CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

tak kenal pun ngan sis rita ni...tp mmg ai sokong apa dia buat..... Maruah tak de nilai dlm RM ok. next tuntut la apa yg patut....selagi logik ai sokong je.

katakau replied at 8-10-2015 09:42 AM
takde kaka..kalo level iols nie RM50 tue bole wat belanja makan seminggu..iols aje lar..amboi sele ...

kan? itu pun ada karat kata belanja makan byk tu sehari is normal sbb dorg pun belanja banyak tu sehari. tu la aku pelik apa dorg makan. dinosaur? kalau badan dorg tak mcm dinosaur makan sebanyak tu at the end of the day tak tau la.

Santeira replied at 8-10-2015 09:00 AM
itu skrg nok. mana boleh zarema je rajin masak dia pun kena tunjuk rajin sekali. ala2 rivalry gitu ...

Iols polow dorg semua ni hahaa..dua2 ada betul dan salahnye..tp hashtag ema mmg stiap kali masak harus ada masak lomakk n sayur goreng..

Agak2 jantan tu pi tak mlawat anak2 dia..nntah2 skolah ank2 dia pun dia tktau kat mana..

niieza replied at 8-10-2015 09:28 AM
x kira sapa yg salah..
rita or aidil

absolutely right!! i sokong kenyataan u ni.. perkara da lepas nak ungkit sampai bila tak habis.. sekarang ni masa utk perbetulkan keadaan.. kalau aidil kena bayar mane yg patut bayar ajela.. tak mampu mintak kurang... kalau rr kene berubah jgn longkang sgt kene rajin, kene hormat pasangan atau keluarga berubah ajelaa... semua pun utk kebaikan bersama.. cermin diri masing2 ada kurang..

rm50 tu logik je
lain la ko kedekut nak mampos
nk mkn tp sayang duit

Follow Us
Edited by Santeira at 8-10-2015 09:59 AM
ryshaNur replied at 8-10-2015 09:52 AM
rm50 tu logik je
lain la ko kedekut nak mampos
nk mkn tp sayang duit

Ko nak tgk apa aku makan hari2? modal aku tak sampai RM 20 sehari.

melainkan ko pemalas nak mampos makan fast food 4 kali sehari kan, pastu membadak.

Santeira replied at 8-10-2015 09:57 AM
Ko nak tgk apa aku makan hari2? modal aku tak sampai RM 20 sehari.

ada aku kisha ko mkn ape
bodowww
kesian terasa plak dah

beria2 up gmbor makanan

ryshaNur replied at 8-10-2015 09:59 AM
ada aku kisha ko mkn ape
bodowww
kesian terasa plak dah

aku bagi facts saja. org mcm ko tak pandai manage duit, membazir makan kat luar sbb pemalas, tapi buat statement bangang. tak kisah tak payah replylah.

Edited by Santeira at 8-10-2015 10:10 AM

aku ada gambar as bukti. ko ada? setakat cakap je lah, kalau kau berlaki mcm naza, pastu ko marion caunter logiklah ko makan RM 50 sehari sbb fine dining. tapi ko ni level2 acik PPRT jah. ko pun tak makan sampai RM 50 sehari.

ryshaNur replied at 8-10-2015 10:00 AM
beria2 up gmbor makanan

Ko jgn tktau dia pndai manage duit..klu bela anak org rm300 sbulan jaa..dh besar2 n iduppun pun budak2 tu..dia sokong ac mizal bg nafkah banyak tu xwife ac tk bising pun dia kata..duk mradang rita mohon banyak..hihihi..dr dulu xpnah stop..xda kja agaknya..asyik duk mmbekap jantan dungu yg xtahu hukum n tgugjawab pd anak2..

Wowww nampak sedapnya omelette tuuu

aku tak faham apa yg orang dok nak ngata kat RR sangat.
Dia tuntut hak dia. for that aku kagum sebab tak semua pompuan berani nak tuntut hak dia..
pompuan melayu ni taraf lestari tv3 konon2 redha and harapkan pembalasan Tuhan.

Tak kisah berapa amount yang RR minta, of course dia akan minta banyak sebab dia tau in the end akan dikurangkan mengikut kemampuan edel.

and untuk edel plak, sikecik 2 orang tu anak hg, zuriat hg, bekalan akhirat hg.
takyah dok berkira sangat. kalau tak mampu banyak, bagi la setakat mampu. takyah dok ngelat.
party sana sini macam lone ranger boleh plak. puiii!

and to RR, takyah meroyan sangat. naik turun mahkamah bukan isu. isu dia kat sini is hg dok pukul canang kat social media. cuba keep it low. ok?

p/s : aku suka RR cantik tapi hazab sikit suara haluih dia tu.. ampun kak~

kalau org yang tak reti undang2 ni memang kebangangannya terserlah.. kejadah sangat rita nak tuntut hanya semata2 kos sara hidup seharian dia didarab dengan berapa hari si edel tu tak beri.. itupun kene tuntut baru nak beri.. kalau tak tuntut tak diberi.. so jantan camni ker yang korang duk puja2 tu.. aku pun tak pernah jugak kata si rr tu bagus nak mampus.. masing2 manusia tak sempurna..

tapi, standard laa bila tuntutan dimasuk sekali dengan kos2 lain termasuk saman malu, maruah dsb..

untuk aku, bukan kos yang aku kisahkan.. tapi hak dia tu.. dia claim rm300k atas nasihat peguam.. dia dapat rm30k pulak atas keputusan hakim.. tu pun org dok pung pang ckp tak logik la apa sebab kira2 rm2k sehari belanja dia.. tula namanya bangang sebab tak amik kira kos2 lain yang terlibat yang dah dia habiskan utk tuntutan ni..

cer edel tu bagi jer nafkah dia masa dalam eddah tu, mende tuntutan segala jadah tu takkan terjadi pon..

soal si rr tu mulut puaka kata mertua macam2 tu, itu soal mereka dan kita pun tak tau entah apa agaknya side mertua dok kata kat dia..

soal dulu dia kata edel tu bagus dsb kita tak tau entah kan dia sajer tulis camtu sebab kat media sosial ni tak semua apa yang ditulis tu adalah gambaran sebenar apa yang terjadi dalam rumahtangga diorang..

nazsh replied at 8-10-2015 10:11 AM
Ko jgn tktau dia pndai manage duit..klu bela anak org rm300 sbulan jaa..dh besar2 n iduppun pun bu ...

hahahhaha
kesian kan org macam ni
dia ni ada laki ke tak eh
dah la sedap label org pemalas
padahal dia tu bodowwwww
ada duit simpan syg nk makan
hahahhah
jenis sokong jntan dungu

edeltadetelo... Bagus Rita..tuntut sampai dapat!

Santeira replied at 8-10-2015 10:02 AM
aku ada gambar as bukti. ko ada? setakat cakap je lah, kalau kau berlaki mcm naza, pastu ko marion ...

hahah kesian
selalu org yg ckp org pprt ni
ko sebenarnya pprt
jenis bodowww sgt
kesian org miskin mcm ko
xpernah mkn sedap2..nk keluar duit mls
kesianko...
nk kena makan sedap kena tggu ada lakikaya
baru leh hadap makan sedapp
eh eh..xyah nk ckp aku la
kisha plak aku nk belanja berapa kan
yg penting bukan mcm ko
kedekuttt..mcm la pandai manage duit sgt

ryshaNur replied at 8-10-2015 10:22 AM
hahahhaha
kesian kan org macam ni
dia ni ada laki ke tak eh

mmg pemalas lah kalau makan RM 50 sehari sbb tak nak kedekut kat diri, padahal orang lain makan bermewah pun tak smapai RM 20 sehari.

tak payah bangang sangat nak kaitkan dgn anak2, sbb RM 50 sehari tu makanan RR saja, bukan sekali dgn anak2. bangang tak bertempat.

Santeira replied at 8-10-2015 10:02 AM
aku ada gambar as bukti. ko ada? setakat cakap je lah, kalau kau berlaki mcm naza, pastu ko marion ...

bukti kepala bana kooooo