CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] Hudud akan memecah-belahkan masyarakat – Marina Mahathir

RearAdmirer posted on 24-12-2014 08:48 PM
Penduduk Brunei tak sampai setengah juta. Perlembagaannya monaki muklak dan ekonominya hanya terga ...

Eh encik ni KLVIPER ke?

Bagi aku hudud mudud ni, poligamy n faraid dah blh flushhh masuk jamban lol. Biar pak ereb je yg jalankan benda2 yg dorg mulakan ni, sesuailah dgn kebangsatan bangsa dorg! Kita2 ni takyahlah kena tipu.

sekngucing posted on 22-12-2014 12:28 AM
yang guna hudud didunia ni arab saudi ja
tapi arab saudi kaya
kelantan tak guna hudud pun miskin ...

aku sokong hudud..sebab rumah aku dah beberapa kali dpecah masuk...penceroboh dtangkap sekejap pastu bila dah lepas pecah balik rumah org....

Teh_90 posted on 26-12-2014 07:24 AM
aku sokong hudud..sebab rumah aku dah beberapa kali dpecah masuk...penceroboh dtangkap sekejap pas ...

klu baca paper ttg terengganu..tahu lah macamana teruknya dlm hal jenayah ni...

Teh_90 posted on 26-12-2014 07:24 AM
aku sokong hudud..sebab rumah aku dah beberapa kali dpecah masuk...penceroboh dtangkap sekejap pas ...

Itu bukan sebab ada atau tak ada Hudud. Sebab sebernanya tak ada polis!
Last edited by RearAdmirer on 26-12-2014 08:22 AM

RearAdmirer posted on 24-12-2014 08:48 PM
Penduduk Brunei tak sampai setengah juta. Perlembagaannya monaki muklak dan ekonominya hanya terga ...

so kau nak kata melayu ni tak maju?

tak mungkinnya bangsa2 cina  akan melarikan diri kenegara lain..takde motif,...sedangkan org luar pun melabur dan menetap di malaysia...melainkan kau dah putus asa hidup di malaysia...kau nak pergi mana? indon?alamatnya kau makan pasir...singapore? alamatnya kau jadi pengemis....eropah? jadilah kau gelangangan..

Follow Us
M5 posted on 23-12-2014 09:16 PM
balik2 dok berhujah kata kami ikut apa nabi buat.  sapa yg boleh sahkan apa sebenar yg terjadi 140 ...

Maksud aku adalah perbalahan ko dalam isu bahasa interpret alquran.. Itu bukan aku, ulama.. Memang ko boleh cakap kalau ikut bahasa maksud dia lain.. Tapi al-quran xworks mcm tu, kene tgk konteka dan hadith, hukum potong dan sebat mmg terang.. Xde corner dah..

Xbermaksus ko xbole berfikir logik.. Mcm surah al nisaa pasal bab kahwin, kalau interpret pakai bahasa kene kahwin 4.. Mmg xboleh..

ya, potong tanganlah. takkan nak disayang-sayang. bagi makan, tempat tingal sedap-sedap...

RearAdmirer posted on 26-12-2014 01:01 AM
Kalau orang itu sudah ada niat jahat dia mana ada takut. Lepas kena tangkap baru teringat rasa tak ...

Sebab tu hudud dilaksakan di public, supaya orang gerun dan takut

berbeza dgn hukuman gantung pengedar dadah, org tak tengok....so kurang rasa takut

Kalau ikut pengikut PAS PIS PUS..............HAROM kalau keluar apa2 pendapat tentang hudud. Ikut je......suka ke tak suka ke. Tapi yang aku hairan tak semua negara Islam yang dok kecoh Hudud............tak jugak Arab Saudi (yang bila pompuan bawak keta pun bolih kena hukum. Hukum apa yg dia ikut, akupun tak tahu). Dulu yang dok sebuk2 hudud............ Iran dan Pakistan yang kita tahu adalah pengkalan kuat Syiah. Alih2 sekarang kata Syiah bukan ajaran Islam @ kapir. Tak ke pening.

Testing. Posting aku tak keluar pun kat thread ni.

Haih Malaysiaku makin hari makin konservatif.

pecah kaca
pecah gelas
pecah manusia
hilang belas

something bila kecil jd kawan, bila besar...maksud iols bila populasi dah semakin bertambah,  akan muncul undang dia yg melawan undang sedia ada  

iols skang cuma dua yg diharapkan  ...

satu,
harap populasi org cina yg tidak beragama boleh bertambah,  selain boleh lindungi budaya Melayu yg asal,  juga boleh meningkat daya saing ekonomi negara,  secara tidak langsung, cukai yg dorg bayar boleh bela kaum lain,  tapi mender ni nampak susah jer,  biasa nye puak yg maju x minat beranak ramai,  so cuma dpt harap yg ke dua .....

dua,   
Melayu dpt bebas beragama,  bebas tukar mazhab, cuali ajaran sesat x dibenar,   agama ialah hak individu,  semua kesalahan biar Allah yg tentukan bila akhirat,  ada ke patut Allah belum lagi bersuara,  manusia sendiri dah lagak diri sendiri berhak judge org lain berdosa,   contoh puasa,  dulu staz iols dah ckp org kurang sihat, budak, pompuan hamil  ...x diwajibkan posa,  ni tak,  dari hulu hilir sik intai siapa yg x posa,  org yg bermasalah rendah gula kalu posa boleh pengsan  ...  selain tu,  sex sebum nikah tu kalu ada pakai kondom biar jelah,  semua ketentuan Allah juga,  ekceli kalu bagi kaum wanita,  sekira nye lepas kawin baru mula main seks dgn suami,  juga x selamat,  mana tau si suami x dpt buat bini selesa,  contoh suka main unsur ganas sex spt SM,  atau cepat lepas air mani,    ramai kaum wanita seumur hidup x penah enjoy seks dr suami,  so sex sebelum kawin tka semesti nye x baik,  bila pompuan tu rasa lelaki tu x sesuai,  terus cerai dan cari boifren baru,  juga satu cara baik utk selamatkan kaum wanita  Allah nak hamba dia pakai otak,  so pikir2kan la,  iols juga kaum hawa,  takde sorg pompuan yg suka poligami,  yg ada cuma terpaksa je

kot mu la merna....

zjen replied at 28-12-2014 11:21 AM
something bila kecil jd kawan, bila besar...maksud iols bila populasi dah semakin bertambah,  akan m ...

Harapan uols bakal terkubur begitu sahaja.
1. Orang cina rata-rata tak beranak ramai. Yang muda-mudi pula cenderung mahu migrate ke luar negara. Kaum India pula sikit sangat populasi, tidak memberi impak sangat.
2. di Malaysia, kalau dah nama Melayu wajib jadi Islam sunni uols. Kalau lebih konservatif ala-ala kearaban wahabi lagi better.

Jagalah hukum Allah.. Allah akan menjaga kita...

flying_cow replied at 28-12-2014 02:52 PM
Harapan uols bakal terkubur begitu sahaja.
1. Orang cina rata-rata tak beranak ramai. Yang muda-m ...

kaum cina je yg bermanfaat utk negara,   india pon sama dgn melayu beragama,  cuma dorg hindu

terlulu taksub dgn kepercayaan silam takan berjaya,  zaman silam xde satu kaum yg boleh sex sebelum kawin,  omputih pon x boleh,   tapi skang zaman dah berubah, takan puak yg mundur gelandangan baru dikatakan bukan digoda oleh syaitan,   keindahan amende yg kene gelandangan,   takde kerja yg halal seratus peratus kat luar,  asakan BR1M pon datang dr org politik rasuah

Edited by RearAdmirer at 28-12-2014 10:53 PM
koliba replied at 26-12-2014 10:13 PM
Sebab tu hudud dilaksakan di public, supaya orang gerun dan takut

berbeza dgn hukuman gantung p ...

Kalau orang yg bersalah di hukum Hudud di public, nama Malaysia akan menjadi amat "terkenal" di serata dunia. Tak payahlah habiskan uang berbillion setiap tahun utk publisiti, iklan2 dan promosi "Malaysia Boleh", "Malaysia Truly Asia". Mmmm... bagus jugak cadangan kau ini... Brilliant!!!