CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat 2-★

Close [Copy link]
Asam garam jd perawat cam ni lee.......

Dugaaan byk.........

Yg penting sabarrrrr.........

Perawat mana yg takpenah kena pitnah.........

hmmm...abis crita:re:..walaupun aku org baru aku nk ckp ler kn..aku x brapa pasti crita penuhnyer...tapi faham ler ckit2 msalah ni(sbb dok panas dlm smua bebenang TT)
pe pun semua nya atas niat kita..nawaitu kerana Allah swt mungkin salah yg didakwa (TT)..& mugkin salah pendakwa...atau salah org ketiga & dan tentunye makluk itu(setan+iblis).
org ketiga ni adalah tukang fitnah & buat ingatan sesungguhnya dunia akhir zaman ni fitnah menfitnat ini perkara biasa
opss jgn ler marah aku bgi pendapat ajer
tpi at de end hanya Allah swt yg maha mengetahui..sila muhasabah diri sendirik yer
aku cuma ingat kn dri aku ni jer yg slalu luper

Post Last Edit by batricia at 24-6-2011 16:59

salam.

saya rasa kesian dgn eazzad, seolah2 apa pun yang dia buat semua tak betul. bila dia try joking tentang dapat kredit/kacang boleh tukar duit utk beli sofa, semua duk kutuk2 dia. saya rasa time tu, dia cuma nak bergurau je.

kat thread misteri johor tu, apa yang saya nampak perkara ni dimulakan dengan sesi menyindir2. tak best la. pada saya kalau ikhlas nak tegur, cakap terang2 apa kesalahan orang.

dia pun ada minta maaf kalau tak silap saya.

saya memang baca thread dia dari yg first dulu termasuk juga time dia promote minyak dan letak gambar, saya pun mcm orang lain rasa dia mcm "eksyen" sikit (maaf ya), mcm something wrong.

tapi, saya rasa tak kan lah semua yang dia buat nampak salah je, bila dia reply baik2, tetap kutuk2 dia juga. may be dia ada kesalah dan kekurangan, tapi tidak lah buruk semua.

saya cuma komen apa yang ada dalam thread2 dulu.
saya tak komen tentang cara rawatan, sebab saya tak penah jumpa dia dan tak kenal dia.

saya harap ada penyelesaian yang baik untuk semua pihak.

ko sedar TB kenapa tok guru kau tu xsukakan ko.. marahkan ko... sebab sikap ko tu yang makan diri kau snediri... aku cakap macam ni sebab aku dah lama bersabar dah xlarat aku nak berdiam lagi.. sehingga korang semua nak aib aku... nak tuduh aku sedangkan aku tidak melalukan...
eazzad Post at 24-6-2011 15:02

Pasal guru aku nih aku rasa ko jgn lah libatkan arwah tu... dia takde masalah ngan aku....

Aku rasa aku dah tegur ko panjang lebar tentang cara rawatan ko dlu. Aku selalu ingatkan ko cari guru dan belajar ilmu tauhid yg sah dan bukan main cedok aje pastu mengolah sendiri kaedah org lain padahal ko tak berguru dgn mereka pon.

PERHATIAN,
Tuduhan adalah dibuat oleh pesakit yg sudah berjumpa dgn perawat2 lain dan pesakit mengadu pada ko tp ko buat ape...? Aku tak tuduh ko... aku dgr aduan mereka dan menilai dgn sendiri apabila aku turut serta cuba pulihkan pesakit yg dtg dari ko... ternyata pesakit masih sakit dan ko tak patut lepas tgn.....

kalau xpuas hati aku katakan ko setakat ilmu pemulihan tu ko kena paham sebab ape... sebab sekrang nilah ko tunjuk ko tu lebih terer dari orang lain... kenapa ko nak ajak lawan dengan aku.. ? sebab ko nak tunjuk power ko bukan setakat ilmu pemulihan....?

Engkau boleh tentukan aku boleh rawat atau tidak tuh sape yg ajar...? aku tak ajak ko lawan... tak elok wat camtuh... aku cuma nak ko belaja boleh ditegur... selama nih, org tegur ko, ko buat tak tau je...

Post Last Edit by ciklahcute at 24-6-2011 20:05

aslmkm...semua...
untuk perhatian animaniac dan yg lain...nas utk menonjolkan diri merubat org,
Rasulullah bersabda bermaksud, berkata Abu Zubair, aku mendengar Jabir bin Abdullah berkata, seorang lelaki drp kami telah disengat kala jengking, ketika itu kami duduk bersama Rasulullah, maka berkata seorg lelaki, "wahai Rasulullah, bolehkah aku jampi?" Baginda bersabda, "Barangsiapa yg mampu di antara kamu utk memberi manafaat kpd saudaranya maka hendaklah dilakukan." Hadis riwayat Muslim

Sblm clah msuk ari tu, clah buat solat dlu...bkn main terjah je...kata2 tu utk tt bkn utk anda2 semua...apa yg clah nmpak hasil scan(melalui solat istikharah..adalah dr Allah...jd x perlu lah setiap kali clah kena sebut bnda yg sama..dah generally known)

Dari Anas katanya,Rasulullah saw bersabda: "Tidak akan kecewa orang yg telah melakukan solat istikharah."
Rasulullah mengajarkan supaya istikharah di dlm segala urusan.

Seorg perwt memerlukan keikhlasan yg tinggi bila merwat seorg pesakit..pesakit adalah tuan(customer is always right)..perawat hanya memberi khidmat.., Allah memberi rahmatNya..menyembuhkan pesakit kita...terpulang kepadaNya brp peratus..setiap kali...!namun perwt dan pesakit perlu berikhtiar sehingga Allah memberi sepenuhnya kesembuhan itu...!

Seorg perwt rawatan Islam yg menentang bnda2 halus, memerlukan kesabaran, ketabahan, keimanan, dan sentiasa merujuk kpd Allah...dia mnjadi galang ganti kpd serangan demi serangan oleh makhluk halus, bkn shja kpd pesakitnya tp juga yg dihantar krn kemarahan2 lain...oleh org2 yg melakukan sihir....nyawa siperwat dan keslamatan isi rumahnya adalah taruhan..

Follow Us
dlm thread tt...yg satu lg, ada aku cabar tt utk membuat demo bgm attar diproses...segala nama atar yg disebut...hanya lah satu mainan...di sini skali lg aku sebutkan hasil scanning aku...poses pembuatannya melibatkan perjanjian, pemujaan dan ada bau bangkai tikus...
bgm nak buktikan attar itu mengandungi makhluk yg derhaka kepada Allah?
ujiannya adalah ambil attar...sapukan sedikit pd bantal..berikan pd baby atau kanak2(mrk masih suci...dan boleh melihat bnda2 halus)...kalu mrk menjerit ketakutan...itulah kesannya.
atau..berikan bantal/anak patung kegemaran si anjing yg sudah disapu myk attar tt kepada anjing(makhluk yg boleh melihat setan) tersebut, kalu anjing menyalak...melolong...tidak spt biasa...itulah buktinya..

tt mmg menggunakan khidmat sakanya...ilmu perubatan melayu kuno? atau ilmu dr zaman gangga negara...? clah membantu mengubati seorg forumer yg dah masuk dlm daerah kesesatan...olehkrn dia seorg yg tinggi jg ilmu agamanya, jd dia mnjadi mangsa...!
apa yg clah nmpk adalah proses bgm ilmu sihir ini dikenakan ke atas beliau...nmpak patung zaman gangga negara...ada seluar dlm pompuan... diairi di sungai disebelah malam..ada makanan yg tersaji...

clah tgk forumer tersebut berada di dlm bilik gelap, dia x nmpak cahaya dibelakangnya..masa, dia sedang solat, tp pontianak dok berjuntai kaki bila dia rukuk atau sujud. mlm selepas itu, clah tgk...ada pontianak sedang menunggangnya...hari selepas itu, clah nmpk muka tt...hingga ke pusat...sblm clah mnjenguk melihat keadaan forumer tadi..
alhmdulillah , Allah masih sayang pdnya...!!

knp clah tulis, jgn menyuruh tt bertaubat...mau dia...
kalu dia benar2 ikhlas bertaubat, tak perlu org2 lain bg tau...kita manusia makhluk Allah, mengaku Islam, perlu sentiasa bertaubat, istighfar.. dan buat solat taubat, tok nati ore suroh(tak perlu nanti sesiapa pun menyuruh kita berbuat demikian)...tgk aje apa reaksi tt?
Allah mmg Maha Mengetahui, tt dah menyimpang jauh...
kezaliman, penganiayaan, pembohongan terhadap manusia lain(makhluk Allah)...jenayah terhadap Allah...krn mengaitkan hidayah Allah..sesiapa yg tak percaya pdnya...tak mendpt hidayah Allah...Allah sdri yang akan membuktikan ini...segala permasaalahan telah aku serahkan pdNya...hak membuktikan itu tidak diberikan kpdku...ingat tak tt ttg kisah tentera bergajah? tunggu lah saat tt akan sampai...   

Reply 2048# ciklahcute

ciklahcute

i salute u dear....

2SUMPAH ATAS NAMA ALLAH SWT.. AKU TIDAK MELAKUKAN SEDEMIKIAN... JIKA BENAR AKU LAKUKAN AKAN BINASALAH DIRI AKU INI....  

Salamun Alaik..

Kepada TT, tak elok bermain sumpah..kerana itu mainan orang munafiq. Jangan sewenang-wenangnya mengguna sumpah nanti dikhuatiri termakan sumpah.

Satu lagi, sikap TT tidak mencerminkan seorang perawat Islam. Kenapa mudah sangat melatah dan menuduh orang lain? Jika betul TT berada di pihak yang benar, maka bersabarlah dan redho dengan ujian ini. Sedangkan Rasulullah s.a.w, semulia2 manusia di alam ini difitnah sebagai sebagai seorang tukang sihir, penipu, orang gila ...ini kan pula TT. Yang penting Allah berada di pihak yang benar. Tetapi dari cara ayat dan penulisan TT, masih jauh lagi perjalanan TT untuk mengawal nafsu ammarah...

Saya tidak pernah melihat TT merawat, tetapi sepanjang penulisan TT, TT hanya menekankan al Mathurat sebagai bukti TT merawat kaedah Islam. Kalau mcm tu, malu la juga dengan perawat bukan Islam. Al Qur'an adalah sebesar2 mukjizat Rasulullah s.a.w, di dalamnya terkandung segala jawapan dan penawar kepada semua penyakit, bukan setakat susunan zikir al Mathurat je. Kalau kena santau, pakai susunan zikir al Mathurat gak ke? Lain sakit lain juga cara penawarnya..

Setinggi2 perawat Islam adalah yang dah sampai level "ayat tak meninggalkan bekas". Pergantungannya hanya kepada Allah semata2. Bukan kerana pembacaan ayat Al Qur'an yang panjang lebar, tetapi Yakin dan Tawakkal kepada Allah Ta'ala!

Sebagai contoh, suatu hari seorang Badwi berjumpa dengan Imam Ahmad r.a mengadu mengenai saudaranya yang kerasukan. Imam Ahmad r.a hanya memberi sebelah selipar beliau, sambil menyuruh si Badwi berkata kepada jin yang merasuk supaya keluar.
    Lantas beliau pulang dan membuat seperti di suruh dan Alhamdulillah saudaranya pulih dan tidak lagi di rasuk. Setelah Imam Ahmad pulang ke rahmatullah, si saudara Badwi kembali kerasukan. Si Badwi mengguna taktik yang sama, guna selipar Imam Ahmad r.a untuk menghalau si jin merasuk. Tetapi malangnya si jin enggan keluar. Bila di tanya mengapa sedemikian, si jin menjawab bahawa tingginya kesolehan Imam Ahmad r.a, jika dikatakan matilah si jin, maka matilah beliau dengan izin Allah. Bukan kerana selipar yang di takutkan tetapi betapa dekatnya si perawat (Imam Ahmad r.a) dengan Allah s.w.t.

Oleh itu, pulih atau sembuh seorang si pesakit itu semua dengan izin Allah. Sudah tentulah si perawat yang soleh dan ikhlas akan lebih mudah dimakbulkan doa oleh Allah s.w.t ke atas pesakit jika dibandingkan dengan doa mereka yang jauh dari Nya...

Post Last Edit by ciklahcute at 25-6-2011 02:07

....ingatlah semua....(termasuk aku jua...)

Sesiapa yang diberi hidayah oleh Allah SWT,
maka tidak seorangpun boleh menyesatkannya.
Sebaliknya, sesiapa yang disesatkan oleh Allah,
maka tidak seorangpun yang boleh memberinya hidayah...

Dengan nama Allah yang maha Pengasih Penyayang.
Katakanlah (ya Muhammmad): Dialah Allah yang Maha Esa.
Allah yang dituju (untuk meminta hajat)
Dia tiada beranak dan tiada pula diperanakkan(berbapa).
Dan tidak ada satupun yang menyerupaiNya.

Maha Suci Allah...semoga kita tidak tergolong dalam kalangan orang2 yg sesat...amiin

(kpd forumer2 yg sudi pm clah, clah mntk maaf, sb.. atas keuzuran...
clah akan cuba balas satu persatu...insyallah...harap bersabar ya...!)

Reply 2047# ciklahcute

Benarkah begitu cara pembuatan minyak attar tu? Saya ada beli, tapi adalah dlm 3 kali guna, pastu terperap ajer... Bukan apa, bila baca baca posting kat sini tanya2 ustazah yg ajar saya ngaji, saya jadi was2 dgn penggunaannya.. Takut memesongkan aqidah.Jadi, saya perlu buang kannya? Buang dlm tong sampah ajer?

Post Last Edit by jazaa at 25-6-2011 11:20

Salam semua.....

Nampaknya thread ni bertambah keruh & tak nampak jalan kejernihan......
Tidak akan ada jalan penyelesaian jika teguran di balas dengan amukan.....

Saya begitu kecewa dengan kenyataatn TT terhadap saudara Saat & TB.....Bukan saya ingin mencampuri urusan TT & mereka tapi cara TT memberi kenyataan begitu mengecewakan....TT tidak perlu hormat saudara saat sebagai rakan yang pernah membantu TT tapi cukup sekadar menghormati saudara saat sebagai orang yang lebih tua dari TT....Pada saya, kenyataan TT itu agak keterlaluan & Biadap.....

Kami di sini di lahar kerana ingin "menyampaikan mesej" kepada bakal-bakal pesakit tapi ramai yang menuduh kami membuka aib TT....apakah aib TT yang telah kami dedahkan?....Bagaimana pula dengan kenyataan TT yang terang-terang membuka aib orang?.....Beginikah cara atau perangai seorang perawat Islam?....

Heart, TB, ciklah & kepada seorang yang saya begitu hormat kerana ilmu yang disampaikan dan di sumbangkan di dalam cari forum ini iaitu saudara HK, dan juga kepada rakan-rakan yang menyokong kami tapi tak sempat saya tuliskan nama mereka di sini, saya rasa tugas & tanggungjawab kita untuk menyampaikan mesej kepada bakal-bakal pesakit TT telah sempurna....Terpulanglah kepada mereka untuk membuat keputusan. Eloklah kita berhenti di sini kerana tidak perlu kita berdebat dengan orang yang sentiasa nak menegakkan benang basah....jika kita sabar menunggu sehingga benang tersebut kering pun, takkan kering sbb TT akan sentiasa membasahkan benang tersebut.....

[quote]Ya Allah...Hanya Engkau aku berserah....Menitik airmataku ke bumi, teriaknya tanggisan anak kecilku kelaparan, makbulkanlah sumpahanku jika aku benar tidak berdosa....[quote]

Kenyataan di atas adalah coretan TT di fb.....Menitik jugak airmata kami bila mana mengetahui anak kecil TT menangis kelaparan....TT jangan berputus asa, teruskan bisnes minyak attar TT untuk mengelakkan kesengsaraan anak-anak kecil TT....Buatlah promosi di fb atau di forum yang lain jika TT sudah tidak berhasrat untuk masuk ke forum cari ini..Rezeki Allah ini luas. TT mantapkan lah strategi bisnes TT seperti yang telah di rancangkan di awal penglibatan TT dulu.Kami sentiasa mendoakan kejayaan TT....INSYAALAH....

Kepada MOD....saya harap biarlah ini posting yang terakhir di thread ini kerana untuk mengelakkan dari banyak lagi hati yang akan terguris.  Saya tahu ini adalah rumah TT tapi TT dah meninggalkan rumah ini jadi biarlah kita mintak jasa baik MOD di kunci saja rumah yang terbiar ini agar tidak mengeruhkan lagi suasana...Apa yang hendak di sampaikan, telah disampaikan....Jadi saya rasa tidak perlulah di panjangkan sehingga tiada penghujungnya....

Kepada kawan-kawan forum sekelian, saya mewakili rakan-rakan di atas meminta maaf jika komen-komen kami agak keterlaluan & menghangatkan suasana..kami mohon mengundur diri dengan menyusun sepuloh jari mohon kemaafan....

Wassalam.......

[quote]Ya Allah...Hanya Engkau aku berserah....Menitik airmataku ke bumi, teriaknya tanggisan anak kecilku kelaparan, makbulkanlah sumpahanku jika aku benar tidak berdosa....[quote]

Bukan ke semua bebudak kecil menangis kalau kelaparan?

Bukan ke semua bebudak kecil menangis kalau kelaparan?
evilcooler Post at 25-6-2011 12:11

itulah pengalaman sebagai perawat...

Reply 2055# tunggulbatu

TB, betul tu. Itulah cabaran seorang perawat Islam. Kerana sebesar2 ganjaran bagi mereka bukanlah wang ringgit, tetapi pahala dan amal jariah yang dikerjakan ikhlas untuk mengelakkan umat Islam terpesong aqidah dan sentiasa mampu beribadah kepada Allah secara sihat. Kepada mana2 perawat yang tak ikhlas, sila muhasabah diri. Kenapa ada kes2 anda yang sukar untuk ditangani, wahal Al Qur'an mengandungi segala penawar bagi penyakit fizikal dan kerohanian, kecuali Mati.

Reply 2056# evilcooler

Menjadi perawat sebenar bukanlah cita2 seorang mukmin sejati... Mukmin sejati hanya menjalankan tugas jika ade yg menyampaikan hajat.... itu tak bolehlah kita tolak sebab bila mereka berhajat, itu bermakna berhajat pada Allah jua.... bukan kesembuhan tu terletak pada perawat, hatta bertapa digunung sekali pon jika Allah tak izin, tak makbul juga.

Jika bercita2 nak jadi perawat dan dgn cara itu ingin diberikan ganjaran besar dari Allah, bagi saya itu menyalahi iktikad mukmin sejati.. Sebenarnye pon merawat nih adalah kerja ibadah. Tapi meletakkan kerja ibadah sebagai alasan akan diberi ganjaran, itu tidak ikhlas....

Reply  ciklahcute

Benarkah begitu cara pembuatan minyak attar tu? Saya ada beli, tapi adal ...
izan78 Post at 25-6-2011 10:22

izan...buang ke dalam longkang besar...hanya itu tempat yg paling sesuai...
lepas tu mandi...dgn air yasin dan perahan limau nipis sebiji dan limau purut sebj...
kmdian, tawakkallah kpd Allah.

Reply  evilcooler

Menjadi perawat sebenar bukanlah cita2 seorang mukmin sejati... Mukmin s ...
tunggulbatu Post at 25-6-2011 13:10

kita manusia...Islam...tugas di dunia ini adalah utk beribadah kpd Allah...
hanya itulah tujuan hidup kita..
mmg bkn ditgn perawat setiap kesembuhan,
namun..peratusan kesembuhan...insyallah tetap ada...walau tidak 100 peratus...

Reply 2058# ciklahcute

TQ clah.. InsyaAllah hari ni saya buat seperti yg dinasihatkan. Kepada semua, terima kasih tak terhingga untuk komen2 anda yg menyedarkan saya. Saya pernah bawa adik saya, dan pengaruhi utk beli attar ini juga. Dia pun ada pengalaman ngeri slps guna, cuma saya ingat dia yg lebih2... Terima kasih semua.. Walaupun kadang2 ayat2 anda spt jaza, c lah, hearts agak keras, tapi bila diperhalusi, mmg ada mesej yg nak disampaikan.. mesej yg membawa erti yg besar kepada seorg islam..terima kasih semua..