CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hijau88

DIA SEMANIS HONEY [ALIF SATAR & SITI NORDIANA] ADA HONEYMOON & RAYA.

Close [Copy link]
hijau88 replied at 6-5-2016 08:31 PM
Ikut novel, ahnaf n ariana stay kat aussie kan. London tu tmpt hani n ahnaf honeymoon. Xtau la klu u ...

Motip sempat honeymoon bagai
Nak bahagiakan arianna btul gayanya
Tp mulut dok bersayang2 hani

c_apple replied at 6-5-2016 08:38 PM
Motip sempat honeymoon bagai
Nak bahagiakan arianna btul gayanya
Tp mulut dok bersayang2 hani

Uols ahnaf n ariana takde honeymoon bagai la. Dorg stay jek sana. Lupa dah apa sebabnya. Sbb sekali jek baca. Lps tu klu baca novel mmg skip part tu.

Check in ...iols suka drama ni .menjadi sgt gandingan Nana dgn alif

setokinpurple replied at 6-5-2016 01:55 PM
yg geramnya si ariana tu xde la nk mati sgt dah sihat je.. maknanya kawen siap boleh honeymoon mesti ...

Ikut novel, Ariana x rela di sentuh ahnaf .cukop ahnaf jd somi dia then jaga rayyan baik2 lps dia pergi selamanya

CikRoyanners replied at 7-5-2016 03:30 AM
Ikut novel, Ariana x rela di sentuh ahnaf .cukop ahnaf jd somi dia then jaga rayyan baik2 lps dia  ...

Iols x baca novel

Kalau mcm tu lega sikit xde la nk marah sgt kt ahnaf

malaysiaku123 replied at 6-5-2016 12:59 AM
Aleep buat kita jatuh hati n cair bila bercakap.. Seriously i xboleh move on.. Ari2 tido kol 4am dok ...

Uols ada ke kt thread TLU itu ari masa weols meroyan bertingek2

Dah lama x masuk bod tv actly iols kalau tgk tv baru masuk bod tv.. Kalau x mmg haram nk komen sini.

Follow Us
toma_sis replied at 6-5-2016 08:47 AM
Diorang g england tu haneymoon ke? Rasa cam tak.. mmg ahnaf bwk family baru dia tinggal kt sana....  ...

Ko gile ahnaf dah x teruna? Mau terbako tv teamhani ngamok

So ending nanti okla kiranya ahnaf n hani getback cuma...payah la sikit mesti byk cabaran ahnaf nk dptkan hani blk

setokinpurple replied at 7-5-2016 06:19 PM
Uols ada ke kt thread TLU itu ari masa weols meroyan bertingek2  

Dah lama x masuk bod tv  ...

Iols xda la sbb dulu xdan nk berforum...skrg menjak jd fulltime housewife ni terlajak ada masa...muahahha..

Kt sini belum pns mcm ig n twitter...skrg ramai betul merempan kt ig si aleep tu..dl sepi je ig dia..hahha

malaysiaku123 replied at 7-5-2016 10:29 AM
Iols xda la sbb dulu xdan nk berforum...skrg menjak jd fulltime housewife ni terlajak ada masa...m ...

Skodeng ig dia ramai komen, followers makin naik. Bakat yg org tak perasan selama ni..try cari drama2 lain dia berlakon selain TPI sebab suka cara dia berlakon.. Mcm actor hollywood. Harap ada projek drama yg bagus2 bg kt dia lepas ni

setokinpurple replied at 7-5-2016 06:35 PM
Skodeng ig dia ramai komen, followers makin naik. Bakat yg org tak perasan selama ni..try cari dra ...

Kan..jgn tenggelam balik mcm ungku ismail lps tlu tu..dh xda projek yg best dh tuk dia...syg bakat yg ada..

Knock knock
Betui kot rumah ni
@hijau88

Tak ada IG. Tak dapat nak skodeng IG Aliff Sattar. Tapi dia memang sweet sangat bila berlakon watak Ahnaf tu. Bagus bahasa inggeris dia. Dia multi talented artist. Penyanyi, pelakon, pengacara yg bagus. Bukan pengacara yg IQ zero

Omg ... setiap apa yg alif cakap iols pulak yg rasa debor2...

Alif mmg multi talented ...
Masa mula2 dia muncul pon dah tau dia ni mmg versatile

Mak alif cegu kan? Bapa dia keje kt ppd kn? Kalau xslh iols la..so dorg mmg jns speaking je..tgk video dia kawen tu mak dia speaking kot..so no wonder la dia speaking berabuk..tp sampai skrg i xtaw dia ni futher study ke x? Rasanya mcm x..sbb dia kawen pn muda kan..wife dia tahu la dak uia..kalau betul la si aleep ni xfuther study pn dia still nmpk educated..

xfilesfan replied at 8-5-2016 03:16 PM
Knock knock
Betui kot rumah ni
@hijau88

Hello cni la. Welcome. Hiks.

malaysiaku123 replied at 8-5-2016 12:23 AM
Kan..jgn tenggelam balik mcm ungku ismail lps tlu tu..dh xda projek yg best dh tuk dia...syg bakat ...

Mungkn depends on drama yg dilakonkan. Ye la xleh jangka karya tu best ke tidak. Tp, besa la retis mcm ungku tu sah2 la akan pilih drama yg kualiti sket bkn taraf bbnu uols. Masalahnya skrg ni byk drama taraf bbnu d mana retis bru yg nak naik ramai jdi pelakonnya kan. Sapu jek asal ada job gtu. Mmm.

hijau88 replied at 8-5-2016 07:55 PM
Mungkn depends on drama yg dilakonkan. Ye la xleh jangka karya tu best ke tidak. Tp, besa la retis ...

Tula stkt boleh lyn isi ms jela la kn kita pn..nk tgu drama best2 cmtu lg kn tgu jela tp xtahu bila..haha..Kalau boleh teringin nk tgk ungku, aloy paradoks (adam tlu) lg n more drama from alif satar..i love dorg bertiga ni..

Alip sataq DILF

hijau88 replied at 8-5-2016 07:52 PM
Hello cni la. Welcome. Hiks.

Haaaa betui ek. Ni i repost throwback ep 1 no. 1 dan 2. :-)

Episode 1

Throwback 1.
Hani terlanggar Ahnaf (yg tgh pegang food) dan terjerit
Ahnaf: WHAT? (tgk baju sendiri yg dah bertompok sos) are u serious right now?
Hani: Sorry encik saya mintak maaf sangat sangat. Saya tak sengaja.
Ahnaf: ko ni buta eh? HAH?
Hani: KAN SAYA CAKAP TADI SAYA TAK SENGAJA. Kalau saya nampak, saya takder lah langgar!
Ahnaf: Aihhh? Engkau langgar aku... aku yang salah???
Hani: yes. Encik salah!
(Ahnaf tergelak sambil picit pala/kening?)
Ahnaf: oh my god. Are u serious? Are u kidding?
Hani: eh. Apa yg kelakar hmm?
Ahnaf: eh. Sepatutnya... engkau perempuan melayu, yang bertudung bertutup bagai kena ada budi bahasa yang tinggi. Kalau dah salah tu KAU MINTAK MAAF SAJALAH!
Hani: (sambil adjust tali handbag kat bahu) OK! MINTAK MAAF! Puas hati?
(Ahnaf diam)
Hani: berapa baju encik?
Ahnaf: This? Two hundred. POUNDS. (Hani tgh korek handbag paused. Tekejut)
Hani: WHAT???  Huh. Tak payahlah!
Ahnaf: oh taknak bayar plak.
Hani: Org gila jer la pakai t shirt mahal mcm ni!
Ahnaf: hah! Haha excuse me. I can afford this. (Eksyen) Kau nak panggil aku gila plak!
Hani: Yes! Gila!
(Ahnaf Berpaling sekejap dgn muka blank)
Ahnaf: ok mcm nilah... kalau dah sengkek sangat, dah miskin, takder duit... lain kali jgn offer nak bayar! Pempuan tak guna (walk away bongkak giler gaya)
Hani: eh biadap! (jerit lepas geram sorg2)

-----
Lepas ahnaf ckp kat fon dgn bapak dia cakap nak balik naik limo, dia ternampak Hani berjalan dgn fon di telinga. Bila Hani ternampak dia, ahnaf kata APA? Hani tayang penumbuk siap gaya nak launch ngn muka garang.

Abes...
Adehla... dia buat plak daaah. Kesampukan terkini
---------

Throwback 2.
Hani kat ruang tamu rumah Tan Sri tunggu Puan Sri pegi amik sain Tan Sri utk docs yang Hani bawak. Masa tgh flip flip magazine Hani terdengar bunyi mcm cipanzi terjun dlm air. Gedebushhhh. She was curious and pegi ar tgk kat kolam. She saw nothing, so dia duduk kat tepi kolam sambil main2 air ala ala sikit lagi nak nyanyi lagu ikan  kaloi. Tetiba ada seketul manusia terjun dlm air sampai terpercik kena Hani. Hani jerit kuat.

Hani: Hei awak siapa hah??? (Aik muka mcm kenal...)
Ahnaf: eh! Ko ni saper? (Gerak dekat ke arah Hani)
Hani: (terkejut) STAY! Jangan dekat! Kalau tak saya jerit. Awak nak buat apa ha? Nak menggatal ya?
Ahnaf: eh. Hello? Aku pon tak ingin nak menggatal dgn ko. Ni rumah aku suka hatila aku nak buat apa. Siapa bagi kau masuk rumah ni!?
Hani: (serba salah) ah... saya...
Ahnaf: saya... saya... apa benda ni! Sebelum aku panggil polis, baik kau keluar sekarang! KELUAR!
Hani: EH SAYA BUKAN PENCEROBOHLAH! Saya tahulah jalan keluar! Tak payah nak halau saya! HUHHH (bangun, leaving)
Ahnaf: eh... you. (Hani tak pandang dah) eh!
(Puan Sri gi tengok apa bising2 kat kolam.)
Puan sri: heiiii. Apa bising2 ni? Ya Allah.
(Hani tak jadi pegi. Muka ala2 ngadu kat Pn Sri tapi tak cakap. Puan Sri check Hani up n down)
Puan Sri: Hani! kenapa ni... Ya Allah! Basah ni ha!
Ahnaf: (heran) mama kenal ke dia ni siapa
Puan Sri: Hani. PA papa. (Ahnaf Diam)

Puan Sri: Ni. Hani okay tak? (Cek Hani lagi. Hani angguk ja.). Ahnaf apa apa kan Hani tak?
Hani: okay takder apa apa. Dia basahkan Hani jer.
Puan sri: (sambil pusing ke arah ahnaf yg still kaku dlm kolam) Ahnaf...
Ahnaf: eleh... tak payah nak berlagak innocent sangat lah cik Hani. Tak biasa tengok bodi lelaki je kan? Kan? Kan? (Walk away tp masih dlm kolam)
Puan Sri: Dah dah dah. Jgn layan si Ahnaf tu jom salin baju. (Bawa Hani masuk dlm rumah)
----
(Puan sri nampak ahnaf turun tangga)
Puan Sri: Pegi manatu... (sambil adjust2 shawl Hani)
Ahnaf: Naf nak keluar kejap ma.
Puan Sri: Ha good. Naf hantar Hani balik please ya?
Ahnaf: Keter dia mana?
Puan Sri: Hani dtg naik teksi
Ahnaf: Tak bleh, Ahnaf nak kene pegi bank, and then after the bank, Ahnaf nak pegi... (Puan Sri potong)
Puan Sri: Ahnaf... mummy says 'please'... Hantar la... please?
(Ahnaf muka tak puas hati)
Puan Sri: Come
Hani: Tapi puan sri saya kena balik ofis balik sbb nak hantar dokumen ni dekat encik Ehsan.

Tan Sri: Ni ha. Pasal dokumen jgn risau ya. Nanti on the way ke hospital saya akan singgah di pejabat.
Hani: Eh tan sri tak boleh tak boleh. Ni keje saya, biar saya yang buat.
Tan Sri: heh kan Hani dah basah tu. Hah. Pi balik. (To Ahnaf) Naf, please.
Ahnaf: Ya lah ya lah!
Hani: Terima kasih Tan Sri. Balik dulu (salam cium tgn Puan Sri)
Puan Sri: Baaai. (Sambil muah muah Hani)
(Hani bangun ngadap Ahnaf. Dua dua muko tak puaih hati.)
Ahnaf: (walk away) Cepat ah!
Hani: (Turn to pn sri n tan sri. muka masam tukar manis) Balik dulu ya Tan Sri... Puan Sri (gaya tunduk jepun)
Puan Sri: okay bye...
Tan sri: okay...
(Pn Sri senyum simpul tgk amende laki dia sain sain tak siap2)

---
Dalam keter. Ahnaf dengar/nampak Hani humming lagu yg kat radio. Dia naikkan volume sikit.
Ahnaf: U suka dengar lagu ni?
Hani: Kenapa? Tak boleh?
Ahnaf: Takder la. Boleh jer.
Hani: kalau tak boleh, tak yah nyanyi lah
Ahnaf: NYANYI JER LAH
(Hani senyap, tengok luar)
Ahnaf: So u dah berapa lama dah dgn papa?
Hani: Setahun stengah...
(Hani gosok2 lengan kanan sambil tengok2 arah lubang aircond)
Hani: slow sikit aircond boleh?
Ahnaf: apersal?
Hani: sejuk giler kot.
Ahnaf: (muka tak puas hati, sambil tgn capai jacket tebal kat seat belakang) Nah pakai ni! (Campak seketul kat Hani)
Hani: (tanjat gegirl) Haipppp!
Ahnaf: Dah tompang keter orang, banyak complain plak.
Hani: eeey... macam tu? (Sambil cover badan ngn jeket)
Ahnaf: so ah... (nak sambung chit chat tapi Hani dah lena. Uihhh tak sampai 15 saat dpt jeket terus berlayar minah ni)
(Ahnaf gawang tangan dekat muka Hani. Confirm dah wasalam)
(Ahnaf kejap kejap tengok Hani sambil drive)

(Ahnaf park keter. Hani tido lagi. Dah melorot ke bawah sikit dlm seat keter tu. Sedap betoi lenaaa)
Ahnaf: Hani... Hani! Hello??? (Takdo respond) Hani!!! (Ada pergerakan hidung dan mulut sikit and then nyenyak balik) Hani. (Gawang tangan dekat muka hani) (Ahnaf mengeluh bosan)
(Ahnaf dpt idea. Muka dah tuko nakal sambil pasang loud music. Hani terus terjaga sambil jerit n totop telinga.)
Hani: hei apa ni?
Ahnaf: eh orang dah kejut brapa banyak kali dah tak bangun. Tido macam beruang! Ingat ke dah mati dah!
Hani: Habis tu dah suara awak tu... halus naw macam pipit mana nak dengar!
Ahnaf: (tergelak) ho ho ho ho... sedapnya mulut! Eh, i dah hantar u sampai rumah dah cukup elok dah tau. (Hani diam) Ha cepat. I hantar u sampai depan rumah. (Sambil tanggal buckle safety belt)
Hani: Hey... tak payah!
Ahnaf: eyyy apersal.
Hani: tak payah, saya keluar sendiri
Ahnaf: eh ai pon nak tengok rumah u lawa ke tak, besar ke tak...
Hani: eeeee tak payah la. Kan saya dah cakap tak payah. Jangan ikut eh. Duduk sini. JANGAN IKUT!
(Ahnaf tgk Hani jalan sampai depan keta, dia pun ikut keluar)

Hani: kan saya dah kata takpayah la hantar saya sampai dalam ihhh. (Pusing ngadap Ahnaf yg tengah scanning around the area sambil cekak pinggang)

Ahnaf: Not bad. Besar ya rumah ni? You ni... anak org gaji rumah ni ke?
(Hani muka offended, tapi cover)
Hani: ha ah kenapa?
Ahnaf: tak sangka ya you ni anak org gaji.
Hani: kenapa? Jijik sgt ke kalau saya anak org gaji? Tak setaraf dgn awak? Hmm?
Ahnaf: i guess... just, curious
Hani: terima kasihla sbb hantar saya balik encik ahnaf and... sorilah kalau ai terkotor kan kereta MAHAL you tu. (Turn nak jalan masuk dlm rumah)
Ahnaf: eh hello. (Mulut muncung 2x ke arah jaket kat tgn Hani. Boleh minah ni tak perasan angkut barang orang. Hahaha. Nak buat bantal busuk ke apa. 15 saat bleh lena kalau pakai jaket tu)

(Hani tengok jeket. Tak perasan bawa jaket all the way dari kereta)
Ahnaf: ingat jeket murah ke
Hani: (baling jaket tepat kat Ahnaf) Ambik ni! (Ahnaf tangkap sampai terangkat kaki)
(Muka ahnaf tukar manis lepas Hani masuk lam rumah.)

Balik tu ahnaf cari fb Hani Safira :-)

Abessss
Adeh... bunga mana bunga...

Edited by xfilesfan at 9-5-2016 06:18 PM

baru: Throwback 3.
Ahnaf: Hello my secretary.
Hani: sorry encik ahnaf saya rasa encik Ahnaf salah faham. Saya secretary Tan Sri

Tan Sri: oh o o o no no no mulai harini u jadi PA Ahnaf. Okay?
Hani: Tan Sri... saya tak biasa deng.. (terpandang warning looks kat muka Ahnaf)

Tan Sri: you see... Ahnaf nak sangat u jadi PA dia... i think it's a good, very good idea... dgn pengalaman yg u ada of course u boleh bantu Ahnaf kendalikan syarikat kita ni. Hmm?

(Sepjg conversation Ahnaf tak bunyi sangat cuma muka dia sgt tak puas hati bila Hani reject nak jadi PA dia)

Hani: tapi saya rasa yang lebih layak adalah kak Jane ataupun Sara. Diorg lagi berpengalaman dpd saya.

Ahnaf: you tak dengar eh apa boss u cakap? I sendiri yg request u jadi PA i. You... (turn to Tan Sri) do we have a problem here Tan Sri?

Hani: yes banyak problemnya. Yang pertamanya saya ada masalah nak adapt dengan ketua baru. Dan yg keduanya saya dah biasa keje dgn Tan Sri. Dan yang ketiganya saya tak suka en... (jari telunjuk dah keluar nak tunjal org depan) (Tan Sri potong cepat bila nampak jari Hani dah nak cocok muka Ahnaf)

Tan Sri: oh o o o.. cool it. Hani sebenarnya saya memang dah lama berhajat nak bersara. Jadi of course Ahnaf akan ambik alih syarikat kita ni. Hmm? Dan ini adalah satu landasan terbaik untuk Hani berlatih di bawah seorg bos yg baru.

(Ahnaf stuju sambil tunggu n nak tengok respond Hani. Memang dia biar ayah dia yg do the talking sbb kalau dia yg cakap, confirm gaduh sampai maghrib)

Hani: Baiklah Tan Sri, tapi saya ada syarat. Bagi saya masa sebulan untuk jadi secretary Tan Sri sebab saya nak abeskan kerja yang tak abes, dan saya perlukan masa utk adapt dgn bos baru. (Jeling Ahnaf)

Tan Sri: (gelak org kaya) ha ha ha Hani... Hani... sebab tu saya suka bekerja dgn awak ni ha, berdedikasi well I can't say no. So Ahnaf, Hani nak berkeje dgn papa sebulan lagi. Okay with u?

Ahnaf: Whatever she wants Tan Sri. (Turn to Hani yg dah menjeling). Whatever you want.

Tan Sri: happy?

Ahnaf: Sebulan jer pown.

(They exchanged looks. Ahnaf happy. Hani tak puas hati)

------
Scene Hani turun escallator sambil adjust2 tudung yg ditiup hangin.

Ahnaf: Nak pegi mana ni?
Hani: Pegi lunch la. Kan lunch hour. (Ahnaf tengok jam) encik ahnaf tak keluar ke?
Ahnaf: i tak lunch
Hani: apersal? Jaga badan? (Expression Ahnaf mengiyakan apa yg Hani cakap)

Ahnaf: Do you hate me or something? U ada masalah dengan I ya?
(Hani tak paham)
Hani: what?
Ahnaf: ya lah kalau u tak happy tak puas hati, i just tell tan sri bagi i PA barulah...
Hani: takper takper saya okay jer. Sama ada saya suka atau tak... itu bukan masalahnya. Sebab saya yakin dgn prestasi kerja saya. Sama ada saya kerja dgn encik ahnaf (tepuk - naper dia tepuk?) Ataupun tan sri... sama jer.
Ahnaf: good. kira betullah ai pilih seorg yg berdedikasi, berdisiplin mcm u... kan?
Hani: Yes encik Ahnaf. I'm so... excited (sarcastic).
Ahnaf: okay... Miss Honey...
Hani: Saya... HANI. Bukan H.O.N.E.Y.
Ahnaf: tapi u eja tu sedap lagi. Sweet
(Hani nampak taken aback)
Hani: Whateverlah encik Ahnaf. Saya nak pegi makan. Okay? Ada apa apa lagi?
(Ahnaf senyum. Tak jawab.)
Hani: (sambil berjalan meninggalkan Ahnaf) and I'm NOT your honey.
Ahnaf: (to himself) Not yet... (turn dan naik escallator)

Hurmmmmmmm
Abessss

Rate

1