CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Dunia] Keputusan Perancis haramkan pemakaian tudung kekal

bagi yg faham hanya segmental je agama dia  atau yg sengaja mencetus perbalahan ( kita sedia maklum posting jenis apa ) - maka mereka akan menggelupur soal doa qunut dan related issues bidaah ke tak - tapi bagi yg faham islam insya ALLAH  kalau nak bawa isu bidaah dan dimulakan dengan doa qunut sebagai pencetus , tak mejadi jugak sebab - org boleh kasi hujah yg pada zaman selepas wafat rasulullah solat terwikh pun saidina abu bakar buat so and so rakaat = so takkan nak judge kan org yg dijanjikan syurga tu buat invention atau bidaah.

sama halnya dengan aurat - awat- apakah anda terbeban ke?
atau faham bahasa arab ke atau menguasai 5 disiplin ilmu tafsir yg nak sangat org berpemikiran hermenustik sangat?menggunakan kaedah religio ethics...

biasalah dan sudah terbiasa dengan posting begini.

ginbug replied at 29-11-2015 12:30 AM
there. "if u dont support us membabi buta, u are not one of us". as told by u. so since u pun dah  ...

banyak presumptious statement dan saya amat berhat hati bab kafir mengkafir ni sebab kalau saudara /i nak tahu hukumnya berat kalau menjatuhi hukum kafirkan orang.

itu  respons saya dan islam melaranh saya menaruh syak. syak itu dosa.

ginbug replied at 29-11-2015 12:26 AM
u are classifying me as the same as "keletah keletah pembenci islam di sini ? sapa yg mulakan prov ...

saya menyuruh anda  menilai keletah pembenci islam di sini

dan again  di mana saya kata anda kafir?

dan saudari saya amat hairan yg anda amat marah dengan saya sedangkan posting saya mengkritik golongan yg berpemikiran liberalisme secularisme, humanisme

dan bagi saya  kalau saudari fikir saudari betul mengapa saudari sakit hati akan posting saya?

saya okay saja kalau saudari nak marah saya tapi lawak lah pulak.

ginbug replied at 29-11-2015 12:30 AM
there. "if u dont support us membabi buta, u are not one of us". as told by u. so since u pun dah  ...

jelaas kat sini u implied tapi saya tak katakan anda kafir.

so, i have no comment about your own thoughts here, ya?

semoga allah memberi petunjuk dan hidayah.

as far as i know i tak mengatakan posting you betul dan i menyatakan pandangan i sekiranya ia implicate on islam.

okay?

assalamualaikum.

mbhcsf replied at 29-11-2015 12:33 AM
banyak presumptious statement dan saya amat berhat hati bab kafir mengkafir ni sebab kalau saudara ...

again, u are contradicting ur own point here. kata tak menaruh syak, tapi posting lepas u cakap, orang yang support benda yang u tak setuju tu (freedom of religion) selalunya orang ada konflik dalaman sebagai hamba. apa maksud tu? nevermind, tak payah explain, siapa2 yang sound mind tahu apa yang u maksudkan tu.

u are putting a label on me (be it in ur own longwinded and non-explicit way), and then u backpedal dengan ayat "syak itu dosa". well kalau u nak kata u tak syak, makanya u nak kata u pasti lah ye. takpe, ikut suka u nak fikir apa. apa i mintak kat u sebagai marhaen forumer ni sama cam apa i mintak kat diorang; tolerate and dont hate.

mbhcsf replied at 29-11-2015 12:25 AM
u know what i think, hanya org yg tak  secure dengan pemikirannya dan ada inner konflik fitrahnya  ...

Sudah2 lah lobainita oiiii, tak payah ko nak tegakkkqn benang basahhh, nampak ko bertambahhh bodohh sebenarnya ko accept je lah ko mmg tak cerdik mana pong pang pong pang jah lebihhh, cakapp berputarrr2 ko sorg jah paham n suka mengkafirkan org, takyah belit2 deny sana sini lagi, org ramai duk baca nih. Aku ni walaupun nmpk tak sebaik mana tapi bila si ginbug tu tegur aku benda yg betul aku kena akui walaupun aku tak buat mcm tu, ada benda aku ada opinion sendiri n kurang setuju. Tp nko ni mati2 nak belittt sana sini menngalahkan ular sawa. Dah tarik napass panjangg2, belajarrr terima kebenaran, lepass ni jgn duk cakapp bohongg lagi bila takleh lawan hujahh org sbb nampakk ko bodohh sgt  bila baca postings ko kat ginbug tu.

Follow Us
mbhcsf replied at 29-11-2015 12:33 AM
banyak presumptious statement dan saya amat berhat hati bab kafir mengkafir ni sebab kalau saudara ...

Eh lupa, assalamolekum.

Orange1 replied at 29-11-2015 12:44 AM
Sudah2 lah lobainita oiiii, tak payah ko nak tegakkkqn benang basahhh, nampak ko bertambahhh bodoh ...

dan setakat  inilah sahaja i expect you mampu posting dah banyak kali. nothing new. really nothing new.

kalau org boleh nampak anda hina nabi, i nampak and you nak nafikan , pun tak pa, nothing new.
kalau org boleh tegur you yg hanya menjawab posting dengan personal attacking even dalam thread ini = nothing new.

tak palah setakt tu jelah you boleh pun.

Sudah2 lah lobainita oiiii, tak payah ko nak tegakkkqn benang basahhh, nampak ko bertambahhh bodoh ...

Dia tu mana penah ngaku salah. Dah kantoi fitnah orang pun masih nak konar buat macam sundri betul. Ingat kes Fantasy Creation?

Berat hukumnya mengkafirkan orang kata si lobainita.

Tapi menyokong pula Lava yang kulu kilir mengkafirkan orang.

Pght.

ginbug replied at 29-11-2015 12:42 AM
again, u are contradicting ur own point here. kata tak menaruh syak, tapi posting lepas u cakap, o ...

again , u banyak presume ye dan sekali lagi kalau u rasa u betul anda tak perlu berasa marah dengan posting saya. dan saya tak jatuhkan hukum anda kafir . saya tak tulis pun anda kafir, tak terniat pun.

jadi , again i forgive you.

salam

semoga allah memberikan petunjuk and hidayah.

Edited by chazey at 29-11-2015 12:59 AM

Btw sis Orem hadek rasa sis terlebih suda@ too much omputeh kata bila mengutuk nabi dalam thread ini but nonetheless I still lap chu. Hadek pun penah went overboard dulu namun satelah diprovok gitchew.

Orange1 replied at 29-11-2015 12:25 AM
Hehehehe.........silap2 sujud sukorr kita pun lobainita kata salahh lol. Apapun elhemdulillah Maid ...

Kekunun sujud sukorrr macam hat dia saja yang betul....

Macam aurat lah jugak.....berlagak macam dah dapat certificate dari Allah SWT mengesahkan fahaman dia pasal aurat (yang dia ikut secara membabi buta sahaja dari orang yang dia gelar ulamak) yang betol! Lepas tu habis dipaksanya orang ikot fahaman dia pulak!

Mungkin ulamak cakap kat dia Surah An Nur ayat 31 jelas dan nyata suruh perempuan bungkus kepala. Kalau lah dia ambik masa dan baca dulu....

Anyway itu belum lagi dia diberitahu bahawa Imam Shafie berpegang bahawa aurat untuk wanita hamba ialah menutop dari pusat sehingga lutut macam lelaki termasuk semasa sembahyang. (selalunya bila pakar aurat dah hilang takajutnya bila diberitahu hal ini, mereka hanya mampu berkata "Sekarang mana ada "wanita hamba" lagi!" Prrrrrrrrrpfffftght )

Satu lagi yang dia belom tahu ialahKhalifah ke2 Umar ibn al-Khattab pernah memarahi seorang wanita hamba kerana membungkus kepala dan jangan berpakaian seperti wanita merdeka!

Macamana nak jadi pakar aurat?

Mungkin dia tengah google semua perdebatan pasal aurat yang beribu ribu jumlahnya di internet dan akan terfikir there's another point of view dan cerificate yang mengesahkan hanya fahaman dia saja pasal aurat yang betulk bukanlah dari Allah SWT tapi Chief Lobai print sundri kat rumah! hahahaha

Wallahualam.

mbhcsf replied at 29-11-2015 12:56 AM
again , u banyak presume ye dan sekali lagi kalau u rasa u betul anda tak perlu berasa marah denga ...

wow, u forgive me? mkay. kita yang kena kena imply kapiaq berulangkali, kita pulak yang kena mintak hampun.

u are the very definition of 'holier-than-thou'.

sayawifenikmie replied at 28-11-2015 02:40 PM
..........entahlah .............. saya sebenarnya setuju je kalau malaysia pun nak "haram"kan pema ...

Rasanya saya pernah dengar, sebaik2 pakaian adalah akhlak Kak Lid... Tak guna bertutup litup tapi budi bahasa dan akhlak tidak terpuji...

Saya kebetulan ada kenal ahli keluarga sorang wanita yang dah insof... dah pakai purdah sekarang wanita tu... adiknya pun ala2 insof jugak dah bertudung.. tapi budi bahasa, akhlak sangat out adiknya itu.. at the same time sibuk nak war2kan dalam fb bahawa dia dah jadi spiritual skrg, join kelas agama itu ini.. hakikatnya, di public bukan main mengherdik anak sendiri mcm budak tu tak ada harga diri... begitu juga cara dia melayan orang gaji.. sangat kasar, panas baran dan menghina orang tu... sesama rakan pun dia boleh melaser tanpa rasa bersalah... angkuh sungguh pada mata saya... saya mmg mengelak jumpa dia...

Yang ahli keluarganya yg dah insof tu pulak, bila tengok posting dan gambar (berpurdah) nampak beriman la agaknya.. tapi bila baca posting lebih kurang saja dgn ahli keluarga sorang lagi tu... kisahnya dulu dia pun jenis mengherdik, marah2, mengeji orang gaji sendiri... kini telah insof menurut kata dia... suatu ketika tiba masa dia harus berkongsi makanan dgn org gaji di masjid (seperti yang dia sendiri ceritakan di social media) dia lakukan untuk buktikan yang dia benar2 menghayati ajaran Islam... maka kagumlah orang2 gaji itu dengan tuan mereka... maka berjayalah dia menghumble brag di social media..

Setelah melihat kedua2 contoh ini, yakinlah saya bahawa sebaik2 pakaian adalah akhlak Kak Lid....

chazey replied at 29-11-2015 12:54 AM
Dia tu mana penah ngaku salah. Dah kantoi fitnah orang pun masih nak konar buat macam sundri bet ...

alhamdulillah feel free to manipulate posting i selama mana anda mahu. saya juga dalam posting yg anda maksdukan berfkata saya bertanya sebab saya kurang jelas.

dan seperti biasa , saya tak kisah pun akan apa posting anda sebab - anda juga berkata allh itu zalim dan mohon maaf dan kemudian membawa hal tawanan perang dalam membela sesuatu - so kat sini i tak nampak u mohon maaf pun. tapi wallhualam .

pasal lava ? itu dalam konteks dia membela islam yes, saya juga menulis saya tak suka approach dia. dan bukan saya seorang saya  yg boleh meberi penilaian terhadap tindakan forumner terbabit.

sayawifenikmie replied at 28-11-2015 03:29 PM
.............. tu la pasal ......  dorang ni selalunya jenis bau "hapak" ......  mungkin sebab k ...

Saya pun memang kurang gemar dengan orang yang tak hygienic ni... tak perlu melihat orang berniqab.. orang bertudung biasa pun kalau tak jaga betul2 boleh nampak busuk... begitu juga yang tak bertudung...

Paling saya tak berkenan yang memakai turban.. turban sauk yg readymade tu tahan lagi.. ini turban yang lilit2 dengan shawl sampai berlapis2 tu... tak dapat saya bayangkan betapa busuknya atas kepala tu sebab lilitan tu kena kemas dan kuat serta berlapis2.. tiada ventilation terutamanya di climate malaysia yang humid ni... yang suka pakai turban ni ala2 trapped antara kepercayaan dan fesyen... konon nak tutup aurat tapi tak nak out of place esp kalau pg overseas... ada isu inferiority complex agaknya...

Satu contoh adalah photographer sorang tukang masak terkemuka negara... dia dan suami akan mengekor tukang masak tu seantero alam buat photography and video... berturban la sepanjang masa.. tapi di Malaysia reti pulak bertudung penuh... bila keluar terus melilit kepala... bayangkan seharian di luar tak busuk ke kepala tu... saya tengok mmg rimas la...

At least selendang ala2 Benazir Bhutto tu nampak relax dan ada ventilation.. kalau pakai serkup kt dalam pun, boleh remove sekali sekala tinggal selendang tu bagi angin masuk esp perjalanan seharian....

mbhcsf replied at 29-11-2015 12:53 AM
dan setakat  inilah sahaja i expect you mampu posting dah banyak kali. nothing new. really nothing ...

Ye maybe nothing new....tp yg aku tak tahannnnn tu posting aku yg nothing new ni tetapp ko layann sambil kettappp bibirrrr taip reply. Jgnnn marahhh ye...cuittt skitt je

Ye aku mmg nmpk jht taip sejahat2 aku aku takkan pa org dulu kalo org tak start main pa dgn aku dulu, kdg2 tu mmg aku pa kaww kawwww sgtt...mcm ko kata dlm thread ni nmpk beno jahatnya aku kan, walaupun yg mulakan pa tu si monster belakon syumulll. Ko mmg aku pa dr masa ke semasa mengikut keperluan n kebodohan postings ko lol  sbb ko yg mulakan dulu persengketaan kita, ko kuat menghina n perlekehkan kan org, it serves u right! Aku nasihatkan ko slow skit belagak takburrr tu padahalll ilmu nan hado, postingss ko jd bahan gelakk ketawa org tak paham mcm ko ckp sorang2, takde isi betul2 merepekkk repekk. Dah nak masuk time dinner dah ni, ko g cari makan dulu..bwk bertenang. Ada rezeki kita jumpa lagi.

ginbug replied at 29-11-2015 01:02 AM
wow, u forgive me? mkay. kita yang kena kena imply kapiaq berulangkali, kita pulak yang kena minta ...

yes i forgive you. no problem.

hahaha...tahu pulak bawa cerita Al farouk tapi hal  aurat qunut subuh tu kenapa dibawa? see? segmental sahaja.

itu sahaja. segmental.

perancis buat peraturan utk ngra dia, tapi orang islam malaysia pulak yg terlebih seronok seperti menang loteri