CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DragonLady82

Meniti Saat2 Kelahiran...

saya pun tgh menghitung hari ni..due 19/11/2009..minggu nih dah nak masuk 39 weeks...adesss seksanya nak bawa perut.lebih2 lagi kalo nak kencing...terasa cam pala baby nak kuar.ikutkan nih anak ketiga....tapi perasaan still berdebar2 mcm 1st kelahiran dulu.

kalo saya biasanya minum air selusuh bila dah betul2 sakit nak beranak...sbb petua yg saya dgr..nnti kalo minum awal2...takut sakit sesangat..sbb jalan belum terbuka lagi.lagi satu petua bila dah minum..air selusuh tuh..botol air tuh jgn ditutup biarkan terbuka..takut nnti sakit beranak hilang plak.selalu saya bawa air selusuh dlm bilik bersalin.sambil tunggu bukaan saya minum n usap kat perut.

baca post kat sni bru tau tanda2 awal nk bersalin..
sy dh 30 weeks..hmm tk rasa pape lgi..
tk prepare air selusuh..hrp2 segalanya dpermudahkan bila tiba masanya nnt..
tp kan nk tny,bila ...
reyokrepang Post at 9-11-2009 15:59

Nak check baby engage tu of course dengan Gynae.
Every month you pergi check up doctor akan scan dan akan explain everything fasal kedudukan baby.

208# cmf_kinna
org perak..
kenduri doa selamat je...panggil ustaz baca doa selamat pastu wat la kenduri sikit..tu je..
takde upacara lenggang2 perut pun...tapi org dulu kata lenggang perut la bila kandungan masuk 7 bulan...
makcik yang akan jd tukang urut pas bersalin pun ada datang..kebetulan kwn mak...tapi me tak mintak pun dia urut perut me, sebab doktor dah pesan jgn urut..sudahnya org lain yg tak mengandung yang berurut pinggang la, bahu la, tengkuk la..ehehe

hari ni baby bergerak super extreme la, sampai naik senget benget perut dibuatnya..

205# Noorlynn
oo..ye ker..
tapi sian kat baby ni nanti bila masuk sekolah..org lain dah 7 tahun, tapi dia baru 6 tahun..

218# sakura_san

Apa ko rasa... aku juga merasakannya....

dah masuk minggu 36, jalan pun makin slow, tido malam tak lena, argh!!! tension :kant:
semalam langsung tak boleh tido sampai menangis. tido mengiring, sakit. tido terlentang pun sakit. pergi toilet, ...
sakura_san Post at 9-11-2009 02:59 PM

ni anak sulung ke?
me baru 33 weeks, tapi hari ni ntah naper baby asyik mengeras je..pastu bergerak2 dlm perut mcm tak hingat dunia..hari lain tu biasa je..
anak lelaki ke pompuan?

Follow Us
225# Aefy_Laily huhu... sekarang ni baru la sedar betapa sukarnya ibu2 yang mengandung. saya masa awal2 preggy tak ada masalah sangat. setakat muntah2 tu boleh tahan lagi. sekarang ni... tak bley tahan!!! :geram:

226# disketkosong

yup! anak sulung, baby boy

hari ni dah hari ke-5 tak masuk ofis. buat kerja kat rumah je. sib baik bos memahami. tapi kena unpaid leave la walaupun kerja jalan. kalau tak magazine lambat keluar pulak nanti

dyg lak masuk 8 bulan tak sabar nak bersalin... masa meniti waktu sakit bersalin tu rasa nk cepat2 jer lahirkan baby. tk tahan sakit pinggang.9 jam dyg rasa sakit menunggu pintu rahim buka. masa sampai kt hospital, buka 4 cm jer... doktor check, asik kuar darah ngan air jer. waktu tu jam 12.00 am. jam 6 am baru nurse tu pecahkan air ketuban. yg kelakar, tk tau mcm mana cara meneran maklum ler ni anak sulung. tp staff nurse tu kata masa dyg meneran... good mama... aik... pandai lak meneran... heheh.... jam 9.04 am pada 30 ogos 2009 (due 9/9/09) lahirlah baby boy seberat 3.5kg... syukur alhamdulillah

me pun tak tau macam mana nak meneran beranak tu..
bila nurse suruh teran, me siap tanya... "camner nak teran?"
depa jawap, "macam nak berak tu..."
dlm hati me... OH senang la camtu (sbb masa 8 bulan kena sembelit, so time tu mmg me teran kaw-kaw punya)

hehehehhe..

223# disketkosong
jelesnya ada buat kenduri doa selamat...
me ni anak ke2 (insyaAllah)... ngandung dah 4 kali... sekali pun tak pernah buat...
otak jahat me dok PK, patut la anak aku dulu 'SELAMAT', tak pernah buat kenduri langsung... kui kui kui

now dah 33 minggu... air selusuh pun tak ada...
ada air zamzam jer, tu pun kawan opis bagi...
baik my mum or my MIL, semua buat bodoh jer...
alah, sensitif la plak

niat hati, masak jer bihun goreng, panggil kengkawan 7-8 kerat mai baca yasin then doa selamat sekali... OK jugak kan?
nak harap orang tua, sampai bila yek?
bak kata omputeh, If you want to do it right, you have to do it yourself...'

baca post kat sni bru tau tanda2 awal nk bersalin..
sy dh 30 weeks..hmm tk rasa pape lgi..
tk prepare air selusuh..hrp2 segalanya dpermudahkan bila tiba masanya nnt..
tp kan nk tny,bila ...
reyokrepang Post at 9-11-2009 15:59

lebih kurang jer kita ni.... 1st baby ker? atie pn 1st baby. due 27/1/10
baru hari ahad lepas p jumpa bidan. dia just buat minyak celak kalo x salah. minyak tu leh guna masa mengurut n kalo baby nangis
tengah malam leh guna minyak tu...
pastu dia pegang perut tgk kedudukan baby betul ok ke x. tu je...

2-3 hari kebelakangan ni aku rasa mcm ari2 ditekan2..ngilu,nyeri gtu..
bby gerak lgi tp slo skit tendangan nyer mybe space dh kurg kut..(andaian aku la)
aku bru 30 weeks..kdg2 aku mai jgk rs takut ni tnda2 nk melahirkan ke ape bnda..

tp adakh ini biasa brlaku pd usia kndungan 30weeks...

184# waneeda1904

hee ada kala ku pon camtuh gakk..tapi end up ngan nangis sorang2..tapi my hubby senang ja..lau kejut dia pon, pas picit2, dia terus tido..tak pon time tengah picit pon dia leh tertido..kadang2, bila tanya sok pagi, dia tak ingat pon kita kejut dia suh ngurut..so, kira dia punya tido tak terganggu la...

186# cmf_kinna

huhu lau tak leh nak minum..aci tak lau main sapu jaa?

205# Noorlynn

haah yang ku dengar pon camtu gak..so akar fatimah ni kena rendam time kita da btl2 saket..

215# aptseroja

huhu sama la kita..sebab tak da pendedahan dari family..tapi bila tengok orang lain minum, terasa risola jugak tak amek air selusuh ni..yeala, itu kan part of usaha..mana la tau kot2 minum air selusuh nanti dipermudahkan lagi kita tuk deliver..

218# sakura_san

huhu lebey kurang sama la keadaan kita..tapi still lagi buleh tido terlentang..cuma sekarang ni confuse time caner nak kena p hospital..huhu..

me pun tak tau macam mana nak meneran beranak tu..
bila nurse suruh teran, me siap tanya... "camner nak teran?"
depa jawap, "macam nak berak tu..."
dlm hati me... OH senang la camtu (sbb masa 8 bul ...
AznieBunnie Post at 10-11-2009 11:07

yang 1st time mummy.. boleh pegi kelas antenatal..

nanti dia ajar teknik push yg betul...

kalau salah push... nanti beby kuar..bila kita rehat sikit..dia sedut beby ke dalam balik...( ada yg mcm tu)...

apa2 pon...

kena makan agar ada tenaga utk push....

ngeri dengar org salah push..kena 28 jahitan... ada yg salah push...dia bagi atasan..bahu beby lebar....

risau dengar....apa2 pon doa semoga Allah permudahkan urusan melahirkan......

186# cmf_kinna

huhu lau tak leh nak minum..aci tak lau main sapu jaa?
Haruko Post at 10-11-2009 13:32

sapu kat perut pon boleh....tapi bukan sebagai air selusoh lah..

sbb moistusizer..ala2 bio oil...