CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tyrande_81

Tahap Kesabaran Korang Dengan Housemate Anda

kalau saya dah lama kena sound..halau ke...tak koser nak menyimpan org gitu..lantakla sedara ke aper..drp hati kita sakit..

duri_durians replied at 24-8-2016 10:00 AM
sedara tu perempuan? takde rasa segan ke duduk dgn kamu yg dah berlaki

sedara suami la.. sedara sy semua baik2, rajin je menolong xyah disuruh...  opss terpuji sedara sendiri plk

mea replied at 24-8-2016 10:48 AM
kalau saya dah lama kena sound..halau ke...tak koser nak menyimpan org gitu..lantakla sedara ke ap ...

mmg la rasa nak halau...nak campak baju dia luar rumah.......kalo ikut hati, rasa nak tarik2 rambut dia... nak luku2 kepala dia...nak cabut kuku dia ngn playar... hahaha zalim x

@chik replied at 24-8-2016 01:00 PM
mmg la rasa nak halau...nak campak baju dia luar rumah.......kalo ikut hati, rasa nak tarik2 rambu ...

kalau rumah tu rumah awak, awak ada hak untuk tak benarkan dia duduk situ..sila bertegas dengan suami..
tapi kalau rumah tu suami, bertabah je la..
jalan yang terbaik, berhenti buat semua benda untuk dia..
masak untuk awak dengan suami saja..
baju dia, biar dia cuci jemur angkat lipat sendiri..
toilet dia biar lantak dia cuci sendiri..

awak jangan sesekali buat apa-apa untuk dia..
kalau suami komplen, suruh suami awak yang buat semua untuk sedara dia tu..

mmg la rasa nak halau...nak campak baju dia luar rumah.......kalo ikut hati, rasa nak tarik2 rambu ...

so...?? sampai bila awak nak bertahan camni....kami kat sini taknak dengar perkataan "kalau"....nak dengar awak bertindak pantas dan tuntas...SEGERA..stakat "kalau" tu...sampai kiamat pun belum tentu buat..

@chik replied at 24-8-2016 12:36 PM
sedara suami la.. sedara sy semua baik2, rajin je menolong xyah disuruh...  opss terpuji sedara se ...

sedara suami pun... tetap berbatas macam ajnabi...

tak apo lah. hang cuba slow talk dgn laki lah. tapi dah kalau laki hang nak menangkan darah daging sendiri. hang jadi je lah isteri yg patuh yerrr..

Follow Us
Rumah suami, bukan rumah sy.. dah brapa kali bagitau suami suh dia pindah..tp suami xda tindakan.. suami sy cover dia sampai basuhkan pinggan mangkuk yg budak tu guna takut sy ttgk dan marah.. bilik air mmg sy kena cuci la sbb bilik air kongsi guna..bukan budak pun, dah 27 tahun...

Nak tegur dia takut dia ngadu kat mak mertua.. selama ni mesti dia cerita kburukan sy kat mak mertua..sbb mak mertua penah tcakap sy balik keje xmasak, sedangkan suami mmg xkan cerita hal rumahtangga kat mak dia..macamana dia tahukan..

Sedih, sy simpan gunting dalam lipatan...mcm pelihara harimau yang makan tuan sendiri...

Aku insan yg lemah... hanya mampu berserah..

Sy berdoa semoga Allah bagi sy pelangi yg cantik setelah sy lalui hujan yg melecakkan ini.. amin

geramnye roomate aku kul 3.15 pg dh set alarm tuk sahur.  tiap 15min bunyi. die tak bergerak pn. aku plak yg trjaga.
mlm td aku buat2x tny, awk set alarm tuk sahur kul brp. ok die ngakula mcm aku ckap kt ats tu.
die kate die ade masalah dgr bunyi alarm.
aku pn perli la, masalahny sy yg terjaga,bkn awk. ckap sambil gelak2x.
aku ingt die reti bahase la. eh, pg td same jgk. alarm kul 3.15pg.
ak rse nk g ambik hp die n tutup smua alarm die.
aku pn 3.30 dh xtahan, aku bgn, buka lampu n tutup kipas. pstu aku g sahur. trpakse sahur awal. hahahhaha
die bgn, die g kt hall tgk aku tgh mkn, pstu die ckap... dh sahur  erk..
ak just jawab, aah.
pstu die boleh g sambung tido balik!!!
kul 4.10 bru die bgn tuk sahur, aku dh nk tido balik dh. hahahahaha
biasany kami akn sahur skali dlm kul 5 cmtu.
mlm ni, tgk la cane.aku sound direct la kot. klu x, aku tido kt hall je!!!

mate aku pulak ni suka mkm bawang..lepas makan tu sure kentut non stop...mcm mana la nak handle org mcm ni???!!!

sabar bulan ramadan ni kena byk sabar

caca3037 replied at 7-6-2018 12:35 PM
mate aku pulak ni suka mkm bawang..lepas makan tu sure kentut non stop...mcm mana la nak handle org  ...

haha kentut bawang..ni mmg special la ni..
buang ajer semua bawang kat rumah..
lain kali..cari housemate kena interview dulu...yg suka bawang..terus reject hahaha

mimi098 replied at 7-6-2018 02:41 PM
haha kentut bawang..ni mmg special la ni..
buang ajer semua bawang kat rumah..
lain kali..cari h ...

haha..jgn cari mate yang mcm kat video ni..
https://www.facebook.com/myTMgroup/videos/173885443301495/
mlm2 duduk sorang kat dapur cucuk entah apa tu..

Maniaso replied at 7-6-2018 08:33 PM
haha..jgn cari mate yang mcm kat video ni..
https://www.facebook.com/myTMgroup/videos/17388544330 ...

yg ni video raya dr TM?knp pulak nak sambung esok?
kena tunggu kupas bawang dulu ker atau ada promo baru???

mate aku pulak ni suka mkm bawang..lepas makan tu sure kentut non stop...mcm mana la nak handle org  ...

Hahahha ini kelakar!!!

kakakaka..mak long bawang lg teruk dr kentut bawang...
sesiapa yg balik raya nnt & jumpa mak cik bawang..tolong tunjuk video ni kat mrk...
kasi rasa sikit bawang mrk hahaha..
korang dh tgk ker video bawang ni???

Housemate aku suka main remote tv.. tukar2 channel suka2 hati dia.. stress aku

kalo nak cerita pasal perangai osmet ni x abis selagi aku x pindah duduk sorang2 kan

maa mula2 keje luar dari negeri kelahiran dulu osmet aku merangkap owner umah bawak balik jantan aka laki orang masuk bilik tidur dia

latest duk dgn budak2 yg gap umo 3-10 tahun
pening layan diorg ni kalo berhgaduh kes park kete je pon bergegar umah goncang pintu
x termasuk pemalas n pengotor ya amat

mujur bulan puasa jek.
bayangkan i duduk serumah dengan sorang minah ni yang keje shift.
paling i stress kalo dia shift pagi dan dia plan nak masak bekal breakfast/lunch box.

dia masuk keje shift pkl 7 pagi dan biasanya dia kuar umah dalam 6.45pagi. n dia akan set alarm clock dia sebelum pkl 5 pagi. n dia x bangun2 bilik dia kat tgh2 umah n bilik i paling depan. paling stress kalo weekend n dia keje pagi sbb i biase weekend bgn subuh pkl 6.15 macam tu. x pon lajak 6.30pagi. kalo cuti solat lagi lambat la bangun.

i dah terbangun dek alarm clock dia pkl 5 pagi n i jenis terus x leh tido kalo tido terganggu bunyi bising.
n dia releks x bangun lagi sampai pkl 6 pagi. kenkadang rase nak baling je alarmclock dia. i memang jenis cepat terganggu tido bile ade bunyi i dengar.

kalo jiran sebelah balik lewat dalam pukul 2-3 pagi n bukak gril umah pon i terjaga.

Sabar je la...

I have so much to cerita pasal housemates. Masa diploma, beberapa kali tukar rumah. Sebab housemate bermasalah.

1st house, dapat tuan rumah bermasalah yang terlalu kongkong. Even nak buat study group dalam rumah pun dia tak bagi. So I decided to pindah, keluar rumah bersama dengan kawan sorang nih.

2nd, I pindah dengan strangers. Kawan I from rumah lama dia pindah rumah lain. I keluar, sebab I tak selesa rumah kotor walaupun dah ditegur.

3rd, I pindah dengan housemate I dari 1st house tu. And dia bawak kawan kawan dia merangkap kawan I juga. Rumah sewa around 1.2k kot I forgot, so sebagai kawan I dahulukan my money for deposit and all. Some pay back, some didn't until now But time ni la dieorang semua jadi wild. Hisap weed dalam rumah and rokok. Which I tak boleh tahan sebab berasap dalam rumah.  I terus keluar rumah.

4th, I pindah lagi sekali dengan kawan kawan coursemate. Dapat rumah cantik sangat dari owner, but I tak boleh tahan sebab mereka pun rokok.

5th, I dah kahwin during diploma, and case ni jadi during my final year diploma. I sewa around Setia Alam. Husband I tumpangkan kawan satu course kiteorang sebab dia ada problem nak cari rumah sewa. Tumpangkan hampir a year. I ada anak, so I tak berapa kerap balik Setia Alam sebab kerap balik rumah MIL dekat Cheras sebab anak I tinggal sana. Rupanya, dia bawa gf masuk masa kiteorang tak ada and ada one day kantoi. Dah tak memasal, pukul 2 pagi my husband dikejutkan dengan call from management dari situ dapat tangkap dieorang nak masuk rumah together. Pukul 5 pagi baru settle semua.

Penat? Yes, I penat. Sekarang I'm on my last month dkt rumah Setia Alam and September I finally boleh pindah dengan aman ada rumah sendiri without siapa siapa tumpang.

Sekian, kisah hidup saya