CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

Go org pahang weh!!

kimi_wazer00 replied at 11-1-2016 05:14 PM
salam buat readers tread aku ni,
mnggu lepas aku bz lawatan kat jb dengan puak2 opis aku, memang b ...

Kau sk teknik kat pahang kat mne? Bukan teknik kuantan eh?

psky15 replied at 29-1-2016 05:10 PM
Kau sk teknik kat pahang kat mne? Bukan teknik kuantan eh?

rumah family aku memang kat bukit dekat2 teknik kuantan tu tapi aku tak dapat sekolah kat situ... aku jauh ke selatan pahang sikit...tapi pernah la jugak ngorat awek kat sebelah sekolah teknik kuantan tu... sekolah pempuan katekan... hahahaha

kalau korang kate aku nakal, memang aku nakal time sekolah2 dulu, dari sekolah biase sampai la sekolah teknik, kemudian aku melanjutkan ke politeknik sikap2 aku ni. hahaha cuma bila dah masuk kerja sebabkan tension kerja aku jadi garang2 sikit. hahaha skang awek tengok aku pon takut. bila handle projek2 ni kene la wat ala2 garang sikit, baru main-con dengar cakap.

tapi itu hari ade la aku sembang2 dengan jawa buat projek aku, mule2 aku gurau2 nak tanam main-con pojek ni dalam tiang. tapi tak sangka pulak aku si jawa ni pernah tanam orang dalam tiang jambatan mase die kerja kat indon. scary la aku dengar... kalau henset jatuh dalam foamwork kompom aku tak amek dah lepas ni.

itu hari aku buat land surveying kat tanah kerajaan dekat2 hutan melintang,  aku pergi 3 orang. mase nak masuk tu semak bukan main, dengan tanah berpaya lagi, takut babi la, ular kapak la, monyet lagi, lepas kiteorang buat trail tetibe kat tengah hutan tu ade tanah lapang bersih, luas die lebih kurang tapak rumah je, tapi bersih giler, macam ade orang sapu dan jaga. kawan aku pegi kencing kat situ, dah tak tahan katenye...

malam tu balik rumah die tido mimpi jumpe jembalang beso ikot die balik, marah2 sebab kencing tempat die. hahaha aku ingat jembalang tu hati ade baik lagi kot, kalau tak mau burung pipit die tu kecut jembalang tu kerjekan.... hahahahaaku pon malam tu takleh tido gak, tapi sebab panas je... hahhaa

dulu pernah opis aku buat hari bertemu pelanggan kat satu kawasan orang asli dekat2 teluk intan. aku tak pergi mase tu. diorang cerite je la...
mase kat pameran tu takde la ape jadi tapi bile balik rumah, kawan aku sorang tu ade anak kecik umo dalam 3-5 tahun,  malam tu anak die berlari2 dalam rumah, aktif semacam. bile tanye katenye ade kawan ajak main kat luar rumah, siap tunjuk kat luar balkoni lagi... masalahnye rumah kawan aku ni kat tingkat 4 kuarters... hahahaha rupe2nye kawan aku tu bukan sorang kene, 2 orang lagi budak opis ni kene, anak diorang yang baya2 3-5 tahun tu menangis la, nak keluar main malam2 laa... hahahaha

kalau korang ingat malam tahun baru 2014 ade kemalangan maut keter langgar tiang letrik dekat sitiawan, keter honda stream atau odc, dalam keter tu penuh budak2 nak sambut tahun baru katenye bawak laju mase tu. katenye nak potong lori ikut kiri last2 terbabas langgar lori pastu tiang letrik. tepi tempat eksiden tu ade kedai makan. dalam 2 minggu lepas eksiden tu aku ade la g makan kat kedai tu, mase aku duduk kat kedai tu aku dapat feel semacam, rase cold. rase seram2 pon ade. tapi aku buat tak tau je... makan kedai tu sedap jugak walaupon kedai tepi jalan kecik je.

dekat opis lama aku ade gak citer best, opis tu duduk kat tepi sungai dinding, kat kawasan industri, kat situ ade 2 blok opis, aku nak cerite kat blok opis satu lagi tempat opis housemate aku kerja, sebelom die jadi pengurus kat situ, ad sorang pengurus, semua orang tau die ni ade pemakai, jadi bile housemate aku take over opis tu dari die, ade conflict of intrest la sikit. sebab orang tu pon dah lame. tapi yang best nye, dulu staf2 situ akan balik sebelom pukul 8 malam, aku ade tanye staf situ ape pasal, die kate seram nak duduk dalam opis, lepas tu pulak yang best lagi, staf2 ni kalau boleh taknak masuk bilik pengurus tu, diorang rase macam tak selesa dan seram2. ade gak sorang staf tu bagi tau ade pernah nampak sesuatu kat siling dalam bilik tu.

jadi bile housemaatee aku ni jadi pengurus, die pon duduk dalam bilik tu, cume kadang2 die cerite die takleh duduk bilik tu lame2, rase panas die kate. lepas tu badan rase tak berape sihat. jadi satu hari tu die ade bawak tok bomoh pegi tengok2 bilik die, ntah macamne tok bomoh tu buat tetibe timbul la bekas2 macam bekas kene calit2 kat perabut, meja pengurus, ala nampak macam CSI cari cap jari tu la... lepas tu diorang jumpe botol ade isi minyak, katenye tu minyak penunduk. memang spengurus sebelom ni kalau die bercakap dengan orang, orang akan ikut je cakap die, takde lawan2 dah...

selain tu ade jugak dekat opis lama yang aku duduk penampakan cik lang merayap2... ade yang menyamar jadi staf, tapi die jadi tak kire mase, ade siang, pagi, tengahari, petang, malam... biase kalau menyamar ni jadi petang...

kimi_wazer00 replied at 27-1-2016 11:48 AM
terima kasih kepada yang sudi bace benda2 yang aku merepek kat sini, semua tu pengalaman sebenar aku ...

Haaa tu la...maghrib pun ko langgar...kan dah mendapat

kimi_wazer00 replied at 29-1-2016 04:08 PM
aku tak berani nak citer laa... hahaha tapi tu semua dari pemerhatian aku laa...

aku rase camtu ...

Argh tak best la camni,curious nak tahu ni.

Pm boleh?

Pm=private message

kimi_wazer00 replied at 29-1-2016 06:15 PM
rumah family aku memang kat bukit dekat2 teknik kuantan tu tapi aku tak dapat sekolah kat situ...  ...

Yg memakai tu,dia pakai ilmu penunduk la?
Cane nak tau org tu pakai ilmu ke tak,kalangan org biasa ni?

Follow Us
kimi_wazer00 replied at 29-1-2016 06:15 PM
rumah family aku memang kat bukit dekat2 teknik kuantan tu tapi aku tak dapat sekolah kat situ...  ...

Oh aku ingtkan kau sekolah teknik kuantan berialah aku bayang dewan ngn hostel tu sama mcm teknik kuantan hahha apa apa pun cerita kau mmg terbaik la

Best citer aok Kimi..cepat la sambung..akak pun org Pahang jugok weh..

Kimi ... nk cerita lg...

doubleA replied at 30-1-2016 02:38 AM
Yg memakai tu,dia pakai ilmu penunduk la?
Cane nak tau org tu pakai ilmu ke tak,kalangan org bia ...

aku pon tak tau macamne nak kenalpasti tapi dari pemerhatian aku, kalau ade ilmu penunduk ni, bile die cakap dengan orang, orang akan setuju dengan ape yang die cakap, walaupon lepas tu rase macam tak betol je, bile nak sanggah  rase macam tak sampai hati, bile kite duduk sekali rase seronok padahal takde ape pon.
kadang maybe ade yang tak logik sikit. tp pemerhatian aku laa....

aku sekolah kat teknik rompin yang betul nye...

kali ni aku nak cerite mase aku belajar kemahiran dekat ABM terengganu, dekat2 tasik kenyir
aku masuk sini lepas aku habis study politeknik, kat sini belajar kemahiran untuk industri pembinaan, macam aku kat poli amek cos kejuruteraan awam tapi tak belajar praktikalnye macamne, jadi sebab tu la aku masuk sini, nanti dah kije takde la aku kene tipu dengan kontraktor je. aku amek kursus BOM, building operation & mantenance. aku belajar boleh kate dari lukis pelan rumah, sampai la siap rumah siap ngan landscape... jadi kat sini kene duduk hostel la, kawan2 kat sini ade yang tua, ade yang muda, jadi perangai macam2 laa... cume kat sini orang panggil aku bob, puak2 kelantan punye angkara la tu...

dekat depan ABM ni ade kedai makan melayu, anak die lawa tapi aku minat kat janda tu lagi... hihihihhi... ejas2 dapat no tepon, nasib tak jadi bini.

jadi bile weekend samada kiteorang stay hostel atau balik rumah laa, kalau stay tu samada kiteorang pegi pekan kuala berang naik prebet sapu atau mandi air terjun dekat2 empangan kenyir tu. biasenye ramai jugak la pegi panjat empangan kenyir tu. tinggi giler... air terjun ni ade dua, satu dekat gate empangan kenyir, satu kat bukit belakang ABM tu.

ade satu hari tu aku ngan geng2 BOM ni fly dekat pagar belakang ABM tu, nak pegi mandi air terjun kat atas bukit. jalan nak sampai ke situ cuma trekking kebun je, bile jalan tu kiteorang akan sampai dekat kebun petai kat bukit2 belakang tu, selalunye petai2 tu berjuntaian je kat dahan, aku rase petai jenis hybrid kot, pokok rendang semacam je, aku selalu rembat petai2 tu, ye la dah rendah , aku capai ngan tangan je. belakang kebun petai tu baru jumpe denai air terjun tu, nak mandi kat situ tak berape syok sebab rendah je, biasenye kiteorang panjat sampai atas ikot air sungai tu.

biasenye kalau kiteorang panjat memang jadi bising la, sane jerit, sini jerit, ade yang kene tarik seluar sampai nampak bontot... ntah macam ne sekali tu aku dah sampai kat tengah2 bahagian air terjun tu, tetibe aku rase seram... waktu tengahari. tapi aku buat biase je la sebab kawan ramai, cume aku bimbang kalau ade yang kene histeria pulak, sape nak kejar masuk hutan tu... tengah aku keep up dengan kawan2 aku tu, sekilas aku terpandang mata merah dekat batu2 kiteorang panjat tu, bentuk macam serigala-anjing je, warna hitam, aku terkejut la... bile aku kelip mata tetibe dah hilang, bende tu dekat2 ngan member aku je, tapi sampai situ je la terkujatnye, dapat rokok bola sebatang tros aku lupe daratan, panjat bagai nak rak, terjun sana terjun sini.

aku dok kat situ 3 bulan je, lepas tu ntah macamne aku lapor diri dekat perak pulak. tapi aku rindu dok kat situ, tenang je, awek pon lawa2... 2-3 orang jugak aku ngorat, janda kedai depan, adik tauke kantin hostel, anak ketua kampung( kalau tak silap ) dok kat situ pon boleh buat duit, kiteorang amek sub kontrak dengan pengajar kat situ, buat rumah la, roboh asrama CIDB tu la... yang aku paling suke boleh rembat buah2 kat situ, budak2 kat situ punye la ramai heran tengok aku makan nasik dengan ulam buat ara muda, diorang tak pernah makan kot, sedap tu kene ngan sambal...

bile aku dah kerja perak pon kalau ade mase aku pegi gak round2 sana, ade sekali aku pegi ngan kawan aku sampai dekat empangan kenyir, keter aku parking dekat gate, panjat pakai kaki naik atas, bile turun dah penat mandi kat air terjun kat atas gate tu, bogel pakai seluar dalam je, tapi kawan aku la, aku cakap aku pon nak mandi pakai seluar dalam je, die terjun dulu, tapi aku tak sanggup, aku basahkan je seluar jeans aku tu. kawn aku je la yang bogel. hahahahaha dah macam ulat pokok sagu je aku tengok. hahahahah

kimi_wazer00 replied at 1-2-2016 10:15 AM
aku pon tak tau macamne nak kenalpasti tapi dari pemerhatian aku, kalau ade ilmu penunduk ni, bile ...

ayok, motip aku g google ulat sagu tu macamana

salam... aku rase dah tak berape ade citer hantu aku dah nak cerite, jadi aku citer yang pada aku top haunted experience aku la...
tapi citer ni panjang so maybe aku type  ikut bahagian2, citer ni pon 3-4 tahun punye episode yang aku nak compile jd satu tajuk citer. ade bab2 jiwang2 sikit dari aku sekolah sampai aku kerja. so aku harap boleh terima, citer ni dari persepsi aku sahaja semata2, ape yang aku lalui dan pandangan kawan2 aku yang aku libatkan sekali, citer ni sebahagian aku ade tulis kat blog aku tapi dah lame aku tak update. so happy reading

citer ni mula pada tahun 2002, mase tu aku kat asrama sekolah teknik dekat rompin, pahang, mase tu aku baru ter-crush dengan awek sebelah kelas aku, aku dapat tau die scandal dengan orang tua... huhuhuhu
aku walaupon hu ha hu ha kat sekolah kadang2 aku boring aku lepak2 dekat library jugak, takde sape nak kesah aku dok situ nak pulak time tu aku pembimbing rakan sebaya. haha mase tu aku memang feeling habis la awek yang ku puja2 scandal ngan orang tua...

jadi kat library tu aku selalu gak belek2 majalah2 yang macam majalah siswa macam tu, bukan aku nak tengok sangat tapi aku tengok kat ruang belakang yang ade gambar2 orang yang untuk sesi perkenalan bagai tu. kadang2 aku potong amek gambar dan alamat then aku pos surat kat sape2 yang aku berkenan, memang time tu aku dah pakai henset tapi sebelom nak dapat no henset aku kene gune conventional method la jugak. tapi awek yang aku nak cerite  ni aku tak amek alamat die dari majalah yang ala2 baik tu tapi kat majalah kalau tak salah aku macam majalah gempak tu... aku dah lupa tajuk nye... jadi aku pon tulis surat la kat budak tu siap bagi ni henset aku lagi.

tak lame lepas tu ade orang hantar sms kat aku, tanye aku ade hantar surat kat die or tak. rupe2nye awek yang aku hantar surat hari tu. haha. die ni orang kedah. so we keep on touch laa, aku pon dok tanye macam2 la konon2 nak ngorat la... tapi lame2 aku rase macam aku tak leh nak keep on dengan budak ni, tak silap aku sebab budak ni perangai cam terlebih dari aku... jadi aku pon stop relation dengan die....

masa demi masa berlalu, dah berape ramai awek dah aku usung sane sini, dari yang alim2 sekolah agama sampai la yang pakai skirt pendek yang sepupu aku kije petrol pump tu mata terbeliak hidung berdarah... naik moto yamaha lagenda je time tu, tu pon bapak aku punye. dari aku sekolah sampai la aku habis poli dan aku masuk kerja posting dekat perak.

aku pause citer atas ni dulu, aku flash back side story no.1 dulu.
aku mase sekolah gak dulu pernah jugak hantar surat kat awek duduk kat kedah, tapi yang ni bukan awek yang same kat cerite atas tau, ni awek lain, aku pon terpikat jugak kat yang ni, budaknye baik, cantik, cakap pon suara slow je. aku tangkap lentok sampai aku sanggup jalan kaki cari public phone kat depan taman rumah aku, kalau rosak aku jalan kaki lagi sampai kat surau 1 km dari rumah, kalau rosak lagi aku jalan lagi sampai kat pekan kecik jarak 5-6km dari rumah aku, dalam poket usah cakap la, duit syiling penuh poket.

awal 2004 bile aku dah abes sekolah aku kije ngan petrol pump, tiap2 bulan aku simpan gaji, ntah bulan keberape aku berenti, aku beli tiket bas ke penang, mase tu awek ni kije situ, nak jumpe kakasih hati punye asal aku sanggup ke penang sorang2 takde contact sape2 redah sensorang, sampai kat penang bas tu stop kat seberang prai je, aku kene jalan kaki ke feri, mase tu aku ngah pening2 macam ne aku nak sttle down kat penang tu, dah lame baru aku teringat ade sepupu aku kat penang, aku pon contact die, petang tu die collect aku kat pulau. die datang dengan kawan die, tak salah aku nama kawan die name alip, mamak badan beso.

masalah sepupu aku ni, lepas letak beg aku kat rumah die, die tinggalkan aku ngan kawan die si alip ni, jadi ali ni bawak la aku jalan2 kat komtar, aku pon pusing2 ngan die kat dalam tu, last kiteorang turun kat floor bawah, tapi kat situ tak banyak kedai buka. rupe2 nye alip ni cari orang nak collect hutang... ahhh sudah aku follow ah long ke hape, last2 jumpe la orangnye, orang tu merayu2 bagai la, aku nak gelak pon ade. ntah macamne terjadi la sesi pukul memukul... aku dalam hati nak join sekaki jugak tapi tempat orang, taknak la aku campur. tapi alip ni macam tau2 je dalam hati aku macamne, die boleh ajak aku pukul sekali pulak, aku dah serba salah, kat tangan ade helmet bell tapi aku takde la pakai helmet tu ketuk budak tu aku tampo2 manje je, kang mati budak tu naye aku. bile balik si alip ni dok bebel2 maki budak tadi, keling la hape la... tapi aku heran die pon aku tengok cam mamak, mamak bukan keling ke? rupe2 definisi kat situ mamak lain, keling pon lain. hahahaha

malam pulak sepupu aku bawak pegi lepak kat pantai hape ntah, pegi skodeng couple2 tengah projek kat tepi2 pantai tu, binawe betol...

esok nye baru la aku pegi jumpe awek aku tu, mase tu aku pon tak tau nak cakap ape sangat, hati debar mane nak cakap sangat, last2 kau blanje air tebu singget je. haha then aku pon balik kampung. we still keep contact after a while. cume aku ni spesis yang tak reti nak say i love you bagai ni. aku cume tunjuk by act je.

tak lame lepas tu aku dapat sms dari sorang, die kenalkan name anastacia, aku curiga la, die tanye macam2 pasal awek kedah tu yang mane siti tu. aku jawap la orang dah tanye, lepas tu aku call la siti tanye, sape tu, rupe2nye pakwe baru die name anas, budak navy dari serawak. demnn... cakap la terus terang kan senang laki tu. cilake btol. siap ugut2 aku lagi. yang best nye sampai aku kije kat lumut pondie ugut nak bunuh aku, aku siap wat report polis la pulak. bile ajak depan2 tak berani pulak, ape jenis baka jantan la dari serawa sorang ni. jadi aku pon guling2 la frush... lame jugak aku frush. sampai aku kije kat perak pon kadang2 siti ni keep calling or sms, memang lame la aku guling2.

bile dah macam tu, aku ni ade jugak kawan2 kat perak ni, ade sekali tu aku jumpe kawan aku kat sungai siput, aku saje la tanye kat mane ade kampung orang asli... jeng jeng jeng... aku cakap kat de aku nak buat kajian. hahaha   time tu aku pakai moto lagi. aku pon masuk la ceruk2 sungai siput tu sampai kat felcra hape ntah, kalau sesat aku tanye orang2 tep jalan. last2 aku masuk satu kampung melayu, aku ketuk satu rumah tu tanye kat mane rumah to batin, brader tu pon sempoi, siap tunjukkan lagi tempatnye, tapi jalan tu dari tar dah ke jalan tanah, dari sedepa jalan sampai la luas satu kaki je. last2 aku sampai kat tepi anak sungai. tepi tu ade pondok.

dalam pondok tu ade la sorang lelaki orang asli, badan tegap besar je. die tengah asah pisau rambo... panjang pulak tu, aku dah kecut perut tengok, kot aku tak balik je nanti. aku bagi salam kat brader asli tu, aku kenalkan diri sape dan dari mane, aku bagitau tujuan aku. die bantai gelak... huh.... nasib die sporting, die citer la tok batin situ power, kalau kene cara awek terus ikut balik rumah. die pon cerite pengalaman die, haha yeesss.... tempat aku pegi ni betul dah. hahaha....

aku sambung kemudian.

kimi_wazer00 replied at 3-2-2016 02:18 PM
citer ni mula pada tahun 2002, mase tu aku kat asrama sekolah teknik dekat rompin, pahang, mase tu a ...

kimi, mamak vs keling lain dari segi agama la, fizikal lebih kurang, tapi mamak selalu lebih besar figure nya, india kurus2 sket.

alip tu takyah nak stereotaip sgt la, tok nenek dia asal india jugak,haha

kira ko jumpa tok batin tu nape? pasal pompuan?

takpe je ko cite sambung2 pun, asal detail, best gak baca.

nah ngopi aku belanja

ok aku sambung...

bile dah dekat 15 minit aku sembang dengan brader asli tu, die pon tunjuk la rumah tok batin tu kat mane, katenye lepas anak sungai tu rumah pertama... aku pon pegi la cari, anak sungai tu aku lompat je, lebih kurang lebar sedepa je. kat situ rumah2 kayu jenis atas, bukan atas tanah, macam rumah melayu lama2. kawasan situ suram je, tak ramai orang pon kat luar walaupon rumah banyak jugak. aku pon bagi la salam kat rumah pertama tu, kat rumah depan tu ade anjing pulak, risau pulak aku kene kokak ngan anjing tu kang, aku lagi risau kalau aku kene bomoh ngan awek asli pulak nanti... hahaha

tak lame lepas aku bagi salam tu tu keluar la tok batinnye, badan kurus je, rambut dah beruban, die cakap melayu tapi pelat2 sikit. die pon jemput aku masuk dalam rumahnye, dalam rumah tu nampak macam ade satu bilik je, aku duduk kat depan atas lantai kayu je, die duduk mengadap aku, sambil2 tu isap rokok. aku pon terangkan la ape sebab aku jumpe die, die pon ok die suruh aku datang balik esok bawak gambo,minyak atar botol kecik, limau nipis dan note book. hahaha lepas sembang2 aku pon balik... tapi dalam kepala aku pening2 sikit nak cari barang2 tu, nak pulak esok dah start pose... hahahaha

aku hari tu aku bermalam kat  rumah opah aku, jadi takde la jauh dari sungai siput tu, pagi2 aku dah keluar pegi pasar cari bbende2 yang tok batin tu nak, bile dah lengkap aku pon shoot ke rumah tok batin tu, dalam perjalanan tu aku antara nak pegi taknak pegi je, bukan ape rase takot2 la pulak. hahaha. dah tengahari tu aku pon sampai kat rumah tok batin tu, macam semalam die jemput aku naik kerumah, aku pon dah tak terang banyak2 dah, aku cume bagitau barang die mintak semalam semua dah lengkap.

mule2 die mintak gambar si siti tu... jeng jeng jeng.... mintak nama bagai semua... lepas tu ngah ape mentera die bace dalam bahasa asli kot, aku tak paham. lepas tu die suruh aku catat mantera die tu, aku pon tulis la, lepas tu aku try bace betul ke tak aku sebut. bile dah ok die pon ajar la aku camne nak buat. jadi malam tu aku balik la ke manjung, sampai satu tempat tu punye la kuat bau kemenyan... hahhaha aku dah cerite sebelom ni.

bile sampai kat rumah aku pon buat la macam yang tok batin tu ajar... satu hari... dua hari... tiga hari... tak jadi.... demmnnnnn.....

aku stop cerite yang ni, aku sambung cerite yang aku pause tu...

dalam tahun 2008 aku suke main chatting kat opis, ntah macamne aku chat la dengan soran awek tu, chat name "persie"... mula2 chat je lepas tu sampai exchange gambar, bile exchange gambar tu die tanye aku, aku pernah tak dulu2 hantar surat kat sorang awek kat kedah, dulu2 pernah sms2... aku pon mase tu ingat2 lupe tapi last2 aku ingat, awek yang takleh blah tu... hahaha what a incident... bile lame2 chat, sms... aku pon lentok balik kat budak ni, name die yan, haha ntah berape lame lepas tu, aku pon lentok, die pon lentok kat aku, jadi ntah macam ne die ni nak jumpe aku, aku kate meh la jumpe kat lumut, then die pon setuju, hehehe jimat duit aku...

tak silap aku hari tu hari sabtu, die naik bas dari shah alam ke ipoh, aku kene amek die kat ipoh naik keter aku, then aku pon bawak die jalan2 kat lumut, manjung...it feel heaven come to earth laa... in someway aku fikir tuhan takdirkan aku dengan die la kot... i'm happy, she happy, everything was good. esoknye die balik ke kedah naik bas, tu pon aku hantar kat ipoh.

about a while later, aku rase aku nak carry on terus, aku kumpol strength yang ade, tukar balls ke cromoly steel  punye balls... aku decide nak call bapak die... hahahahaha... then aku pon selambe call, aku cerite la aku ni sape ape semua, then aku cakap la tujuan aku, aku ingat nak amek anak die jadi bini aku la, aku cakap elok2... lepas tu bapak die tanye aku kije ape, pangkat ape,  ngaji tinggi mana... aku jawap la semua... last2 " hang jangan kacau anak aku" boom...bom dah meletop... aku pon mintak maaf, pastu aku end call. aku pikir, teruk sangat ke aku jadi kuli kerajaan ni? huhuhuhuhu

lepas tu aku masih carry on dengan yan ni, walaupon die kejap marah kejap okey, duit aku pon habis banyak gak, ade sekali aku jumpe die, die bagi tau, mula2 dulu die sayang gler kat aku, tapi sampai beberape lame rase sayang tu hilang... huhuhu time tu aku dah rase nak guling2 dalam keter... huhuhu... tapi we still in close relationship.

sometimes we also talk about our problem, ade sekali die mengadu die sakit kat belah belakang die, die call aku sampai nangis2 sebab sakit sangat tp aku tak mampu nak buat ape2 la sebab aku pon jauh, die kat umah parent die, aku cume comfy by phone je la... ade sekali tu jugak die mengadu dalam beberape bulan tu die susah nak tido, kalau tido pon bile jam dah pukul 3-4 pagi, sampai kadang2 aku tengok mata besar bulat die tu merah2 je kalau aku jumpe, tapi aku anggap die banyak paper nak buat la kot. orang study... biase la...

ade sekali tu aku perasan perubahan bentuk tubuh die, sebelom ni tubuh die macam gadis2 umor 20an biase la, tapi kali tu aku nampak macam badan orang dah ade anak 3, girls maybe know better, aku tengok kat dada dan buntot semua macam jatuh... unusual looks pada aku. muke die takde seri, macam orang penat n berkedut. tapi tang muke tu kalau 3-4 kali pandang, sekali akan nampai macam tu, tapi aku ignore jugak bende2 tu... semua ni berlaku lepas aku call bapak die aritu... tapi lame dah laa...

aku pernah jugak suh die tanye kat mak die, kalau aku nak kawen ngan die berape family die nak... mule2 good sign laa jawapanye... yang aku pening sikit mahal sangat. hahaha tapi takpe loan aku boleh tekan. duit aku boleh cari. bile die mintak aku hantar die ke cheras ke rumah kakak die aku pon happy la, malam tu aku lepak2 dengan family kakak ngan abang die, looks i'm in right path... diorang pon look happy dengan aku.

tapi langit tak cerah sampai petang, ntah macamne dalam tahun 2011-2012 kiteorang not in good shape, gaduh je kije, si yan ni sikit2 tarik muke, aku pulak memang jenis desak2 bile aku dah rase not in good balance. yes, aku perlukan penjelasan, investment aku perlukan alasan untuk rugi. aku tak dapat terime kalau gaduh pasal menda tak masuk akal nak buat gaduh. last2 kiteorang putos. aku bagai nak gila, dunia macam dah kiamat. gile kau dah berape tahun aku planning tetibe plan aku corrupt... memang aku jadi biol la, rase nak mati pon ade. tapi geram punye psal aku mintak balik brang2 aku bagi kat die, semua die bagi kecuali baju dalam ngan printer aku baru beli kat die, taksampai 2 bulan. sebenarnye aku nak jumpe die je, kot2 la leh pujuk2... tapi hati kau keras roy... hukhukhuk

aku sebab dah hilang punca aku ngadu kat bapak aku, bapak aku ntah die tilik2 macamne die kate bapak die tak suke kat aku, ade dinding penghalang, bapak aku cakap kalau family tak suke baik cari lain je.... huh senang cakap bapak aku ni... aku mintak die ajar aku ilmu tikar mengkuang tapi die taknak ajar... last2 aku merajuk terus tido, esok pagi2 tros aku balik manjung, tak cakap ape2 kat bapak aku.

lepas tu aku ni dok tanye2 la kat bebudak opis aku ni, ade ke bomoh baeekkk punye kat manjung ni, last2 aku jumpe kat felcra... tok bomoh ni suruh aku bawak air masjid sebotol, punye la susah aku nak dapat sebotol sampai kat beruas aku pegi... bukan ape aku nak amek tanpa dicurigai, last2 aku parking depan masjid, angkat bonet keter, aku buat2 la tangki radiator kosong... haha last2 berjaya lah... mlam tu aku pegi ngan staf opis aku kat umah tok bomoh tu, dah die jampi2 die suruh aku gantung kat luar rumah, tempat yang mesti kena cahaya matahari naik. aku malam tu aku buat la... aku paku kat dinding bata depan rumah sewa aku, ikat ngan dawai kat kepala botol tu, aku try tarik2 test jatuh atau tak, lepas aku puas hati memang jadi mustahil dengan keadaan biasa akan jatuh, aku pon tinggalkan la... esok sabtu, jadi pagi tu aku bangun lambat sikit la...

bile aku bangun je biasenye aku tengok henset dulu, tengok jam je... tapi pagi tu aku tengok ade misscall dari yan... aku excited laa... aku call la balik rupenye die nak mintak tolong aku carikan kije. takpe la aku try la carikan... aku pegi kat luar tengok botol tu dah jatuh, tergolek... dengan paku2 tercabut. uiks... tapi aku ingat ni petanda benda tu jadi la kot... hahahaha....

aku sambung lagi nanti, aku nak ejas site meeting jap...

kimi_wazer00 replied at 4-2-2016 11:05 AM
ok aku sambung...

bile dah dekat 15 minit aku sembang dengan brader asli tu, die pon tunjuk la ru ...

Tenkiu,nanti sambung lagi.

OK.... Ako tnggu cerita Kau...
X saba ni.... Jgn lelama tau....

ok aku sambung lagi ye...

aku bagi la borang kije tempat aku, aku g SP g hantar kat die. aku tunggu kat belakang village mall, mase tu kiteorang jumpe kat ade satu kedai ala2 kafe hipster 2-3 blok dari village mall tu. aku pon terangkan ape yang patut, so far everything going just nice, siap die leh tegur aku suke lagu yang die pon suke, OST cite indon, bila cinta bertasbih. aku pon mase tu ntah macam ne addict kat lagu. aku pon bagitau dalam 3-4 hari lagi aku collect borang tu dari die.

bile sampai 3-4 hari tu aku pon pegi lagi la ke SP, tapi kali ni seberang perai, penang. aku jumpe malam. aku jumpe dekat kedai2 kat area bertam. mase tu pon kiteorang sembang elok2 je... aku pon heppy la. dalam 1 jam aku pon balik. drive ke manjung. dalam kol 12 aku pon sampai kat manjung, aku call la die, rase nak sembang2. tapi you know what, kalau beberape jam tadi depan2 kiteorang sembang elok2, tapi sekarang die siap tengking2 aku lagi. aku punye la heran.

last2 aku budget something wrong somewhere, ade orang kenalkan aku dekat sorang pempuan iban kat sitiawan, dah tua dah pempuan ni die bahasakan diri die mak kat aku, ku pon cerite la masalah aku kat mak ni, mak cakap ie nak cube tolong aku, yang bestnye die ni pakai daun terup, die kate nak buat daun terup ni susah, die  dapat ilmu ni dari keturunan die. die mintak gambar aku ngan gambar yan, aku pon bagi la, die pon bukak daun terup die, die suruh aku pilih kad, ade 4 kad, lepas tu die tarik lagi 4 kad, yang tu yan punye katenye, menurut bacaan die, aku ngan yan ni sepatutnye memang ade jodoh, tapi ade tembok kat antara kami, jadi memang susah kalau nak sama, lepas tu die baca lagi, die tunjuk kat satu kad tu, belah kad yan, kalau  tak salah aku daun jack, tapi gambar kt daun jack ni scary punye gambar. die kate bapak die tak suke dekat aku, die tarik lagi kad lain dalm 4 kad yan tadi, katenye ade unsur ilmu pemisah pembenci bagai la kat si yan tu... dalam masa same, kad yang no sama, kaler same ade jugak dekat aku. maksudnye, dekat yan ade, dekat aku pon ade. huhuhuhu die cakap harapan tipis.

tapi aku mintak tolong jugak kat mak ni, buat la ape2 yang boleh, die setuju tapi  tempoh 7 hari, aku pon setuju, die cakap kalau jadi,jadi la, kalau tak takde la, tapi biasenye jadi, aku pon ade extra confident jugak bile tengok pakwe si mak ni umur 23 tahun. huhuhu... tapi baru 2 hari mak dah call aku suruh datang rumah, rupe-rupenye die kene kacau, ade bende datang rumah die ganggu, die kate sampai pukul 3-4 pagi baru bende tu balik, katenye bile ayam berkokok pertama. baru la die boleh tidur. die kate itu tindak balas orang yang "menjaga" yan tu. aku mintak mak sabar, bagi cukup 7 hari, sampai je hari ke 7, mak pulangkan gambar2 tu kat aku, die kate orang sana ada pemakai kuat. huhu aku keciwa jugak laa...

ade satu hari tu aku outstation ke belah2 kerian kat utara perak. ade sorang kontraktor tu aku kenal, aku sembang2 ngan die kot ade kenal bomoh2 yang power2 ni, last2 diie buke cerite, katenye tak lame sebelom tu anak saudara die pengsan pelamin, last2 meracau2. rupe2nye ade orang sihirkan die. sepupu kontraktor ni bekas pelajar pondok, die la kasi settle, katenye sepupu die ni keluarkan berbatang2 paku besar dari kepala pengantin, lepas tu la baru ok. aku pon mintak la kenalkan aku kat sepupu die tu, tapi die bagi no telefon je. aku pon call, orang tu kenalkan diri sebagai pak su, aku pon deal la nak jumpe die, die suruh jumpe dekat rumah die dekat kawasan bendang padi, kau pon cari2 jumpe la...

mase aku sampai tu baru lepas maghrib, rupe2nye die pon baru sampai, die baru balik dari ubat orang kene santau, die cerite la sikit2. haha then aku pon cerite la kat die masalah aku, aku tunjuk gambar si yan kat die, tapi die sengih2 je, mule2 die gosok2 tapak tangan die, die picit dekat tapak tangan bawah jari kelingking tapi atas urat nadi, haaa... die suruh aku tengok, aku nampak tapak tangan die je, lepas tu die amek kamera phone die, mase tu femes samsung galaxy S2, die pon amek gambo kat tapak tangan die, aku still tak nampak jugak, last2 driver aku tengok, hahaha nath macamne mamat tu boleh nampak ade macam bayang2 makhluk bertanduk dan bertaring pulak, aku sampai sudah tak nampak. die kate, aku yang patut berubat, ade orang letak jin kat aku, aku buat la macamne pon, hubungan aku takkan jadi punye... huhuhu aku dah gelisah, die suruh aku datang minggu depan, hari sabtu siang. malam tu aku balik dengan perasaan heran.

nak tunggu hari sabtu tu aku pon jumpe la tok bomoh yang dekat felcra yang suruh aku ikat botol tu, aku cerite la ape jadi, die marah aku sebab lambat datang, die kate kalau aku datang terus haritu die bleh buat lagi, tapi bile dah lame, memang tak boleh dah, die kate orang sane "potong"... die cerite la sape yang potong... huhuhu...

dah sampai hari sabtu, aku pon pegi la dengan kawan aku ke rumah paksu ni, kali ni die buat lagi gosok2 tapak tangan tu, lepas tu die suruh aku tengok lagi, aku masih lagi tak nampak ape kecuali tapak tangan die, lepas tu kawan aku si ajak ni pulak tengok. die decribe kepala botak, telinga tajam, ade taring dua batang, lepas tu paksu ni suruh tengok gambar bapak si yang tu, sebabkan aku tak nampak, jadi si ajak la perasan, makhluk tu iras2 muke si bapak si  yan, lepas tu paksu ambik gambar kat tapak tangan die tu, bagi aku tengok, lame jugak baru aku dapt cari mane muke benda bertaring tu... memang iras muke tu ada aku 70-80% same... aku terkedu... paksu kate itu jin, tugas die ade banyak, paksu cakap jin tu ade dalam badan aku. lepas tu die bagi tanda2nye, memang aku akui tanda2 tu ade kat aku... jadi katenye bende tu kene buang dari diri aku, kalau masih ada bende tu akan umpama makan diri aku dan jauhkan aku dari beribadat. huhuhu

mase tu selain aku ngan ajak, ade jugak satu keluarga india, katenye mintak air penerang hati, anak die blajar tak pandai. hahaha aku nak gelak jugak dengar, keluarga hindu pegi cari tok bomoh islam mintak air penerang hati. pak su set aku ngan keluarga india ni tunggu die dekat satu air terjun dekat kawasan trong, dekat2 taiping, dalam kol 2 petang die sampai... aku pon gerak la sane tunggu die, sekali die datang dengan imej rock kapak siap bawak awek. katenye adik angkat. lawa pulak tu.

nanti aku sambung, lepas ni citer macam predator sikit...

aku tunggu kau sampai petang.. sampai hati kau tinggalkan aku kat gumahni sorang2

hest replied at 5-2-2016 06:20 PM
aku tunggu kau sampai petang.. sampai hati kau tinggalkan aku kat gumahni sorang2

episode sambung lepas raye cina, esok aku nak balik kuantan, nak type kat phone xleh login account facebook pulak, maybe ade 2 episode lagi la, lepas tu habis dah. cuma yang ni memang macam cerite predator la... nampak pokok gerak2 je tapi angin takde, tau2 badan ade kesan cakar je. mase ni jugak aku n kawan aku tengok kat hp paksu tu macam2 gambar makhluk mase proses membuang jin, ade la klaka sikit dengan keluarga india tu. terima kasih la sebab bace...