CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: realmz

Kisah Kelakar Seram Kau dan Aku

doubleA replied at 24-12-2015 08:02 PM
ya ampunnnnn scary doh lambaian tokoh tu, sape tokoh tu? ko tahu sejarah atau kisah dia?

sebab  ...

Aku nak playsafe tapi ko da tnya memang sebijik PM no. 2

realmz replied at 24-12-2015 08:12 PM
Aku nak playsafe tapi ko da tnya memang sebijik PM no. 2

kiranya PM no.2 tu kah?

familiar la rupanya gitu. apa jadi lepas tu? nanti free ko sambung ek

doubleA replied at 24-12-2015 08:16 PM
kiranya PM no.2 tu kah?

familiar la rupanya gitu. apa jadi lepas tu? nanti free ko sambung e ...

Memang gambar pm no. 2 tu yang tersenyum mata merah... Okeh thanks sudi baca...

realmz replied at 24-12-2015 08:28 PM
Memang gambar pm no. 2 tu yang tersenyum mata merah... Okeh thanks sudi baca...

Mmg seram la bro cte kau...huhuuuhu...smbung lg ea

Aku cuba untuk update pakai hp ni... Tapi kena banyak part la... Sori ye... Maklumla cuti... Kalau nak cantik2 later aku edit balik

Port Aku Mistik atau Halusinasi

Seperti aku cakap masa lambaian tokoh... Katil merangkap port aku time form 5... Memang banyak mengajar aku.... Katil aku betul2 dekat mengadap bukit jadi memang sejuk malam... Walaupun banyak gangguan tapi aku still biar tingkap terbuka sebab memang trend budak asrama lelaki camtu dan rumet aku pun soh buka je tingkap.. Pada aku tempat aku ada macam portal ke alam sebelah sampai aku hampir2 jadi gila... Mungkin halusinasi aku zaman remaja gak...

Port Part 2

...Antara yang aku alami adalah waktu tidur malam pernah aku rasa macam angin dari tingkap tapi pelik gak sebab baju aku macam ditarik2 waktu tido....

Aku buka mata dan aku nampak banyak tangan gapai2 dari lubang tingkap bawah... Katil aku memang betul2 rapat dinding dan kat tingkat 3... Bila aku da nampak macam tu aku akan terjaga lagi macam aku mimpi tadi... Memang dari kecik aku kuar jasad masa tido tapi duk port ni memang buat aku confuse...

Follow Us
Port Part 3

Aku dengar sebelum2 ni port ni memang budak2 semua biar kosong... Semua minta pindah tapi aku cuba untuk kuatkan diri aku hadapi sebab pada aku... Aku cuba dapatkan keberanian Sudin (Kisah 1) dalam hati aku tapi takdela sampai aku terjah macam dia... Aku banyak kali minta mak aku untuk berguru supaya aku jadi kuat tapi mak aku takut pelajaran aku terbiar jadi mak aku soh aku fokus pada pelajaran. Memang aku dan abang aku kontra... Dalam family aku... Abang aku banyak diganggu sampai bila jumpa pengubat mesti kata banyak bergayut dan dia macam magnet benda2 halus siap selalu muntah darah bagai. Aku pulak bila diorang tengok semua kata normal takde apa2 tapi dalam hati aku je yang tau betapa siksa aku hadapi psikologi tak boleh tido malam macam orang biasa dan diganggu tapi bila scan takde pape...

Setiap hari kat port tu aku rasa macam nak putus nyawa sebab jantung aku macam digenggam sampai aku tak mampu nafas... Aku consult doktor kata aku stress belajar... Kata aku mandi lambat otot kecut... Tapi setiap kali jadi macam tu aku mengucap dalam hati dan aku macam dilepaskan.... Kadang2 macam dicekik... Benda ni sebelum jadi mesti ada angin kuat tingkap...

Port Part 4

...Aku tanya Sudin jalan penyelesaian macam mana... Sudin bagitau aku, bapa dia guru silat jadi dia berguru dengan bapa dia dan ada pendinding sendiri. Tapi aku minta juga apa2 untuk diamalkan sebab untuk berguru dengan bapa dia memang tak la sebab aku sekolah asrama masa pun terhad study lagi cuti lagi kompom2 kantoi dengan parents... Dia ajar aku cara memagar diri dan kawasan katil aku... Dia tolong tengok2 gak tempat aku... Dia pesan juga kalau nak lawan rohani kena kuat... Tapi tetap aku diganggu siap gangguan bertambah teruk tiap kali dicekik aku dapat rasa macam banyak makhluk perhati aku tunggu aku mati dengan suara yang memang menggerunkan.

Aku cakap dalam diri... At least kalau aku mampu keluar jasad aku masih boleh lawan sebab aku tau ada pedang tu kat tangan aku... Ni tak sempat buat apa jantung aku da kena genggam sampai aku lumpuh... Macam berlapis2 genggaman tu... Pernah satu tahap gangguan tu aku sempat lafaz dalam hati kalau memang benci sangat kat aku, korang boleh tamatkan sekarang tapi seolah2 diorang tak mampu untuk tamatkan riwayat aku camtu jer...

Port Part 5

...Aku solat hajat... Aku solat istikharah... Aku solat taubat satu malam tu betul2 aku menyerah.... Aku doa aku selawat pada Rasulullah, aku siap mohon diberi kekuatan seperti Nabi Allah Sulaiman melawan jin... Malam tu aku mimpi ada orang berpakaian putih ajar aku cara mendinding diri untuk darah aku.. Siap pesan darah keturunan aku memang dibenci makhluk2 tu... Memang still ada gangguan tapi alhamdulillah bila berlaku aku dapat gerakkan tangan aku untuk cekik makhluk tu secara zahir.... Setiap ilmu datang dengan fitnah dan aku pun tak lari dari fitnah ilmu yang aku belajar... Aku cerita hanya sebagai panduan... Mungkin esok lusa aku takde lagi cuma memang makhluk2 ni tak senang dengan anak adam... Dendam keturunan ke apa aku pun tak pasti semestinya kita semua dari moyang yang sama... Aku pun mengambil langkah logik pada masalah aku ikut saranan doktor tak mandi malam sangat... Aku lari 5-10km hari2 untuk pastikan pembuluh darah aku kembang badan aku tak berat. Semuanya aku kembalikan pada Dia Maha Menentukan Maha Merancang.

cerita lgi tt

Cek in.. Tt mmg berisi ni.. mohon berkongsi cerita lagi.. terima kasih.

InsyaAllah akan bersambung ye... Tengah tunggu cooldown... Haha share kat bod MPS ni citer macam ada feel lain macam sket... Anyway ada sorang yang dihormati dalam MPS ni... Later saya update terima kasih...

Terima kasih TT sudi berkongsi cerita... Kuat betul semangat TT ..

aku tak tau ape yg aku rase....tapi aku suke! #kipidap!

Sebut pasal citer seram.. akceli banyak citer seram dlm family akk..
Tapi akk pilih yang seram suam suam dululah sebagai pembuka bicara.
Ceritanya bermula pabila kakak akak dalam pantang melahirkan anaknya yang ketujuh di kampong akk kat sebuah FELDA .  

Pada mula nya elok aja..dlm malam yang ke 30 tu  dalam pukul 3 pagi kakak akk ni  start meracau racau seolah2 sedang berdiskusi dgn seseorang sambil mata separuh tertutup… bila kejutkan dia dia start menangis sambil tutup2 mata… takut katanya..  mak akk tetiup sikit maka lenalah kakak akk tu sampai esuknya…  
Esuknya mak akk start Tanya la kakak akk tu kenapa mlm tadi  meracau racau terus kakak akk menangis.. katanya ada sesuatu kejut masa dia tengah tidur.. bila dia buka mata dia nmpak satu lembaga berbulu hitam..mata merah.. dengan kening bercamtum berdiri kat lubang sampah kat belakang rumah. ( kat kg kami buat lubang belakang rumah utk buang sampah) Akk pun pelik cemana pula kakak akk leh nmpak bnda tu sedangkan kakak akk tdo kat hall.. lubang sampah tu kat belakang rumah.. kata kakak akak benda tu dtg kejut suruh bangun dan berkawan dgn dia..  dia tak boleh masuk rumah akk sebb rumah tu berpagar.. tu sebb dia dok kat belakang rumah aja…. lepas tu benda tu kata nama dia BAJANG.. dia kata rumah maknya selang beberapa jalan dengan rumah kami dan dia datang pun sebb mak dia yang suruh… kata kakak akk.. benda tux de la kacau apa ..dia Cuma nk kawan nk borak..tapi sebabkan rupanya dia yang hodoh membuatkan kakak akk takut sgt sgt…

Kakak cakap lagi benda tu borak dengan dia mcm tahu semua pasal family akk.. mak akk… anak anak kakak akk.. abg akk semua pun dia tahu… benda tu berborak dlm bahasa utara lak tuh.. dia cakap ‘ aku dengar kawan aku cakap anak dara hang cantik – cantik… aku teringin nak tengok…(kakak akk ada 4 anak dara) kata benda tu lagi  kat kg ni dia ada 2 kawan baik.. seorang kat sekolah..seorang lagi kat pokok rambai ( hujung jalan rumah aku ada pokok rambai). Tapi kawan aku yang kat sekolah tu kata anak hang yang nmbor 3 tu berani sgt.. Hari tu kawan aku baru nak makan.. anak hang masuk tandas cari dia… berani betul… ( Kisah ni anak buah akk ada storymori kat akk yang masa dia tengah betulkan tudung kat cermin dia nampak kelibat dari belakang cermin.. bila pandang belakang x ada sesiapa.. di terus keluar tandas.. lepas tu rasa x puas hati dia masuk balik tandas dan dia tolak semua pintu tandas utk pastikan benar2 x ada orang) Anak buah akk tu memang berani sikit.. Kalu akk mmg pergi tak kembali dah..

Benda tu siap ckp kat kakak akk… pesan kat adik hang yang naik kereta hijau tu ( akk letuu) kalu balik jgn malam malam sgt… haritu nyaris nak terlanggar kawan aku yang pokok rambai tu … tercengang akk masa dengar tu.. mmg akk ni suka travel memlm..  kdg tetengah malam baru nak balik KL.. lalu lak jln short cut kat pokok rambai tu..  
Lepas kakak akak storimory tu Nampak dia ok aja…  ingatkan ok la… rupanya malam kedua tu .. jeng jeng jenggg…

syamhanna78 replied at 29-12-2015 05:09 PM
Sebut pasal citer seram.. akceli banyak citer seram dlm family akk..
Tapi akk pilih yang seram sua ...

darling...sambung lagi ceritanya!!! cerita TT Realmz mmg terbaik.... tambah pulak cerita uols ni!!

ntah kenapa mcm dpt bayangkan je makhluk2 yg uols cerita,tentang kakak,tentang rumah semua...hehehe..imajinasi tinggi ke iols ni..

Sila2 sambung kalau agak2 tak sedap ati tu rilek je jgn cemas.. pelan2... kongsi citer kekadang memang bole rasa something... even pembaca sendiri bole rasa atau gambarkan

Cite hantu kat thread ni best la.. Sambung la lagi pengalaman ngeri korang tu

Sebenarnya aku nak sambung pasal port aku time form 5 tapi aku hold dulu... Aku nak cerita pasal apartment aku duduk...

The Apartment

Apartment yang aku duduk lepas nikah ada sejarah tersendiri gak... Aku menyewa dari mertua... Mak mertua aku cerita pernah jadi satu peristiwa adik ipar aku masa umur 3,4 tahun tiba2 hilang pukul 2 pagi puas cari dalam umah takde... Tengah cari mak mertua aku perasan pintu depan terbuka... Punya gelabah cari, sekali dengar budak nangis datang dari pintu kecemasan... Tengok2 adik ipar aku tengah nangis kat pintu kecemasan ground floor... Mak mertua aku taknak komen banyak dia cuma kata adik ipar aku tidur berjalan dan aku pun terima seadanya...

Di apartment ni isteri aku banyak kali sakit lenguh2 demam... Aku tak berminat untuk tuduh mahkluk2 lain mesti diorang bosan dengan aku asyik kena tuduh je.. Jadi aku anggap tu alahan semasa mengandung... 2,3 kali keluar masuk hospital.. Yang peliknya masuk umah sakit keluar umah sihat... Malam2 tido aku dengar kerusi diseret kat atas... kadang2 tarik pintu macam ada orang balas dari belakang pintu.. Tapi gangguan tu tak direct pada aku... Aku tanya wife aku sape duk atas pagi2 buta tarik kerusi... Wife aku cerita umah tingkat atas kosong dengar cerita ada orang gantung diri dan berbunuhan.. Tanya mak mertua pun aku terima jawapan sama..

Aku cakap biar betul kenapa bila gantung bunuh sumer mesti ada dekat2 aku... Aku nekad nak naik tingkat atas tengok sape owner betul ke tapi wife aku tahan aku kata jangan... Dia soh aku pikir dia dan anak... Tapi aku tak sanggup tengok bila sampai umah wife aku macam berat jer.. sakitla peningla... Tapi benda2 camni yang buat aku kenal lebih pada pasangan aku.... Wife aku ada sense nya sendiri tapi dia tak tau camner nak cakap... Jadi aku yang kena pandai buka... Dengan dia pun banyak aku blaja...

The Apartment Part 2

.. Suatu hari isteri aku masuk hospital lagi.. niat nak checkup pregnant biasa sekali demam hospital kerajaan terus tahan buku pink dia.. Wife aku nak balik esok gak dia tak suka duk hospital.. Alhamdulillah keesokannya memang dia da sembuh... Sampai2 umah dia sakit balik... Mengerang2... Aku tengok isteri aku, aku pegang perut dia memang aku rasa pedih kebas kat tapak tangan aku.... Aku takde pilihan... Aku kena tarik bisa tu... Aku minta maaf aku terpaksa guna sebiji telur ayam... Telur ayam memang banyak khasiat even perubatan cina tradisional pun ada guna telur ayam.. Rawatan stim muka guna telur pun ada... Bini aku bising gak kenapa membazir telur... Tapi da dia mengerang camtu aku takde pilihan.... Lepas setengah jam aku lalukan pada isteri, telur tu jadi berat dan alhamdulillah isteri aku kurang sket bisa dia rasa...

Isteri aku time tu bagitau aku dia nak pindah... Dia tak tahan da masuk rumah je sakit.... Da banyak kali aku soh dia sabar tapi kali ni aku senyap... Malam tu aku rasa macam menghimpit2 macam banyak benda nak berkomunikasi dengan aku... Aku rasa rimas tak sedap hati.. Malam tu aku buat tahlil sendiri kat rumah... Abis je aku rasa lapang aku dengar macam banyak suara berterima kasih... Terima kasih cu, Terima kasih nak, Alhamdulillah, Doakan kami ye, tak semena-mena aku menangis... Mereka ni semua mohon sama2 didoakan kebaikan untuk mereka juga... Aku tanya isteri aku camner.. Dia kata alhamdulillah sihat tak rasa berat da... macam ilang sakit2 semua... Nak jadi asbab je yang menyembuh bukan kita pun semua dengan izin dan kuasa Maha Esa. Aku pun doa agar anak cucu2 aku pun turut sama doakan kebaikan untuk keluarga, muslimin muslimat semua. Dalam kesibukan, banyak benda yang aku lupa.

Tapi satu malam masa bulan puasa sebelum subuh pintu aku diketuk2.. Wife kejut aku soh aku check siapa... Aku cuak gak aku jerit sape kat luar? Rumah tu aku dan wife je ada... Mertua aku kat utara takkan terjah datang camtu je... Pintu tu diketuk2 sampai azan Subuh... Aku baca bismillah buka pintu tengok takde sape... Aku cakapla dalam hati kalau makhluk2 baik datang aku ok je tapi still aku waspada... Okeh the end.