CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mogey

Adik Lopa Mengamuk. Anok anying belako pok2 mung ni!

Syukur bukan Nabila yang tegur.kalau tak lagi sentap semua

Macam bukan Ameera je yang tulis.
Terkejut jap.
Mungkin marah sangat la tu.

mokcikKSKB replied at 24-1-2015 10:21 PM
Rasa Qari tu tbawa2 budaya keling kot jenis pegang kepala.

adoiii.. pengsan i baca.. hahahahahha

azwana_alia replied at 24-1-2015 10:03 PM
retis banyak fefeling nak ngaku ada darah herebbb. padahal perangai arebbb very the nan hadoooo. r ...

word!!!           

Nape aku rs tkde salahpun gambar tu cuma adik die yg emo lbih marah bila ada ustazah2 ig yg provoke.

madeinborneo replied at 24-1-2015 08:26 PM
Aku lagi rela baca cercaan lopa dari adik lopa. Lopa cerca ada bahasa lagi. Ni adik dia mencerca o ...

aku perasan part lopa cerca.. smooth sgt..
lopa sangatla manipulative..
memang hebat la dengar dia jawab kontrobesi pon best.. x berapa nk bimbo sgt wlupun english tak hebat mana..

Follow Us
sombong berlagaknya ayat2 adik nelopa ni.sampai memvavi kn org..

Changa replied at 24-1-2015 08:47 PM
itu lah sis.
bukan main sedap dok hencap orang, bila ada ummah lain hencap balik tahu pula nak se ...

hencap ni berlaku bila orang bg satu bahan yg boleh diketengahkan kepada orang ramai untuk dibincangkan atau dihuraikan lebih lanjut beserta komen bagaai.. jd xleh nak salahakan penghencap je..
patut daripada awal kau jgn hapload benda yg kau tau akan dihencap..

Jep Sepahtu : Orang cantik selalunya bodoh

Adui...tak kira sape yang salah tapi apa yang adil Lofa tulis tu betul2 tak bagus. Buat malu aje.

jargon replied at 25-1-2015 12:49 AM
and semua yg perasan urban asalnye dr klate cap budu..lihat saja adamnor dgn famri7 tu..trmasukla  ...

Dan aku terpaksa bersetuju dengan kau hekhekhek. Member u aku ada je set set urban dressup taknak kalah upload gambar artistic cecantik dalam ig speaking berabuk lepak coffee shop hipsters.

Tapi bila marah, ambik kau kecek kelate belako.  

lol kelakar gila kat puak2 perasan moden bagai skali bila marah amik ko keluar bahasa usul asal.

Sajalah nak cerita. Dulu masa kecil-kecil, ayah aku selalu doakan aku macam ni, pegang kepala lepas tu tiup ke ubun-ubun. Memang rasa best bila dia doakan macam tu. Tapi tak pernah pula tanya kenapa dia buat macam tu. Cumanya bila dia buat macam tu, kita dapat rasa kasih sayang seorang ayah mengalir ke dalam tubuh kita.

Ouch....besa lah adik nak backing kakak..but ayat tu so kebudak budakan... so Kelantan bahasanya..ingatkan adik lopa no malay blood..

Bahasa jaga. Kaki carut akan 'rugi' pada mata masyarakat.

Kittie replied at 25-1-2015 12:20 AM
Abah kite pun salu mcm tu klu doakan kite, pegang ubun2 & tiup. Kazen kite, parents cerai dr kecik ...

Samalah...ayah kita pun..klu demam tak baik2 lepas saja dia wirid..dulu dgn datuk atau ayah duduk depan dia minta doakn cepat baik..dia akan buat mcm tu...pelik baca ig lopa banyak yg komen memfitnah..dlm hati..isytifar aja..ni org alim dia mesti tau baik buruknya perbuataan dia...

Hilang sudah muka cntik tu dik

Termenung jap nak imagine muka arab cakap kelate. Hikhik

cicicumel replied at 24-1-2015 07:53 PM
i folo ig ameera ni...dulu selalu selfie tnjuk muka, skrg dh x tnjuk dah..tnjuk tangan je, kaki jer  ...

kalo dia tak ada malay blood kenape bahasa ibunda dia MELAYU. Tak malu guna bahasa org...phuiii

org yg bodoh & low class aje yg memperbodohkan org lain. Lepas kena hencap nanti keluar lah statement phone kena hack!

Kat London ni..puak-puak Paki la yang paling kitorang nak elakkan untuk berurusan..
Dari bab sewa rumah sampai la ke jual beli... nak menyonglap je kerjanya

Kenkadang nak tolong gak la sebab Muslim kan.. tapi derang yang lagi kaki cekik darah dari mat mat salih kapiaq harbi tu.. Dak-dak Malaysia panggil Paki as KIPAS.. takut kantoi lak kot mengumpat dalam tube tu kih kih..

Anyway dekat Malaysia.. puak ni dah kira puak-puak atasan sebab biasa kacukan Paki memang cantik-cantik... tengok Izara Aisyah and Fauziah Ghous (if I am not mistaken..) and Neelofa sendiri..

Memula aku terkejut gak tengok napa pakcik ni pegang-pegang kepala..tapi fikir balik maybe ni budaya dia.. contoh kalau kita as a Melayu ni.. kalau kahwin nak ada upacara batal air sembahyang la apa la..kau ingat orang-orang kat luar tu tak pelik ke.. bukan ke wuduk tu sangat afdhal di pelihara..ni kau dah ada wuduk nak pi batalkan pulak dah kenapa???

Cuma aku tak perkenan kot betul la adik dia maki tu sebab bahasa dia sangat harsh.. tapi bab-bab orang Melayu yang berkata..satu je aku cakap..perangai Melayu ni kebanyakannya memang suka menyibuk hal dalam kain orang..tapi idup dia tunggang langgang.. kutuk orang tu punya cara berdoa konon.. kau tu sendiri doa pun tak pernah..sembahyang pun masih lagi culas.. nak betul kan orang..so.. kita ni jangan la jadi macam tu..menegur boleh... tapi takde la sampai nak poyo-poyo konon maksum sangat kan..

Eh banyak lak aku bebel..baiii