CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xixin5230

Baim Wong & Elfira Loy Part IV

Close [Copy link]
Slow2 pun tetepbergerak
Mahu umah baru kaaa?

1971Girlzara posted on 15-12-2014 10:08 PM
Tq ya @awanearisu tolong menyelamatkan. Dah tengok ke minit minit awal Mbak dewi Raffi perkenalkan p ...

isk takde hal, kita pun baru pandai bab tagging ni hasil analisa pengomen tegar di bod CI

kagum kita dengan awak dan achik-achik yang boleh tangkap perbualan baim-olla-ayu-raffi di late nite show tu. kita dah tengok dua kali, sampai pasang earphone pun masih susah nak fahamkan sesetengah percakapan mereka. terasa macam laju sangat pula mereka bertutur..

girlzara dah komen di sini barulah faham juga isi perbualan late nite tu

xixin5230 posted on 15-12-2014 10:17 PM
Slow2 pun tetepbergerak
Mahu umah baru kaaa?

mahuu tapi maluuuu..

Harus la nak @xixin5230. Nak tunggu hujung bulan ni kan... kan..kan . He heh

Hai@dewimalam78. Tak le pandai sangat, tau la sikit sikit pasai dulu pun belajar bidang psycho tapik keje bidang lain. Berkawan dengan orang yang kengkawan retis, minat retis, adik angkat retis. Yang pasti El tuh suka yang hamat kat Bw kan. Sebab tu ada di WakDoyak post kat IG Elfira tah apa tah "goodnite my princess", gitu le lebih kurang. Lepas tu si wartawan ngan bloggers sibuk nanya El, betui ke ada hubungan ngan WD. Terus El awab kat Murai ke BN ke Rotikaya ke lebih kurang gini le jawapannya. " Dia like saya tu suka dia la. saya tak rasa papepun. Selagi tak menjejaskan karier saya, saya ok". Keras jawapannya kans. Hah hah. Tapik ni ngapa samapi berbulan bulan orang dok speculate, BW dok mencanang canang bakal nikah, sayang elfira, nak kawin Elfira kat satu Indo, El diam seribu bahasa bahasa ye. Awat tak cakap kat BW "itu  suka dia, la nak ajak nikah ke, sayang ke. Janji tak menjejaskan kariersaya, sudah". Kenapa El diam ya. He hehh         

1971Girlzara posted on 15-12-2014 10:33 PM
Hai@dewimalam78. Tak le pandai sangat, tau la sikit sikit pasai dulu pun belajar bidang psycho tapik ...

Tenchiuu...i loike. Csi lagi dan lagi...  pandai el cover perasaan dia. X nmpk hover sgt. Last edited by dewimalam78 on 15-12-2014 10:53 PM

Follow Us
1971Girlzara posted on 15-12-2014 09:01 PM
Rasanya nak comment dulu pasai late nite show tu. Ramai yang marah konon sebab katanye Bw masih menc ...

setujukkk.........kan asam

Hai@dewimalam78. Tak le pandai sangat, tau la sikit sikit pasai dulu pun belajar bidang psycho tapik ...

el suka bw tu mmg sgt obvious juga..cumanya dia pandai jaga tatasusila dia ..tu la yg speselnya dia....
depa ni dah so in to each other dari utk tu lg..tp lepas yg el pg jakarta tu mmg bw jd mereng la sikit hahaha
suka sgt kaedahnya...kan kan hahaha..
aku ttp rasa el mmg tak padan dgn org lain..mmg padan dgn bw je..hehehe harap berjodohla..dlm masa yg terdekat

wah girl..ko menjejak sampai rotikaya seme ya..bagus rumusan ko..hehehe
semoga bunga2 positip kembali mewarnai rumah ni..konkluzionnya..itule pentingnya edukesen saikologi ya..
boru terannngggg dan jelas yekkk..ekeke..klu tak speku jd prasangka jatuhnya..sian kat dua insan bercinta ittew..

asamjawa posted on 15-12-2014 09:11 PM
Paham dan setuju..dan dah pernah dihighlight pun benda ni..tapi masih ada jugak yg berpendapat lai ...

ku bersamamu dlm hal ini..hhehehe

1971Girlzara posted on 15-12-2014 10:08 PM
Tq ya @awanearisu tolong menyelamatkan. Dah tengok ke minit minit awal Mbak dewi Raffi perkenalkan p ...

Sblm baim kluar emoticon love Allah 2, el ade kluar caption lbh kurang mcm ni kalu x silap, dia b'serah kpd Allah sepenuhnye slps ini sesambil pomot booth dia...

Mase 2 dah t'detik kt hati sy, bkl ade brite gembirakah x lame lg...???

cume sy masih mencari jawapan kpd persoalan dlm otak sy nie, knp  ayu dewi ckp elfira, live ni dia masih sayang sama kamu... knp ade word 'masih' dic2??

btw, aku x pasti kt mane aku bc brite ni (aku takut aku bace brite ni dlm mimpi  jer- wakakaka), el x de amik job lg utk next year.. sbb dia nak mencube sesuatu yg br thn dpn.. aferkah????

xkoser posted on 15-12-2014 11:16 PM
Sblm baim kluar emoticon love Allah 2, el ade kluar caption lbh kurang mcm ni kalu x silap, dia b' ...

ada perkataan masih ke..aku x denga pun....aku denga dia ckp..elfira..live ni dia bilang sayang
Last edited by milay on 15-12-2014 11:23 PM

milay posted on 15-12-2014 11:18 PM
ada perkataan masih ke..aku x denga pun..

2 lah yg aku dgr..... x tau lah kalu otak aku sengaja mewujudkan perkataan 2 demi menyentapkan ati aku...

milay posted on 15-12-2014 11:18 PM
ada perkataan masih ke..aku x denga pun..

Yup ad word masih 2...mse mbak dewi ckp baim yakin ke x 2..baim jwb yakin ke..xbape dengar...mebe dorang ade gaduh 2...mase kegalauan baim kt sctv awrd

Kan @milay, setuju sangat ya. Si Rafffi Ahmad tu beria ia nak up kan si El. rasanya dah berbuih mulut dia nyebut El, El, Elfira, Elfira. Dia kan kawan baiknya Raffi. Mesti kawan nak tolong kawan kan. Dah dia nengok kawan dah ok dah perasannya.  Dia berani panggil BW baru-baru ni je sebab BW dah bagi green light kut rasanya. Lepas yang BW post emoticon 30 November tu rasanya masa tuh El baru je kata Yes kat BW. Baru BW rasa lega  terus upload emoticon bersyukur grinning happily tu kan. Lepas tuh baru BW konfiden sikit. Terus El gi cuci rambut la, hapa la kat saloon esoknya kan. He he. Minggu tu gak sebelum gi Sydnye EL interview paper Utusan kata sedia berpindah, kalau nak serius tertus bertunang, bernikah lah kan. Tetiba je El  berani meluah perasaan yang agak ver bagi diri dia. Aku ni masa baru baca dah rasa lain macam statement dak El nih. Statement berqani gile ckp ada hati le ngan BW, terha la BW paham perasaan suka tgk dolphin, kalau nak serius BW tau le nak ajak bertunang ke hape. Yang paling over the top " setuju berpindah kalau jodoh sudah dengan orang luar negara, tapi percayalah hati saya tetap di Malaysia". Kalu takde rg yang bagi dia kepastian, takdenye dia nak ckp macam tu kat wartawan. Macam dah sah sah je nak dok negara lain lain, bebila masa je. Huhhhh panjang lebar aku menaip. Sori ya semua. Dah terbiasa bidang ni

frin posted on 15-12-2014 11:23 PM
Yup ad word masih 2...mse mbak dewi ckp baim yakin ke x 2..baim jwb yakin ke..xbape dengar...mebe  ...

aku rasa bw jawab yakinn.. je..xde ke..hehehe...ke aku yg x brp dengo

xkoser posted on 15-12-2014 11:23 PM
2 lah yg aku dgr..... x tau lah kalu otak aku sengaja mewujudkan perkataan 2 demi menyentapkan ati ...

cuma sblm dia panggil elfira tu dia sebut cieee....

xkoser posted on 15-12-2014 11:16 PM
Sblm baim kluar emoticon love Allah 2, el ade kluar caption lbh kurang mcm ni kalu x silap, dia b' ...

Mmg ada el bg statemnt bila wartwan tny psl filem kedua..el bgatu blom ada sb dia start bercuti utk tumpu pd study. Rsny skrg dia sem akhir. 1 lg el bgtau  thn depan fia nk cuba bidang baru tp blom pasti apa bendany.

Assalammualaikum. Terkejut acik ada org seru2.. amboi glamernya..

Acik kebizian lately.badan x sihat sgt...  Tapi percaya in shaa Allah ada berita yg molek. Ada berita yg semua nak dgr jadi biarlah org2 yg tak busy gerakkan rumah ni. Ramai je.. @asamjawa pun rajin update.. Kan asam.

Ermm sapa @girlzara ni ye.. Hi salam kenal ye zara.. mention nama acik aka mcm lama kenal je...

1971Girlzara posted on 15-12-2014 11:24 PM
Kan @milay, setuju sangat ya. Si Rafffi Ahmad tu beria ia nak up kan si El. rasanya dah berbuih mulu ...

ya..aku setuju...hehe
tp aku suka la talk show depa ni..terus terang kaedahnya..lepas tu selamba badak lawak depa...
ayu dewi dgn raffi tu mmg best la..mcm nabil dgn jehan plak.. ayu dewi tu badan..mabeles..
raffi pernah ckp dulu kan..baim tu klu dia suka mmg dia akan bgtau semua..so mmg masa wedding
raffi tu indirectly ..official announcement la tu...
tgk masa talkshow sarah sechan tu pun..mcm bila sarah sebut je pasal el..bw
mcm seronok sgt..gosok2 dada dia..kan..
ya la ..depa mmg in love..and mmg jenis yg objektif..so tak mustahil depa trus nikah..
and jalani life seadanya...
moga2 aman bahagia hendaknya.....beza budaya..jarak tu xde masalah..yg penting pandai sesuaikan diri
dgn keadaan dan tempat...