CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dondangdendang

[Tempatan] OMG:: CUTI BERANAK 5 TAHUN??!!

Elok nya tak payah lantik langsung cikki je senang.. Saya masih igt dulu cikki kelig saya asek EL anak sakit lah, alahan mengandung lah pengasuh tak ada lah.. Choi ok.. Sudahnya saya kena hadap setel kerja dia..Last2 saya bagi setepek atas muka, baik berenti shj lah. Kerja pun tak productive, ada tak ada sama shj beban tugas saya

cekenit posted on 23-12-2014 05:39 PM
Aku xphm btul org swasta @org awam ni..igt senang ke nak dapat kelulusan pegawai penyelia untuk cuti ...

Bersepah shj dik orang cuti ngikot laki ke luar negara 2-3 tahun di tempat saya kerja. Kamu kerja d department mana sampai non hado walau seorang manusia pun yang dapat cuti tersebut?

Aii tak setuju. Lebih elok bagi para ibu ini kelebihan berkerja dari rumah dua tiga hari seminggu. Hari selebihnya bagi pada part time workers. Ini menggelakkan para ibu yang bercuti ini ketinggalan dlm serba serbi hal di office.

Contoh; My kawan kerja dgn internal revenue. Ada anak kecik. Dia di bahagian surat menyurat. Dia berkerja   dari rumah 4 hari seminggu (ada system yang detect berapa lama dia online tiap hari) hari Jumaat dia keluar berjumpa clients. So dia boleh jaga anak dan dia sentiasa update dgn pembaharuan system pencukaian sykt.

Lelama cuti otak jadi slow dan daya saing tak kuat. Lagipu kesian dgn part time workers yang tak dpt kemudahan as perkerja tetap.

Last edited by DARSITA on 23-12-2014 10:49 AM

DARSITA posted on 24-12-2014 02:46 AM
Aii tak setuju. Lebih elok bagi para ibu ini kelebihan berkerja dari rumah dua tiga hari seminggu. H ...

Kau yang tak ambik cuti lama pun otak dah memang selow...

please jangan nak sama kan otak kau dengan otak orang lain...boleh tak?

addamnor posted on 24-12-2014 01:54 AM
Bersepah shj dik orang cuti ngikot laki ke luar negara 2-3 tahun di tempat saya kerja. Kamu kerja  ...

Adela di sebuah department yg mengamalkan dasar amalan.. either you take it or leave it..n jabatan kami xmelalui SPA..masuk melalui interview n start as a contract officer.sape bagus akan diserapkan n sape xbagus buleh keluar.interview skali lg utk komfem,sape xlepas buleh blk kampung terus. g  try cek jabatan yang sanggup lepaskan pegawai yang bijak pandai pangkat da tnggi yg nk sgt sabatikal leave tu..n setakat ni xde sape yang dapat kt sni.kalo mtk jgk same ade kne tukar ke jabatan@ negeri lain or lambat naik pangkat.rate officer yang resign sangat tinggi,kakitangan sokongan yang da sambung belaja untuk naik pangkat jd officer pn harapan nk dpt sgt tipis..dlm 1% gitu.kalo nk jgk jd pegawai,dinasihatkan berenti kerja n apply untuk jd pegawai contract yang mana kalo xlepas interview blk kampung trus tanam jagung mcm kje swasta.

Tu yg xphm ade yg meroyan nk masuk gomen pastu paksa yg gomen ni berenti.igt nk masuk senang ke.tgk kelulusan le.bkn mcm masuk skolah kebangsaan.cgpa bwh 3 mmg mimpi le nk masuk mahupun dipanggil interview.Kt sni mmg tough tp kalo keluar mmg ade pasaran..

addamnor posted on 24-12-2014 01:51 AM
Elok nya tak payah lantik langsung cikki je senang.. Saya masih igt dulu cikki kelig saya asek EL an ...

Memang menyusahkan. ....tak suka sangat yang mengandung ni selalu ambik cuti....belum lagi beranak. ..

I dulu sepanjang mengandung. ..Keje pun selalu balik malam....dan x pernah ambik cuti....ok ja...

Follow Us
cmf_shya posted on 23-12-2014 10:04 AM
Cuti tnpa gji..ok la tue..yg jd mslh klu cti bgaji..tp still sian org yg nk cover keje dia

takde masalah pun sebab ade ETK (elaun tanggung kerja). sape2 yg cover keje org lain atau buat kerja bg jwatan yg belum diisi layak dpt elaun tu... tp perlu dpt kelulusan dulu la

5 tahun? Da bole benti keje kot

umur 30 - beranak tahun 2014, amik cuti 5 tahun, beranak lagi 2018, sambung cuti lagi 5 tahun, beranak lagi 2022, sambung lagi 5 tahun.... dan seterusnyaa....

adnil posted on 24-12-2014 09:01 AM
umur 30 - beranak tahun 2014, amik cuti 5 tahun, beranak lagi 2018, sambung cuti lagi 5 tahun, beran ...

5 tahun je dpt. sekali je sepanjang perkhidmatan. bukan setiap kalu beranak cuti 5 tahun. sila baca betul2

shernazz posted on 23-12-2014 02:04 AM
Wah..bestnye...
Brenti.jelah...
Ramai lg yang sedia berkhidmat

yup. betul tu.

Is3nzm posted on 24-12-2014 09:15 AM
5 tahun je dpt. sekali je sepanjang perkhidmatan. bukan setiap kalu beranak cuti 5 tahun. sila bac ...

ohh itu tidak adil!! siannn anak yg kendian kurangg kasih sayang sbb mak dah amik untuk abg/kakak dulu...

sebenarnya negara luar dah buat pun gini... bukan kita pertama dalam dunia nih.. tapi biasalah benda baru nak intro mmg akan mengundang pelbagai komen la... aku xkesah... buat la apa pun... kita bantah cam ne pun xguna.  malaysia nih yg berkerja banting tulang dan bayar cukai pelbagai untuk kemajuan negara cuma govt servants jer... so bagi la diaorg nih segala gala kelebihan yea...

chill....

andygila posted on 23-12-2014 02:50 PM
Datang balik 5 tahun, semua dah berubah. Skill yang ada pada dia pun dah out of date. Jadi trainee ...

mmg x effient langsung dan aku rasa ada udang di sebalik mee pasal hal ni... senang citer dia nak diorg tu berenti.... yg aku rasa la...

hakak masa preggy mmg alahan teruk..turun berat smpi 15kg 2bln pertama...hakak terus amik unpaid leave...ikutkan ingin terus smpi bersalin..tp bos benarkan sebln jah...makanya bln2 seterusnya hakak sharp 8-5...xkuasa lg nk menunggu di ofis mcm sblm2 ni...sambil bekerja sambil muntah...tp markah tahunan hakak tetap tinggi mcm biasa...tapi kalau hakak preggy lagi..hakak dh ckp dgn pengarah hakak nak cuti terus smpi bersalin...hakak blh carikan PSH kalau mereka mahu...

disbbkan itu...hakak dah xnak preggy lagi...nanti asyik dimaki org dlm hati jah...

pelik org selalu nmpak org keja gomen je dpt keistimewaan. staf wanita gomen dpt cuti tetap 300 hari utk maternity leave. so pandai2 ko nk amik janji setiap kelahiran maksimum 90 hari. kalo dh 3 kali amik 90 hari, 3 org je anak ko. ada balance 30 hari in case nk beranak lg jd 4 org. pastu nk cuti jgk smpai hbs pantang simpan la cuti lg 14 hari ok.
kt TM diorg dpt cuti 90 hari sekali sepanjang perkhidmatan tp takde ketetapan utk 300 hari. so diorg ni dpt cuti lebih 30 hari takde sapa nak bising pulak. 4 anakX60=240. 1 kaliX90=90 240+90=330 hari ok??
yg cuti 5 tahun ni tanpa gaji. kalo sanggup takde gaji hilang skill dipersilakan. cuba la fikir kalo staf yg dpt anak kembar 3 / oku. ada ke pengasuh yg sanggup nk jaga. fikir di sudut positif ok.

fiezameysekali posted on 23-12-2014 02:51 AM
ahh bg 5 thun pastu aku yg apply kije sampai kesudah xdapt
nape wat 5 tahun je nape x sampai ...

uikkk sabarlahhh

adnil posted on 24-12-2014 09:01 AM
umur 30 - beranak tahun 2014, amik cuti 5 tahun, beranak lagi 2018, sambung cuti lagi 5 tahun, beran ...

Once in a lifetime only.

maksud di sini 5 tahun tu bkn amik sekali adap. pandai2 la ko budget utk anak pertama cuti tanpa gaji setahun. ade balance lagi 4 tahun. anak ke 2 amik lagi setahun ade baki lagi 3 tahun dan seterusnye. bukan sekali adap 5 tahun tak keje... n cuti ni pun tak bergaji. nape tak puas ati ye? lain la kalu bergaji penuh then leh la nak ngutuk ke hape.

n ni semua nak mengurangkan kos bayar gomen staff yg asyik cuti or half day g bawak anak check up klnik ape sume. so baik duk umah jaga anak. we ol gaji kecik bonus pun setgh bulan je takde berbulan2 mcm swasta. nak anta umah pengasuh tak mampu n bahaya pulak kalu dpt pengasuh yg gila pukul anak. so gomen bg la cuti ni utk hadap anak 24 jam tanpa perlu risau anak kene dera ngan pengasuh.

bab swasta pulak akakk aku ngandung leh je duk umah buat keje dari umah. gomen belum pernah lagi leh buat mcm tu... ke aku yg tatatu..?? ntah

so jgn marah2... baca pekeliling tu betul2

chill

Rate

1

cekenit posted on 23-12-2014 05:39 PM
Aku xphm btul org swasta @org awam ni..igt senang ke nak dapat kelulusan pegawai penyelia untuk cuti ...

btol...

cuti tu keistimewaan..tapi bukan hak...
kalo bos kata x boleh...ko buat jugak..ingkar perintah laaa ko dapat

btw gomen staff mana ade kelebihan merasa bersalin n checkup  kat klinik/hospital private. nak g check up dr nagndung sampai dah beranak kat klinik kerajaan je yg mana dr pagi sampai tgahri baru settle.. tak macam swsta leh g klinik swasta. tak ramai org. sampai terus check n balik. layanan tip top. kami gomen staff ni naik kematu tunggu giliran...

beranak pun kat hospital kerajaan. takde merasa beranak kat spital swasta. kalu nak pandai2 la kumpul duit sendiri. pekerja swsta dapat la beranak free kat spital private. layanan bak tuan puteri spender pun org pakaikan. kami ni dah la sakit nak beranak kekadang kene maki. toleh kanan indon.. toleh kiri makcik pprt. pastu nak jalan ke ape merangkak la ko sendirian berhad.

so takyah nak jaki2 sgt la... takde best mana pun keje gomen ni...

Rate

1