CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6935|Reply: 42

BULAN POSE ADA HANTU KE???

Edited by Dila@rif at 3-7-2015 12:31 PM

As salam semua,
Lama saya tidak menulis kat blog nie....kali nie sy akan ceritakan sedikit pengalaman saya pada bulan ramadhan dan pengalaman sepupu saya chacha...Layannn...

Cerita pertama-
ms aku kecik sampai la aku besar,aku pikirkan kalu time bulan pose nie baik seten ke,iblis ke, hantu ke semua kene ikat.upenya TAK.aku dapat tau pada ramadhan 2014.tahun lepas la ape lg.ceritanya mcm nie.family aku besenya akan berkumpul beraya bersama pada tahun genap. so sehari sebelum raya,aku gan semua adk beradik aku pun pergila buat tahlil kat kubur...ms ktorg tgh tahlil tu xde pape la yg berlaku tp selepas selesai semua majlis tahlil kat kubur tu kami semua blk ke umah. kalu korang yg mengikuti cerita2 aku sebelum nie,korang mesti tau yg aku mempunyai anak sedara yg terbuka Hijab.ms di rumah anak sedara aku nie tanya la kat ayah dia.
"ayah,bulan posekan semua setan iblis hantu kene ikat.nape td kakak nampak ada pochong " pastu ayah dia jawap "kakak yang kene ikat hanya setan gan iblis,dalam dunia nie hantu x ada yang ada hanya Jin.so jin x kene ikat.sebab tu kakak nampak benda tu.
pastu anak sedara aku tanya lg "tapi kenapa"
pastu ayah dia jawap "yela yg kene ikat nie yg selalu bisik kat kakak suruh tinggal solat atau jangan buat benda2 yg baik.jin kan ada yang baik gan ada yg jahat.so dh Allah x ikat nk buat cmne"
sejak tu baru aku tahu...anak sedara aku cerita,si pochong nie sbk meloncat sana meloncat sini pastu sbk g kat tempat ktorg tahlil. seb bek aku x terbuka hijab.kalu x pengsan...hahahah.Tamat.
sory kalu citer aku x menarik..

Cerita ke-2
kisah kedua yang aku nk cerita nie kisah sepupu aku chacha gan kawan2 dia yg merasa pengalaman melepak di rumah lama yg dikatakan rumah peninggalan Mona Fendi tp mintak maaf la.kalu cerita yg aku cerita nie salah@tipu so gan aku2 la kene tipukan.huhu.so layan jela.
sepupu aku chacha nie budak kolej kat kuantan.so pada suatu hari ms tu bulan pose,chacha,amir,siti gan wawa keluar lepak.pastu diaorg semua beli buger Mcd.si chacha nie tya la kawan2 dia nie "geng nk mkn kat mne?pastu amir pun cakap"jom lepak kat kingdom(nama tempat yg penduduk situ gelar tp aku lupa nama penuh tempat tu) pastu chacha pun cakap "aah jom.aku pun nk tgk jgk sebenarnya bulan pose nie,hantu ada ke x?" so diaorg semua pun bersetuju nk g ke rumah tu.
       masa diaorg sampai kat umah tu malam.tiang umah tu pun dh senget biasa la umah dh lama x duduk.so diaorg pun masuk umah tu.tiba2 chacha nie buat bunyi "aaaaahhhhh" kwn2 yg len ape lg terkejut la.diaorg marah la sbb chacha buat mcm tu.pastu diaorg gelak2.pastu chacha pun tya "geng nk makan kat mne nie? pastu amir pun balas"kita makan mengadap tangga la.diaorg semua pun duduk la.ms diaorg bru duduk amir pun pandang la tangga tu tiba2 amir terpandang ada satu lembaga kat situ.ape lg amir terus bangun dan pergi ke pintu utama umah tu.yang bdk2 pempuan nie yg x tau pape nie confius la nape amir bangun.pastu amir mesej"wei korang jom balik" budak b3 tu ape lg trus bangun dan pergi keluar ikut si amir nie.sampai dalam kereta, si chacha nie cakap "bongok la ko nie,nape tinggal kitaorg"pastu amir pun cakap "geng jom la balik aku x sedap ati la".yg len pun setuju jela.
     Masa dalam perjalanan nk balik umah sewa masing2.banyak kereta bagi lampu gan hon. diaorg nie pelik la."nape diaorg nie bg lampu kat kita ek? tya chacha.pastu ada kereta kat belakang bagi lampu pastu kereta tu lintas kereta kancil yg diaorg bwk nie pastu bg hon kuat2 pastu tunjuk atas.chacha yg bengang gan pemandu tu bg hon balik la sebab ingat pemandu len tu saja nak main hon.sampai kat umah amir,amir pun turun kereta terus tgk atas bumbung kete tgk ada ape.pastu trus amir tunduk.tiba2 burger yg amir pegang jatuh ke tanah.pastu amir cakap"apa la amir nie,pegang burger pun x larat.sampai boleh jatuh."pastu chacha pun tanya "nape ko nie amir.aku tgk len mcm je ko nie". pastu amir jawap" xdepe.korang hati2 ek". lepas tu amir turus lari masuk umah sewa dia. yg 3 org bdk perempuan nie.pelik la..."amir tu kenapa?biasanya dia tggu kita gerak balk dulu baru masuk umah.nie belum pape dh lari.nape?" tanya chacha. "tah" jawap wawa gan siti.       Selepas tu chacha,wawa gan siti pun gerak balik. ms diaorg bru gerak blk umh si wawa nie,siti pun tya la"eh nk ikut jalan mane nie.jalan lama ke jalan ikut bandar" so chacha pun jawap la." ikut jalan bandar la.terang sikit.ramai orang". diaorg semua pun setuju jela.parkara sama tetap berlaku.setiap kereta yg bertembung gan kereta diaorg nie mesti bg lampu gan hon. makin pelik la budak bertiga nie."ape hal dorg semua nie hon2 kita ek?siap bg lampu lg. ada pape ke atas bumbung kereta kita nie"tanya si siti. si chacha nie pun terus bukak tingkap dan jenguk sikit tp sikit jela sbb diakan tgh memandu.lepas tu chacha jawap"mane ada pape.merepek je.jom dengar radio lagi bagus" tiba2 radio yg diaorg pasang tu keluar bunyi"aaaaahhh" mcm yg chacha buat masa kat umah Kingdom td.masing2 dh cuak..siti pun ape lg bersuara la "cha ko dengar x ape yg aku dengar. tu bukan suara ko td ke? chacha pun jawap balik" siti sory ek aku terpaksa buat mcm nie"abis je ckp macam tu terus si chacha tumbuk radio kereta si siti nie sbb walaupun dh off,radio tu masih keluarkan bunyi. jahanam la radio siti nie. "xpela yg penting kita x dengar benda tu berbunyi lagi" jawap si siti.
      wawa nie asal dia duduk dekat tepi tingkap belakang tp tetiba dia duduk kat tengah2 kerusi belakang tu. "korang.......tolong la aku...." wawa bersuara. "ko kenapa lak wawa?..tya si chacha nie."korang tolong la aku.aku x rasa punggung aku kat kerusi nie." chacha pun jawap" ape ko merepek nie.x paham la?" pastu siti pun jawap" korang tgk la nie" lepas tu si chacha gan si siti nie tgk la kebelakang.pastu tgk2 si wawa nie dh terapung.dia x duduk kat atas kerusi belakang tp duduk atas angin.pastu wawa pun cakap"eh korang.korang balik umah aku jela.aku rase x sedap ati la nk biarkan korang blk umah sewa mlm2 macam nie.so siti gan chacha pun setuju la nk blk umah si wawa nie.wawa nie duduk gan family dia.
    sampai je kat umah wawa.diaorg pun terus turun.xde masa nk tgk belakang dh.bumbung pun xnk pandang.sampai depan umah,diaorg bertiga basuh kaki dulu kat paip luar umah pastu terus bg salam. masa tu ayah wawa yg bukak kan pintu rumah. "korang dari mane nie haa..malam baru balik.benda ape yang korang bawak balik nie." kitaorg g makan je abah" jawap si wawa nie. "jangan nk menipu.kalau keluar makan je.xkan ada benda len yg mengikut" marah abah si wawa. kemudian abah si wawa nie pun baca la pape yg patut pastu dihembus kat tiga2 budak tu. pastu abah wawa cakap" sekarang pergi naik mandi pastu tido" diaorg pun ape lagi.naik atas la. takut punya pasal diaorg mandi sama2.pastu masuk tido. esoknya time sahur kene membebel lg. erm...tahan telinga jela.
      masa di kolej esok harinya,chacha,wawa gan siti nie g la jumpa gan si amir nie.dorg citer la ape yg jd kat diaorg malam semalam.pastu chacha pun tanya si amir" wei amir,bek ko cakap ape jd semalam.kalu ko x bgtau.aku tumbuk muka ko" ape lg amir pun citer la..." sebenarnyakan korang, semalam tu masa kita duduk nk makan tu,aku ternampak satu lembaga kat tangga atas tu.tu yg aku terus bangun keluar tu"..... "bongok la ko nie.sampai ati ko x bgtau ktorg.diam je. ko niekan...eee geramnya aku" marah si chacha.   "sory la korang.pastukan masa aku dh sampai umah aku tu.kan aku keluar je kete aku terus tgk bumbung.pastu aku tgk lembaga yg ada kat umah tu ikut kita la. aku pun terus la pandang bawah sbb tak sanggup nk tgk muka hantu tu.pastu agaknya hantu tu marah aku x tgk muka dia,tu yg dia tepis tangan aku tu.sbb tu burger aku jatuh semalam. sbb tu aku trus lari masuk rumah. sory ye korang."
       lepas abis diaorg bercerita tiba2 chacha cakap" eh korang perasan x.dalam kita berempat,wawa la hantu tu paling sayang"  "eh,asal aku lak" tanya si wawa.. "sbb dia pangku ko je.kitaorg x.." pastu masing2 gelak la ramai2. TAMAT...

emm..tak best

tt rajin2 kan buat perenggan..

dah edit, calling bella balik.

k bai

citer copy dari blog ke?
xdapatlah nk tanya soklan macam2

haiiizzzz kanak2 ribena story telling.

Follow Us
ad_hoc79 replied at 29-6-2015 03:11 PM
citer copy dari blog ke?
xdapatlah nk tanya soklan macam2

copy dari blog mne lak.ni citer sendiri la.sy hanya citer pengalaman sendiri.

Crystal_Apple replied at 29-6-2015 03:21 PM
haiiizzzz kanak2 ribena story telling.

dh nama pun pengalaman.memg la zaman kanak2.

time kasih sbb sudi baca walaupun x best.

ok #Kipidap

First perenggan ada sebut dah lama tak menulis dekat blog ini ? TT ambik dekat mana? Nak usha blog nye sat

Ok tapi eeeemmmmm perenggan wat leh

ok citer mmg menarik ada kebenarannya well kipidap ok

Dila@rif replied at 29-6-2015 03:24 PM
copy dari blog mne lak.ni citer sendiri la.sy hanya citer pengalaman sendiri.

owhhh ye ke
sbb baca ayat memula tulis, lama x menulis di blog

pastu... malam balik mkn beger tu.... terus ok je ek. hantu tu xikut masuk rumah

Hisshhh.. korang nih.. bg la semangat dia nak bercerita... kalau dia ada citer lg nanti dah down lak nak citer.. xde sokongan.. ada jugak citer yg kita leh baca.. seram la jugak tu.. mende tu ikut balik... bulan pose lak tu.. so jgn ingat bulan pose xde hantu ye..

ad_hoc79 replied at 30-6-2015 08:37 AM
owhhh ye ke
sbb baca ayat memula tulis, lama x menulis di blog

kn ayah dia dah baca2.. lari la hantu tu.. xleh masuk umah...

sorry aaar.. akak baca dgn penuh penghayatan.. sebb tu boleh paham jln citernyerr..

emmm cuba lg k? lepas ni try improve dgn banyakkan perenggan & kecikkan sikit tulisan tu

besau nau tulisan kau....

Shahreen74 replied at 30-6-2015 10:16 AM
kn ayah dia dah baca2.. lari la hantu tu.. xleh masuk umah...

sorry aaar.. akak baca dgn penuh ...

ayah dia baca2 sembur kat diorg bertiga....
eee.... takut lah. dah sembur pun, takut dia ngacau gak. huwaaaa

reenaz replied at 30-6-2015 10:24 AM
emmm cuba lg k? lepas ni try improve dgn banyakkan perenggan & kecikkan sikit tulisan tu

BAIK.........

MissVixen replied at 29-6-2015 05:31 PM
First perenggan ada sebut dah lama tak menulis dekat blog ini ?  TT ambik dekat mana? Nak usha blo ...

kalu tgk saya punya thread sebelum nie.saya ada share citer hantu yg len.  forum cari nie saya panggil blog