CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10958|Reply: 30

institut latihan yang seram...

aku selalu kena gi kursus di institut latihan... bukan bagi kursus tp sebagai peserta kursus.. dan kekadang sebagai penyelia sahaja.. ada beberapa institut latihan di semenanjung dan borneo yang aku dah gi.. kekadang tu terjumpa gak le dgn kisah yang x berapa nak menarik ni..

mcm bebaru ni, aku ikut beberapa orang peserta aku ke kursus yang diberikan oleh 1 kementerian di bukit tinggi.. tempat mmg menarik.. maklum la bangunan boleh dikatakan masih baru dan fasiliti pun not bad.. al-kisahnya, aku dan staf aku telah sampai awal di institut latihan tersebut.. kelas hanya akan bermula pada malam.. so, ada masa untuk berehat skit tanpa gangguan kecuali ada sekejap urusetia datang bertanya keadaan bilik aku.. other than that, mmg aman sungguh petang tu.. dlm masa tu sempat le aku perati keadaan di level aku menginap tu.. sunyi je sebab bilik aku je yang berpenghuni.. yang lelain tu menginap di level lain.. dlm hati aku assume yang lelain tu akan tiba lewat.. tapi mmg sampai mlm still xde org lain di level tu.. selepas kelas mlm tu, keadaan sunyi di level tu mmg lagi terasa.. lps abis kelas, staf aku minta temankan dia ambil air panas di pantry yang terletak selang beberapa bilik dr bilik kami.. time tu mmg ada skit rasa seram sejuk tp aku anggap perkara biasa sbb tempat baru.. by tgh mlm, staf aku dah selamat berbungkus dengan selimut.. aku plak amik kesempatan untuk habiskan baca buku.. tetiba pintu bilik aku diketuk kuat.. ingatkan urusetia kursus yang ketuk tapi mlm ni, hanya ada bunyi ketukan kuat sahaja dan xde salam yang diberi seperti kebiasaan.. selepas beberapa kali bunyi ketukan tu, aku dengar plak bunyi mengesot dan bunyi seperti benda diheret diluar pintu.. aahhh sudah... pasti ni bukan urusetia.. peserta plak mmg x tau bilik aku.. bunyi-bunyi tu berterusan beberapa minit di depan pintu.. berulang-ulang bunyi mengesot dan heret.. ke kiri dan kemudian ke kanan bilik.. pastu ulang lagi.. last2, aku deicide untuk tido dgn lampu semuanya dibiarkan terbuka dan nasib baik mata pun mau cepat terlelap.. x kuasa aku nak dengar bunyi tu lelama... esoknya, aku bgtau staf ada perubahan plan.. balik lebih awal dr yang dirancangkan.. otw balik aku cerita la sebab sebenarnya... x terkata apa staf dan driver aku yg dengar cerita tu..

nanti aku cerita lagi kisah aku dan kisah yang aku dapat dr makcik aku.. if korg pun ada kisah berkaitan yang nak dikongsi bersama pun lagi best.. nak tau gak kot ada institut latihan yang mmg angker.. blh gak aku jadikan panduan utk elak gi sana pada  masa depan..

Macam menarik je cerita ni.
So far saya pergi kursus kat mana2 tempat tak penah lagi la alami keadaan macam gini.

klo sy mmg dh menggigil dlm selimut la..silap2 g peluk kwn sblh..huhuhu..

Teroskan bercerita ok...boleh tahan serammmm

waaahhhhh cer citer lagiii

dah lama mama tak muncul kat sini....haa nak bgtau yg seram seram tu haaa...kat bangi...eeeeeeiiii

Follow Us
mamaezah posted on 22-12-2014 02:46 PM
dah lama mama tak muncul kat sini....haa nak bgtau yg seram seram tu haaa...kat bangi...eeeeeeiiii

kat bangi tu bnyk tmpt latihan @mamaezah... yg mana 1? kat situ sy x pernah kena lagi.. tp 1 group staf lelaki dah kena dah 2 3 bln lps... esoknya masing2 semua mata merah je sbb xleh nak tido.. tlampau takut nak pejam mata.. hehehe

kalau aku , aku kejut staf tu sampai bgn hahaha.. takutnyerr hadap sorang!!

matahari7001 posted on 22-12-2014 03:27 PM
kalau aku , aku kejut staf tu sampai bgn hahaha.. takutnyerr hadap sorang!!

aku dah tau dia mmg penakut lagi dr aku.. kalo x, xkan dia sanggup lari dr umah sewa dia tgh2 mlm dan tido di mcd sementara menanti subuh semata2 takut dgr bunyi guli yang dok ikut dia dlm umah sewa dia tu... drpd seksa jiwa dia spjg mlm, biar le dia tido dgn aman...

kalau nak kata institut latihan tu aku takdela. tapi aku ingat dulu masa nak pmr, aku ada gi kursus bahasa arab kat 1 sekolah area rawang. pmr masa tu tahun 2004. kisah dia ok je masa mula2 sampai tu. kitorang kat sana dari jumaat petang sampai la ahad.

dari awal kursus sampai ke pertengahan tu takde pape masalah sangat. kitorang dak laki tido kat dorm, tau2 jela asrama tu camne kan. katil double-decker. last night sebelum kitorang balik tu, dorm kitorang kat hujung sekali. so ada lampu memancar kat lua, suis dia pon kat depan (luar) tu sekali. yang peliknya masa last night tu, boleh pulak lampu tu dia main bukak tutup pulak. hahaha. kitorang sume time tu duk terdiam je, sebab memang tak nampak pon bayang2 warden ke sape ke yang lalu lalang.

time nak balik tu pulak kitorang citer la kat dak2 pompan. dorang pulak citer yang masa dorang tido tu, ada 1 locker ni tibe2 b'dentum macam ada orang terajang. hahaha. nasib baikla kitorang ni sekolah harian, tak macam dak2 asrama situ. rasanya dugaan besar sket sebab sekolah tu macam alim sket kot?

Salah satu pusat latihan yg agak angker yg aku thu ialah kt bkt fraser..

ceciter.. ceciter.. yg kat Bangi tu & kt Bukit Fraser tu... huuuhuu..

makkenits posted on 22-12-2014 03:04 PM
kat bangi tu bnyk tmpt latihan @mamaezah... yg mana 1? kat situ sy x pernah kena lagi.. tp 1 group ...

nanti mama pm awak....tak konpiden la nak tulih tang sini...ada benang pasai isu ni dalam mps, cuba gali balik...

kalo ada thread psl institut latihan ni dah, sila merge la ye cik mod... tp sblm dimerge, aku share skit psl kes staf lelaki aku 1 group di bangi tu..

al-kisahnya, masa 1 kursus tu, kami berenam (2 pompuan dan 4 lelaki- termasuk driver) diwajibkan bermlm di institut tu.. disebabkan sampai awal dan xtvt hanya bermula esok, kitorg pun amik kesempatan gi merayap ke alamanda.. bila dah sampai balik ke asrama tu, hari dah gelap.. so, masing2 berpecah gi blok asrama yg dah ditetapkan.. aku dan staf pompuan ni dah rasa semcm masa bjln di koridor nak pi bilik.. mau xnya, langkah berjimat punya psl, hanya skit je lampu di pasang dlm blok tu.. sampaikan kekadang tu kena lalu ruang yg mmg xde cahaya langsung utk ke bilik.. tapi selamat gak sampai ke bilik dan kami 2 org berjaya tido tanpa gangguan.. esoknya, masa berjumpa dgn geng staf lelaki ni, kitorg dok heran tgk mata memasing2 yg merah mcm x cukup tido.. aku ingatkan diorg mai pakau ke apa ke sampai x tido.. tp driver ni bgtau lps kluar dr tmpt tu br dia nak cerita.. so, lps abis xtvt ari tu, kami semua trus check-out sbb geng laki dah nak terus balik.. dlm van, baru la diorg start cerita..

Kisah A & B:
menurut cerita diorg ni, lps balik dr alamanda maghrib tu, masing2 trus masuk melepak di bilik masing2.. 1 bilik 2 org.. wpun 2 org, tp bilik ttp riuh sbb masing2 mmg kepala gila skit.. gelak x ingat dunia..  time si A pi bilik air utk mandi, dia perasan ada bunyi mcm org melangkah blkg dia.. bunyi selipar gitu.. tp bila dia tgk, xde org pun.. so, dia assume mungkin bunyi gema dia berjalan la kot.. bila dia jalan, bunyi selipar diheret tu pun ada.. bila dia stop, bunyi tu pun stop.. bila dia mandi, dia perasan mcm diperhatikan tp dia buat x tau je la.. sementara tu, roomate dia plak, si B yang stay di bilik rasa mcm ada org dok bernafas di tepi telinga dia.. mana dia pi dlm bilik tu, bunyi bernafas tu ikut gak.. disebabkan takut, dia pi bilik si C & D.. bila si A balik bilik, dia tgk bilik kosong je dan lps abis bersiap, trus pi joint bilik C & D..

Kisah C :
2 org bdk bertuah ni x brp nak percaya sgt kisah A & B ni.. siap dok gelak dan mainkan lagi A & B.. lps puas gelakkan org, baru la diorg start main daun.. tp time tgh main tu, tetiba si C rasa plak cuping telinganya dicuit.. bila tgk kiri kanan, geng dia semua dok leka ngadap daun je.. bila dia start fokus balik, sekali lagi cuping telinga lg sebalah plak dicuit.. dia pun dah mula x sedap ati tp buat derk je lagi.. last2 bila kul 2 pagi, semuanya decide utk tido sebilik je sbb kononnya senang nak gerakkan org2 yg liat bgn pagi.. walhal masing2 semua dah naik seram kecuali si D yg still x tau apa lagi ni.. si A & B pi balik bilik amik selimut n bantal.. tgh2 tido (lampu tutup), tetiba je selimut C kena tarik.. C tarik balik, yg 'tu' pun tarik balik lagi sekali.. pastu, selimut D plak kena tarik.. dlm keadaan lampu bertutup tu pun dah kecoh org ni marah org tu tarik.. last2, diorg on balik lampu bilik dan cuba tido dlm keadaan terang.. baru nak terlelap, keempat-empat diorg ni kena tarik ibu jari kaki by something yg diorg x nampak.. masing2 tersentak bangun trus.. disbbkan dah takut nak tido, diorg bjaga le sampai pagi.. sampaikan nak pi mandi pun kena pi mandi berjemaah.. tu yg memasing mata merah dan muka cuak giler bila jumpa aku pagi esoknya..

bila dgr story diorg tu, aku bantai gelak je la.. sapa suruh buat bising dan kepala gila diorg kat tmpt mcm tu.. gamaknya benda tu x suka kot org buat bising kat tmpt dia.. lebih2 lagi time maghrib.. tu msg2 merasa sorg skit 'hadiah' dia.. lps ni, mmg masing2 taubat x mau pi tido kat situ..

Last edited by makkenits on 23-12-2014 02:26 PM

erkkkk...seremmm jugak cite tt nih...

@jazaa  yg ni best kak

berrygurl posted on 27-12-2014 01:11 AM
@jazaa  yg ni best kak

Nanti siang akk baca....kang jadi lain le pulak

pengajarannya p tempat org jgn excited lebih sgt kan
mmg mendapat knangan indah la

jazaa replied at 27-12-2014 01:32 AM
Nanti siang akk baca....kang jadi lain le pulak

akak takut eh

Seramnyer... huhu..dah la selalu kene outstation sensorang..

12Next
Return to list New