CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6367|Reply: 8

Bila 'Girl Bestfriend' Cuba Memujuk, 'Sweet Tak?

Oleh Izzah Abbasy

Mempunyai kawan baik perempuan adalah merupakan sesuatu yang paling berharga bagi setiap wanita.

Daripada berkawan, bergaduh, bermusuh, bermanja, berteman, menjadi gila-gila, merajuk dan sebagainya pasti akan dikenang sehingga akhir usia.

Kadang-kadang kita tak sedar, kawan yang sering mencemuh kita, selalu berkata-kata kasar, pemarah adalah kawan yang akhirnya menjadi teman paling baik atau menjadi 'Girl Bestfriend Forever' (GBFF). Betul tak?

'Girl Bestfriend' terjadi apabila masing-masing boleh berkongsi suka duka, susah senang bersama, tiada menyimpan rahsia, makan dan minum kalau boleh nak secawan sepinggan. Tidur pula nak sebantal dan sekatil. Tapi, ia setakat kawan baik, bukanlah seperti pasangan sejenis yang dilarang. Jangan salah anggap tau! Yang penting, kalau pergi ke mana-mana pasti bersama. Seperti belangkas lagaknya!

Pernah tak GBFF anda memujuk anda jika berselisih faham? Macam-macam cara dia buat, stalk Facebook, WhatsApp, Instagram dan lain-lain. Semata-mata nak tahu apa perkembangan anda.

Bagaimana cara pujukan itu? Seperti pasangan kekasih tak? Jika cubaan memujuk seperti di bawah ini, kiranya anda dengan
'Girl Bestfriend Forever' adalah sangat rapat dan sukar dipisahkan. - CARI Infonet

Nampak seakan biasa, namun jika anda amati, jaranglah kawan perempuan kita yang lain akan memujuk cara se 'sweet' begini. Kalau bengang sangat, pasti ada yang keluarkan perkataan "pergi mamposlah nak merajuk ke apa, tak kuasa aku nak melayan!" Betul tak? Anda rasa???

Haha... So sweet... :-)

mcm kapel.gile mung.haha.tapi sweet siot.pernh ada bff but duhh..aku dok reti hargai dia.tu pun msa aku kecik dulu..

Aku dgn bff aku.. kalau bt salah ..cuma akui sikap..  minta maaf.kemudian letak emoji middle finger. Settle

nk jugak sorg GBFF

Time kolej je ada bff.. skg dah xde. Msing2 bawa haluan hidup.. ermm

Follow Us
hehe.. once, my girlfriend siap contact my sister through fb bila kita tgh merajuk dan taknak reply dia.... terkejut kita bila my sis tanya gaduh dgn kawan ke....terus tak jadi merajuk..>.<

Aku merajuk dengan kawan aku jugak. Ada la terasa hati dengan dia sebab ayat dia. Kdg geram dia pgsg xmemujuk dan dgn selambanya berterusan cakap mcm tu. Aku bengang. Sbb dlu ms dia mrh aku, aku kemain pujuk dia say sorry la pa la dan aku rs bersalah gila. Tp bila dia bt aku marah dan sakit hati lgsg dia xmemujuk. Hmmm...orang mcm ni aku pun mcm nk tawar hati tp xboleh sbb lama gila kawan. Tp tu la...apesal dia xsay sorry ke apa kan

adikfatin: Aku merajuk dengan kawan aku jugak. Ada la terasa hati dengan dia sebab ayat dia. Kdg geram dia pgsg xmemujuk dan dgn selambanya berterusan cakap mcm&#160;&#160;...

yg ni kalau jelita pun mkn hati... sedih kan kalau kita je yg beria-ria tp dia x... tp nak buat mcm mana kan.. sabar la dikfatin