CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

LaLA_ replied at 7-10-2015 05:36 PM
mungkin sesuai utk isteri yg tidak bekerja.. tp sebab dedua bekerja jd masing2 kene mainkan perana ...

nakk xnak... hujah mcm edel tu mmg mengaibkan isteri .. malu la laki ckp mcm tu kat mahkamah pla.. nak buat cmana .. ken bg hujah la utk mengurgkan tuntutan mutaah tu..

kurg2 itu berlku dlm mahkamah.. bnding si rita... masi jadi bini .. siang mlm burukkan somi sendri.. bawak geng pla

armin replied at 7-10-2015 05:41 PM
hakim yg tentukan and rita still boleh buat tuntutan lagi.. ko hakim ke ni yg kata rita layak 30k  ...

hello, hakim kata dia layak dapat RM 30k, itu mmg keputusan mahkamah. bukan aku yg kata. hakim syarie yg kata. sebelum sibuk nak argue dgn org, bawak2la membaca, equip yourself with information. bini hanya akan dapat apa yg layak seperti ditentukan mahkamah, bukan sebanyak mana dia tuntut. kalau dia tuntut byk ni byk ni, dan edel setuju, itu lain cerita.

Santeira replied at 7-10-2015 05:33 PM
acik2 tak wajib memasak dan mengemas. kangkang jah ok.
yg aku tau kat umah dorg jugak mengemas da ...

kesian tak tau tanggungjawab. buat malu je.. sendiri tak nak mengaku nabi memang buat tanggungjawab dia sebab lelaki2 melayu pemalas ni reti nak mengangkang depan tv je tunggu bini cuci pinggan macam orang gaji

armin replied at 7-10-2015 05:46 PM
kesian tak tau tanggungjawab. buat malu je.. sendiri tak nak mengaku nabi memang buat tanggungjawa ...

ya, tanggungjawab ko just kangkang je kan mcm perempuan lorong. teruskan lah kan. ada aku kesah.

rm 30k tu dah kira banyak ..patut dgn mulut longkang mengutuk pak/mak mertua kalau aku hakim 3k saja...bnaru padan mukaaaa

sib baik aku bkn kawi dgn lelaki melayu

Follow Us
Santeira replied at 7-10-2015 05:45 PM
hello, hakim kata dia layak dapat RM 30k, itu mmg keputusan mahkamah. bukan aku yg kata. hakim sya ...

so? yg ko masih tak puas hati kenapa? biar rita nak tuntut banyak mana pun memang hak dia. ko yg macam cacing kepanasan kat sini bila rita tuntut banyak2.

lvsg8 replied at 7-10-2015 04:48 AM
rm 30k tu dah kira banyak ..patut dgn mulut longkang mengutuk pak/mak mertua kalau aku hakim 3k saja ...

so kuasa allah swt buat u bukan hakim

Santeira replied at 7-10-2015 05:47 PM
ya, tanggungjawab ko just kangkang je kan mcm perempuan lorong. teruskan lah kan. ada aku kesah. : ...

kesian.. tanggungjawab pun tak tau siap takleh terima pulak tu. bodoh2 betul lelaki zaman sekarang.

giyomi replied at 7-10-2015 05:42 PM
lagi bek anak2 tu tak der ayah spt ini, jantan tak guna...ajak kawin kat luar pastu lepas tangan.
...

mujur anak2 sumer lelaki.. takyah nak berwali bagai time kawen.. tapi buruk2 pun ttp ayahnya jgk la..

go go rita. jgn bg chance

Edited by NAT_11 at 7-10-2015 06:13 PM
armin replied at 7-10-2015 05:46 PM
kesian tak tau tanggungjawab. buat malu je.. sendiri tak nak mengaku nabi memang buat tanggungjawa ...

Siapa yang buat jantan MELAYU PEMALAS, kalau bukan bininya........????
Mula-mula kawen, baru merasa batang yang sedap, bukan main sayang.
Sampai sanggup berkorban apa saja.
Ko b agilah nasihat kat betina gedik yang nak kawen tu, soh dia sediakan
satu senarai tanggongjawa laki dan satu senarai tanggongjawab bini,
dia akan pandang engkau macam ko dah gila.
Aku buat camni kat anak sedara aku yang nak kawen, siap dia ngutuk aku
kat mak bapak dia, cakap aku materialestik, etc,etc,etc.....
Amik contoh Rita sahaja lah.
Time baru setahun kawen, bukan main puji lagi - EDEL MATANG,
EDEL RAJIN, EDEL PANDAI KEMAS RUMAH, EDEL PANDAI JAGA ANAK.
EEDEL PENYAYANG. EDEL PEMBERSIH, EDEL TAK LOKEK, EDELLLL....
@Santeira and @perembes.........................tolong tepek artikel Rita puji-
puji si EDEL, please.
Bila dah jadi macam ni, barulah terjerit terpekik cakap
JANTAN MELAYU TAK GUNA padahal sendiri yang salah yang jadikan
laki ko yang bagus tu jadi JANTAN TAK GUNA.

NAT_11 replied at 7-10-2015 06:08 PM
Mula-mula kawen, baru mera ...

bukan memang dari dulu ke adat melayu tu yg memang menjadikan jantan ni pemalas? tengok dari nenek jd org gaji atuk, turun ke mak pak.. anak2 tengok mak dilayan bapak macam tu.. bila anak dah kawin dia pun expect benda tu dari bini dia. so bukan sebab bini yg bentuk suami.. plus lembik sangat ke lelaki ni semua benda harap bini je, sampai jadi pemalas tahap dewa tanggungjawab dan amanah nak lari2 ni harus dibentuk oleh bini

ko tengok je la santeira tu, kalau masih belum kawin, bini dia ke yg bentuk dia jadi denial terhadap tanggungjawab suami yg diperintah nabi?

faraway1 replied at 7-10-2015 04:55 PM
me lebih pandang bukan dari sudut tu,
cam kalau kita tahu somi ni pernah pukul ex bini sampai pen ...

I pun terfikir mcm u..

lvsg8 replied at 7-10-2015 05:48 PM
rm 30k tu dah kira banyak ..patut dgn mulut longkang mengutuk pak/mak mertua kalau aku hakim 3k saja ...

Well sbb tu u ditakdirkan bukan hakim...

Santeira replied at 7-10-2015 05:42 PM
dah dia berikan alasan mcm tu, dah mahkamah pun terima, nak buat mcm mana. kalau tak wajib pun sem ...

dan alasan tu tak di terima la mbolehkan rr menang kes tuntutan... kenapa aidil tak guna pakai alasan rr derhaka pd ibu bapa aidil atau alasan berat yg lain.. bukti byk pun kan rr cerca parent aidil kat media... i bukan nk bidas pasal jumlah duit tp betul kata rr ni semua sbb maruah dia yg aidil tuduh dia x lunaskn semua tgjwb tu..

jgn sbb ayat yg u bagi tu u sendiri tak reti nak ulas dgn terang... lelaki zaman skrg yg mentalitinya lemah boleh ambil kesempatan biarkan isteri mcm hamba.. semua dikata wajib, sudahla isteri tlg sama2 cr nafkah, blk wajib pulak masak mengemas bagai, x buat berdosa ingkar ckp suami.. isteri kene keje mcm robot, kene rajin sikit pon tak boleh nak malas.. tak reti penat... macam tu ke u nak biar aidil atau lelaki lain fikir ttg isteri??

lainla macam zz surirumah sepenuh masa harta 7 keturunan tak habis boleh lyn suami macam raja...

Ya Allah, tak habis2 lagi ke kes RR dengan Aidil ni. Sangat berharap cepat2 la selesaikan. Dah jadi tahap kesian sangat2 ngan kedua2 belah pihak. Terlalu lama dan terlalu banyak statements!

armin replied at 7-10-2015 06:17 PM
bukan memang dari dulu ke adat melayu tu yg memang menjadikan jantan ni pemalas? tengok dari nenek ...

mmg pon budaya melayu ni memalaskan kaum laki
tgk je kat fb skang punya banyak viral ngutuk pompuan..
katanya nak mas kawen byk tp tatau masak bla bla
ko nak kawen ke nak cari maid
nak cari maid g booking kat agentla
kalo pompuan nak cari laki kaya marah plak

NAT_11 replied at 7-10-2015 06:08 PM
Mula-mula kawen, baru mera ...

nat.. tu semua normal tau... awal bercinta.. awal perkahwinan semua nak tunjuk dan beri yg baik2 aje.. dgn harapan pasangan juga akan mbalas dgn baik...

tapi siapa tahu dipertengahan jln hubungan dilanda mslh... harapan tak jd nyata.. jd mcm ni laa.. pengorbanan tak dihargai.. tak semua org bernasib baik.. tp ada juga pasangan yg berbaloi berkorban & dihargai... susah nak ckp kalau pasangan tak sama2 menghargai...

perembes replied at 7-10-2015 05:43 PM
nakk xnak... hujah mcm edel tu mmg mengaibkan isteri .. malu la laki ckp mcm tu kat mahkamah pla.. ...

no.. pd i hujah aidil tu lebih menampakan sisi tak cerdiknya dia.. kenapa isteri nk rasa aib sdgkan tgjwb semua tu bkn wajib.. itu sbb rr bole lawan balik.. yg i bljr mutaah tak layak diberi andai isteri derhaka.. derhaka mcm mana aidil kene cr sendiri laa... knp takde pulak aidil bgtau..

luar mahkamah ke dlm mahkamah ke same jek yg pasti semua org da tahu..

nafkah anak, mutaah da setlle.. lps ni nafkah diri spnjg ditinggalkn dan mgkn hrta sepencarian... panjang lg cerita...