CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat 2-★

Close [Copy link]
kalo tuan badan xserang....
otometik dorg sendiri serang....
tuan badan sakit ati...
depa pon sakit ati gak....

Nasib perawat kat forum ni meme haku dah faham dr dulu lg...........

Kesudahannya jd camni le..........

Kontroversi.........

Reply 2022# mjla

Pernah ke perawat kena serang mjla....
Kalau tak ada buat salah, takkan orang nak serang saja-saja.....hmy3:

Post Last Edit by halimi78 at 17-6-2011 16:45

Reply 2023# jazaa

ada dulu... dlm 3 thn lps kot kalo x silap...
cuma x brp ketara sbb x ramai yg dptkan rawatan bsuara..

bila kita ada sedikit kelebihan dari org lain, diri mulai angkuh...
pada awal nya tolong kerana Allah....
tp bila dah sampai tahap komersial, niat membantu tiada lagi...
kononnya membantu tapi hakikatnya 'BISNES'...
mungkin kerana itu sakit yg ada bertambah sakit...
jd, pesakit akan terus2an mendptkan rawatan...
biler pesakit sentiasa dtg, bisnes semakin kencang...
niat membantu semakin hilang...
Hanya Allah yg mengetahui niat dihatinya...

bila kita ada sedikit kelebihan dari org lain, diri mulai angkuh...
pada awal nya tolong kerana Al ...
semalu969 Post at 17-6-2011 17:37

penjelasan yg ringkas dn padat. time kaseh semalu969. semer ini menjadi panduan dn iktibar. apepon harapan kami semoge kite semer sentiase dilindungi Allah. niat adelah kunci kpd semer tindak tanduk kite.

Follow Us
x sangka jadi mcm ni.........

penjelasan yg ringkas dn padat. time kaseh semalu969. semer ini menjadi panduan dn iktibar ...
hearts Post at 17-6-2011 20:30

hihiihhihhi... ur wc heart.... ayat tu bsandarkan pengalaman aku berjumpa ngan perawat2 sebenarnya...
ada yg mmg kita nampak sincere nak tlg kita...
ada segelintir tu... lebih nak jual barangan dia jerrr... sakit yg ditanggung tak de kurang pun...

aku tak kata TT yer, sbb aku tak pernah gi berubat ngan TT ni...

Reply 2027# FARISZONE

tak sangka cempedak menjadi nangka...

errrr sodapnyerrr cempedak gorenggggg

kak eazzad....
nanti check PM eh....
menarik btl...

saudara hearts....  saya cuma boleh bagitau itulah kesan sampingan kalau kita asik makan sardin cap  ...
kenesep Post at 17-6-2011 11:50

lawak pulak..
kalo makan sadin cap king jd raja la pulak..

sadin HPA laaaaaa.....ditanggung halal....

alhamdulillah syukur dengan apa yang berlaku dgn tindakan hearts tu dah berjaya menyelamatkan seorang mangsa dari ditipu.thanks hearts dan jazaa dirumah sana kerana pendedahan yang dibuat.sy sokong tindakan anda.kalo setakat buat2 cerita kosong pasal pengalaman sendiri kami boleh terima lagi.tapi ni dah berkaitan hidup dan mati seseorang apabila menyalahgunakan diri sebagai perawat.memang tak boleh pandang remeh ni.bahayaa....

syukur jugak pada forumer hambadia (tak sangka dia jugak perawat) jadi kata2 dari dia adalah lebih meyakinkan.apabila mengetahui semua ni sungguh menakutkan dan memeranjatkan belum lagi pendedahan yang lain {:1_126:}

ni yang tak sabar nak tau apa yang terjadi sebenarnya pada bekas pesakit dia
pinktriangle Post at 17-6-2011 11:35
Ni aku nak bagi pandangan la ye... hehe

Macam nih, memang bagus adanye pendedahan yg dilakukan oleh mereka semua ni tentang resiko dirawat oleh sesaorang perawat yg mendatangkan kecurigaan kerana kaedah rawatan yg diberikan, dan kesan selepas rawatan...... jika pesakit bertambah sakit, atau yg menemani pesakit tiba tiba sakit, atau yg tak de kaitan pun tetapi hanya memberi komen dalam thread pun ada yg terjangkit.... ye bagus supaya orang lain yg ingin berurusan berwaspada atau mencari rawatan alternatif lain....

Aku sendiri pernah menghapuskan beberapa 'jin' yg mendakwa dari tt.... tapi kata kata dari jin janganlah dipercaya... betul tak? hehe

Sebenarnya yg aku nampak, sebenarnya aku tak kenalpun tt nih.... dia memang nak merawat, sebab memang dia ada sedikit kepandaian dalam merawat.... cuma kepandaian yg diperolehinya tu disangkanya dari Allah, walhal dari makhluk ghaib yg menyerupa wali Allah....(ni sangkaan aku je)

Bagaimanapun tt ni memang tak de niat buruk langsung pada pesakitnya, dia memang nak merawat mereka sesuai dengan kepandaian yg dia ada, itu memang niat dia.... tak de nya dia nak kenekan pesakitnya atau orang yg mengutuk ngutuk kaedah rawatannya, tak de! Yg dia lebih yakin bila minyak attar nya akan memberi kesan pada pesakit ketika dia merawat, ye memang ada yg merasai kesan tersebut ketika dirawat, betul tak sapa yg pernah guna minyak tu?

Sebenarnya tt tak taupun yg ketika dia merawat, dan minyak tersebut ada mengandungi dan diiringi jin, dia memang tak tau! bukan niat dia pun nak letak jin tu kat minyak tuh!, dia sangka dengan bacaan yg dibacakan pada minyak tu akan memberikan kesan yg baik pada pesakitnya, itulah sangkanya!

Tapi apakan daya, bila sesaorang mendapat anugerah merawat tiba tiba setelah pulih dari sakit misteri, tentunya yg 'menyakitkan'(jin tu le) orang tu lah yg akan membantu kita mengubat, dan bila  atau setiap kali orang 'merawat, tentunya dampingan tu yg sebenarnya 'merawat' tanpa disedari oleh perawat itu sendiri.... dan setiap kali dibacakan apa apa pada minyak dsb, pendamping tu akan memanggil rakan rakannya dari alam jin untuk mengikuti atau memasuki barangan tsb....

kesimpulannya...... TT tak taupun tentang jin jin yg lebih menyakitkan pesakitnya.... sebab niatnya ikhlas untuk merawat.....so fikir fikirlah

sapa yg tersinggung dengan kenyataan aku nih terutama tt, aku minta maaf banyak banyak.... aku pun banyak bodohnya lagi

Assalamualaikum

Ni aku nak bagi pandangan la ye... hehe

Macam nih, memang bagus adanye pendedahan yg dilakuk ...
hantukiller Post at 23-6-2011 16:31

penjelasan yg sungguh lengkap. cume mau ke TT menerima ???

Reply 2033# hantukiller

Alhamdulillah......penjelasan yang tepat & padat....
Saya bersetuju dengan pendapat HK, mungkin TT sendiri tidak tau bahawa attar2 beliau di dampingi jin2.....
Sebagai perawat & pesakit yang memerlukan rawatan, perkara sebegini haruslah di jadikan iktibar.  Memang nampak remeh atau perkara kecil sahaja tetapi ini melibatkan Aqidah kita sebagai umat Islam....Yang akan di tuntut di akhirat kelak samada perawat atau yang di rawat.....

Nak pelaris untuk perniagaan, calit kat kening....nak nampak berseri, calit minyak kat kening....apakah itu ajaran Rasulullah saw?..

Rasulullah menyuruh kita beramal dengan ayat-ayat Al-Quran,
Amalkan ayat-ayat Al-Quran tapi harus membulatkan iktiqad bahawa hanya Allah yang berkuasa menyembuhkan, melindungi,memberi rezeki dan sebagainya....
Kepada pesakit-pesakit yang ada gangguan, boleh berusaha mencari perawat-perawat yang benar-benar merawat mengikut kaedah Islam...kerana mereka di beri Allah kelebihan berkat dari amalan-amalan & ketaqwaan mereka untuk melawan dengan makhluk2 halus ini....Kita berusaha, hanya ALLAH YANG MENYEMBUHKAN.....

WALLAHUALAM......

abis tu korang tu semua adalah anugerah Allah ker??? cakap bagus sangat.. yang selain aku yang pandai scan dan pandai bercakap tu sesiapa pulak??? xguna ke jin tu?? abis tu korang nilah anugerah.. sepanjang thread ni aku xpernah cakap aku ni anugerah Allah... aku sendiri xtahu macma mana aku leh dapat semua ni... kerana orang lain minta aku mengubat aku tolonglah... ubatkan dia... tiada bayaran ape2 pun.. melainkan mereka nak beli ubatan itupun xada paksaan....

kalau nak tuduh ATTAR AKU TU ADA JIN DAN SYAITAN.. ada toyol baik aku bela je toyol2 tu untuk aku... duduk je kat rumah tahu2 duit ada je... xnyah penat2 aku nak tolong ubatkan dan jual barangan secara halal... baik aku buat je untuk keseronokan aku... dari penat2 macma ni...

terus terang aku xpernah pun menggunakan jin2 semua untuk kaedah rawatan aku... walaupun aku boleh berkomunikasi dengan mereka... ko nak suruh aku jugak terima tuduhan yang aku sendiri xpernah buat... ko nak aku terima segala2nya kesalahan orang lain sedangkan aku xbuat..??? ko tu siapa dah cukup ke islam yang ko katakan?? ko tu siapa memang teragung dan mulia ke menuduh aku bukan2??? ko kenal ke aku ? sedangakn ko sednrii xpernah jumpa aku??? dan ko semua 1 kumpulan ni adalah setan yang bertopeng manusia...

sedarlah sebelum nak tuduh orang ada jin bagai bunuh dulu setan dalam hati korang tu dulu...

pada pak saat saya dah bagitahu kita dah bercakap dalam chat dalam fb... kita dah selesai dan pak saat minta bagaimana pak saat nak selesai semua ni.. dan katakan saya tinggal pak saat dan sepikan pak saat... sebab saya tahu pak saat sedang mencari semua formula2 saya untuk membuat attar... dan minta saya ajarkan untuk ilmu merawat... boleh... tapi tahukan ape syaratnya.. hanya mebelajar memegang botol redbull atau pun livita... tapi xnak.. sebab pikir ilmu dia layak untuk yang tertinggi... tak layak untuk memegang redbull.. baru saja nak tengok ketabahan dan ke ikhlasan tu xjadi... sebab dari situ saya boleh tahu ape niat pak saat... dari situ pak saat boleh cakap saya ni kawan rapat dan bawa makan kat restoran bagai... semua tu masa di puchong sahaja.. selepas tu kita xpernah jumpa... abis tu sebagai dealer... kira dah rapat sangatlah... sesiapa yang dealer tu adalah kawan rapat taukey?? seiapa yang jadi delaer barangan yang lain tu pun kawan rapat taukey jugak???

pak saat!!! ingat pak saat.. selama ni Allah dah hukum pak saat semua perniagaan pak saat bungkus sebab sikap pak saat sendiri... menikam orang dari belakang... Allah dah hukum pak saat dari awal lagi.. itupun xsedar2 sampai sekrang ni... masih lagi nak fitnah dan hasad dengki pada orang lagi ke??? insaflah pak saat... mula2 saya kesian akan pak saat.. lama2 tu saya tersedar siapa pak saat sebenarnya.. sebab tulah saya jauhkan diri saya dari orang macam pak saat... dan TB... ko sedar TB kenapa tok guru kau tu xsukakan ko.. marahkan ko... sebab sikap ko tu yang makan diri kau snediri... aku cakap macam ni sebab aku dah lama bersabar dah xlarat aku nak berdiam lagi.. sehingga korang semua nak aib aku... nak tuduh aku sedangkan aku tidak melalukan... SUMPAH ATAS NAMA ALLAH SWT.. AKU TIDAK MELAKUKAN SEDEMIKIAN... JIKA BENAR AKU LAKUKAN AKAN BINASALAH DIRI AKU INI....

pada tb.. hentikanlah ko duk promot diri tu... kalau xpuas hati aku katakan ko setakat ilmu pemulihan tu ko kena paham sebab ape... sebab sekrang nilah ko tunjuk ko tu lebih terer dari orang lain... kenapa ko nak ajak lawan dengan aku.. ? sebab ko nak tunjuk power ko bukan setakat ilmu pemulihan....?

korang ni macam budak2... nak tuduh orang itu ini... aku dah lama bersabar... dah muak dengan sikap korang semua... kalau korang tu nak ilmu yang tinggi dalam dada tu... perbaikilah diri tu... bukan nak tunjuk siapa bagus.. siapa terer... balik2 kita memerlukan sesama kita...

1/4 pada rawatan.. 3/4 lagi untuk masa depan.. terutamanya untuk menentang dajal dan munafik... kalau korang sendiri xreti nak pergunakan ilmu dalam badan tu... nak tunjuk megah siapa yang terer dan sebagainya.. dan sampai menuduh ALMATHURAT mengundangkan syaitan... baik korang semua mengucap balik... ingatlah...

korang pun baca ayat kursi berapa baris je...? kenapa xbaca je 1 al bakarah? kenapa baca yasin je? kenapa xbaca semua surah..? xnyahlah persoalkan hukum korang tu... Allah yang layak menghukum siapa yang Dia nak hukum... sebelum korang kena hukum... baik BERTAUBATLAH...

sekrang ni xnyahlah korang semua nak kerohkan lagi keadaan mula hari ni aku xkan masuk lagi ke forum cari.com... sebab aku dah muak dan meluat dengan orang2 hipokrit yang terlalu ramai dan penuh hasad dengki...

korang buatlah ape yang korang rasa cari.com ni korang punya.. sampai mod2 pun xboleh buat ape... buatloah sampai Allah jatuhkan hukuman pada korang sebab menganiaya orang2 yang tidak bersalah...

"YA ALLAH JATUHKANLAH HUKUMAN MU PADA ORANG2 YANG SUKA MENGANIAYA PADA ORANG LAIN.. TUNJUKANLAH KEKUASAANMU ITU SUPAYA MENJADI PEDOMAN PADA ORANG LAIN... AMIN.."

abis tu korang tu semua adalah anugerah Allah ker??? cakap bagus sangat.. yang selain aku yang panda ...
eazzad Post at 24-6-2011 15:02
Yg ko marah sangat kenapa? sepatutnya mereka yg marah!!!! sebab??? mereka dah ceritakan sebabnya...

Aku bukan nak marakkan api yg membara, tak sama sekali, pasal aku tau tujuan ko memang ikhlas nak mengubat, aku dah jelaskan pun haritu.... so rilek la

Mengamalkan Al Mathurat memang boleh memanggil jin jin, jika niatnya untuk Allah beri perlindungan atau kelebihan ayat tu...(bukan kerana Allah)

sekrang ni xnyahlah korang semua nak kerohkan lagi keadaan mula hari ni aku xkan masuk lagi ke forum cari.com... sebab aku dah muak dan meluat dengan orang2 hipokrit yang terlalu ramai dan penuh hasad dengki...

korang buatlah ape yang korang rasa cari.com ni korang punya.. sampai mod2 pun xboleh buat ape... buatloah sampai Allah jatuhkan hukuman pada korang sebab menganiaya orang2 yang tidak bersalah...

"YA ALLAH JATUHKANLAH HUKUMAN MU PADA ORANG2 YANG SUKA MENGANIAYA PADA ORANG LAIN.. TUNJUKANLAH KEKUASAANMU ITU SUPAYA MENJADI PEDOMAN PADA ORANG LAIN... AMIN.."
eazzad Post at 24-6-2011 15:10
mengapa sampai begitu sekali doa kau, sapa yg teranayai sebenarnya, kau atau mereka?

Post Last Edit by darkharis at 24-6-2011 15:45

emmm macam nak gi berperang dah!... sabar2.... bawa berbincang...

yg nak jumpa Shah Alam tu camane?... jadi ka...

kalau gini nampaknya... unsolve issue lah... TT dah tak masuk cari.com lagi.... so??