CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ami_gurlz

Tiada minat untuk berkahwin

tak payah pk sgt laa TT oii....kalu dah selesa dgn life skrg....go on je....at least kepala xsemak
TT pon bagus....jaga maruah...jaga adab...ok what...kawen bukan segala2nya dlm hidup...
enjoy ur life skrg..dah dah....gi beli tiket

Dah selesa hidup single, so berkahwin bukan perkara paling utama right? Kalau jodoh tu dah dtg tepat pada waktu nya perasaan cinta tu jugak akan datang dgn sendirinya, x perlu dipaksa.

Mcm aku dulu masa ada bf nak sgt kahwin, mmg dah sedia jiwa & raga, fizikal & mental. Salah satu sebab, nk halalkan hubungan, sbb aku bukan jenis suka bercinta sakan, dating2..buang masa on the phone & chatting. Bila jmpa yg rasa boleh membahagiakan hidup rasa nk halalkan aja.

Tp since dah putus, perasaan tu hilang serta merta. Terus rasa x sedia walaupun ada yg lain dtg melamar tp sbb hati x sedia maka terus rasa kahwin pon x sedia. Pd aku kahwin bkn benda terpenting buat masa skrg..lebih suka fokus diri sendiri dan kerjaya mcm TT ckp tu.. Rasa happy & x terbeban lgsung. Kdg2 rasa ada lelaki ni menyibuk je.. Maybe sbb hati belum betul2 ok kesan kekecewaan lalu..
Tp aku percaya masanya akan tiba.. Bila hati dah sedia utk terima insan lain melengkapi hidup. But seriously, BUAT MASA SEKARANG tak rasa nk kawen lg,, byk sebab nya Allah saja yg tahu. Oh, sy dah 29tahun tahun ni

Samalah aku pun rasa tidak berminat nak kawen, bukan tiada yang nak berkenalan cuma chemistry tu tiada dah ramai cakap aku memilih nie

Maybe aku kena banyak berdoa jumpa jodoh, jumpa someone yg membuka hati nak kawen...

p/s: pagi tdi beli nasi lemak berlauk ada awek muslimah sebelah aku, adik penjual tu tnya nasi lebih ke bang, awek tu pandang aku dan kami berdua tersenyum jer, rasanya dia pakai honda civic dan aku hanya naik motor LC, terus pas bayar aku naik motor balik rumah

setokinpurple replied at 28-2-2015 11:10 PM
Dah selesa hidup single, so berkahwin bukan perkara paling utama right? Kalau jodoh tu dah dtg tepat ...

Hi stokin purple nak berkenalan, boleh?

vespa_oren replied at 1-3-2015 09:10 AM
Hi stokin purple nak berkenalan, boleh?

Hai vespa oren persis wak doyok

setokinpurple replied at 1-3-2015 12:19 PM
Hai vespa oren persis wak doyok

Awak tidak menjawab soalan saya pun

Follow Us
ak xrasa pun tt ade masalah..

alasan.banyak sgt tt oii...diri kita..kita yg control..perasaan kita..kita yg pupuk n wujudkan...kite yg control diri kita..bkn org lain..sian kakak tt..mcm dia pulak disalahkan..

sebab saudari muda lagi dan used to have someone around you all the time , or probably batches you pun belum lagi  berfamily or  i rasa belum ada a guy waltz thru  yet...dan rezeki cinta itu belum ada lagi

so u know it is okay - ' you knwo love when you feel one or when it hits you ' hahahaa....

but then in the meantime - enjoy life and actually alhamdulillah anda happy dan melihat org lain happy anda pun happy ...so  i guess, if you are happy then ...what's the rush ?

lr7 replied at 1-3-2015 02:21 PM
ak xrasa pun tt ade masalah..

alasan.banyak sgt tt oii...diri kita..kita yg control..perasaan kit ...

Hihi...tu la pasal.Sebenarnya kakak tt yg tolong tt bab2 cinta ni dulu Ayah sebenarnya x kasi g dating2 ni. Ayah oldskool sket. Tp kakak tt berjaya convincekan ayah supaya bagi tt pergi.tp kakak kena la teman tt.

Anyway kakak tt pon kata dia x kesah kalau tt nak dok ngan dia walaupon bila dia dapat anak angkat nnt

maybe belum samapia jodoh sesuai.

chica_chica replied at 17-2-2015 11:09 PM
i pun macam u gak...myself i belum stable financially sebab i sebelum ni banyak keje part time2 jeh. ...

Jemput ke bod FD tu tengok betapa ramai nya suami yg konon nya diharap jadi pelindung yang turned out jadi laki tak guna kaki pukul anak isteri pengabis duit biawak hidup etc.

Tak semua org pikir kebahagiaan dan keselamatan hanya boleh dicapai dan terjamin lepas kawin.

aku pun akan masuk umo 30 tahun ni.
bila putus cinta zaman muda2 dlu, tu yang dah takde perasaan nak bercinta bagai.
sebab merasakan cinta ni menyusahkan.
baik hidup solo sbb bebas buat apa saja
takde org nak halang selagi tak menlanggar syarak.

makcik2 semua bising kenapa tak kawen lg..
tapi mak bapak aku tak bising, wat pe aku nak amik kisah.
so aku hidup seperti biasa..

tapi skrg ni, ada la sorang lelaki ni cuma nak kenal dgn aku..
klu ikt ati, memang takde perasaan nak berkasih sayang walaupun dia ni baik, caring, romantik.
citer dgn mak, mak kata ikut arus..
cuba kawan dlu dgn dak laki tu.
klu ada jodoh, ada lah..

ami_gurlz,

Cuba fahamkan dan hayati :

Sebagaimana sabda Nabi Muhammad S.A.W. yang diriwayatkan oleh Bukhari yang bermaksud:

"Perkahwinan itu Sunnahku, sesiapa yang tidak suka kepada Sunnahku, dia bukan daripada kalangan umatku"

(riwayat Al-Bukhari)

Jika anda bukan Muslim, hadis di atas tidak relevan untuk anda.

skang ni org dh x pakai sunnah dah...dok layan perasaan sendirik jaaaa

pastu salahkan jodoh..umpama menyalah tuhan jugakk

what ever makes u happy at the moment dear but manusia ini dijadikan berpasangan untuk saling melengkapi. kalau ada kemampuan teruskanlah untuk berumah tangga. agama pun separuh drnya telah dilengkapi.

Edited by ako_chan at 18-3-2015 10:09 AM

Tt... its not a problem untill u see thath is the problem to deal with....

Hehehe...aku pon pompuan mcm ko. Tahun ni dah 27. Baru nak rasa selesa sekarang. Gaji ok. Now tgh nk kumpul duit beli umah lak. Emm tgh happy dgn life ni...baru tersedar dah lebih suku abad dah umor.... tgk lak kenkawan lain  sibuk dah nak kawen bertunang bagai. Dah ad anak 2 3 pon ad dah. Bile dah tgk mcm ni baru r mcm realize... n terpikir bile turn ako eh?
Tapi itulah buat masa ni ako x ad usaha nak kearah itu... ad jer org nak kenal2. Tapi itulah ako ni mcm memilih pon iye juga. Ako jenis cakap terus terang... kalau yg nak kenal dgn ako stakat nk kenal2 saje2... ako malas. Sbb rasa buang masa. So lelaki2 yg nk kenal cakap nak wat isteri. N after that ako ckp terus terang aje.. ako nak laki yg leh tanggung makan pakai aku. Bukannya yg aku pulak kena tambah duit gaji aku untuk mencukupkan tugas dia pulak.

n bile ad yg dgr mcm tu terus tarik diri. Hehehe... kawan aku marah dgn aku sbb mostly laki2 dia yg kenalkan. Aku ckp aku xnak dia kawin dgn aku sbb gaji aku.... n aku pun xnk pening2 kepala pikir duit xcukup segala..beside aku bukan bank dia ok. Ntah r... laki zaman skrg ni susah nak ckp. Klu diorg faham ape maksud tersurat aku... aku bukan x membantu bile dah sah jadi laki bini tapi aku nak dia tahu tugas dia.

Jadi tuk tt, u dont have to worry... just enjoy je life sekrg. Ako skrg tgh kumpul duit nk g travel dlm malaysia.. sbb bnyk lagi tempt xpi lagi...

Edited by akuMNdia at 18-3-2015 10:28 AM

belum jumpa yg berkenan mmg la boleh cakap takder minat nak kawin..
tapi bila dah jumpa... tak mustahil datang rasa nak kawin tu..

mcm aku ni... masa umur ujung2 20an sampai ke 30an mmg tak rasa langsung nak kawin... takut dgn komitmen kononnyer..
masuk umur 37 baru tersedar umur dah banyak & gigih try cari jodoh..
mcm2 org aku try kenal..
lastly kenal dgn sorang ni... dah kenal 4 thn (so umur aku dah jejak 40an)..
dulu ada la dia janji nak kawin secepat mungkin dgn aku .. tp skg dia dah tak ungkit pasal tu..
bila aku Tanya dia x nak jawab... senyap jerr..
sudahnyer aku give-up & skg ni hasrat nak kawin dah makin luntur lbh2 lg dia bukan org pertama, kedua atau seterusnya buat aku rasa frust..

umur dah 40an.. baik aku focus tuk memperbaiki diri aku luar & dalam..
kalau Allah bukakan semula hati aku ni.. alhamdulillah..

TT tak jejak 30 lg so normal la kalau rasa tak minat nak kawin.

akuMNdia replied at 18-3-2015 10:23 AM
belum jumpa yg berkenan mmg la boleh cakap takder minat nak kawin..
tapi bila dah jumpa... tak must ...

Dlm age ni perasaan sunyi tu mesti makin byk kan....
apapun hidup mesti diteruskan

Ami, bab sex tu kan, memang belum cuba takkan tahu segala, dah kawin dah dapat sekali, for sure nak lagi..

P/s: nak ckp bab tu je, bab lain suma dah sentuh

Innrukia replied at 18-3-2015 01:36 PM
Dlm age ni perasaan sunyi tu mesti makin byk kan....
apapun hidup mesti diteruskan

mmg la sunyi...   tapi pandai2 la sibukkan diri.. pujuk hati jgn merajuk lama2..