CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dondangdendang

[Tempatan] OMG:: CUTI BERANAK 5 TAHUN??!!

seronoknye lahai...nak aplly la nanti....org bagi kemudahan kita gunalah....ramainya yg dengki....

abis cuti, masuk keje, jadi mcm twilight zone... gambar2 dah tukar.. kaler dah tukar. staff yg kenal dah x de (transfered kt tmpt lain atau cuti gak).

Is3nzm posted on 24-12-2014 09:53 AM
btw gomen staff mana ade kelebihan merasa bersalin n checkup  kat klinik/hospital private. nak g che ...

x seme keje swasta warna warni pun... ramai jer yg xde dpt bonus, yg lewat or xdpt gaji pun ada sbb company problem,  xde coverage utk mengandung, bersalin, anak anak - seme tu kena lah usaha sendiri - kalau nak gi swasta mmg masak la - gaji pun seciput jer.. ingat seme keje swasta gaji ribu riban ke?  ramai yg susah lagi lagi yg keje dan dok bandar besar yg kos hidupnya tinggi dgn anak ada lebih dari 3.

bukan jaki atau pun dengki - tapi cuma mahukan sedikit keadilan untuk SEMUA rakyat... bukan hanya untuk segelintir.  

Mana-mana orang kerajaan ni..yang ambil cuti tanpa gaji..perjawatan adalah di JPA..pool kat JPA dan JPA akan gantikan dengan pegawai lain untuk post yang kosong di office asal tu. Kalau tak diganti..pegawai lain boleh tanggung tugas dan dibayar elaun tanggung tugas sehingga post tu diisi..bila sudah habis cuti tanpa gaji..pegawai tu akan diposting ke mana-mana jabatan/kementerian..tak semestinya jabatan atau kementerian asal pegawai.

lurve82 posted on 24-12-2014 09:33 AM
hakak masa preggy mmg alahan teruk..turun berat smpi 15kg 2bln pertama...hakak terus amik unpaid lea ...

Bagos lah kakak kalau kakak sedar akan hakikat tersebut. Saya paling sakit hati bila dlm satu tahun itu semua sibuk nak preggy, sudahnya staff sangat kurang nak buat kerja. Mahu maki dlm hati pun igt bini saya juga tengah preggy, maka saya haramkan dia ambil cuti bersalin awal, kerja lah sampai sakit nak beranak. Jgn hidup nak susahkan orang slagi larat sakit demam sila pergi kerja. Saya tahu lah betapa azabnya mahu cover kerja orang cuti, mahu arrange cari ganti staff bila mana semua sibuk cuti bersalin

WawaRaRa posted on 24-12-2014 09:30 AM
mmg x effient langsung dan aku rasa ada udang di sebalik mee pasal hal ni... senang citer dia nak  ...

Kalau aku ada bisnes, aku tak ambil perempuan yang subur dengan polisi sebegini.

Follow Us
addamnor posted on 24-12-2014 05:29 PM
Bagos lah kakak kalau kakak sedar akan hakikat tersebut. Saya paling sakit hati bila dlm satu tahu ...

Setuju..bagus betul kamu ni kan..memahami org lain..
tapi masalahnya sistem kat malaysia ni..lembab nak ganti org.. yg sudahnya kerja pompuan pompuan ni org lain kena tanggung.
mcm contohla..kalau nurse tu..kena 2 3 org mengandung serentak tak ke haru? nak2 yg jenis ada masalah sepanjang kelahiran.. dah le keje syif..
nak tunggu org ganti pulak..jgn harap le

Cuti Tanpa gaji.. Suami yg mampu OK lah ..

Secara dasarnya semua staf gomen adalah layak utk ambil cuti tanpa gaji dgn alasan yg kukuh...cuma alasan2 berkenaan diperluaskan dengan memasukkan kategori baru yg sblm ni tak dikaber. so takderla ckp2 itu tak adil ini tak adil...bab kerja, mcm post sblm ni kata ada elaun tanggung kerja. kalau tak mau tanggung, department bleh ambil pekerja kontrak yg kosnya mungkin akan lebih rendah dr membayar gaji penuh org yg bercuti (kot yg cuti tu tarap2 senior).

dengan pengurangan kiraan senioriti, kerajaan boleh berjimat dlm pembayaran pencen.

byk aihhhh kampeni2 swasta yg offer cuti tanpa gaji...yg takder adalah kampeni2 kecik jerla kot, aku assume...yg besar2 contoh kampeni obesi such as US tu mmg ada offer pon. nak cuti 3 taun? boleh, silakan..tp post sekarang tak dijamin ada la bile dah return keje balik. jgn la samakan gomen dgn kampeni2 swasta yg bajet tahunan cuma 1-10 juta...

tanpa gaji lantak ko la..

Kalau yg kongsi bayar rumah dgn laki tu masak lah.

mcm nie dah bising... mcm la plak nak laksanakan cuti menyusukan anak setahun yg di harapkan nak ikut negara omputih... hehehehehehehe

Hmmm dah lah x efficient, lembab, cuti nak banyak jer... caner nak manage regulate staff tatau... seb baik tanpa gaji...