CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterinazira

Tanda2 terlalu selesa bergelar single

puterinazira replied at 17-2-2015 08:20 AM
Ya...impresive... just sharing...sini2 ja tau  ... managers2 i dekat office pon... ada 2 org...  ...

Aku pon brfikiran cmtu...nk jaga mak ayah sbbtu aku slesa single....klo kawen nnt,nk jaga mertua lagi,anak2....keje lagi stress,dll....

NazilaSK replied at 26-2-2015 01:11 AM
Aku makin lama makin rasa selesa sendiri. Sedar tak sedar semua plan masa depan aku tak ada yang mel ...

Haha...biasa lah... bila diri terasa begitu berharga...cheewaaahhh...
kami nih kalau tepikir pasai kawin ka meremang bulu roma...teruih tak jadi pikir...
kakak kami haritu baru ja kawin...baru ritu nih... tup tup...semua sanak sedara hat mai dok tanya...
"haaa hat adik bila nih...dengaq kata esok lusa ja ..." -bila masa taktau- tapi mak releks ja ckp...
"mama takpaksa, taksuruh, takhalang aih kalau hampa nk kawin ka takmau kawin ka, TAPI...
esok2 kalau ampa kawin, laki ampa dok buat lebih kurang kat anak mama, mama pi ambik ampa bwk balik"
-nampak dak? tak kalot nk habaq nk suruh hantaq balik rumah mak, mak mai sendiri ambik-
Mak saya ibu tunggal, membesarkan 3 org anak dara dengan penuh tegas dan kasih sayang, mak mmg ajaq
anak2 dia hidup bedikari dari kecik lagi. Mak sy hidup berpuluh tahun sorang2 tanpa terpikir psl nk kawin lain pon...
Kalau ada yang dok tanya mak ja, mak akan kata...ishhh...takmaulah nk pikir2 kawin nih... kita dok syok duduk single mcm nih
nak pi mana tak kalut nk report ke laki, nk masak ka tak mau masak ka ikot suka hati, nk beli apa pon tak sangkut sapa2,
tak gaduh sakit ati ka, risau ka...hidup senang hati tengok ank2 membesaq *ibu saya wanita yang hebat dimata sy...

NazilaSK replied at 26-2-2015 03:58 AM
Ni la antara keselesaan sekarang yang aku takut hilang  Plus, kebebasan buat keputusan sendiri.  ...

Kan... mak sy tu tidak lah melalui apa yang your mom dah lalui...cuma i boleh ckp... kesetiaan mak i dibalas kehadiran org ketiga...haaa gitu...
tapi i tau...kedua-dua situasi ibu kita nih...deep inside diorg suffer... mengharapkan cerah sampai kepetang tp mendung ditengahari...eh betul ke...
tapi mcm tu lah... tp i selalu ckp kt mak... its ok mama...maybe kalau mama tak berpisah dgn babah dulu, mama takkan sebahagia skrg...
Tp betol pon... tapi i pon tau...ayah i mmg banyak menyesal ats kesilapan lalu... cumanya... nasi dah jadi bubur... ayah i selalu ckp mak i the best
he ever had...tp tulah... mistake always happened... bapak i...sampai la nih...dia dok risau sangat...takut kalau2 apa yang dia buat dulu jadi dekat
anak2 dara dia skrg... tau pon hukum karma...huihhh...mintak simpanglah daripada kami adik beradik.

I sume yg TT sebutkan. I anak yatim piatu tapi ramai adik beradik n anak2 saudara. Tak boring langsung n I mmg suke sorang2.  xde ramai kwn sbb bukan sume kwn yg menyenangkan tapi lebih kpd menjengkelkan.  Lebih baik rapat dgn adik beradik sbb seburuk2 manapun tetap darah daging.  

selesa single juga.. cuma bila time memerlukan someone tu je lah.. nak call bff semua dah berlaki mcm x sesuai.. sekarang pergi mana2 dengan adik.. hihi.. harap2 bertemu jodoh juga akhirnya. tapi kalau tiada masih mampu meneruskan hidup

umie replied at 26-2-2015 07:48 AM
I sume yg TT sebutkan. I anak yatim piatu tapi ramai adik beradik n anak2 saudara. Tak boring langsu ...

org ckp baik elak dari mengubat kan? hehehe... we can be a good friends since we have things in common kan.kalau bukan kita nk jaga hati kita...sapa lagi kan...

Follow Us
Zielathefatlady replied at 27-2-2015 03:53 AM
selesa single juga.. cuma bila time memerlukan someone tu je lah.. nak call bff semua dah berlaki mc ...

Awhhh...i untong sikit...sb bff i yg sorang tu walaupun dah kawin... kalau pape menapak ja pi umah dia...satgi dgn laki laki dia skali join...
bff i yang sorang lagi tu...dan yang lain2 tu... kalau pi kl baru la bersesi meluah perasaan ...kalau dak...group whatsapp jelah... hahaha

puterinazira replied at 27-2-2015 01:16 PM
Awhhh...i untong sikit...sb bff i yg sorang tu walaupun dah kawin... kalau pape menapak ja pi umah ...

BFF i pun sama..cuma i ni segan terlebih.. tak pernah tinggal pon kalau ada sesi reunion..cuma i nak call tak tentu hala ajak lepak atau sesi luah perasaan xdelah sangat sekarang ni. segan.. haha

Zielathefatlady replied at 27-2-2015 05:26 AM
BFF i pun sama..cuma i ni segan terlebih.. tak pernah tinggal pon kalau ada sesi reunion..cuma i n ...

Haha..taudak...i jenis susah nk share sangat story mory luahan perasaan dgn org...biasanya i lebih mendengar daripada becerita...
sb apa i kurang sikit nk share dgn org...sb i ada cara i sendiri...hehe... i kalau mrh atau sedih...i akn record apa yang i nk luah... i ckp lah apa i nk
ckp teriak ka...apa ka... lepas tu...i dgq balik apa yang i dok mrh n ckp tu... dan dan bila dgq tu...mcm malu gilaaa...rasa mcm...eiii...apa i ckp nih
mcm budak2 ja...bla bla bla... i jadi malu balik...kdg2 tergelak pon ada bila i dgq suara i dgn apa i dok merapu bila tengah marah...terok ngat aih ! teruih pdam...haha...tu cara i nk cool down kan diri i...sb bila kita mrh dan sedih...kita tend to be too
childish in words and attitude tau which sometime...kita taktau...annoyed org ka dak... lepas dgq sendiri...sendiri nilai lah...kalau malu tu...bwk mengucap
dan melupakan... lain org lain cara kan...tp works on me everytime...

mcm ramai lak single kat sini ye...
sy tumpang baca je...
n tumpang happy dgr cite korang kat sini...
sbb sy bkn jenis selesa bersendiri.....
cuma jodoh lambat...
doakan sy cepat dpt jodoh eik....

1-15 semua kena kat aku.
Tt ahli nujum ke apa ni

NazilaSK replied at 26-2-2015 09:11 AM
Aku makin lama makin rasa selesa sendiri. Sedar tak sedar semua plan masa depan aku tak ada yang mel ...

eh..tersama pulak.hahaha!

rasa nk berteman tu mmg ada.nk org yg sygkan kita apa semua. tp bila wat plan, takde pulak plan utk dua org.mungkin sbb skrng single,jd ape yg blh dipikirkan jz utk diri sendiri. bak kata TT, diriku begitu berharga.

not everyone who is single is lonely...and not everyone who is taken is in love

as for me la,a guy yg x penah bercinta, im happy being single.xde tanggungjawab,x perlu berpura2,bebas ke sana sini,boleh jd diri sendiri, and so on.and i dont get it whats the point org bercinta.sebab nak merasa bahagia ? kalau dh  single pon happy,kenapa nak kahwin ? and my passion is superbike.so,passion towards female ni mmg kureng la.
hehehe

tenteramaya001 replied at 7-3-2015 07:40 AM
as for me la,a guy yg x penah bercinta, im happy being single.xde tanggungjawab,x perlu berpura2,beb ...

Munasabah jawapan itu. I sendiri pon tak merancang nk kawin dgn sapa nak becinta dgn sapa...
Umor i dah makin meningkat. Dah takda masa nk berdating atau bercinta, kalau pilih pon untuk kawin terus.
Nak cari utk kawin skrg tu bersepah. Tapi nk cari untuk kawin selamanya tu...MasyAllah susahnya. Baik single kan.

puterinazira replied at 7-3-2015 04:04 PM
Munasabah jawapan itu. I sendiri pon tak merancang nk kawin dgn sapa nak becinta dgn sapa...
Umor ...

yup, exactly. diri kita kan,suka hati la nk kawin ke x..  

aku selesa hidup single tp menyampah btol dengan makcik2 penyibuk yang asik suruh aku cri boyfriend dan kahwin. eh please ler makcik suka hati aku la nak ade boyfriend ke tidak. esok2 aku dah ready nak menikah pandai ler aku cari pakwe.

misssakura replied at 7-3-2015 01:45 PM
aku selesa hidup single tp menyampah btol dengan makcik2 penyibuk yang asik suruh aku cri boyfriend  ...

Kan..common question tu... i bila kakak i kawin haritu, dah start dah...mai hat nih tanya...mai hat nu pun tanya...
uihhh pening!