CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

Dah kalau tak nak Rita tu tuntut lebih2 n bukan2..at the 1st place patutnya nko tak abaikan bayaran nafkah tertunggak tu semua...ni court hearing pun asikkk tak datang..
Pastu nak fefeling dah menang

Santeira replied at 7-10-2015 03:50 PM
soal wajib atau tak tu aku tak tau, tapi kerja masak, mengemas dan membasuh ni juga tanggungjawab  ...

memanglaa.. tapi zaman nabi dulu cemana.. nabi balik makan apa yang ada takder dimarah maki isterinya..isteri baginda tak masak, baginda tolong masak..
jantan zaman sekarang.. ada ke yang ikut macam nabi.. nak2 si edel tu.. nak pertikaikan hak mutaah
rita tak layak sebab x memasak x membasuh.. habih ko ada tolong bini ko jaga anak2 tak agaknya..

nafkah bini pun tertunggak.. ada hati nak pertikai tanggungjawab bini.. puilaa jantan gini..

mende ni la yang aku tekankan skrg ni.. kalau suami pun tak jalankan tanggungjawab dia
tak jatuh berdosa kalau isteri tak layan makan pakai laki.. tu jer aku nak kabor.. huhu..

Nham22 replied at 7-10-2015 03:03 AM
lepas ni linda rafar boleh belajar dr rita mcmane nak tuntut itu ini...anywere at leastkan aidil ken ...

even bini baru aidil pun kena belajar
cara si RR ni.. honestly bini aidil ni
tak berdebar di jiwa ke tenguk sikap suami dia ni..

Edited by Santeira at 7-10-2015 04:49 PM
bunga_lestari replied at 7-10-2015 04:39 PM
memanglaa.. tapi zaman nabi dulu cemana.. nabi balik makan apa yang ada takder dimarah maki isteri ...

mmg edel ada tolong jaga anak. malah memasak dan mengemas. ini diceritakan RR sendiri, masa tu edel belum keluar rumah lagi. Dia puji gila edel ayah dan suami yg bertanggungjawab.

dah mmg ayat tu kata seseorang perlu menunaikan hak mengikut u'ruf. nak ikut ke tidak keputusan sendiri. berdosa atau tak, Allah saja yg tau.

aku sokong je apa rita buat ni...walaupon mulut dia hazab sikit..
tapi at least si pastikan edel tak lepas dgn sng...

so wanita2 yg teraniaya kt luar sana..boleh amik pengajaran dari kes rita ni..
kalau tak teraniaya pon...kita sentiasa kena bersedia...
jgn bagi muka sgt kt laki2...

faraway1 replied at 7-10-2015 04:40 PM
even bini baru aidil pun kena belajar
cara si RR ni.. honestly bini aidil ni
tak berdebar di jiw ...

aidil mungkin jenis yg bertanggungjawab..tapi paham2 ajewla bila keluarga masuk campur...nak2 lg bila kembar masuk campur...org utara dengan org nogori mcm depa ni kalau tak sesuai mmg tak sesuaila sbb adat dan budaya pon tak same..hikhikhik..nak2 rita jenis carik duit sendiri...pelik la manusia ni..dulu zaman2 dulu tak meroyan sgt nak buat business online..kalau tak aidil dah boleh tolong dah majukan business..mcm sekarang ok ja depa satu family dengan che ta buat business....

Follow Us
Nham22 replied at 7-10-2015 03:50 AM
aidil mungkin jenis yg bertanggungjawab..tapi paham2 ajewla bila keluarga masuk campur...nak2 lg b ...

me lebih pandang bukan dari sudut tu,
cam kalau kita tahu somi ni pernah pukul ex bini sampai pengsan,
kita kahwin juga kemudian, mesti cam dub dab di dada
kekadang cam ''adakah somi akan pukul dia juga''..
lebih kurang camtulah

cam bini mamat ni, tak kiralah jika laki dia bertanggungjawab,
cuma adakah kekadang dia dub dab di dada cam
kalau dorang bercerai, adakah akan terima nasib yang sama...

Nham22 replied at 7-10-2015 04:50 PM
aidil mungkin jenis yg bertanggungjawab..tapi paham2 ajewla bila keluarga masuk campur...nak2 lg b ...

Ramai jah family masok campor.  Contoh Fasha & Jejai,
sampai sekarang PS masih tunjuk sayang kat ND, tapi ada
Fasha kisah...................?????
Bila senang dia pegilah melawat rumah Puan Seri.
Siap bawak anak-anak dan tinggalkan mereka untuk bermesra
dengan datok dan nenek mereka. Pokok pangkalnya, pandai
membawa diri. Tapi kalau asik menyerang keluarga mentua
dengan pelbagai tuduhan liar, siap panggil pak mentua Si Razak
and kata mereka takda didikan agama, laki mana yang boleh
terima...................???????
Tak tahulah kalau awak sanggup terima menantu hantu camni.
Mintak maap bebanyak, saya memang tak sanggup.

Xperlu rasanya edel tu nk perli2 lgi camtu. Sbb nmpk sgt ketidakpuasan atinya sbb kalah kes tuntutan tu. And kat situ boleh nmpk betapa tidak bertanggungjawabnya dia.

Aku pon bukan la suka dgn cara RR meroyan tu tp sbg pompuan, kalau kita kt tmpt RR pon mungkin wat benda yg sama malah mungkin lebih lgi. Bezanya RR ni retis. Jdi perhatian umum setiap kata2 dia kt alam maya.. And aku salute RR susah payah dia dikeji dicemuh dia tetap berjuang demi hak yg mmg dia berhak.. Mana nk cari pompuan sekuat tu weiiii???

dahlamadah.. replied at 7-10-2015 03:55 PM
very unfair comment.
siapa kita untuk tahu sama ada aidil bagi hadiah kat anak2 dia ke tidak.. si ...

dear... i takde  cakap aidil tak cuba bahagiakan anak2 dia.. tapi pernah ke?.. mmglaa kebanyakkan tak pernah disuprisekan ayah masing2.. tp kes mereka ni lain.. sudah laa budak ber2 tu dipisahkn sengaja atau tidak tak pernah rasa kasih sorang ayah.. sepatutnya macam2 cara aidil boleh buat tuk budak2 tu tahu kewujudan dia.. soal bahagia atau tak pun berbeza.. dibesarkn oleh ibu dan bapa atau ibu/bapa sahaja... u kene faham maksud i la kan... bukan nak salahkan sesiapa.. i pun bukan haters or karats mcm u... just bg idea la kalau aidil betul sygkan anak2 dia ber2 tu sebelum mereka tak rasa apa2 dr ayah kandung sndr... contoh birthday budak2 tu hantarla kek ke hadiah apa2 ke tiket percutian ke.. bukan aidil tak mampu.. bende simple pun kan...

HOTCILI replied at 7-10-2015 05:00 PM
Xperlu rasanya edel tu nk perli2 lgi camtu. Sbb nmpk sgt ketidakpuasan atinya sbb kalah kes tuntutan ...

lucunyaaa... ppuan2 lain sana lemah2 semua ke.. patutla muncul rita korg kagum keberanian dan kesungguhan dia...

antara ayat edel dan ayat rita ... aku lbih npk ayat rita yg kuat perli sindir kutuk

sm kes dgn ayat rita panjang berjela maki hamun dtin kapal ... tapi ayat datin 8 pkataaan yg karat claim ayat maki hamun

HOTCILI replied at 7-10-2015 05:00 PM
Xperlu rasanya edel tu nk perli2 lgi camtu. Sbb nmpk sgt ketidakpuasan atinya sbb kalah kes tuntutan ...

betol to HOTCILI...kt xde kat tempat dia...cer kt kat tmpt RR kuat ke kita cam dia...tp tgk life dia skg aku rs baik dia pon move on...

1 je aku salute ng RR ni...mmg dia gigih cr duit nak besokan anak2 dia n happykan anak2 dia w/pon dia sorg2 kena wat...siap upah ustaz dtg aja anak2 dia ngaji..

faraway1 replied at 7-10-2015 04:55 PM
me lebih pandang bukan dari sudut tu,
cam kalau kita tahu somi ni pernah pukul ex bini sampai pen ...

ko ni bnyak terpengaruh dr bod keluarga snaaa..kes2 d bod kga x bole djadikan kayu ukur... bkn semua beporem..

bkn semua ppuan d mesia ni lemah.. ppuan2 dungu ja yg diam2 if kna pukul laki... ppuan skrg lagi pintar mlawan laki.. sbb tu bnyak rumhtgga x kekal.. rumahtga nenek moyg kita bnyak yg kekal bkn sebab semua dpt laki bagus tapi ppuan yg telebih sbr x betempat..

LaLA_ replied at 7-10-2015 05:07 PM
dear... i takde  cakap aidil tak cuba bahagiakan anak2 dia.. tapi pernah ke?.. mmglaa kebanyakkan  ...

dearie..  mana kita tau aidil penah buat ke idak, kan? kita tk tau kehidupan diorang.. yg digembar-gemburkan adalah masalah aje..
that's what i mean..

perembes replied at 7-10-2015 04:14 AM
ko ni bnyak terpengaruh dr bod keluarga snaaa..kes2 d bod kga x bole djadikan kayu ukur... bkn sem ...

well ianya berlaku dalam kehidupan kan...bukan mitos pun...

Santeira replied at 7-10-2015 03:50 PM
soal wajib atau tak tu aku tak tau, tapi kerja masak, mengemas dan membasuh ni juga tanggungjawab  ...

biar terbukak sikit otak kau.. pergi salahkan mufti2 kebangsaan yang bagi fatwa ni kalau tak percaya bukak websiteefatwa terus.. Nabi yg buat kerja2 rumah tu bukan bini2. Bini hanya boleh tolong kalau dorang NAK. Kalau tak nak tak kira derhaka dan suami takleh marah pun.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Santeira replied at 7-10-2015 03:54 PM
buat apa dia nak bayar lebih dr yg RR layak. mahkamah dah tetapkan RR hanya layak RM 30k so byk tu ...

sukati la rita nak mintak berapa 300k ke 3 juta ke.. tak tau ke kat mahkamah kalau mintak 1 juta pun bukan dapat 1 juta tu.. dapat maybe kurang dari tu.. sebab tu la kena tuntut semaksimum mungkin

NAT_11 replied at 7-10-2015 04:57 PM
Ramai jah family masok campor.  Contoh Fasha & Jejai,
sampai sekarang PS masih tunjuk sayang kat ...

aku pun xsanggup ... simpangg malaikat

boleh jadi gila woo ada ipar yg x hormat family terutama mak bapak kita..

klu aku.. mgkin dah lama mngamuk npk mk bapak  dicerca oleh sebatalion org yg xdkenli gara2 ipar yg busuk prangai

NAT_11 replied at 7-10-2015 03:54 PM
Bukan  ADAT MELAYU tapi ADAT kebiasaan bini yang baru kawen.
Kalau boleh, semua nak buat untuk la ...

aah lelaki kalau kita start buatkan utk dia mulala naik lemak. contohnya start tanggung biawak hidup, sampai ke mampus la biawak hidup tu harap duit bini je

armin replied at 7-10-2015 05:16 PM
biar terbukak sikit otak kau.. pergi salahkan mufti2 kebangsaan yang bagi fatwa ni  kalau tak ...

buat apa lak aku nak salahkah fatwa ke apa. Aku ikut ayat Quran bukan ikut sesiapa. Yg menghukum dan menghakimi Allah SWT.

Kalau laki suruh buat, benda tu wajib. Ko tak kemas umah masak bagai, ke acaner? Bila laki ko tanya, ko cakap ko tak wajib buat dan  ko bagi website tu kat dia ka?

kalau keja bini setakat mengangkang kat laki ada beza tak dgn perempuan lorong?

Mungkin bg edel kalau dia buat semua tu, dia layak dapat sebanyak RM 300k, tapi dia tak buat. So dia dapat la banyak mana yg dia dapat. Tak puas hati? Gi argue dgn hakim syarie.