CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lorra2411

Update #176 Kenyataan Awal Ashaari mengenai kenyataannya

sory ot ,my sis punye jiran baru dapat baby.then   jiran dia cite la dia hangin betul dengan mak mertua dia coz nak cucu dia telinga capang macam anak my sis kononnya budak telinga capang ni cerdik la..anak sedare ai mmg pakej lengkap idung mancung n telinga capang..sbb ikut ayah dia..yang tak bole blahnya jiran tu cite mak mertua dia pegi tarik2 telinga cucu dia sampai telinga nye senget sebelah..dah dia tanye my sis mane nak cari tukang urut pegi betulkan balik telinga anak dia ni..iols dgr mengekek ketawa ade gak orang gegeh mcm tu..

estrelle replied at 23-3-2015 03:46 PM
sory ot ,my sis punye jiran baru dapat baby.then   jiran dia cite la dia hangin betul dengan mak mer ...

hahahahaha, sampai begitu sekali. jenuhlah nak betulkan telinga senget sebelah tu

Lorra2411 replied at 23-3-2015 03:48 PM
hahahahaha, sampai begitu sekali. jenuhlah nak betulkan telinga senget sebelah tu

tu la uolss..bole pulak ditarik2 tinge baby tu..kesian baby tu trauma gamaknye kalo dah besar sbb nak cover tinge senget dia tu..

aku suke lara lgk dr anak che ta...lara nmpk bijak sesgt..

ehehe siann... sebagai ayah baru mmg la bleh sentap tp sy rasa komen tu xde lah menyentap sgt - biasa jer bagi petua...
nak kata menjadi - aku rasa boleh jadi gak kot... cam aku nih.. mak aku citer lah kan... aku haram xingat ler.... lahir cam xde batang hidung so pepaham je la yg tepi tu rupa camne.. sampai mak aku ckp kat makcik nak wat nosejob kat aku, atuk aku punyala marah kat mak aku... so tetiap pagi atuk aku ms pas aku mandi dia akan tolak lelangit aku ke atas.. seingat aku mmg aku dah laa batang idung tu tp xlah terpacak gitu.. masih kemelayuan lerrr...

estrelle replied at 23-3-2015 03:53 PM
tu la uolss..bole pulak ditarik2 tinge baby tu..kesian baby tu trauma gamaknye kalo dah besar sbb  ...

nak nak macam telinga nabil kaedahnya capang tapi apakan daya, hanya sebelah je. hahaha

Follow Us
lazim replied at 23-3-2015 12:37 PM
atuk aku selalu suruh aku buh penyepit baju kt hidung. masa tu aku umur 4 thn gelak mengekek je aku. ...

Betul tu, petua org dulu2 kalau nak hidung mancung sepit guna sepit baju..kihkihkih..
Aku tak kisah pun hidung aku tak mancung..dah mmg sejak azali macam ni rupa fizikal. ALLAH dah ciptakan semuanya sempurna..syukur masa lahir cukup semua anggota badan xdd cacat cela.
Ermm.. pasal komen hidung kembang tu.takyah sentap sgtlah awal...anggap je masjk telinga kiri kuar telinga kanan..janji nnt ko didik aklak lara tu  jd cantik...

Waktu i pantang..indian lady yang mandikan newborn i memang mandikan style indian..ada cara mancungkan hidung..tengok cam kasiahan anak i..tapi dah lupa how..lucky hidung anak i mancung..hidung i tak..

cendawanbonyok replied at 23-3-2015 04:14 PM
Betul tu, petua org dulu2 kalau nak hidung mancung sepit guna sepit baju..kihkihkih..
Aku tak kis ...

ramai mak bapak jiwa kecil. kalau anak tu itam peset org usik skit dh sentap. mak aku rilek jah org kata apa. paling2 mak aku jwb dulu suka tgk org asli. kenan org asli

kalu betul nak nasihat..pm la

nasihat yang x patut sungguh...hang nk nasihat kalo kat anak menakan hang sendri xper la...

nasihat pasal suh urut...picit idong suh mancung dah zaman berzaman pon
bukan nya baru

hahaha! Semua benda tak kena. Kita ni semua benda nak kritik kan? Cuba terima je seadanya.

bakpe xsuruh budak tu angkat besi jek

Aii think yg menyebabkan awal sentap sbb pengomen tu kata "nanti hidung makin kembang"

Pondanbapok tak sedar diri ni lagi satu, tak habis2 nak sentap...klu tak nak terima nasihat diam jer lar ni nak hencap2 bagai...bodoh sungguh bapak lara ni...melara la idup anak tak berdosa tu.

nak buat mcm mana....klu dh terlalu expose dlm social media nie...kena terima la semua komen....baik, buruk hina, puji....hati orang lain2 kan....maybe kena kurangkan sikit gambar2 kot lepas nie...tapi kesian la peminat2 lara nanti...

Aalaa tak yah kisah la pasal hidung dak tu. Mak apaknya suka. Esok2 klo diorg x suka, pergi korea aje. Bukan x biasa retis dan rakyat marhaen tuko2 bntuk idong. Chills

pjade replied at 23-3-2015 12:57 PM
Eh hello, boleh jangan kolot lagi kg.com sangat tak? Ada scientific backing ke yg urut hidung boleh  ...

kan babe....sign up instagram reti...tp google baca info camni tak reti plak..

petua2 camni kalo cakap kat sedara sndri ok kot...tu kalo xde yg sentap la...
kat org luar ni ckp kena hati2...tmbah2 kat media sosial camtu...