CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dondangdendang

[Tempatan] Viral:: Kisah adik Lysiana (Kemaya ari lima???) updated page 3

Diwaktu pemerintah korg kaya mengalahkn firaun.. Rakyat sendiri mcm ni..

voiletiris posted on 27-11-2014 10:27 AM
sekurang2 nya dia boleh dedahkan kesusahan org dlm kawasan dia

isunya kat sini bukannya mak bapak dia miskin ke apa. Orang kesian kat budak ni cuma sebab dia comel tapi kena berpisah dengan keluarga dia je. Sekurang kurang nya dia masih ada mak bapak nak kasi dia makan dan kasih sayang.

kalau mak bapak dia ni kaya, dia tak sedih kalau berpisah duk asrama?  

Sedih siot baca

Menteri semua bersidang gelak ketawa..nasib korang lah undi BN..Allah takkan ubah nasib sesuatu kaum tu...dlm quran dh jelas dan nyata

sapa2 ddk pedalaman, tau mcm mana susahnya mo sekolah..dgn kekangan hidup lagi. ..sbb tu ramai yg tercicir... buta huruf, tk pandai menulis..

konpem bsr nti cantik bdknya...dpt kje pon bgs2...bijak bdk ni

Follow Us
perang_candu posted on 27-11-2014 02:01 PM
isunya kat sini bukannya mak bapak dia miskin ke apa. Orang kesian kat budak ni cuma sebab dia com ...

jadi kau kesian kat budak kerana dia comel  dan berjauhan dari mak/pak  la ye.tapi aku kesian dgn keadan budak tu..bukan hanya lysiana ni tapi yg lain2 nya yg terpaksa berjauhan dari mak/pak tak kira comel ke tak.wakil rakyat dia dia org undi tu memang beperanan dlm kes mcm ni.

kekcawan posted on 27-11-2014 02:23 PM
sapa2 ddk pedalaman, tau mcm mana susahnya mo sekolah..dgn kekangan hidup lagi. ..sbb tu ramai yg te ...

setuju dgn kau..hanya yg cekal sahaja dapat meneruskan peljaran.walaiu pun aku bukan dari pedalaman tapi aku pernah duduk 5 tahun kat ulu pendalaman.

Pelik aku. Aku melihat sbg satu perkara biasa je.
Ada yg tanya menagapa sekolah jauh sangat. Nak buat sekolah sebelah rumah je ke.
Sebuah kampung boleh la ada sekolah. Tapi rumah panjang kalau nak buat pun bergantung kpd berapa pintu yg ada. Nanti nama je ada sekolah tp takde pelajar. Kalau ada pun main boh aje tanpa mengikut tahap. Sorang cikgu, dia ajar semua kelas dan mata pelajaran. Kang bising lak cikgu tak buat kerja.

Ni dah kira nak iban zaman moden, asyik tanya mak nak balik rumah. Anak iban zaman dulu2 lain.
Bukan pasal kemiskinan tp kedudukan geografi. Bukan macam org melayu sarawak yg suka duduk dlm kelompok besar dan selesa mendiami bahagian tepi pantai.
Nak kata dia org ni miskin, aku tutup mulut je. Di saat kita dok kat bandar, merana dengan harga rumah. Ada rumah teres setingkat pun syukur. Kalau tak pun dok flat pprt. Cuba tengok tahap rumah panjang iban sekarang... konkrit double storey lagik. Bg aku ianya lbh kepada Teres Doube Storey. Kalau rumah tak cantik pun, cuba tanya berapa luas tanah yg ada dengan sawit. Tp tak pernah aku dengar mereka dabik dada menjadi org berada.

gugur air mata aku

voiletiris posted on 27-11-2014 02:40 PM
jadi kau kesian kat budak kerana dia comel  dan berjauhan dari mak/pak  la ye.tapi aku kesian dgn  ...

Pasal rumah jauh tu memang dah lama jadi isu. Pergi sekolah redah hutan 5 6 jam jalan kaki.. Solutionnya apa..? buat asrama lah.  

kan pernah jadi isu, buat sekolah kt pendalaman, tapi satu kelas cuma ada 2- 3 orang murid. Tak praktikal langsung.

Diaorang kat pendalaman tu bukan hidup sekelompok. tapi  bertaburan.

Kalau setakat duk asrama jauh mak pak tu. adat lah. nak sedih pun berapa lama.