CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

pigeon replied at 7-10-2015 08:50 AM
Ko ni sape dgn Edel ni?  Mcm tau detail je.. and bukan main back up.

yg dia tulis tu prosedur mahkmah je dlm buat tuntutan.. bkn bekap  ..

Edited by Santeira at 7-10-2015 09:05 AM
pigeon replied at 7-10-2015 08:50 AM
Ko ni sape dgn Edel ni?  Mcm tau detail je.. and bukan main back up.

aku kena ada apa2 dgn edel ke? aku bgtau fakta.
yg beratus bekap acik rita maki hamun org bagi pihak dia tu sedara dia ka?

Kalau ianya hak, elok la dituntut kerana kalau nak menunggu lelaki offer nak bayar mmg sampai berjanggut baru dapat.

Hakim lebih arif nak tentukan berapa yg perlu dibayar... So edel, xyah la nak merempan RR tuntut banyak ke sikit ke. Edel pon bergaya kemain lagi, duit mesti berkepuk.

dh mcm tu...sj nk kasi pns kn lg...
yg si komen ni nk provoke ke ape...adehhhhh

sampai matila takkan settle..bwt mcm chef wan la senang..dua2x pihak kena tolak ansur..x penat ke gaduh2x nih adeii

tahniah rita..edel ko bayar ja lah,nak perli2 10% pulak...ko pun sama lah prangai bab2 meroyan..cuma cara ko ni main perli2...

Follow Us

Aku mmg x berkenan si rr ni punya cara.layaklah forumers cari ni gelar royani, kuat meroyan! Lepastu nak harapkan mak ayah in law pulak yg ikut dia? Mengata macam2. Keluar media pung pang.

Tapi aku salute and setuju sgt dia buat segala macam tuntutan kat jantan keparat tu. Bg ajar sikit orang camtu. Mmg jenis jantan takde telo ke or dungu tahap max?? Ingat perempuan mcm bola?

nh83 replied at 7-10-2015 09:05 AM
sampai matila takkan settle..bwt mcm chef wan la senang..dua2x pihak kena tolak ansur..x penat ke ga ...

Kalau mcm CW mmg x gaduh la kan.. Semua dia siapkan utk ex-wifenya. Dr hujung rambut sampai hujung kuku dia make sure terjaga. Ikutkan dah x payah dah tp sbb dia sedar itu emak kpd anak2 nya...

Cuba edel jadi gini gak. Berikan hak RR yg dulu dan sediakan secukupnya bg anak2 sampai diaorg habis belajar. Sepjg hidup akak, org yg terlalu berkira dgn hak anak2, isteri, bekas isteri dan yg sewaktu dgnnya ni, x senang hidup jugak sudahnya..

haters tetap mcm tu jgk. jenis xmembangkang bila perlu je. tp bangkang rita setiap masa jilat aidil setiap masa. kalau dh bodoh aidil tu perli2 10 % perlu ke nk sokong. sokong bila btl2 layak disokong dh la. terserlah hati busuk.

Kak-Leen replied at 7-10-2015 09:13 AM
Kalau mcm CW mmg x gaduh la kan.. Semua dia siapkan utk ex-wifenya. Dr hujung rambut sampai hujung ...

itulah yg saya maksudkan sis..bwt mcm chef wan..murah rezeki,aman ja idupp.. bg saya dua2x ader salah..sbb tu dua2x kena saling tolak ansur..klu masing2x dok mcm nih mmg sampai matila takkan baik ..kesian kt anak2x diorg..sedih tgk

ayat edel ayat pnyta .. dia hnya ckp dpt 10% dpd 300k.. ayat sindir cercaan ka...

yg ayt terang2 maki hamun sindir kutuk cerca.. dianggap ayat suci pla

Banyak lagi nak tuntut? Memang patut pun Rita tu tuntut... it's not money.. but for her rights and their kids' rights.. Kalau tak khatam munakahat dan hadanah.. cam ni ler jadinya...

nh83 replied at 7-10-2015 09:19 AM
itulah yg saya maksudkan sis..bwt mcm chef wan..murah rezeki,aman ja idupp.. bg saya dua2x ader sa ...

Kan... X susah pun sebenarnya...Cuma jadi susah bila x ambil kisah.

RR ni bkn miskin papa kedana sgt pon.. dia ada bisness, ada job.. apa sgt la 30k tu.. dia saja nak bg pengajaran kt edelnotelo ni, jgn lari tggjwb.. hang dah cret dia sampai anak dua, tinggai, sekupang pon xbg.. padahal idop kaya raya..  hah skrg bayaq le..   

lazim replied at 7-10-2015 09:16 AM
haters tetap mcm tu jgk. jenis xmembangkang bila perlu je. tp bangkang rita setiap masa jilat aidil  ...

sokong sbb RR pun perli dorg beratus kali sebelum ni, dorg tak respond pun. baru la fair. ini sekali je dorang perli terus acik RR meroyan tak cukup tanah. baru merasa sendiri punya bitter pill. sedap tak sedap?

sian kan ..
mas akahwin dulu camne eh

Santeira replied at 6-10-2015 08:17 PM
apa yg hakim maksudkan ialah, RR tak dikira nusyuz kerana edel dah tarik balik permohonan nusyuz s ...

Hmm..betul gak.tp dr segi hukum nyata sgt si rr tu nusyuz...xjaga aib suami lnsg.

matilernak replied at 7-10-2015 09:41 AM
RR ni bkn miskin papa kedana sgt pon.. dia ada bisness, ada job.. apa sgt la 30k tu.. dia saja nak b ...

ni contoh post tak bersandarkan fakta. that's why 'haters' like me will keep responding.
sekupang pun tak bagi tu pendapat dr bontot je, fact is edel mmg bagi nafkah anak RM 2k-3k sebulan sejak dia keluar rumah lagi dan ini dah dibuktikan di mahkamah. aku tak boleh tgk la pendapat dr bontot mcm ni, it insults my intelligence. so aku akan keep responding utk betulkan fakta di sini.

sebab tu orang kata bercerai bila ada anak lagi banyak pakai duit..
jadi jangan pikir sedap jer nk berbini lain, tinggalkan yg lama terkontang kanting...
tanggungjawab nak kawen, nak ada anak, nak bercerai.. semua x pikir...
bayar jer la aidil...
tanggungjawab ko jugak..

Edited by Santeira at 7-10-2015 09:50 AM
mokcikKSKB replied at 7-10-2015 09:43 AM
Hmm..betul gak.tp dr segi hukum nyata sgt si rr tu nusyuz...xjaga aib suami lnsg.

kan? org yg boleh berfikir dgn waras akan tau dan faham kenapa dia diceraikan. tp kaki spin mcm RR akan keep spinning kata dia 'diceraikan tanpa sebab'. sbb most women berfikir pakai emosi dan malas membaca. pastu ikut maki hamun org tak tentu pasal sedangkan tak tau cerita sebenar dan takde effort nak ambil tahu. bila kita kemukakan fakta dorg kata kita bekap dan sedara edel.