CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Senarai Pekerjaan Paling Stress Di Malaysia, Nombor 4 Tu Betul Ke?

bluehedgehog replied at 6-5-2016 12:26 PM
polis?
kje no.1 paling stres ialah ibu

Jadi ibu tu bukan keje  ...itu tanggungjawab..tahu beza ke kerja dengan tanggungjawab

Kerja IT software development kejar projek pun stress woo

keja itu stres keja ini stres baik pi mampos jah sis..
pondan sgt

bunnyhoney replied at 6-5-2016 07:56 PM
Pada aku keja apa2 pon semua ada stress masing2..tapi korg ni plslah kesian skit..cikgu2 ni aku namp ...

Klu aku ckp org pompuan ni petty, ramai pompuan naik hangin, tp post ko ni membuktikan kaum wanita adalah kaum yg petty. Boleh lah pula berlumba lumba kerja sapa paling stress. Seolah olah semakin stress pekerjaan tu semakin gah job derang. Tak faham sungguh aku org pompuan ni

Peterpan17 replied at 6-5-2016 09:18 PM
Klu aku ckp org pompuan ni petty, ramai pompuan naik hangin, tp post ko ni membuktikan kaum wanita ...

Tepat sekali lah. Semua nak dibandingkan. Jap lagi bandingkan pulak suri umah ngn yg bekerja sapa paling stress. Hakikatnya keje apa yg dibuat dlm dunia xstress. Mencangkung berak sembelit pun stress. kita pilih kerjaya tu hadap je lah.

Sbb apa stress?

Kerja yg stress tu sbb kerja yg berhadapan dgn manusia. Kalau kerja dgn benda je, xpe...xkan ada affect jangka panjang.

Cthnya...kata td, it devp,...plg teruk akan berlaku pun sistem down atau failed.
Tp kalau kerja depan dgn manusia, antara hidup dan mati ja. Cth, polis....kalau x tangkap penjenayah dlm sesi rompakan, antara siapa yg mati dulu? polis@penjenayah? ....sbb tu yg di kaji stress....

Follow Us
Edited by bunnyhoney at 6-5-2016 09:38 PM
Peterpan17 replied at 6-5-2016 09:18 PM
Klu aku ckp org pompuan ni petty, ramai pompuan naik hangin, tp post ko ni membuktikan kaum wanita ...

Boring tau kawan  pompuan gtu..n kebanyakn gtu hokey.....benda kecik pon nak kecoh...dahla skema nak mampos....pastu panik melampau2...

Tak boleh ke tak berlawan2..jaga hal masing2...? Apesal nk kena kutuk org n perasan bagus..laki pon ada gak gtu.tp aku nmpk pompuan ni selalu over sgt2 bila ada apa2 kelebihan...

fire_place replied at 6-5-2016 09:25 PM
Tepat sekali lah. Semua nak dibandingkan. Jap lagi bandingkan pulak suri umah ngn yg bekerja sapa  ...

Betul. Semua kerja pun ada up and downnya. Klu kerja tak nak stress, jgn kerjalah. Dok rumah je, tunggu duit jatuh dr langit. Aku lg kesian dgn bomba dr cikgu sebenarnya. Bomba punya stress level bg aku lg tinggi. Kena mengadap api, ular,tempat tinggi. Klu org bunuh diri tetiba kena jd counselor. Sudah sudahlah para cikgu nak memekak bising psl stress kunun. Klu nak ckp psl job scope, byk lg pekerjaan pun kdg2 derang kena buat walaupun bukan dlm job scope derang. Aku ingat lg dulu kami ada operation co-ordinator di ofis. Tetiba kena fotostat beratus ratus keping document. Tetiba kena jd despatch boy. Bukan sengaja buat tp terpaksa psl despatch takde. So sapa sapa yg available kena buat double job. But then again, that is part and parcel of our life. Nak komplen sgt, baik jgn kerja.

mily replied at 6-5-2016 09:33 PM
Sbb apa stress?

Kerja yg stress tu sbb kerja yg berhadapan dgn manusia. Kalau kerja dgn benda je, ...

Setuju. Kerja berurusan dgn manusia sebenarnya lbh stress. Cuba tanya org dlm customer service mcm aku ni. Zaman aku mula2 msk customer service ni, mat salleh tourist dok melalak mengamuk depan aku. Ko faham fahamlah klu tourists ni. Kdg2 ada kesnya betul, kdg2 ada kes mengambil kesempatan kunun bila komplen dpt refund. Derang try their luck saja. Tp kami akan kaji case to case basis. Skrg ni after 20 yrs dlm bidang customer service, aku dah mellow down. Dah blh baca karakter manusia.  Ingat tourist ni semua baik ke, penipu pun ramai gak. Opportunist.

Tp blm pernah lg kami dengar org dlm bidang ni komplen melalak lalak mcm para guru. Bg kami itu asam garam pekerjaan saja.

bunnyhoney replied at 6-5-2016 09:34 PM
Boring tau kawan  pompuan gtu..n kebanyakn gtu hokey.....benda kecik pon nak kecoh...dahla skema ...

This is what exactly my wifey told me. Psl tu dia tak ramai kwn pompuan. Dia pilih2 kwn pompuan. Klu jenis mcm kak kiah, mak jenab ni, dia avoid them like a plague.

guru x melalak, tp sbb glamer...asyik2 reporter tanya guru ini...guru itu....

dia x tanyer pun psl pekerja swasta ni..swasta tu...sbb tu nampak guru yg over...padahal itu media massa pnya perihal....hoho.

kemaruk replied at 6-5-2016 02:18 PM
Apa yang cikgu2 tu buat, orang swasta dah lama buat dan berganda ganda lagi bebannya..

Tak paya ...

hik3x "hadap murid2x bodoh"? smpi ati bangkem ckp cmtuh

mmg terserlah kestressan keje bangkem...

Peterpan17 replied at 6-5-2016 09:41 PM
This is what exactly my wifey told me. Psl tu dia tak ramai kwn pompuan. Dia pilih2 kwn pompuan. K ...

Bagus...mmg patut gtu pon..n kalu nak hidup aman..kecikkan bilangan pompuan dalam persekitaran ko..insyaallah aman hidup...

Kawan pompuan drama byk sgt..pening mak nak.melayan...sama gak ngan lelaki lembut..banyak drama...walaupon fun kawan ngan dorg tapi suka sentap...

bunnyhoney replied at 6-5-2016 09:55 PM
Bagus...mmg patut gtu pon..n kalu nak hidup aman..kecikkan bilangan pompuan dalam persekitaran ko. ...

That is why penting kita pilih kawan dan sapa kita nak dlm environment kita. Biarlah kita pergi mkn sorang2, tgk wayang sorang2 drpd mengadap org2 yg kuat drama ni. Bg aku lelaki lbh simple, kami takde drama mcm org pompuan. Aku ingat lg aruah pak aku selalu ckp kat kita org klu nmpk jiran2 sebelah buat hal. Aruah pak aku akan ckp, org pompuan ni klu takde drama dlm hidup, mcm tak sah. Tak blh ke hidup aman damai without drama. Sikit punya hal pun blh jd besar

pasemboq replied at 6-5-2016 09:05 PM
keja itu stres keja ini stres baik pi mampos jah sis..
pondan sgt

hehe tapi mati pun stress jugak tu...well itu lagi ...u know...unless yg 'bukan meninggal tapi mereka hanya tidur'

Peterpan17 replied at 6-5-2016 09:57 PM
That is why penting kita pilih kawan dan sapa kita nak dlm environment kita. Biarlah kita pergi mk ...

Aku setuju sgt2 ngan ko..biarlah org nak kata forever alone pon... dari hidup atau berkawan atau terjebak ngan org yg salah...

Drma skit2 biasalah..tapi sejam skali asyik drama je..xletih ke hidup?
Org pakai itu salah ini salah..xcukup longgar..xcukup seksi..xcukup mahal...xcukup stress aku lagi stress..gaji aku mahal keje ko senang keje aku susah gaji tapi gaji aku lagi skit.....org amik cuti pon dia kecoh...betul ke sakit bla3...
Duhhhhh..bye2 jela....

Ada gak.lelaki gtu..aku baru jumpa...bos kecik aku skrg.. xsangka aku ada jugak jantan yg nampak macho tapi jahatnya mulut ya rabbi...orang asyik salah...dia je betul..pastu laga2kan org..

abimiy replied at 6-5-2016 07:28 PM
naik stress aku baca komen korang.. jadi forumer pun stress rupanya..

bless u u make my day ...really did

bunnyhoney replied at 6-5-2016 10:02 PM
Aku setuju sgt2 ngan ko..biarlah org nak kata forever alone pon... dari hidup atau berkawan atau ...

tulah psl. Sikit2 drama tu standardlah kan. Tp klu setiap saat drama memanjang, aku pun ikut stress jadinya. Bukan stress apa, stress nengok perangai org yg drama ni.

aik!! ada gak lelaki mulut mcm betina?? First time aku dengar ni. huh! nasiblah dlm circle of friends kita org takde lelaki mulut bejat. Elok tukar jantina je jantan mcm ni jadi pompuan.

Edited by Lollipop111 at 6-5-2016 10:10 PM
bunnyhoney replied at 6-5-2016 07:56 PM
Pada aku keja apa2 pon semua ada stress masing2..tapi korg ni plslah kesian skit..cikgu2 ni aku namp ...

sy setuju dgn  awk. Btul2x ad wife my fren br jd engineer x smpi 6 bulan, ya ampun
lagakd dia mcm dh 10 tahun as a professional engineer. Kwn sy tu share email yg dier bg
kt sy and sy bc. Dlm hati sy "ngn tunang pon u nk tunjuk professional dan hebat". yelah tunang dier
tuh keje biasa je... kawen jugaklh akhirnya. Sy pernah nk minta tlg dier antakn resume adek sy
ke HR sbb dh nk dkt due date. Dier pon ckp ok. Lpas tuh dier komen bajet resume adek sy teruk, dn
dier bg contoh resume dier yg gempak yg br keje 6 bulan tuh. Kami pon ikotlah and send.

Lpas due date sy tanya lg, dh hantar ke? dier trus serang saya kutuk2x resume adik sy itu ini
teruk aper sumer. Luluh hati sy... padahal sebiji kami ikot resume dier. Walhal dier xnk ngaku kesalahan
dier lupa anta ke HR. Hantar jelah, biarlah HR yg nilai, u tuh engineer junior je kt situ tp lagak hebat.
Lpas tuh sy xnk panjangkn criter sy trus ckp "thank you"... haish sabar jelah. Adik sy tuh nk apply practical je walhal. Angkuh ya ampun...tak pernah jumpa org mcm

tuh even kt office sy pon.

Peterpan17 replied at 6-5-2016 10:06 PM
tulah psl. Sikit2 drama tu standardlah kan. Tp klu setiap saat drama memanjang, aku pun ikut stres ...

Hahahaha aku pon baru jumpa..first time...
Pastu first time gak jumpa bos laki meroyan cam pompuan nak monopause....wkaakakakaka....

Tapi mmg betullah elok tukar jantina..dahla takut bini..tapi kat luar kemain miang.... semua nak try... depan bini pijak semut xmati...