CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Dunia] Keputusan Perancis haramkan pemakaian tudung kekal

alah aku masa kecik ustat siap tegur depan2 lagi tang pakai kain tp dok cam gengster. x habis2 ustat ckp sehelai rambut 70taun lam neraka.xdenye nk butthurt sampai ke besar.
anak aku x pakai tudung pon ustat x habis2 kata masuk neraka xdenye nk beria assume semua mcm tu. anak aku mengadu aku siap pesan kat dia kalau ustat lata camtu lg ckp kat dia budak x akil baligh x wajib tutup aurat. gi call sekolah komplen ckp kalau claim wajib bertudung kena letak black n white dlm peraturan sekolah.
kalau derang nk bg anak depa pakai tudung sejak baby pon lantak depa lah.mebi depa nk didik awal kat anak depa.bukan soh anak korang pakai tudung pon.gigij nk butthurt kenapa?kalau depa hntr anak tahfiz pon nk sakit hati pasal apa?unfriend je lah..yg gigih nk add puak so called terorist ni buat apa?pi lah add puak2 urban sana.dh kalau mak pak dia bangga hntr anak pi skolah tahfiz,agak2 dengki sgt pi uplodlah pasai anak hangpa pi ballet dance guitar class gymnastic ke haper?
dh kalau mentality xpuas hati kat org,org buat apa serba x kena.

Orange1 replied at 28-11-2015 07:27 PM
Si monster tu bini pak erebb uols haruslah naik darahh bila kutuk pak erebb, cubit peha kiri peha ka ...

oren, macam ni lah, nak jadi poster girl for murtad, ko sendiri kena tunjuk ko ni boleh bertukar pendapat tanpa bagi hate speech. yang ko gigih menjunjung si mat toron budak kecik la haper, ko ingat tu bukan provocation ke. memang ko expect muslims to chill and be civil to u when u are giving unwarranted provocation ke?

sekarang ni apa ko buat, it only affirms the long standing belief that murtad is the enemy of islam. melihatkan posting ko, i believe u are fighting for the right of  freedom of religion. kenapa nak burukkan cause sendiri semata2 hati ko busuk? memang niat ko nak fuel the fight supaya orang melayu islam makin benci freedom of religion ke? tolong lah, kalau ko dekat luar negara, jangan gigih busukkan the cause semata2 ko rasa ko ni immune from the consequences.

semua orang nak hidup civil, and i long to be in a society where people can choose to believe without undue provocation. baik dari yang beragama ke tak beragama, ataupun in ur case, tak beragama ke orang yang beragama. i pun alergik dengan set2 niqab dengan burqa ni, tapi takde i expect yang deyols kena hadap bulat2 bila i gigih laungkan 'nabi ko toron budak kecik'.

kalau ko rasa kita patut dibiar pilih kepercayaan sendiri, maka the same goes to people who choose to believe in agama kitab. hate speech results in hatred, and we dont need that kind of discussion no matter what cause we choose to believe in. jangan fan the flame dengan provocation yang tak childish.

mokcikKSKB replied at 28-11-2015 08:03 PM
alah aku masa kecik ustat siap tegur depan2 lagi tang pakai kain tp dok cam gengster. x habis2 ustat ...

yg ni aku setuju...
pokoknya hati, kalau hati bersih & sentiasa positif of cos akan hormat diri & org lain.
tak perlu pun nk justify sharing & perlakuan org dgn cara yg negatif...tiap org bebas hidup beragama

Bukak.jela tudung....kalau dah membahayakan nyawa....bukan nya terkeluar islam.pun...

noraidil_06 replied at 28-11-2015 08:03 PM
Aduhai.trauma betul experience u. Akak mmg x benarkan ank akak pakai tudung skrg. Myself pakai tud ...

sebelum tu, i selalu kena perli dengan ustaz/ustazah sedari darjah 3, sehelai rambut terdedah, berapa tahun i kena bakar dekat penjara. kalau bab tu, i tak kisah. sebab perli2 je, bukan dah taraf kena panggil depan semua orang lepas tu kena ugut bogel.

bila i dah pakai tudung pun, ustazah tu tak puas hati lagi. sibuk nak bercakap, mana la tau i boleh influence mak i pakai tudung sekali, ajak dia jadi ahli syurga

Note: Thread has been banned by manager

Follow Us
MeghanK replied at 28-11-2015 07:54 PM
ulamak2 di malaysia ni lebih berminat hal2 dalam kain sis

Ulamak2 malaysia ni control freak
derang nak brainwash umah utk ikut acuan mereka ikut cara mereka tanpa perlu berfikir

Orange1 replied at 28-11-2015 08:18 PM
Amboii bini pak erebbb hadap makanan percuma dr parents budak2 sekolah kaki fitnahh ni, cuba baca  ...

Lagi..ada lagi??

gelak jerlah baca ko meroyan...

Nak hina aku hinalah tarak hal..tak rasa hina pon dari ko yg hina nabi....saper yg lagi low class..mcm nabi tu pernah buat per2 kat ko...

taikor replied at 28-11-2015 07:58 PM
saya pun ada sedara mara dan rakan sekerja tiba2 pakai tudung tapi muka busuk hitam taknak jawab b ...

dekat malaysia ni, orang fikir berdakwah ni perlu memalukan orang. lepas tu konon masing2 jawab 'at least aku dah buat bahagian aku, ko nak ikut ke tak, setidak2nya ko tak boleh tuntut dekat aku kat sana'.

kalau nak menyuruh jakim/jais etc masuk campur, kita pun nampak sendiri mcam mana dia gigih nak police-kan apa yang permpuan pakai dari fokus dekat issue sebenar; buang anak, isis, extremism. dah macam, kalau perempuan tak pakai tudung, satu negara tak boleh berfungsi

ginbug replied at 28-11-2015 08:14 PM
sebelum tu, i selalu kena perli dengan ustaz/ustazah sedari darjah 3, sehelai rambut terdedah, ber ...

pengalaman uols seperti my daughter
cukup trauma budak tu
kaka cakap lembut jer dengan setazah tu
tapi cukup bermakna

mokcikKSKB replied at 28-11-2015 08:03 PM
alah aku masa kecik ustat siap tegur depan2 lagi tang pakai kain tp dok cam gengster. x habis2 ustat ...

Setuju ngan mok cik 100%

taikor replied at 28-11-2015 07:52 PM
mentaliti yg melingkupkan negara sendiri nak diterapkan kpd anak2 yg dilahirkan dinegara2 maju dan ...

Banyak lagi lah penipuan dorg kat negara kokesen maju tu...mcm dorg pulak yg kaferrrr, sbb katanya kaferr tu yg jahattt.

ginbug replied at 28-11-2015 08:10 PM
oren, macam ni lah, nak jadi poster girl for murtad, ko sendiri kena tunjuk ko ni boleh bertukar p ...

Aku takde nak jd apa2 just jd diri sendiri jahhh. Sebenarnya aku agree dgn ko hampir keselorohan posting ko, cuma aku tetap berpendpt tiada pemimimpin  yg perlu dpt immunity dr kritikan, biasalah kritikan tu dtg dlm bebagaiii bentukkk n nada, utk forumerrr yg jahattt mcm aku ni aku tulis lah dgn cara aku lol

ginbug replied at 28-11-2015 08:14 PM
sebelum tu, i selalu kena perli dengan ustaz/ustazah sedari darjah 3, sehelai rambut terdedah, ber ...

Me pernahla tegur cikgu kt sekolah me pasal kes camni..dah budak tu bertudung sibuk pulak ke mak bapak dia.... islam ni lebih luas dr tu bukn takat tudung jer...

mommymonster82 replied at 28-11-2015 08:20 PM
Lagi..ada lagi??

gelak jerlah baca ko meroyan...

Akhirnya ala2 'ada lagii?' sbg penutup malu n belakon syumulllll. So sebelum ko nak mulakan dgn PA klu tak puas hati dgn posting aku tolong pikirrr byk kalii sbb aku bukan baikkk. Blh tanya si bidacooll n bengkaubiii sampaii pencennn dr forummm dua2 org tu lol

Edited by mommymonster82 at 28-11-2015 08:42 PM
Orange1 replied at 28-11-2015 08:37 PM
Akhirnya ala2 'ada lagii?' sbg penutup malu n belakon syumulllll. So sebelum ko nak mulakan dgn PA ...

Aku xde berlakon syumul pon..aku pon jahat jugak..tapi jahat2 aku xdelah sampai nak hina nabi....org hina aku aku ok jerlah boleh jer nk blas tapi klu terbaca yg hina nabi tak bolehla buat xnampak...mcm ko ni mmg selalu aku skip jer bc komen ko xde isi xde info xde ilmiah pon..

So tak yah feeling2 hebat sgt n bangga... Org tahu limit masalah ko..ko xtahu limit... kesian tul ko ni..baru kuar n tengok dunia...  tu jadi mcm tu...

Orange1 replied at 28-11-2015 08:33 PM
Aku takde nak jd apa2 just jd diri sendiri jahhh. Sebenarnya aku agree dgn ko hampir keselorohan p ...

bila pemimpin tu diangkat ke taraf dewa (yakni maksum), u should have known better. sama macam kita tak cakap dekat kawan hindu kita yang dewa dia tak logik hidung belalai yada yada, the same goes when we are talking about prophet muhamad. kita tak cakap unless kita nak cari gaduh. kat forum ni memang ada je yang nampak macam mengomen guna kepala lutut, tapi bila kita dah nampak taraf ke-unsound mind nya, tak perlu provoke childishly. point tak sampai, orang lain pun membenci sampai prejudis.

noor2 replied at 28-11-2015 08:13 PM
Bukak.jela tudung....kalau dah membahayakan nyawa....bukan nya terkeluar islam.pun...

Noorr sayanggg i tgk u lg cantikk klu tak bertudungg

mommymonster82 replied at 28-11-2015 08:36 PM
Me pernahla tegur cikgu kt sekolah me pasal kes camni..dah budak tu bertudung sibuk pulak ke mak b ...

hahaha tu la pasal, dah anak pakai tudung pun, cikgu2 masih tak puas hati. tetap lah nak malukan parents budak tu depan budak2 lain. mungkin cikgu2 tu pandang mudah benda tu tapi benda ni menyebabkan i membesar dengan mentaliti malu dengan mak i sendiri (mak i tak seksi pun, cuma tak pakai tudung+kaler rambut).

kalau ada event yang membabitkan parents perlu datang, memang i tak bagi surat dekat mak i pun. mak i datang melawat dekat sekolah asrama pun i suruh park hujung dunia, taknak ada orang nampak. amik result upsr, pmr, spm, semua i ambik sorang2 macamkan i ni orphan. semua disebabkan ajaran melayu yang menyuruh budak2 malu (to the point jadi kurang ajar dan derhaka) kalau parents tak tutup aurat. dah besar baru i boleh fkir, anak jenis apa i ni. jadi tanggang versi melayu muslimah

Orange1 replied at 28-11-2015 08:43 PM
Noorr sayanggg i tgk u lg cantikk klu tak bertudungg

Hihi....tq orange...muahs...eh..bila tgk.gambaq noor...hehe