CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Munah_Sparta

Banyak Lagi Akan Dituntutnya – Aidil Zafuan

bunga_lestari replied at 7-10-2015 03:13 PM
jantan kalau x guna mmg lagu ni laa..

memanglaa akan ada lagi tuntutan rita pada ko sebab ko ada  ...

tuntutan nafkah dah lama selesai la acik...

ni la mslah nya kalau malas membaca

armin replied at 7-10-2015 05:18 PM
sukati la rita nak mintak berapa 300k ke 3 juta ke.. tak tau ke kat mahkamah kalau mintak 1 juta p ...

eh takde lak aku persoalkan berapa banyak yg dia mintak. aku kata edel hanya wajib bayar banyak mana yg RR layak, so buat apa dia nak bayar ikut yg RR mintak?

dia nak mintak RM 8 juta sekalipun ada aku kesah, tapi dia tetap akan dapat banyak mana yg dia layak jah.

Santeira replied at 7-10-2015 03:50 PM
soal wajib atau tak tu aku tak tau, tapi kerja masak, mengemas dan membasuh ni juga tanggungjawab  ...

tapi u kene tahu itu bukan jatuh hukum wajib.. itu tanggungjawab suami yg mana jika isteri melakukannya umpama satu bonus utk mereka.. bukan paksaan... yg wajib isteri tunaikan adalah yg batin dan berdosa menolak tanpa sebab.. dalam hal ni dedua pun bekerja jadi aidil memang tak patut gunakan alasan remeh tu semata2 nak menolak mutaah yg sepatut dia beri kerana bercerai tanpa sebab...

dia tuntut hak dia kan...x salah pun..klau bukan hak dia, tp dia tuntut bolehla nak bising...

HOTCILI replied at 7-10-2015 05:00 PM
Xperlu rasanya edel tu nk perli2 lgi camtu. Sbb nmpk sgt ketidakpuasan atinya sbb kalah kes tuntutan ...

edel ni memang patut pun kalah kes. sape suruh asyik tak datang bicara

Santeira replied at 7-10-2015 05:21 PM
buat apa lak aku nak salahkah fatwa ke apa. Aku ikut ayat Quran bukan ikut sesiapa. Yg menghukum d ...

masi ada lagi ka yg x puas hati kptsn mahkamah dpt 30k... ?

lucunya... dah mahkamah kasik 30... terimalah keputusan dgn hati terbuka...

Follow Us
Santeira replied at 7-10-2015 05:23 PM
eh takde lak aku persoalkan berapa banyak yg dia mintak. aku kata edel hanya wajib bayar banyak ma ...

diorg xkan paham maksud posting ko.. pemahaman selalu tersasar.. letih je ko ulng2...

ak setuju je rita tuntut watever la hak dia ngn anak2.. tp yg x tahan dia asik meroyan kt fb/ig... sudah2 la....

LaLA_ replied at 7-10-2015 05:23 PM
tapi u kene tahu itu bukan jatuh hukum wajib.. itu tanggungjawab suami yg mana jika isteri melakuk ...

mengemas rumah dan memasak bukan tanggungjawab laki.
dia bukan tanggungjawab suami atau isteri pun.

tapi pakai ayat Al-Baqarah, 228, manusia wajib menunaikan haknya mengikut u'ruf iaitu amalan setempat atau amalan masyarakat. nabi dan sahabat pun suruh bini buat semua tu. Put two and two maka ia jadi kewajipan isteri sbb isteri mengetuai hal ehwal dalam rumah.

shida81 replied at 7-10-2015 04:28 AM
ak setuju je rita tuntut watever la hak dia ngn anak2.. tp yg x tahan dia asik meroyan kt fb/ig... s ...

kenapa u baca fb dan ig dia
me mungkin baca gossip di sini tapi
nak pergi baca sampai fb ke apa, maaflah
tak sampai lagi tahap tu...

perembes replied at 7-10-2015 05:25 PM
masi ada lagi ka yg x puas hati kptsn mahkamah dpt 30k... ?

lucunya... dah mahkamah kasik 30... ...

tak puas hati lettew.

sarukhan replied at 7-10-2015 09:13 AM
Aku mmg x berkenan si rr ni punya cara.layaklah forumers cari ni gelar royani, kuat meroyan! Lepas ...

setuju sungguh ngn statement nih!!!

perembes replied at 7-10-2015 05:26 PM
diorg xkan paham maksud posting ko.. pemahaman selalu tersasar.. letih je ko ulng2...

acik2 tak wajib memasak dan mengemas. kangkang jah ok.
yg aku tau kat umah dorg jugak mengemas dan memasak. takde lak nak tunjuk website fatwa bila laki lapar nak makan atau minta baju bersih.

Santeira replied at 7-10-2015 05:29 PM
mengemas rumah dan memasak bukan tanggungjawab laki.
dia bukan tanggungjawab suami atau isteri p ...

mungkin sesuai utk isteri yg tidak bekerja.. tp sebab dedua bekerja jd masing2 kene mainkan peranan laa.. u rasa alasan aidil tu setiap hari semasa mereka bersama tak kan ler rr langsung tak buat kerja?? suami pun jgn laa alasan tu macam isteri tu hamba.. jadi fikirkan laa.. jgn bagi alasan remeh mcm tu kat mahkamah..

sbnarnya kat tred rita edel selama 8 tahun ni... xpnh pun ada yg pertikai rr buat tuntutn hak dia...
klo ada pun .. berdebat psl amaoun je...

perdebatan slalu berkisar kpd mulut longkang busuknya di media sosial.. cakap blit2... propa.. drama.. play victim always...dan xda sapa pun minat edel sini... mgkin npk mnyebelahi bila bnyak sstatmen rita belit

tp muncul2 krat marah2 kata biar rita tuntut hak dia..

Santeira replied at 7-10-2015 05:21 PM
buat apa lak aku nak salahkah fatwa ke apa. Aku ikut ayat Quran bukan ikut sesiapa. Yg menghukum d ...

sah2 tak baca fatwa tu.. tak faham ke kalau suami suruh pun bini still tak wajib buat UNLESS suami dah sediakan everything untuk bini. dikira pertolongan oleh wife, tak wajib pun kalau suami suruh.. and kalau uols menolak fatwa, rasa2 mufti2 ni amik fatwa dari mana? takkan dari buku sekolah pulak dah kalau mufti cakap pun uols takleh terima, no wonder la jantan2 melayu sume anggap bini macam orang gaji.. kalau suruh masak kena masak..

Santeira replied at 7-10-2015 05:23 PM
eh takde lak aku persoalkan berapa banyak yg dia mintak. aku kata edel hanya wajib bayar banyak ma ...

hakim yg tentukan and rita still boleh buat tuntutan lagi.. ko hakim ke ni yg kata rita layak 30k jah? adakah ko ada dalam perkahwinan edel dan rita ni sampai rasa layak mengatakan rita tu layak dapat 30k jah?

myakayina replied at 6-10-2015 05:37 PM
pengajaran apabila habis madu sepah dibuang.. kawin lari di negara jiran.. bertahun turun naik court ...

lagi bek anak2 tu tak der ayah spt ini, jantan tak guna...ajak kawin kat luar pastu lepas tangan.

LaLA_ replied at 7-10-2015 05:36 PM
mungkin sesuai utk isteri yg tidak bekerja.. tp sebab dedua bekerja jd masing2 kene mainkan perana ...

dah dia berikan alasan mcm tu, dah mahkamah pun terima, nak buat mcm mana. kalau tak wajib pun semua tu tapi RR buat dulu, bermakna ada ekstra spesel layanan buat edel, maybe dia boleh bersetuju dgn amaun RM 300,000.

ini tak buat semua tu, tambah lagi RR pung pang kutuk family dia, panggil bapak dia setan bagai. untunglah dapat juga RM 30k tu. Kalau org lain, seposen dia campak kat muka RR pastu bagi tapak kaki kat muka.

Bayor je bayor je. Cam mana korang tahu aidil tak bayor lagi? Korang kerja mahkmah majistret loyar depa ke?  Kenalah sediakan paper work nak bayor bagai. Kalau tak sediakan nantik dikatanya tak bayor. Udahlah le tu nak jadi batu api. Nanti sini keluar statement situ keluar statement beranatkan berbalas gadoh kat media Sosial. Itu yg korang suka. Hari hari zikir aidil tak guna. Jangan memainkan kot tuhan terbalikkan si aidil jadi orang dianiaya sbb dizikir tak guna hari hari, orang lain terima Balasan.

Kalau udah kesian sangat, pinang dia jadi madu korang. Korang boleh jaga dia and anak anak2. Manalah tahu dia jadi madu sorga korang. Aminnnn.  Kekawan aku semua takmo. Takut. Korang nak korang boleh tolong dia. Korang boleh tolong chase payment mutaah sekali jadi debt kolektor dia dengan zikir bayor bayiorlah pulak