bidang nih. Hari hari menulis. Haaishhh, bocor rahsia . Ha hah. Teruk daftar kat sini sebab geram, reader tak faham faham maksud Bw. tuh. " Tengah menyari/mencari" dalam konteks Bw tuh maksudnya tengah mencari-cari sesuatu ketetapan la... be it sam ada bila tarikh nak datang KL ke? nak hantar wakil sapa dari Malaysia ni yang nak jumpa famili nak merisik ke, atau tarikh nak jumpa buah hati hujung bulan ni ke, hapa ke. Ha ha. kan. tak tau le. Mencari cari la tu. Bukan mencari pasangan/perempuan/cewek baru yang lain. Dah si El gitau "sedia nak pindah kan. Tapi hati tetap di Malaysia" . Ingat sesaja cakap camtu tanpa sebab yang kukuh. Kalau kita masa bujang dulu takde sapa pakwe mat saleh, nigeria ke Vietnam yang berkawan gan kita ngajak pindah, ada ke kita tetiba cakap ngan orang sedia berpindah, hati tetap di malaysia. Takde kan...kan..kan. He he he   

Ya, tak pernah usik aku pun. Abih tu kita tak boleh mula usik-mengusik ke @kucen. Motif sombong sangat nih, ngapa?

1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:28 PM
Tak pernah. Just Sr je guna username kawan. Gaya tulisan aku ni familiar sebab dah keje bidang nih.  ...

Sr la sangat.. padahal dah lama berkuntum pakai id lain huhu.. aku rasa at this point dia dah tak perlu dah kompang sana sini .yg penting action.

1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:34 PM
Ya, tak pernah usik aku pun. Abih tu kita tak boleh mula usik-mengusik ke @kucen. Motif sombong sang ...

sahih la @1971Girlzara ni orang baru..
kalau nak tag forumer lain, kena ejaan id penuh dan case-sensitive (huruf besar-kecil).. kalau tak nanti forumer tu tak dapat notice dari tag tersebut.
takpun tekan sahaja reply pada posting beliau, lagi mudah..

kadang-kadang kita buat tag guna hp pun tak jadi juga

teruskan la penaakulan.. nanti dah roboh rumah ni boleh buka rumah baru..

Haiyooo, tak pernah tau guna id lain @kucen. Selam nih memang masuk guna kawan punya Id. Tak terpikir pun nak register sebab guna iD kawan aku tuh. Kawan aku tuh memang la kena masuk board nih. Aku tak perlu ya. Cuma minat baca hal retis je. Kalau ye pun, nak action, nanti le dulu. Bertenang ya. Orang lain ada tuh nak tunggu bertunang ke nikah  lagik lama kan.

Girlzara.. Udah dilayan..
Apala hebat sangat taraf senior ke beginner ke.. Bukan boleh bawa masuk kubur pun.. Choii

@awareanisu, tak tau le pesta mentega ke pesta hapa ke, tapi yang penting keyakinan sesama di sini kita jangan goyah ye. Tahun ni ke tahun depan ke bak kata Rafffi Ahmad tak pasti lagi kan. Yang si Bw buat screenshot gambar dia tgh menyeringai malu malu kucen masa kena usik sayang tu pun ada maksudnya la tu. Kalau tak serius ngan El sayang El buat apa menunjuk gamba tu kat IG. Nak kena hencap dengan peminat fanatik El ke? Bw nak peminat faham la dia sayang El l tuh

akies posted on 15-12-2014 09:48 PM
Girlzara.. Udah dilayan..
Apala hebat sangat taraf senior ke beginner ke.. Bukan boleh bawa masuk k ...

Beginner sentap

1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:53 PM
@awareanisu, tak tau le pesta mentega ke pesta hapa ke, tapi yang penting keyakinan sesama di sini k ...

gambar memiliki seribu makna begitu..
betullah gambar tu kalau tak.memberikan sebarang makna, takkan baim suka-suka nak upload. dah la orangnya jenis yang jarang-jarang update ig.. bak kata kak @asamjawa ke @apikwaeh ye. dah lupa forumer mana satu yang dah lama follow ig baim..

Alahai sentap la sangat..
Kuase mak aihh
Rasa cam nak menangisss.,
Nak nangis guling2 ..

Last edited by akies on 15-12-2014 10:03 PM

Tq ya @awanearisu tolong menyelamatkan. Dah tengok ke minit minit awal Mbak dewi Raffi perkenalkan promo program jodoh tu. Yg si mbak Dewi kata "sayang, BW udah mau nikah". Terus Raffi cantas kata" tapi apakah benar Bw jadik nikah hujung tahun ini atau tahun depan". Sebabnya ada program baru tentang nak jodoh kan orang kat trans TV tuh. Tapi ada perasan tak, minggu lepas ada BW uload emoticon jer.. love Allah...big grin...happy. Hari sebelum BW upload emoticon tu  aku ada gi Strand jumpa retis ngan El buat jualan. Happy muka EL. Kat iG, bergambar menyengih ngan budak le, bunga le. Hmmmmmm      

1971Girlzara posted on 15-12-2014 10:08 PM
Tq ya @awanearisu tolong menyelamatkan. Dah tengok ke minit minit awal Mbak dewi Raffi perkenalkan p ...

Yunk..bo csi tentang el tak. Apa pandangan u psl el thdp baim.