CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Inilah keluhan Ibu Dan Bapa Setiap Hujung Tahun

anak aku bli beg swn tu half year dh abis cabut roda beg tu henyak2 dia..lepastu aku bli yg tkde roda, tahan smpi la..cuci je la utk guna tahun depan..gullppp.....aku pun tk pikir apa2 sgt..byk jugak nk keluar..tpi masih dlm kontrolmacho

sama jugak la kalut nephew nak masuk tadika je pun.. masalahnya barang2 nak beli, tadika mana semua aunt kena decide.. dia taknak daddy.. then yang si daddy bertuah pun, bila i bayarkan fees bukan reti nak return.. so sama macam anak i sendiri la nak sekolah.. nasib tak kahwin lagi..

this year fees smart reader register and 3 months advance fees dah almost 2k.. now dah balik penang.. mayb fees lebih kurang je kot.. nak masuk preschool kemas tu tak layak

awal2 dia dah call bagitau apa benda yang dia nak and first 2days dia masuk sekolah, i kena cuti and teman dekat sekolah

Buat lah tabung siap2... Mcm rosa n husband memang ada buat tabung utk persediaan sek ni..Tiap2 bln cuba simpan..kadang2 masuk 50, kdg2 masuk lebih..Baru je pecah tabung ari tu, dapat la juga 1k. Dah settle hal budak2 ni...
Bukan takat tabung utk sek je..kat umah ni ada tabung raya..tabung roadtax.. la ni nak buat tabung jalan pulak, pasal budak2 ni dah bising nak gi legoland n uss singapore jah.. mana mak mampu..jadi jom kita simpan duit dlm tabung ni sama2 ye...

aechae posted on 19-12-2014 10:39 AM
botol air, jam tangan, pencil box, pencil kaler, stokin tu xpyh lah tggu hujung tahun or nk buka sko ...

Aka!!  

Anak anak ni kena dr kecil lg kite ajar diorang berjimat..peralatan sekolah anak saya beli yg biase biase j..kalu diorang mintak yg mahal, saya akan cakap menbazir beli yg mahal..yg murah pun dh boleh pakai..n alhamdulillah anak anak memahami..thn ni bajet untuk dua org skolah rendah n sorg tadika tak byk pun..sbnrnya kalu kite pandai rancang perbelanjaan, tak.der masalah pun ..belanja ikut kemampuan n bukannya ikut kemahuan..

~anya~ posted on 19-12-2014 03:49 PM
Beli baju dan sluar skolah professor... kalah membeli tapi memang menang memakai. ..

betul tu anya...dulu sek men sy pakai kain profesor..tahan 4 thn..wlaupun tebal tp xpanas..
tp anak punye baju sek sy beli canggih jer sbb byk kedai..profesor ni mcm terhad kedai dia..
yg sy nmpak kat CM dgn MValley jer..

Follow Us
kisah benar..
karang dibeli kaler2 tu..esoknya blik mana kaler..kita tanya, tah, si damia tu pinjam..lusa plak tengok mcm2 kaler ada..mana dpt, pinjam dari damia..mana kaler dia sendiri bgitu jgakla ngan pensil segala tu..last aku tk beli dh, biar diorg pinjam meminjam sesama sendiri..

rospinki posted on 19-12-2014 04:22 PM
kisah benar..
karang dibeli kaler2 tu..esoknya blik mana kaler..kita tanya, tah, si damia tu pinjam ...

wa dulu kaler pencil, pencil, pen, raber, sharpener...tarak pernah hilang...tersususn kemas je..

nampak tak tahap disiplin wa..??...terlatih sejak kecik..

I beli beg sekolah setiap 3 tahun sekali.ms darjah 1 I beli yg bagus2 harga dlm rm200-300. then I told my son u kena pakai darjah 6. now my son dah nk msk form 2, beg sekolah dia baru 2.

baju sekolah ms darjah 1 I akn beli 3 psg. naik tahun I beli spsg je yg baru, kalau yg lama buat lg.

if x perform no stationaries baru! tp yuran sekolah x terbeban sgt sbb dah set aside siap2.

kisah benar..
karang dibeli kaler2 tu..esoknya blik mana kaler..kita tanya, tah, si damia tu pinjam ...

sama la kite.ni I x beli color.pakai apa ade.i target tengah2 tahun dpn baru beli or ms nk exam.

kisah benar..

hahahaha..bab ni yang aku pening..alt tulis kejap ade, kejap xde..kejap org tu amik, kejap org tu bagi..

kechikchomel posted on 19-12-2014 11:43 AM
ooo...area2 saujana.
yg tu saya xtau sgt.
kalau kat pekan kajang tu ali store (ke mubarak store  ...

ali store tempat aku bli baju time sekolah rendah.. sbbnye kat situ je ada baju pengawas dengan baju pustakawan yang kaler kuning merah biru.. lain2 kedai susah carik.. time aku skolah rendah taun 90 an

lavasuperb posted on 19-12-2014 04:27 PM
wa dulu kaler pencil, pencil, pen, raber, sharpener...tarak pernah hilang...tersususn kemas je..
...

amboi detail ko list..anak aku tu bukan tkde simpan leklok..jenis kengkawan main amik je..pas dia pun sama., raber tu hari2 aku tengokdia bli kt skola.. kejap je lesap

zorrro_03 posted on 19-12-2014 04:14 PM
Aka!!

heyyy....baca amek pengajaran yg baik lah

noraidil_06 posted on 19-12-2014 04:30 PM
sama la kite.ni I x beli color.pakai apa ade.i target tengah2 tahun dpn baru beli or ms nk exam.

itula..harus beli awal taun, tk ckup syrat kalu tk beli ktanya..pastu kejap hbisla lesap, aleh2 dia pnijam dari orang plak..aduiii nk mintak kesian ke apa ni

rospinki posted on 19-12-2014 04:36 PM
amboi detail ko list..anak aku tu bukan tkde simpan leklok..jenis kengkawan main amik je..pas dia  ...

lu kena didik dia jaga barang dlm pencil case dia sendiri..

ini asas disiplin....

khaliesah posted on 19-12-2014 11:24 AM
good question....

Ada..jgn pg supermarket..pg la kt borong sakan ke..ada yg hargaurah. Tp kualiti...terbaek..

ibu_haritz posted on 19-12-2014 04:33 PM
hahahaha..bab ni yang aku pening..alt tulis kejap ade, kejap xde..kejap org tu amik, kejap org tu  ...

pening ..nk tergelak smua ada..nasib baik skola skrg ni rajin bagi hadiah kt student yg score kt subjek2 tertentu..pensil/kaler/buku dpt free dari cikgu, tpi kwan2 dia sebat

berjimat bila berbelanja.. itu je la.  girly anak 2 (Nampak gaya mcm 2 je la )

Kos utk sorang (baju, buku, yuran, tusyen, van sekolah, ngaji, segala mak nenek pny kos) +/- 250-300 sorang jer. Beli sepasang je baik kasut, baju, semua la.. yg mana bole pakai.. kt guna la semula. yg penting 1st day sekolah bg can la anak2 pakai yg baru. hari lain2 recycle baju thn2 lepas.

yg penting anak2 rajin belajar, kenang jasa ibu ayah dia . Dr kecik kn tanamkan sikap jgn membazir. Kn berjimat da skrg ni

lavasuperb posted on 19-12-2014 04:38 PM
lu kena didik dia jaga barang dlm pencil case dia sendiri..

ini asas disiplin....

itula..dh nak tanggal dah rahang aku ni ckp kat dia jga barang2 ko tu elok..hrp bila dh besar skit pandai la dia..elok je aku tegok akak2 dia pakai pensil case yg aku buat kan khas utk diorg..terigt time aku skola dulu2