CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Dunia] Keputusan Perancis haramkan pemakaian tudung kekal

ginbug replied at 28-11-2015 08:49 PM
hahaha tu la pasal, dah anak pakai tudung pun, cikgu2 masih tak puas hati. tetap lah nak malukan p ...

Fahamlah keadaan tu... Tu yg me tegur...Me ckp benda sensitif gini jgn sembarang jer cakap..  kita citer jer dengan baik tapi jgnlah sampai point dia sebijik2..habis dia mak bapak dia pulak.. Tak habis2 isu..lagipon tanggungjawab kita takat budak tu jer..tu pon kita sampaikn jer tapi xboleh paksa.. budak tu bukannya buat salah aper sgt... Pelan2 ..nk dakwah ke apa pon kena gakla tengok background budak... pastu dorg pon buknnya asal sekolah agama... n parents pon jenis biasa2 sj..tak bolehla kita tekan2 mcm dorg tu dah tahu semua..kadang2 dirg tak tahu... benda yg xtahu ni islam pon ada timbang rasa..

Me nampk ada yg xkena dgn cara didikn agama org kita.. Me rasa syukur jugakla  dididik dgn 2 aliran..so bila besar sendiri boleh fikir..my parents terbuka bg me cuba semua..n kawan2 pon me kawan semua....dari yg bertutup sampailah yg buka habis segala...dulu masa sekolh skit2 tetap gakla terikut ngan cara ortodok tu..iyerlh dah igt benda tu yg betul..dah kita pon kena gitu jugak..tapi makin lama dah belajar n bergaul..kuar dr kelompok tu kita nampk..islam ni indah n penuh kelembutan sebenarnya..buknnya kekerasan semata..ckp laser2..pedih hulu hati..... So me bersyukur n me berani ckp skrg me pilih jadi islam bukn lagi islam sebab keturunan... tapi sebb me yg pilih..

Pokoknya dalami betul2 sesuatu perkara tu n bergurulah dengan guru yg betul....n niat kita nk cari yg terbaik... buka minda kita.

ginbug replied at 28-11-2015 08:41 PM
bila pemimpin tu diangkat ke taraf dewa (yakni maksum), u should have known better. sama macam kit ...

Yg ni aku takleh nak setuju mana, si matt tu manusia biasa yg ujung2 katanya dpt wahyu dr tohan so naik pangkatt jd nabi (part dpt wahyu dr tohan tu sampai skrg aku masih muskil, tuhan bg wahyu mcm mana? Kertas jatuh dr langit ke? Or tohan dtg jompa dia sendiri? Or tohan call dia? Hantar telegrammm?) Bila dr kecik kat sekolah semuat tak habis2 belajarr psl dia, masa tu dgr cerita yg kurengg pun diam je lah ye tak takkan nak oyak pulak harus terkejut ustazahh suni lol tp kita kan ada otak ada fikiran ada pendapat haruslah bila semakin dewasa kita semakin tersedarrr perkara2 tak betul yg selama ni jd sebahagian dr kepercayaan n pegangan kita haruslah kita nak berckp psl tu, nak highlight, terasa diri tertipu selama ni.  Yg segala dewa mewa ugama lain tu biarlah aku tak kenallll apa sgttt pun, so tak kesah mana, yg aku duk belajarrr tu ha si dewa mattt tu haruslah rasa diri ni tertipuuuuuu sgttttt diprogramkan dr kecik utk mengangkat n memuja si mattt yg byk melakukan kejahatann di zmn dia. Haruslahhh dicercakan aje nokss, selayaknya lah. Aku nakal2 pun kat forummm jah nokss takdelah depan muka ummah suni aku cerca si matt tu, aku respect lah pegangan org, org dtg rumah aku blh semayang aku sediakan telekongg sejadahh bagaiii, cuma nama si mattt tu tak akannn sesekaliiiiiii tergantunggg kat dindingg rmh aku mcm tipikall melayu sunni punya rmh!

Psstt: ummah kita dah puasss berkurunm mencerca ugama n dewa org lainnnn noks, ummah ugama syumull yg dibawa oleh si matt tu. Eh si matt tu pun habis dimusnahkan segala berhala sembahan org lain di sekeliling kaabah tu masa dia bawak ajaran dia tu, mana dia tau hormattt. Selayaknya lah dicerca walaupun dah berkurunnnn mampossss!
Selayakknya sis!

noor2 replied at 28-11-2015 08:52 PM
Hihi....tq orange...muahs...eh..bila tgk.gambaq noor...hehe

Dulu noor penah letakk avatarrr noor yg tak bertudunggg, canthekkk sgttttt....mcm pelakonn maizurahh versi yg lagiii chanthekkkk.

mommymonster82 replied at 28-11-2015 08:40 PM
Aku xde berlakon syumul pon..aku pon jahat jugak..tapi jahat2 aku xdelah sampai nak hina nabi... ...

Lobainita bangsatttt, suka hati aku lah aku nak cerca si matttt tu! Kalo ko tu cerdiklk skittttlah, ko bolayannnn, aku agakk ramaiii jugak yg sentapp diam2 di belakangg tabirrr, tp maybe sbb dorg dah blh agak style aku so dorg bolayannnn. Yg bodohnya koo melompatttt mcm berukkkk

Orange1 replied at 28-11-2015 09:41 PM
Lobainita bangsatttt, suka hati aku lah aku nak cerca si matttt tu! Kalo ko tu cerdiklk skittttlah ...

Tak dela sampi  gaya beruk pon....

Masalah ko ni tak tahu limit.... Bab lain lantakla...

Ko klu dah xsuka islam..islam ni xkesah jer setakt mcm ko ni nk kuar murtad ke haper pon..
Tp nk cerca2..dah kenapa? Teruk sgt ke ko kena seksa ngan ummah mohammad masa kat kampung dulu sampai mental jadinya?

kelapaparut replied at 28-11-2015 05:29 PM
Disebalik tudung niqab tu penuh lovebite..

Love-bite saya tak pernah nampak, tapi bertatto dan beli die rambut kat pharmacy biasa nampak. Setengah tu ada tatto kat muka sikit. Bulu kening cukur.

Tapi kalau bangsa Arab berkelubung macam tu bukan kerana agama, ianya tradisi dia orang..tapi orang Melayu ikut. Biasalah orang Melayu ni suka tiru tradisi orang lain.

Follow Us
Orange1 replied at 28-11-2015 09:33 PM
Dulu noor penah letakk avatarrr noor yg tak bertudunggg, canthekkk sgttttt....mcm pelakonn maizura ...

Ohh....hehe....x de la yang....orange salah pandang tu...

Orange1 replied at 28-11-2015 09:29 PM
Yg ni aku takleh nak setuju mana, si matt tu manusia biasa yg ujung2 katanya dpt wahyu dr tohan so ...

again, u tak cakap benda ni (knowing his position amongst the muslims) unless u nak cari gaduh. kalau nak bergaduh, it invalidates your posting of konon2nya revealing the truth; sebab u dah set the tone yang u ni datang nak bergaduh. dekat malaysia ni banyak pihak termasuk malaysian bar yang cuba ubah mindsetting yang murtad=kena bunuh, tapi datang set2 macam u, u undid the effort senang2 je dengan ur hate speech. demi personal vendetta, u sanggup fan the flame agar malaysia ni terus paranoid dan deny basic human rights.

dekat forum ni mungkin u rasa bebas menabur benci, tapi effect dia lepas dekat orang yang ikhlas berjuang demi freedom of religion dekat luar sana. u sendiri tahu orang melayu takde freedom of religion, and what u are doing is nt helping. u are not proving that after going out of islam, murtad can live amicably with the friends and family and society they used to live in. u nak bagi pencerahan dekat ummah2 lobai/lobainita, silakan. tapi please know the extent of freedom of speech. dekat uk pun, hate speech ni tak tertakluk bawah lindungan freedom of speech. jadi jangan harap marhaen di forum ni nak berdiskus elok2 bila u menembak cik mat u tu dengan penuh benci

aku nk tunggu cash je...tiktoktiktok

Mengulum lollypop dgn gigeh dimalam hari.

ginbug replied at 28-11-2015 09:52 PM
again, u tak cakap benda ni (knowing his position amongst the muslims) unless u nak cari gaduh. ka ...

Asalnya sebelum sampaii ke thp ni postings aku tentang kritikan psl si mat tu masih lg di buat dlm bhs yg penuhhh syumull gituu tp tetapp gakkk aku kena attack ujung2 aku all out kan adje noks....puas hatiii lol.

Edited by mbhcsf at 28-11-2015 11:27 PM

actually , balik pada hati dan diri, kot. Kalau org tu secure dengan agama dia dan dia percaya siapa yg pelihara hak ALlah maka insya Allah , Allah kana mencukupkannya tak terkesan pun dengan thread sebegini membawa isu.

Saya amat berterima kasih pada ustazah saya di convent school yg menyeru tak sudah sudah supaya pelajar perempaun pakai baju kurung, saya dan rerakan saya , bless my friends pun bagi tahuparents but our parents understand mesej yg disampaikan , i bersyukur sebab bila ingat balik ( may be recall bias ) tak ada kawankawan i - pun yg kutuk ustazah tu - dan i ingat agi one of my friend yg  ibunya arwah dah....seoarg nurse jp[ejabat kesihatan kata : ustazah tu mak aku cakap betul tapi , bagilah masa bukan tak mau pakai...masa tu we al like 11 years old macam tu ..so...well pun tak palah berlapang dada jelah...

then masuk secondary school yes ada ustazah , bless them yg ingatkan suh menutup aurat especially bulan ramadhan.

dan  i dunno , allah tolong kot , tak ada pun yg memerli atau mengur saya depan , cuma i know she is a friend to my father's colleague's wife ....yg i know that dia cakap thsi gal tak pakai tudung lagi - masa tu i was 14  then 15 ...tapi she noticed my friends and I korban waktu rehat dan ambik masa solat zuhur sekolah petang pi surau ...bless my friends yg sama sama support each other

so alhamdulillah...our parents my friends pun depa terapkan fundamental - ni PENTING solat , puasa, ajak berjemaah kat surau waktu ramadhan ni pemupukan ini penting with parents...and you have sisters too yg mainkan peranan as siblings ....yg solat etc

so ...i guess bless my ustazah - doa depa pun i rasa ...hahaha , dan i pakai tudung when i was 16 .

masa tu mrsm wajibkan pun , even my parents tak  kisah dan  tak paksa but because u know  why , how are you u pakai...

then i nampak kat UK pun students sporean muslim bertudung okay je, yg medics students malaysia dan yg bekerja okay je...

i mean depa tu baik baik je...

hahahaha

i rasa lawak je org yg dok kutuk menutup aurat as a whole dan  hal burqa atau niqab - yes , we have seen them mostly from somalian etc...itu i tak bother and no qualm dan i pun tak pedulik depa nak bertutdung sampai ke tumit ...tak kisah pun...

i juga tengok yg solat , pakau selendang with hairs keluar habis dengan  skinny jeans...ada juga sisters yg hulurkan  kain skirt labih longgaq untuk depa solat atau bagi selendang yg pajang dan besar sikit...

so that is what muslims kat sini dakwah...

pada saya - balik pada niat, hati dan attitude kita.

mommymonster82 replied at 28-11-2015 09:46 PM
Tak dela sampi  gaya beruk pon....

Masalah ko ni tak tahu limit.... Bab lain lantakla...

Ko mmg minat sgttt kan berbalasss replyy dgn akuu

Edited by mbhcsf at 28-11-2015 10:19 PM

dunia ni  very appealing , kan?
satu  simuluasi ujian yg amat adil, ecologically Allah jadikan ujian dunia ni sangat valid.

kita mohon macam macam dengan Allah, tapi bagaimana kita pelihara hal Allah? tapi again, dunia ni appealing , saya akuinya  very...appealing. yg sementara ni memang best kan , syok sungguh...indah cantik , catchy...

Allah dah datang lobai syahdu  gigeh bertazkirah psl riwayat hidup beliyau yng syumul pula..next.

noor2 replied at 28-11-2015 09:51 PM
Ohh....hehe....x de la yang....orange salah pandang tu...

Taklahh noor mata i tak pernah tipu klu tengok pompuan canthekk

lagi satu keberkatan ilmu tu penting especially dari ustazah / geguru kita so , may be doa depa tu diberkati ( hopefully ) yg membantu  mendididk kita menjadi insan berguna.

famri7 replied at 28-11-2015 10:09 PM
Allah dah datang lobai syahdu  gigeh bertazkirah psl riwayat hidup beliyau yng syumul pula..next.

Hahaha...bukan lobaii tu lobainita sis. Riwayattt hidup seorangg lobainita kesahnya.

Setengah makcik Arab tua tu berkelubung habis..muka dia ditutup dengan sejenis metal piece..mungkin gold? Dari bawah mata hingga ke dagu. Kemudian berjalan kat tempat public. Memang seram kalau saya nampak dia orang.

ginbug replied at 28-11-2015 09:52 PM
again, u tak cakap benda ni (knowing his position amongst the muslims) unless u nak cari gaduh. ka ...

saudari,

hayatilahsirah rasulullah saw, dan hayati perjuangan , pengorbanan setipa rasul , dan sahabat dalam memperkuangkan islam, depa yg disiksa, dibunuh, din segala galanya ...depa buat tu dengan satu niat yg amat amat suci dan bersungguh untuk membawa satu sistem  nilai yg menjamin dunai dan akhirat.

dan kalau benarlah kehidupan bebas tanpa agama itu bagus susah tentulah para rasul yg amat indah pekerti itu dan pada sahabat, ahli ilmu agama dah perjuangkannya selama bermillenia tapi...bukan itu hakikatnya dan hakikat kebenaran itu yg haq akan sensiatasa dimusuhi , diganggu gugat, dihina dan itulah mehnah para rasul ...so pada saya Nabi Muhammad saw itu insan yg  hanya carried out his duty as hamba ALLAH.

kita wujud di dunia atas ehsan DIA, kita lahir sempurna dalam sebaik baik kejadian atas ihsannya

tapi tangan kita juga menulsi mengutuk yg menjadikan seolah olah  wow...semesta ni kita tahu semua rahsia

tapi tulah dasar hamba

saniya  yg pelupa.

kesian kat  rasullullah saw, rasul lelain juga...tanpa usaha dan korba mereka , nikmat  islam itu sampai ke jalan sutera and all over.

tapi hakikatnya islam itu dagang dan kaan kembali dagang.