CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kelipkertas

Gila p*rn – Kisah jin huru-harakan hidup aku (Angkut la saka tu...)

Kelipkertas replied at 7-12-2015 09:54 PM
Kalau ada rasa camtu cubalah kau berubat juga. Sebab ayat quran ni gelombang yang merebak di udara ...

Hurmmm...aku pun rasa something is not right somewhere pasal diri aku ni.
Baran tak tentu pasal, mimpi yang bukan-bukan, lebam2 kat peha...
Dan makin kuat bila aku rasa pijar tangan masa pakcik hubby aku dirukhyahkan, sedangkan pakcik tu xde apa2..(kes dia tu perawat tu bagitau yang dia lebih kepada halunisasi, kesan dari ubat parkinson dia..not more than that..)

But still in denial stage.
Or lebih tepat lagi, asal nak pi berubat..mcm ko kata tu lah..ada jee bisikan2 kata alaa ko sihat lah..takyah gi laah..bazir masa..bla bla bla.

Haishh.

Psycholily replied at 7-12-2015 11:04 PM
Aku penah gak p DS tu dekat je dgn umah parents aku. Aku p lepas anak no 2 aku mninggal dunia. Aku n ...

Inna lillah wa inna ilaihi raji'un.... seronok la ko dah ada anak syurga tunggu kat sana :') Moga dapat gantinya yang soleh solehah. Amin.

Aku sbenarnya sangatla lemah semangat dan fragile. Tapi mikirkan ada ramai manusia lagi teruk dari aku, ada yang muntah darah, ada yang membusung, maka apa sangat la dugaan aku ni...

Ko pun kene kuat K!

Clover_Hill replied at 7-12-2015 11:32 PM
Hurmmm...aku pun rasa something is not right somewhere pasal diri aku ni.
Baran tak tentu pasal,  ...

Mimpi pelik2 tu takleh nak buat apa la kan.... aku pun selalu jadikan mimpi sebagai tanda ukur tahap gangguan ni.

Tapi hat yang baran dan gangguan emosi tu kita kena sendiri atasi jugak. Rasa buruk sangka, malas nak campur orang apa semua tu kita sniri kena ubah. Kat situ yang Allah nak tengok kita punya struggle, selain daripada usaha gi berubat. Lagi pun, kalau betul ada jin kat kita, ntah bila dia nak pergi. Takkan tunggu dia pegi baru kita nak jadi baik kan? Dibuatnya sampai mati tak pergi2, sampai mati la kita baran dan dibenci orang... ye tak? ;)

Aku dah tetido2 depan skrin semalam. Sorila kalau korang nunggu.

Balik dari DS tu aku termenung panjang. Terkejut sangat dengan apa yang berlaku harini. Aku jadi takut kat diri sniri.

Dia dah mula cederakan aku.
Cemana next time kalau dia bebetul bunuh aku, guna tangan aku sniri, adakah Allah akan hukum aku?

Dalam kepala aku takde apape suara. Senyap dan kosong.

Aku takut. Rupanya 'dia' ni berazam jugak. Pandai marah bila aku kasar ngan 'dia'.
(cam malam tadi... tetiba rasa otak aku cam kne pulas bila cakap nak humban dia ke gaung. haha..)

Dah tu nak buat camne? Takkan aku nak anggap dia kawan pulak?

..........................................

Dalam pada tu, aku terus kaji fenomena kerasukan. Cari pengalaman2 orang kene rasuk ni camne. Aku masih tak caye aku kene rasuk... sebab aku sedar semua yang berlaku. Dan boleh pulak cakap pasal aurat, suruh angkat quran jatuh, tegur perawat yang pegang aku rapat2, marah perawat yang nak baringkan aku... Apa tu? Takkan jin baik sangat camtu? Tapi kalau nak kata aku berlakon, asal bingit kepala aku dengar ruqyah tu? Asal taknak minum air doa? Asal terajang orang, cakar orang?

Dan, mimpi2 ngarut tu semua, boleh dibuat2 ke?

Aku bebetul tak paham. Makin banyak kali pergi makin kompius. Aku cerita kat Yun pasal tu. Yun kata memang la macam tu. Bukan semua orang kene rasuk tu tak sedar. Cam Eda pun, dia sedar. Sampai ada perawat 'bawak keluar' roh dia pun dia sedar. (ni teknik rawatan yang aku taktau nak explain. expert bleh cite kot)

Kalo camtu, kenapa ada hari aku ngamuk, ada hari tak ngamuk? 1st time baca ngan ust Ikhwan pun aku tak ngamuk. Ngan ust Zaidi dan ust Leman pun aku tak ngamuk...

Muhasabah diri. Mungkin aku yang tak kuat tahan amukan tu. Mungkin ada benda yang aku missed.

Fikir punya fikir, memang betul. Setiap kali mengamuk tu, aku missed baca Yasin, ma'thurat. Aku missed tahajud. Missed zikir dan selawat. Ada yang pernah terlambat bangun subuh pun. Menonong gi buat rawatan, pastu ngamuk cam hantu raya.

Alhamdulillah. Got it!

Kelipkertas replied at 7-12-2015 08:23 AM
Aku gi... paling2 diorang cakap aku ada gangguan je. Dorg takkan cakap ni jenis pendamping ke, qar ...

kenapa ko ckp dia jahat?

ada story ke? share la...

salam KK...hehe

aku nak panggil KK jugakla..

satu aku nak puji..ko pandai bercerita...terasa2 dan terbayang2 apa yang ko cerita tu jadi..
seram, kesian semua ada...aku harap lepas2 ni ko sihat walafiat..mental, fizikal rohani semua...
betulla..ujian ini tanda Allah sayang..Allah uji dengan dugaan yang mampu kita harung...
Dan Allah tunjukkan jalan pun pada masa yang tepat dan terbaik untuk kita..
Rasanya kalau ko sedar awal2 yang ko ada jin...masa kat uganda tuh..takdenya ko berani2 nak explore macam2 tempat..
Kalau belajar flop..berterusan dengan pop corn...sure ko salahkan jin semata2...
Allah bagi ko sedar time ko tahu cari jalan untuk berubat...

Follow Us
makton replied at 8-12-2015 07:47 AM
kenapa ko ckp dia jahat?

ada story ke? share la...

Aku tengah citer la ni mak ton oi... Haha ko nyakat aku yer. sabo jela.
tengok tu punya hampes nya citer aku sampai ko pun xperasan kan. fine....................

Edited by Kelipkertas at 8-12-2015 09:13 AM
chicmushroomkd replied at 8-12-2015 07:57 AM
salam KK...hehe

aku nak panggil KK jugakla..

Waalaikumsalam C.

Memang betul apa ko cakap tu. Aku syukur sangat Allah bukak rahsia ni lepas aku dah berjaya atasi sumer benda. Baik yang baran mahupun po*rn addiction. Sebab pengalaman lawan benda2 tu sangat membantu aku lalui keadaan ni sekarang. Alhamdulillah. Tapi still sedih sebab tak dapat perform ngan baik kat tempat kerja. Dorg percaya ngan aku untuk lead cemacam tapi aku tak dapat buat. Sedih sangat. Apapun, Alhamdulillah. Sumenye wonderful ppl.

Aku lambak jer apa yang ada dalam kepala ni. Kalau ko selesa baca, Alhamdulillah. Kalau takbest tu sorilah. Hehe...

Citer En. Maniam seram lagii ..

Good story KK.. saja nak reply utk bookmark cerita ni. senang nak cari. Ok KK.. harap dapat sambung cerita jin popkon ni..

eh.. nak tanya. Jin tu masih ada dalam diri KK sampai skrg ke? KK masih ingat 30juz tu tak? sayang kalau dah lupa. Pernah dengar ustaz cakap, hafizah masih dapat baca ayat al quran walaupon dalam lampu merah utk mengelakkan dari lupa hafalan al quran.

Clover_Hill replied at 7-12-2015 06:07 PM
Aku kata gitu gak kat dia..beraninyaaa nak stay lagi! Kot akak..dengan ayam2 tu sekali akak lantun ...

bestnyeeee cmni kn...
aku plan next year lepas masuk rumah sendiri nk ajak akak aku duduk skali dengan ktorg...
akak aku x kawen lagi sian dia x sanggup aku nk tgk dia sorg2...tp tula akak aku segan...pdhal husband aku ok je...

huuu sorry tt aku menyibuk kat cni...jom sembang kat kita2 je @clover_hill

Check in

beratnya ujian KK...

Kucing doakan KK cepat sembuh dan hidup seperti manusia normal...

Kucing selalu mimpi pelik2 mcm jatuh dari tempat tinggi, mimpi bayi, jumpa nenek tua hodoh kerepot dan macam2 lagi...kucing tak ambil pusing sangat sebab kucing anggap itu hanya mainan tido...sebab kucing tak nak serabutkan otak..huhu

KK mmg kuat struggle untuk lawan..kucing yakin KK akan sembuh sepenuhnya satu ari nanti. Kipidap

Kelipkertas replied at 8-12-2015 12:16 AM
Aku tengah citer la ni mak ton oi... Haha ko nyakat aku yer. sabo jela.
tengok tu punya hampes ...

hahaaa..

citer KK ni mcam ade persamaan lah sesikit ngan aku
rase mcam ade gangguan, tapi taktau ape
sebab xde rase sakit ke hape ke
cume rase malas, berat nk beribadah, lalai ngan mende2 lagho (henpon la tu)
pastu sakit kepala, sakit ulu hati tak ketahuan
rase mende bergerak2 dlm kulit
bila bace citer KK ni pun bleh sakit pale tetibe
kekadang bace citer2 seram tred lain, rase mencucuk2 badan
tu yg dah lame tak bace citer seseram tu

adalah 2-3 org cakap mmg ade something kt aku ni & soh pegi berubat
masalahnye bila rase eager nk jumpe perawat
at the end tak pegi pun, ade je halangan
hati berbolak balik, cakap aku bukannye sakit
nanti perawat tu cakap aku ngengade pulak

so, bile bace citer KK, terinspirasi lah jugak
moge2 aku kuatkan hati utk pegi cari perawat

Rate

1

Disebabkan thread kk ni, iols Berjaya masak popcorn sendiri

salam...aku rase ko ni spesis Garaa atau Naruto yg jenis ade Kiyubi dlm badan...mungkin ko punye ade ekor 18 kot...

Edited by Kelipkertas at 8-12-2015 01:46 PM
aLieNzDaToR replied at 8-12-2015 09:48 AM
Good story KK.. saja nak reply utk bookmark cerita ni. senang nak cari. Ok KK.. harap dapat sambung  ...

Eh, ko jangan la berenti makan popkon. Aku pinjam nama dia jer, tapi dia tak buat apape kat aku pun. Hehe..

Jin ade lagi ke tak, aku pun xtau sebab xnampak...

boocasper replied at 8-12-2015 10:22 AM
bestnyeeee cmni kn...
aku plan next year lepas masuk rumah sendiri nk ajak akak aku duduk skali d ...

Dia dah bukak thraed baru. Jom ngeteh skali

kucingsenyum replied at 8-12-2015 11:48 AM
Check in

beratnya ujian KK...

Tima kasih kucing ^^

Tanda2 yang ko sebut tu cam xbest jer..... but the 1st thing sebelum gi berubat, ko audit dan upgrade diri dulu, check semula ibadah dan akhlak... repair hubungan dengan Allah... sebab kalau dah start buat rawatan nanti susah dah kepala nak fokus...

Sebab kebanyakan pesakit ingat perawat yang akan sembuhkan. Tak... ubat tu dalam diri kita sniri. Dorg tolong bekap je part yang kita tak mampu.

okeh, chaiyok!

Edited by Kelipkertas at 8-12-2015 01:45 PM
edoraixora replied at 8-12-2015 12:07 PM
citer KK ni mcam ade persamaan lah sesikit ngan aku
rase mcam ade gangguan, tapi taktau ape
sebab  ...

Ko lawan jer hati ko tu. Mungkin bukan 'hati' ko pun. Haha.....

Cam aku selalu bila malas nak gi, aku cipta reason. Nak beli stok minyak wangi ke, nak beli stok air ke... Dan, jangan cakap kat sesiapa. Pengalaman aku, 'benda'2 ni dapat tahu bila kita cakap. Tapi kalau kita plan diam2 jer dalam hati, tetiba terus buat, dia xdapat nak gagalkan pun. Bisikan tu sebenarnya tak kuat pun, caye la.
Kuat semangat k!