CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Jeniechan

Ayah sakit.

Assalamualaikum.hai korang.

Terima kasih semua atas ucapan takziah .Rasa macam mimpi masih belum dapat terima sepenuhnya.

Pagi sebelum ayah meninggal, ayah nampak sihat,mak mintak izin nak keluar rumah sedara sebab ada kenduri. Aku tak nak ikut .duk umah temankan ayah.

Jadi pagi tu aku sibuk trim kan ayah.potong janggut yang dah panjang nak masuk mulut,potong kuku,cuci kaki ayah. Banyak kami sembang .Ayah nampak sihat dan ceria. Aku rasa happy.Ikut kan malam tu aku nak balik kl sbb nak turun court.

Aku tak lupa ayah cakap ; terima kasih kakak ambil cuti jaga ayah emak. Ayah percaya kalau ayah takde nanti kakak boleh harap jaga mak dengan adik.

Aku cakap dgn ayah,aku rasa aku tak nak kawin nak jaga mak ayah .Ayah diam je bila aku cakap gitu.

Ayah cakap nak tidur.azan zohor nanti kejut ayah nak solat.aku pun pegi dapur buat apa patut.

Pukul 2 ,aku jengah tengok ayah lena  lagi. Aku tak kejut lagi. Mak balik cakap ,ayah dah lunch ke,aku cakap ayah tidur dari kul 12 belum bangun.

Mak naik tengok.tak sampai 10minit mak jerit panggil aku,mak cakap kakak,ayah dah takde.

Mak aku ralat sangat2 sbb dia keluar hari tu.sedih nya ya Allah. Aku rasa macam jantung aku kena tikam .

Apapun,aku kena kuat demi mak dan adik aku. Terima kasih semua.

Btw Aku pun nak mohon maaf pada semua sepanjang aku kat forum ni,aku ada sakitkan hati atau buat sesapa marah aku.aku mintak maaf ye.and terima kasih korang.sayang korang .bye

Inna lillah wainna ilahirajiun, taziah buat jenie dan sekeluarga..moga arwah ayah jenie ditempat di kalangan orng2 yng beriman aminn..

Ayah hng diam mse hng kata x nak kawen tu, maybe sbb dia terharu + sedih kot. Ye la, mana ade parent nk tengok anak dia susah sbb diorng, tapi arwah ayah hng mesti terasa happy sbb dapat anak mcm hng. Payah kot nak cari anak2 skrng yng snggup jaga mak ayah. Jadi, bila hng kata mcmtu, tu sbb dia diam rasanye la. Tapi, Mak ayah nie, kalau dapat menantu bebaik, lagi diorng happy, dapat main anak cucu bagai..kalau ade jodoh yng bebaik tu terima je okay. kalau nak jaga mak & adik2 dulu pun okay jugak..

Yng mana hidup pasti akan pergi jua, moga kita ditempatkan di kalangan orng yng beriman kelak,  aminn..

Jeniechan replied at 12-9-2017 01:32 PM

Terima kasih semua atas ucapan takziah .Rasa macam mimpi masih belum  ...

Salam

Nanti buat nick baru...update Kita orang.....

Setakat deactivate nick nee Bukan perkara baru dalam cari nee.....

Tingat arwah cobbler aka dendraff.....

Dek jennie bile masuk keje. Kaka sebu ingat nk pi . hospital putrajaya dgn laki kaka sebu bulan depan kut.  Ingat nk jumpe jennie terus.  Ke jennie dah resign.

Hi dik..dulu penah masuk kelab drama ke?
Mantop lakonan kau dik jen aka zairil, tahniah!

Deidra replied at 6-10-2017 02:13 PM
Hi dik..dulu penah masuk kelab drama ke?
Mantop lakonan kau dik jen aka zairil ...

Laaa  betul ke?.baru kaka tahu.  Sebenarnya satu je cara terakhir atau mudah kita nk tahu dia tipu ke x..kita ajak je dia jumpe.  Yg hanye ckp berdegar kat forum tp refuse nk jumpe tu adelah sesuatu sgt dan ade something yg dia hide dari ape yg dia bgtau kat umum.  

Follow Us
sebu1 replied at 7-10-2017 07:05 AM
Laaa  betul ke?.baru kaka tahu.  Sebenarnya satu je cara terakhir atau mudah kita nk tahu dia tipu ...

Dah berdegar dah sis kat bod sinun pasal ni betul kata sis tu,sbb ada porumer siap pi ke putrajaya nak jmpa,tapi la la tu jugak cuti. Yang 'lelaki' plak balik kg..ekekekekekee

Sick.

Deidra replied at 7-10-2017 08:48 AM
Dah berdegar dah sis kat bod sinun pasal ni  betul kata sis tu,sbb ada porumer siap pi ke put ...

Baru lg kaka pi Putrajaya. Mmg niat nak jumpa jennie tapi dia senyap.  Ingatkan dia resign sb katanye cuti 2 bulan kat kg.  Mcm2 le.  Tapi kalau dek jennie baca ni kaka x kisah dek jennie caner maksud kaka walau ditulis dek jennie lawa cun tapi sebaliknye tetap kaka oke.  X pandang pun rupa fizikal

sebu1 replied at 7-10-2017 09:24 AM
Baru lg kaka pi Putrajaya. Mmg niat nak jumpa jennie tapi dia senyap.  Ingatkan dia resign sb kata ...

Jenny in the bottle maybe x bc,tapi zairil,mokciklawa,electromagnet dan bangang abadi maybe baca

Saba je laa punye berjela porumer bg advise smpei meleleh2 air hidung dok sedih. Sekali kene game daaa

sebu1 replied at 19-9-2017 08:03 AM
Dek jennie bile masuk keje. Kaka sebu ingat nk pi . hospital putrajaya dgn laki kaka sebu bulan de ...

Kak sebu oii..hang xtau ka jeniechan..zairilakmal ni org yg sama???
Hahaha

sebu1 replied at 7-10-2017 09:24 AM
Baru lg kaka pi Putrajaya. Mmg niat nak jumpa jennie tapi dia senyap.  Ingatkan dia resign sb kata ...

Kak sebu..manusia jenis apa yg buat cerita ayah dia dh mati???padahal ayh dia dok sakit.

Anak soleh(zairil,bang ang,bang net) & solehah (mokciklawa,jeniechan,budak_makan) sungguh lahhhh

@Esmiria

Ni bukan MN tahyul fantasi ko kan?

Kenapa ko tipu dekkk? Hina sgtkah ur real life sampak sggup reka cerita?
Bong@k tu dekk..

lil_sparky replied at 8-10-2017 04:17 PM
Kak sebu oii..hang xtau ka jeniechan..zairilakmal ni org yg sama???
Hahaha

Assalamualaikum Lil,  kaka sebu baru bace siket2 3 thread terutame thread farhan ttg mcm mane bermulanya kamuorg tahu pasal jennie ni.  Hehe jennie ni x de kerja byk mase terluang kot.  Tp bab ayah mati sakit tu agak melampau kalau ayahnye masih hidup.  Kaka lambat nk reply sb mak call 3 hari lepas pakcik kaka sebu nazak. Tunggu mase je.  Ni bukan rekaan ye.hehe.adoiii dah le bz kerja. Pasal jennie tu mungkin ramai marah sb mungkin rase tertipu ttg maklumat2 yg jennie bg kes farhan dan pasal ayah mati kut.  Kaka sebu mmg X masuk thread jennie pasal tenang doktor gayah tu sb mmg rasa x logik cerita tu. Dan thread jennie lain pun kaka post siket2 je.  Tu x terase sgt.  Tp cik es dulu mmg kaka byk post dan kaka salah sorang yg mula2 hentam cik es sb x logik .  

Tenang doktor gayah =tunang doktor gayah

Typo

lil_sparky replied at 8-10-2017 04:21 PM
Kak sebu..manusia jenis apa yg buat cerita ayah dia dh mati???padahal ayh dia dok sakit.

Anak s ...

Lil, kalau Lil biase bace thread forumer lain pun ada byk kisah2 yg x logik terutama di bod MPS dan bod cinta dan PP.  Ada yg mmg kaka sebu x bole terime logik akal kisah2 mrk.  Selagi ade pengikut dan ade reply selagi tu Tuan Thread @tuan tanah kedaung galak dan seronok mereka cerita sb ade feedback . Cume bg kita yg membaca dan membalas posting kisah mereka tu terbahagi pade 2 kategori.  1. Yg x kisah menerima dan 2. Yg kisah menerima.  Yg ambil serius mungkin marah bila dpt tahu kisah tu hanya  imaginary  TT.  Dan yg X ambil serius tu sekadar hiburan bacaan .

Aku lagi x percaya kisah manusia bersembang dgn hantu atau jin dlm badan atau jumpa luar.  Sb mmg rasa x logik sungguh.  Pengalaman aku sendiri dgn bomoh aku hentam balik bomoh tu bila duk ckp benda2 x logik.  Seumur hidup aku pun x pernah jumpa hantu atau jin semua ni. Tp mmg aku percaya alam ghaib dan iblis.  Cuma pertembungan manusia dgn hantu yg boleh sampai bersembang ni mmg x boleh aku terima akal.  Roll eyes jela bace sambil senyum sinis

Jgn salah anggap Tp hantu ganggu dlm rumah atau kat luar mcm kes mya dgn Rossy tu dan lain2 yg kena sakat tu aku percaya le sb hantu mmg wujud. Cuma bab bersembang tu yg aku rase x logik langsung

Kes jennie ni yg kata dia lawa cun semue x perlu kite nk hentam.dia sgt sb byk tuan thread yg aku bace yg up diri sendiri tulis dia cantik lawa. Bukan manusia je tergoda siap jin pun tergoda dgn kecantikan mrk.  Adoi .mcm2 le.