CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Dunia] Keputusan Perancis haramkan pemakaian tudung kekal

noraidil_06 replied at 28-11-2015 06:21 PM
Akak pakai tudung gak.but too bad niqabis yg akak jumpe membentuk persepsi akak sebegitu.

Niqabis kat malaysia ni jer busuk pekung  sis...kalu arab tu wangi jah..dorg tu pon pakai lagi grand dari kita ....dari atas ke bawah branded baju pon designers colloection..tapi nak kuar depan org ramai dorg sarung jubah kat luar..bila duk sesama perempuan nah ko...sbb tu kali nengok dorg dtg shoping ya ampun..butik2 je dorg masuk..

Org kita ni je igt tak boleh melawa tu sampai duk rumah pon pakai t shirt koyak rabak..deodrant pon xpakai...padahal islam ajar jangan tunjuk kat ellaki bukan mahram je..n jaga kebersihan...

mommymonster82 replied at 28-11-2015 06:31 PM
Ko yg bodoh sbb xtahu isu apa aku cakap tapi nak pusing merata...putar belit...

Ko nak hina aku ...

Amboiiii lobainita pprt terroristtta dah keluar sisi terrorrr dia gini lah lobainita pprt terroris melayu suni, klu tak tahan postingss aku ko skip je, takyah sakitkan jiwa ko yg tak tahu handle benda simple sebegini... Sadisss sgt ko nih. Minat sgtt quote aku walaupun aku dah lama ignore ko...mcm kucingg kurapp duk meleserrr kaki aku mintak perhatiannn....syohhh syohhhhhh

Lobinita mcm ko ni lg memalukan, biar pun bertudunggg tp parents yg tak bagi hadiahhh kat cikgu2 ko kutukk...agama lah sgttt...keikhlasann takde suka hrp pemberian org hadappp sgtt makanan free..klu ye pun ko ni asalll org susahh tak payahhlah hadap sgt mknn percuma, mana maruahh ko? mcm tak cukup makann, ujung22 isle ke hulu isle isle ke hilir

MeghanK replied at 28-11-2015 03:33 PM
baca ni baru teringat pasal maqasidul syariah ni..pilihan2 yg kita kena buat ikut prioriti kan..th ...

Masalahnya ulamak2 Islam arus perdana membisu jer dengan masalah nih. Takde yang nak keluarkan fatwa ker beri penjelasan tentang priority2 dalam Islam nih.  Akibatnya umat Islam terus keliru tak tahu mana yang priority sampaikan diorang percaya pakai tudung tuh ialah priority paling tinggi dalam Islam. Islam tuh pakai tudung dan pakai tudung tuh ialah Islam.

Kalau kat Msia masalah bertudung nih tak timbul tapi kat negara barat dah jadi konflik. Takkan nak suruh diorang tolerate dengan orang Islam kat negara diorang sendiri. Kitalah yang kena beralah dengan diorang dah kita duduk negeri diorang.

Lagi satu aku rasa diorang dah meluat dengan orang Islam timur tengah nih yang bawak budaya tak semenggah diorang ke sana dan taknak berasimilasi dgn diorang. Ketegak sangat nak bawak budaya dia ke negeri orang. Tengok pada pakaian pun dah tahu dari timur tengah lepas tuh fitnah Islam kata inilah pakaian Islam padahal banyak jer fesyen barat yang sopan dan menutup aurat yang diorang boleh pilih.

Kalau kita pun marah bila orang luar datang negeri kita bawak budaya diorang dan taknak terima & hormat budaya kita. Contohnya puak2 rohingya datang sini makan sirih lepas tuh meludah merata2. Larat ker kita tengok saja tak boleh tegur dan tegah sebab kena hormat budaya diorang padahal ni negeri kita?

Apapun happy jah sbb dah berjaya membuatkan sorg dua naikk darahhh

Orange1 replied at 28-11-2015 06:47 PM
Amboiiii lobainita pprt terroristtta dah keluar sisi terrorrr dia gini lah lobainita pprt ter ...

Memang selama ni aku skip je komen ko lain2  pon tak baca pon..tapi kalu bab nak hina nabi mmg terperasan punya..bukan tak tahu gaya ko..

Tryla gi hina hitler depan pengikut nazi aku nak tengok kalu ko boleh  tengok matahari lagi eaok..dah ko nak samakan sgt kan nabi dgn hitler...

Ko nak putar belit cerita silakan
Nabi pon ko boleh putar belit inikan pulak hal aku ni..xde hal lah....setakat mcm ko ni kehormatan pon dah xde lagi nak cakap pasal ikhlas n amanah segala? Aku gelak jelah....

Jaga2 jgn buat main oooo dgn si monsterr tu...bukan calangg2 org hoccaeyyyy

[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]mommymonster82  

[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]Highlander

[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]101#
[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)] Post on 18-4-2014 12:29 PM From mobile phone |View author' posts
[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]Klu nk serang secara peribadi ko jgn malu pulak nnti klu aku reveal diri aku yg sebenar.. N jgn sampai bekas ank murid aku pon masuk sini n cerita siapa aku... Cukup ramai setakat nk tutup mulut ko sorg..

Follow Us
Orange1 replied at 28-11-2015 06:55 PM
Apapun happy jah sbb dah berjaya membuatkan sorg dua naikk darahhh

Ko perasan ko hebat buat org naik darah..? Aku bc sambil kentut jer... perasan ko hebat sgt...?? Mcm penting sgt ko boleh jatuhkn islam..org mcm ko ni dtg n pergi sejak 1400 tahun islam tetap teguh berdiri..

Hahaha macai cikai mcm ko takt berani kt tenet jerlah..klu betul berani trylah pi buat depan masjid ke aper...

Pengecut jer korg ni pong pang pong pang dlm tenet....

Orange1 replied at 28-11-2015 07:01 PM
Jaga2 jgn buat main oooo dgn si monsterr tu...bukan calangg2 org hoccaeyyyy

mommymonster82 ...

Wow dasyatnya...korek lagi..korek lagi...

Nampak..betapa busuknya hati ko...

Eloklah ko xikut islam pon..islam pon malu ada pengikut cam ko..

mommymonster82 replied at 28-11-2015 06:58 PM
Memang selama ni aku skip je komen ko lain2  pon tak baca pon..tapi kalu bab nak hina nabi mmg ter ...

Bagus gak dia nk reveal siapa dia.leh gak kita tgk muka dia...

cmf_premierleag replied at 28-11-2015 06:40 PM
Yg lagi kelakar tu, cikki2 ni sume duk pukul canang ka bangga sgt bila brainy bunch kindy teroris  ...

Ooo iya....aku tak ambikk kesahh pun sapa, parents terrorris haruslah berbangga. Aku dah tgk anak org kaferrr tak payahh belajarrr agama pun jauh lg molek perangaiiii dr anak2 ummah ereb padang pasirrr.  Yg pegi kindy terrorist tu mmg cuma camporr puak2 sewatu dgn dia saja, mmg jakunlah bila jumpa ummah lain....tak tahu becampo gaull. Kesian budak2 yg tak bersalahhh.

mokcikKSKB replied at 28-11-2015 07:04 PM
Bagus gak dia nk reveal siapa dia.leh gak kita tgk muka dia...

Dia tu tepek balik2 komen2 me dulu ngan dia...

Dah boleh baca dah dia ni mcm mana..

Gtu jerlah tahap tu pon nak perasan boleh buat kita marah....

Takat komen dia mengarut2 macam orang sakit mental ingat org heran..   cuma bab hina nabi dah terbaca kenalah tegur jugak...selalu skip ja komen2 dia tu... tahu dah tahap mana..

Orange1 replied at 28-11-2015 07:15 PM
Ooo iya....aku tak ambikk kesahh pun sapa, parents terrorris haruslah berbangga. Aku dah tgk anak  ...

Sebab ko pon asal islam tu perangai ko hauk gini kan?  Bukti kata2 ko tu..mmg betul pon.. tengokkan diri ko sendiri dahla...

Tu me kata org yg kafir sejak azali pon xteruk hina islam hina nabi macam ko...

Skip skippp lah sgttt...dah berpage pagesss ko duk meratibb psll aku. Aku mmg pamerkan ala2 watak antagoniss kat CI ni tak berlakonn syumulll mcm ko

Si monster tu bini pak erebb uols haruslah naik darahh bila kutuk pak erebb, cubit peha kiri peha kanan terasa jua gitu kahkahkahhhhhhh

Orange1 replied at 28-11-2015 07:27 PM
Si monster tu bini pak erebb uols haruslah naik darahh bila kutuk pak erebb, cubit peha kiri peha ka ...

Dah xberani reply ke?
Tu aku kt ko ni pengecut takat berani maki hamun n PA org jer bila debat ..isi tarak... nk provoke je pon... arab ngan islam pon tak tau beza... ada hati konon..ingat watak penting setaraf abu jahal n abu lahab ke...
Nk jd pembenci islam pon watak picisan jer... Xde kesan pon...

noraidil_06 replied at 28-11-2015 06:25 PM
Exactly. My daughter ms darjah 1, blk nangis2, kwn dia ckp dia kafir sbb x pakai tudung. Akak tany ...

i waktu darjah 5, kena panggil depan kelas dengan setazah ni. dia tanya i kafir ke, depan2 semua orang. lepas tu, dia ugut nak bogelkan i depan perhimpunan dan pakaikan i baju budak lelaki kalau i tak pakai tudung by next week.

malam tu i balik nangis2 mintak mak i tudung. i tak cerita pun i kena ugut bogel depan2 semua orang. kena dakwah cara memalukan ni, setazah2 ingat kita boleh terima ikhlas ke extreme orang kita ni bila bab bertudung, ugutan macam i kena senang2 je diorang anggap norms

Orange1 replied at 28-11-2015 05:11 PM
Smlm dlm kesibukkan kat parking ada satu keta ummah terrorista ni terus g park kat disabled parking, ...

mentaliti yg melingkupkan negara sendiri nak diterapkan kpd anak2 yg dilahirkan dinegara2 maju dan nak kokesen tempatan ikut sama. palm on face jer lah...

Fieza-mira replied at 28-11-2015 06:52 PM
Masalahnya ulamak2 Islam arus perdana membisu jer dengan masalah nih. Takde yang nak keluarkan fat ...

ulamak2 di malaysia ni lebih berminat hal2 dalam kain sis

ginbug replied at 28-11-2015 07:51 PM
i waktu darjah 5, kena panggil depan kelas dengan setazah ni. dia tanya i kafir ke, depan2 semua o ...

saya pun ada sedara mara dan rakan sekerja tiba2 pakai tudung tapi muka busuk hitam taknak jawab bila ditanya.

kitaorang anggap mesti kena hencap ngan sapa2 lah. yg frust bila ada lobai ngan lobainita anggap dorang tiba2 bertudung sebab dah nampak cahaya agama

ginbug replied at 28-11-2015 07:51 PM
i waktu darjah 5, kena panggil depan kelas dengan setazah ni. dia tanya i kafir ke, depan2 semua o ...

Aduhai.trauma betul experience u. Akak mmg x benarkan ank akak pakai tudung skrg. Myself pakai tudung sbb tok ki ludah mn2 cucu yg x pakai tudung.so i pakai tudung sampai ke tua. Tp i x nk ank i terima treatment yg sm.i told her, u dh umur 13, dh matang skit, u fikir nk pakai or tidak.