CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siti79

[MERGED] Duromine/Reductil/Xenical

ubat kurus xenical

saya ada makan xenical, tapi tak pasti kesan buruknya.. baru turun 3kg dlm 3 minggu

rasanya tak ada kesan buruk cuma ubat tu mahal kan?ubat tu akan prevent  minyak dari disedut ke dalam badan jadi ia tak deposit kat bawah kulit .lemak ni akan kuar waktu berak .akan kuar sisa berminyak.cuma tak selesa je sebab kekadang minyak boleh kuar tanpa dapat dikontrol

sebab apa boleh kurus?
1-lemak yg ada dlm makanan tidak disimpan oleh badan
2-lemak yang ada sekarang akan dibakar jika badan memerlukan tenaga.bila lemak diguna ia nya akan berkurang

yang bagus pasal xenical
-tak payah nak kontrol makan.boleh makan menda berminyak sebab minyak tu akan kuar
-tak payah nak exsercise
-peringkat awal pengambilan /side effect pada sesetengah org:pening2

yang agak leceh
-kena makan sebelum makan atau sejam selepas makan.(setiap kali hidangan utama je)
-kalau 3 kali makan sehari dah 3 biji sehari .sebiji berapa harga? kalau rm3.50/pil x3 =rm10.50 x 30 =rm315.00 (mahallllllllllll)

just my opinion .ada sapa nak tambah?

Cuba baca kat link di bawah, mungkin sedikit sebanyak dapat membantu

http://www.second-opinions.co.uk/xenical.html

elok ke xenical nih?
sebelum ni amik duromine jap, terus stop sebab call kawan(doktor), dier suruh stop...
dier ade sorang patient yg muntah2 darah sebab amik duromine nih...
stop terus...so, x nampak ape2 lagi perubahan....
x try lagi xenical...kalau pengalaman2 forumer kat sini kate bagus, saye pun nak try jugek la...
nak turunkan 13 kag nih...
payahnyer.....

wow... 3 minggu 3 kg.... lagi murah laa... kalau london tu dah berapa dah.... maunya rm1000 sebulan.... nak try gak lahhh

iskhh pas baca article tu ...cancell la pulak

Follow Us
I pnh gk try duromine...

Heart beat kencang, lg2 time joging.

Rasa tekak kelat je.

Kencing kuning yg amat. Tp mmg bgus utk block apetite.

Skrg dh stop, naik mndadak.

ERm....mne nk cari xenical nih..? i mean, yg murah punye..

Reply #6 aqis's post

sblm mkn sebarang ubat tuh...buat research dulu..kekadang ubat tuh tak diluluskan lagi tp dah dijual dipasaran...
dlm dok mengejar menguruskan badan...sok-sok sedar dah kiok....apa pon tak guna dah...ingatlah org yg tersesayang

Originally posted by kamalias at 26-3-2008 14:23
saya ada makan xenical, tapi tak pasti kesan buruknya.. baru turun 3kg dlm 3 minggu
...thread dah de darleng...so aku mergekan saja...hopefully u will find more info kat sini...for further discussions...sambung saja di sini ok??...

duromine/duramine..tatau nak eja..

hye ya'll...im nu here..

nak tanye bout duramiine nih..

bley kasik berat turun ryte??urmmm..lemak2 kat paha n betis bley reduce gak x if amik this thing??

or die juz effect kat berat jerr..??

n cmne nak beli mende nih ek??kalo nak beli kat farmasi,kene ade prescription doc dulu ker??

n if da ade topic nih..bley x kasik linknye wahai cik moderator??tq..=)

kalau salah board..ampun maaf eyh..

duromine ni nak kasi ko tak makan jer .. bukan pecah lemak ..

kena ada prescription since ada yang salah guna ubat ni ..

aku rasa baik ko takyah ambik la duromine .. banyak side effect ...

kalau ada silap info sila betulkan ..

ini dipetik daripada blog saya pada satu ketika dulu...

Salah satu persediaan haku untuk melangkah ke wedding door nie ialah membaik pulih kan berat badan haku yang payah benar nak turun, memang lecehlah nak cari baju kawen kena pulak haku nie ada banyak pound kat bahagian punggong & jugak peha haku nie, exceli haku bukan nak bebel ker haper ker just nak share korang pengalaman haku menghadapi saat-saat genting nieh :p

...dah macam-macam haku buat untuk turunkan berat badan & lastly haku pun jumpa dengan doctor untuk mengambil nasihat pemakan ler konon… selain dari kena nasihat, doctor bagi haku ubat untuk diet namanya Duromine.. pernah dengar ker korang? Haku masa tue tak ambik port sangat dengan apa jenis ubat tue牋Balik umah jer terus telan sebijik, dan malam tue jugak haku tak leh tido sampai dua hari…

… Balik jerk at kl aku terus jer wat survey tentang ubat yang aku ambik nie…Ekceli duromine is shortterm weight management for obese ppl with BMI 30 and above…. BMI Lower than that akan menyebakan risiko pada kesihatan, Korang takkan dibenarkan ambik ubat nie sekiranya korang termengandung ker, Darah tinggi ker, diabetis ker, masalah jantung ker ataupun masalah kesihatan yang lain….

Drmn nie ada kandungan Phentermine yang akan menyebabkan korang rase dahaga sesangat, mengantuk, meningkat degupan jantung korang, body temp pun tak tentu hala….ubat nie takleh ambek lebih daripada 3 bulan sebab ada risiko pada jantung… Kalau korang teringin nak amik ubat nie, kenalah buat research dulu kat internet ker supaya korang dapat information yg betul…

So far dalam masa dua minggu haku amik ubat nie, berat badan haku dah jatuh sampai 10kg, ramai jugak yang tegur haku tanya macamana leh haku turun badan dengan cepat nie.. haku Cuma cakap yang setiap hari aku akan minum sesudu Clorox..:p Muahahaaa…mangkuk hayun tul, ada jugak yang percaya dengan kelentong haku tue..

Of coz ler, side efek dia haku takleh tido selama 2 hari berlarutan jugak lah rasa tak ngantuk haku nie so haku taktau nak watper maka masa yang haku tak ngantuk tue haku gantikan dengan cara menempek masker kat muka, main dumble ker, taruk lotion kat satu badan ker its depends…janji haku wat sesuatu yang leh menghilangkan strees dan jugak boleh membuatkan haku letih dan mengantuk…

Dahaga!!! Haku akan bawak 1.5 litre botol air & put on my table & refills everytime its empty…Banyak kali ketandas kerana asyik buang air kecik merupakan satu exercise gak… Nafas Berbau aka rasa tak sedap kat dalam mulot; makan ler gula-gula ker. Mints, kerap gosok gigi & pakai listerin…kalau tak bau macam longkang ler mulut tue weh!

Makan; Haku akan paksa makan walau sikit beberapa keping roti dengan milo panas masa breakfast untuk mengelakkan daripada terkena gastik,,,buah dgn sayur memang kena amik untuk mengelakkan kulit tak cantik…ekceli, bila haku amik Drmn nie, sesuap nasi pun payah betul nak haku masukkan dalam mulut nie… jenuhlah kena suap dengan Laksamana beta …:p

Moody & sensitf; Haku bagi tahu dengan family haku, kengkawan & Laksamana beta apa kesan sampingannya, nasib baik ler diorang paham ngan haku dan banyak tolak ansur…Ada sekali tue haku tetiba jer nangis masa haku nengok berita kematian sapa ntah kat dalam berita tv3 hari tue..Nasib baik ler Laksamana beta tak anggap haku nie giler meroyan ker haper..

Berpeluh melekit-lekit; pakai ler deodorant..tak pun pakai baju longgar sikit.. bawak tisu atau towel muka dan ikat ler rambut korang so korang rasa cool sikit.. other side effects that i encounter are increased heartrate, lack of concentration and increased blood pressure. flower.gif if you're not taking duromine, the following can also be useful to you. Haha..speaking lakss…ekceli its depend pada body korang , peringkat pertama korang akan hilang beberapa kg tue sebenarnya adalah air dan takkan ada apa-apa perubahan shape badan korang..tonggak lah air banyak sikit dan wat exercise untuk bina otot-otot badan korang tue..

Untuk mengelakkan rasa kecewa kalau berat badan korang tak turun-turun, cuber korang wat target & bagi masa untuk badan korang turun... Sebagai motivasi; simpan gambar badan korang yang slim dulu dalam beg duit..ambik baju yang korang tak muat sebagai target korang..bila dah kurus, wat planning aktiviti untuk maintainkan berat badan korang tue..Pastu jangan kedekut, hadiahkan ler kat diri korang dengan coklat ker aiskrim ker, jangan terlebih rewards udah ler… that's all i can squeeze from my brains for now. :p Bye!Bye!
~aku edit sikit for easy reading~

[ Last edited by  blackmore at 14-5-2008 02:06 AM ]

Rate

1

kesan sekarang , haku turun berat badan dari berat 86kg kepada 70 kg dalam pada masa tak kurang 3 bulan...
sekarang nie 73kg maintain jer , selera le tahan..slacknya masa aku tengah pregnant (masa tue tengah bunting pelamin, n aku tak tahu) haku makan jugak n akibatnya haku mengandung luar rahim...agaknya itu side effect dia kot sebab makan time pregnant tau! maybe itu side effect org yang mengandung kalau amik ubat nie..

sekarang nie dah berenti laa... sebab takuttt...

...thread merged...

so..memang xley nak dapat la w/o doc prescription??...

urm..xder ker org2 yang nak jualkan secare haram ker??plz2..pm me k...

klu yg duromine dos 30mg tu cmne?mkn selang sehari ker?

Reply #236 XoXo's post

saya baru 2 hari ambil duromine 30mg, tapi perut ttp lapar gak sampai menyanyi2..tido mcm biasa xde plak xleh tido sampai 3-4 pagi. cuma siang sy fresh x de ngantuk mcm dulu. lain2 side effect mmg xde. apakah duromine tu x berkesan pd saya sbb sy ttp rasa lapar w/pun selera tu agak kurang dr biasa?

kawan aku yang syor ubat ni..mandangkan aku ni dah terlebih berat jadik nak try la..
so last week aku pi jumpa doktor..lps cek tekanan darah,berat suma doktor tu kasi le..
sblm tu aku tny doc ade ape2 kesan sampingan yang xelok ker?
tau ape doc ckp?"..xde..cuma tekak je kering..lain xde.."
tp aku baca kat forum ni mcm2 pulak..
pil tu aku xmkn2 lagi..takut pun ade..

Nak tanya kat kwn2 kat cni kalau kita makan hoodia pagi b4 bfast n makan mediaxal lunch / dinner time ok tak ? Ada apa2 side effect lain tak ?