CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Aku punya jawapan untuk soalan tu memang senang dijawap macam kacang.  Aku percaya Allah wujud,  ...
ibnur Post at 8-2-2011 22:49

ko ada bukti ke yg tuhan Allah SWT ko tu wujud????
tu yg penting utk nak dibincangkan disini. bukan pasal akidah agama lain. tu lagi elok bincang kat RSF.

ko ada bukti ke yg tuhan Allah SWT ko tu wujud????
tu yg penting utk nak dibincangkan disi ...
muaythaiko Post at 9-2-2011 20:38

OOO...  ko tak nak jawab apa yang ugama lain sembah yer...  okay tak apa.
Ko nak bukti yang macamana?  Spiritual, fizikal, chemical, biological?  Atau kau nak bukti dari akal?

Aku hanya perlu akal untuk tahu bahawa Allah wujud.  Kaedahnya dari kecik aku kena brainwash allah wujud tapi aku tak tau sebab apa aku mesti ikut percaya macam tu.  Jadi salah satunya aku baca Quran dan ada bahagian-bahagian tertentu yang bagitau yang mukmin kena guna akal baru ler nampak bukti Allah wujud.  Bukan baca terjemahan macam tu ajer, tapi kena ler guna akal untuk menghayati.  Contoh....  
13:19 Adakah orang yang mengetahui bahwasanya apa yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu itu benar sama dengan orang yang buta? Hanyalah orang-orang yang berakal saja yang dapat mengambil pelajaran,

20:54 Makanlah dan gembalakanlah binatang-binatangmu. Sesungguhnya pada yang demikian itu, terdapat tanda-tanda kekuasaan Allah bagi orang-orang yang berakal.

Tapi ini method aku, jadi, tak gerenti boleh digunapakai oleh kau.  Sebab kau ni terlalu material...  semua nak kena bukti material macam yahudi bani israel tak henti henti minta mukjizat dari nabi-nabi bani israel.  Istimewanya Islam ni, satu nabi dari kalangan arab dah cukup untuk menambahkan umat Islam lebih banyak dari yahudi.

Terlanjur aku sebut material ni, aku nak kritik sikit hujah kau ni.....  aku paste yang ni jer sebagai rujukan.  tapi ni satu dari reference sebab ada beberapa contoh lain lagi tapi sebab aku nak cepat surf.
...... berlaku kepada negara yg penuh dgn kawalan tu yg melahirkan manusia yg rosak mindanya dgn kepercayaan karut dan jadi negara yg penuh sengketa, mundur dan lemah walaupon kaya hasil bumi.

kau bagi hujah muslim mundur.  Kalau kau dilahirkan di zaman kegemilangan Uthmaniah tu (bukan yang masa kejatuhan), kau nak kata macamana pulak?  Ada ke kau nak kata Islam tu betul sebab Uthmaniah adalah kuasa besar yang kuat, berteknoloji tinggi, maju, dan pulak masa tu Europe banyak yang kalah dengan Uthmaniah?
Kata la pulak kau hidup masa zaman kegemilangan Andalusia sampai kafir harbi keristian datang belajar ilmu dengan ulamak Islam?  Kau nak kata macamana?  Atau kau pilih reverse pulak, contoh kata, Islam penindas kafir tu pasal kafir keristian kalah dan mundur.

Macaman pulak kot kau dok sama Napoleon yang perang sesama keristian?  Atau kau dok denga Hitler perang sesama keristian?  Ada tak kau nanti kritik orang barat keristian tu mundur sebab perang sesama sendiri?

Reply  naruto3484

tak nak ngaku pulak tu
mike semua ni dah kena kelentong hidup2 dgn  ...
muaythaiko Post at 9-2-2011 20:33

pak arab padang pasir mane yg kelentong kite org???..cer kabo???

Reply 242# ibnur
so takdelah bukti tuhan Allah SWT tu wujud????

yg aku nampak hanyalah kepercayaan membabi buta.

pasal zaman kegemilangan islam tu. rilek dulu. aku skang masih membaca lagi pasal benda tu. aku rasa zaman kegemilangan islam tu hanyalah satu exaggeration sahaja. mmg waktu tu islam kukuh. tapi dari segi ilmuan islam tu aku goyang ckit. pasal tamadun yunani dan greek dah wujud lebih lama. dan mereka dapat asas2 ilmu itu drpd greek dan yunani. banyak sejarah pasal penyebaran islam ni dah jadi macam evil dress up like a virtue.

Reply 243# naruto3484

lu pikir le sendiri.

Reply  ibnur

yg aku nampak hanyalah kepercayaan  ...
muaythaiko Post at 10-2-2011 14:42

Sdr Muaythaiko,

Gerenti takder.. Kerana ngak pernah ada sesiapapon pernah ketemu ama Tuhan yang asli. 'Tohan' yang ada di dalam ugama2 di donia ini amat lemah kerana ia memerlukan 'penolong/pembantu/perantara/orang tengah/wakil' untok menyampaikan khabar/perentah/kata2 dari-nya kepada manusia. Barangkali ia berada sangat jaoh entah di mana ataupon susah nak berinteraksi dengan manusia beramai2 secara direct. Kang lari pulak manusia bila lihat tohan menjelma kan! Dikatakan ia-nya hantu pulak.

Walaupon ia nampak seakan2 tak masok akal, namun manusia wajib percaya tau! Jikalau manusia persoalkan/engkar/kapir, maka tohan/tohan2 ini akan berdendam dan akan dianugerahi neraka lah jawabnya kepada mereka.

Haaa, jadi kepada ente2 yang taknak beriman (dalam mana2 ugama2), padan muka ente2 nanti.. nak selamat kena beriman dan yakin tau.. nanti leh masok sorga dan rilek forever.. kena ikut panduan2 dan serah je pada selebriti2 ugama untok mencorakkan kehidopan berugama ente..  mereka tu sebelah kaki mungkin kat sorga dah tau. Ilmu depa tinggi2, ente2 tu marhain jer..takyah la cari kebenaran sendiri2.. jangan guna aqal sangat.. layan jerr jangan banyak persoal, nanti gugat akidah ente tu.

Nasehat jerr nii tau.. jangan nyesal.. semoga kalian semua sejahtera selalu. Sekian, makasih.  

Follow Us
Reply  naruto3484

lu pikir le sendiri.
muaythaiko Post at 10-2-2011 14:43

nape mike x nk jawab???..mike takutke nk jawab???...

Reply  ibnur

yg aku nampak hanyalah kepercayaan  ...
muaythaiko Post at 10-2-2011 14:42

mike tau ke beza antara Allah ngan Tuhan???..mike igt sameke Allah ngan Tuhan???..

Sdr Muaythaiko,

Gerenti takder.. Kerana ngak pernah ada sesiapapon pernah ketemu ama Tuhan ya ...
Mr_Beruk Post at 10-2-2011 15:49

sape kate x der..Rasullullah dah pun jumpe masa baginda israk dan mikraj..

sape kate x der..Rasullullah dah pun jumpe masa baginda israk dan mikraj..
naruto3484 Post at 10-2-2011 16:18

Sdr Naruto,

Ye bener itu, memang begitu-lah cerita-nya. Ramai individu2 yang mengaku pernah ketemu ama 'tohan' di warong2 kopi, di Astro, youtube, kelab malam, disko dan di dasar laut. Ada pula yang mendakwa pernah ketemu tohan sewaktu mencari api di bukit Thursina. Yang paling ramai ketemu tohan adalah di rumah2 ibadah,.. kuil, masjid, gereja, synogue, pagoda, kaabah, etc2..  

Post Last Edit by ibnur at 14-2-2011 10:47
Reply  ibnur

yg aku nampak hanyalah kepercayaan membabi buta.

pasal zaman kegemilangan islam tu. rilek dulu. aku skang masih membaca lagi pasal benda tu. aku rasa zaman kegemilangan islam tu hanyalah satu exaggeration sahaja. mmg waktu tu islam kukuh. tapi dari segi ilmuan islam tu aku goyang ckit. pasal tamadun yunani dan greek dah wujud lebih lama. dan mereka dapat asas2 ilmu itu drpd greek dan yunani. banyak sejarah pasal penyebaran islam ni dah jadi macam evil dress up like a virtue.muaythaiko Post at 10-2-2011 14:42

Dan dan bila zaman kegemilangan Islam tu kau main tangkis.  Kau lupa ke Universiti tertua di dunia ialah Al-Azhar!  Algebra sempena nama Al-Jabbar!  Apa yang kau cakap tu semua nampak benar alasan sahaja, hanya nak tolak Islam.  Kau sebenarnya yang bermasaalah.  Bukan aku nak gaduh pasal ilmu tu asal dari mana, aku cuma tanya kalau kau hidup di zaman tu dengan cara pikir kau sekarang, kau akan nampak Islam sebagai apa?  Kapir punya ilmu sekarang ni bukan asal dari dia orang jugak.  Ilmu ni asalnya global, cuma dari zaman ke zaman, ia bertambah dan berubah.

Aku hanya nampak hujah kau bergantung kepada materialistic dan fizikal sahaja.  Tak lebih dari itu.     Apa yang kau hujah sebenarnya sebab kau tak percaya Allah (walaupun kau mungkin percaya ada tuhan).  Bila kau tak percaya Allah, apa yang kau nampak pasal Islam otomatik jadi palsu.  Sama macam Islam tengok doctrine hindu, keriastian dan lain-lain.  Untuk aku, tak guna nak debat sama kau panjang-panjang pasal feqah, tamadun, hukum ini dan itu.  Yang hanya perlu sekarang ni kita cerita samada tuhan wujud atau tidak (dan untuk kau, aku tak akan maksudkan Allah, tuhan tu aku maksudkan untuk kau sebagai sebagai supreme being).

Aku yakin kau tak akan jumpa bukti tuhan wujud dengan cara kau tu.  Sebab kau ni materilistik, kebendaan, nak cara benda physical, nak cari kekayaan dan bagai yang sewaktu.

Aku boleh cadang sahaja la.  Kalau kau cari di shopping complex, di KLCC, di library, di tepi pantai memang aku tak yakin kau akan jumpa.  Tapi orang ada kata, perkara ghaib ni dapat terbukti kebenarannya kalau hampir dengan perkara ghaib.  Maksud aku, kalau kau nak cari tuhan, salah satunya, keadaan yang orang percaya keadaan tu hampir dengan tuhan.  Keadaan yang hampir kepada perkara ghaib ialah mati.  Tu pasal orang tasauf kata, nak jadi zuhud selalu ziarah kematian, kalau nak enjoy selalu la ziarah orang kawin.

Cadangan pertama aku, bila ada kematian orang Islam especially sedara mara kau, kau pergi la ziarah.  Walaupun kau tak percaya Allah, tapi kau pergi jugak la untuk menghormati.  Bukan orang tau kau munafiq, fasiq atau murtad kecuali kau bagitau dia orang.  Bukan pergi 10-30 minit, kau pergi dan tunggu dari sebelum mandi jenazah sampai ke liang lahad.  Kemudian sentiasa la kau perhatikan jenazah tu terutama masa mandi dan kafan.  Masa sampai saja di kuburan tu, kau cakap atau kau minta la sendiri dalam hati....  "sekiranya tuhan wujud, mohon tunjukanlah aku bukti kewujudan itu".  Kalau boleh, kau pun ikut sama dalam kubur untuk tolong turunkan jenazah.  Insha Allah, kau akan dapat bukti samada tuhan wujud atau tidak.

Cadangan kedua aku, kau cuba la bersuluk di kuburan.  Lagi pun kau tak percaya tuhan, jin dan setan.  Jadi kau takkan nak takut hantu.  kalau kau takut hantu, nampak sangat kebangangan sebab kat hantu takut tapi tak percaya tuhan.  Kau cari di sesetengah tempat sekolah pondok dia orang ada buat satu bilik dalam tanah yang sama level dengan kubur di sebelah kubur.  Jadi bila kau baring tu kedudukan kau tu sebenarnya sebelah dengan mayat dalam kubur.  Kau tidur satu malam.  Apa nak takutkan, sebab kau bukan percaya hantu.  Lepas bangun pagi, kau cerita kat kita orang apa pengalaman kau, samada nampak bukti atau tidak.  Tempatnya ada sini:
Tok Guru Selehong masyur sebagai ahli sufi yang zuhud. Bagi tujuan supaya hatinya tidak tertambat kepada dunia, beliau menggali sebuah lubang khas dalam kawasan tanah perkuburan islam, berhampiran pondok Selehong yang dijadikannya semacam kamar khusus tempat beliau beribadat dan bersuluk.

The idea of a pondok settlement was inspired by the Muslim scholar, Tok Guru Syeikh Abdul Rahman bin Othman (or popularly known as Tok Selehor) at the end of the 19th century. He built a small madrasah (centre of religious studies) to conduct his teachings. A pious man, Tok Selehor was fearful of becoming arrogant and egotistical as his name became more and more well known. To avoid these traits, he dug a special hole in the graveyard of Kampung Selehor, near the madrasah to constantly remind him of death and man's immortality. This hole still exists until today.

Today, that small madrasah has been upgraded into a mosque and now bears the name of this respected scholar - Tok Selehor Mosque.

Tok Selehor Mosque is located in the Tumpat district, to the west of Kota Bharu. For more information, please contact the Kota Bharu Tourist Information Centre at 609-7485534.

Okay setakat ni dulu.  Sorry tak dapat masuk 3 hari lepas.  Dan pula semalam ada lagi kematian bapa saudara, jadi aku baru saja lepas ziarah kubur.

Reply 251# ibnur

Dan dan bila zaman kegemilangan Islam tu kau main tangkis.  Kau lupa ke Universiti tertua di dunia ialah Al-Azhar!  Algebra sempena nama Al-Jabbar!  Apa yang kau cakap tu semua nampak benar alasan sahaja, hanya nak tolak Islam.  Kau sebenarnya yang bermasaalah.  Bukan aku nak gaduh pasal ilmu tu asal dari mana, aku cuma tanya kalau kau hidup di zaman tu dengan cara pikir kau sekarang, kau akan nampak Islam sebagai apa?  Kapir punya ilmu sekarang ni bukan asal dari dia orang jugak.  Ilmu ni asalnya global, cuma dari zaman ke zaman, ia bertambah dan berubah.

entah le. tengok jugak keadaan tu camne. kalau dunia ni dikuasai islam pon. tapi mangsa rogol disebat, org berzina direjam sampai mati macam anjing, quran still penuh dgn error, sejarah para nabi diragui. aku still tolak akidah tu.

Reply 251# ibnur

ehhhh please. even kalo hantu tu wujud pon tidak bermakna islam tu benar.katakan aku pergi tgk muslim funeral. aku mungkin jadi sedikit takut dgr talkin bagai. tapi cuba pulak aku pegi pengkebumian kristian, sudah tentu perasaan tu berlainan. so bagi aku itu semua faktor psikologi saja. bacaan ayat quran dan talkin tu ibarat soundtrack yg akan mempengaruhi jiwa kita.

pasal bukti kewujudan tuhan tu mmg aku tau ko tak boleh buktikan. cuma skang ni quran pon banyak error. sejarah hidup nabi ni diragui so camne ko boleh percaya bulat2 benda yg tak terbukti kewujudannya.

aku tak kisah lerr kalau quran ni perfect. tuhan tak nampak pon kewujudannya tapi kalau quran ni penuh dgn kebenaran takpe jugak.ini dah le penuh dgn menghasut kebencian pastu banyak error plak tu.

Post Last Edit by ibnur at 15-2-2011 16:04
Reply  ibnur
ehhhh please. even kalo hantu tu wujud pon tidak bermakna islam tu benar.katakan aku pergi tgk muslim funeral. aku mungkin jadi sedikit takut dgr talkin bagai. tapi cuba pulak aku pegi pengkebumian kristian, sudah tentu perasaan tu berlainan. so bagi aku itu semua faktor psikologi saja. bacaan ayat quran dan talkin tu ibarat soundtrack yg akan mempengaruhi jiwa kita.muaythaiko Post at 14-2-2011 19:03

Sangat pelik hujah mu wahai tuan muay...  Aku tak kata kalau hantu wujud bermakna Islam benar.  Ini baru level samada tuhan wujud atau tidak.  Kau pun belum buat apa-apa lagi.  Baru setakat cakap 'katakan'.  Apa nak dikatakan?  Buat pun tidak lagi.  Takut hantu ke?  Atau takut terbukti tuhan wujud?  Bahasa arab pun kau tak gheti sepatah haram, apa pulak nak kata bacaan ayat quran menakutkan!!!  Kalau kau percaya ini semua cult, tak ada apa yang akan berlaku pada kau.  Dan kau akan dihormati sebab menghadiri funeral.  Takkan takut tak menentu kot.  Aku pun pernah masuk kubur tolong turunkan mayat, sampai sekarang alhamdulillah masih biasa jer.

Kau ni manusia pelik, nampak jelas benar lagi alquran tu.  Surah 59 ayat 13 sebut "59:13  Sesungguhnya kamu dalam hati mereka lebih ditakuti daripada Allah. Yang demikian itu karena mereka adalah kaum yang tiada mengerti."  Faham ke?  masa dulu orang takut Nabi Muhammad sebab dia orang tak faham.   Macam kau la ni sangat jelas, entah apa yang kau takutkan!!!

Reply  ibnur

pasal bukti kewujudan tuhan tu mmg aku tau ko tak boleh buktikan. cuma skang ni quran pon banyak error. sejarah hidup nabi ni diragui so camne ko boleh percaya bulat2 benda yg tak terbukti kewujudannya.
muaythaiko Post at 14-2-2011 19:03

Aku dah bagi cadangan, hanya samada kau ada telur atau tidak nak buat.  Kalau kau masih kata tuhan tak wujud, apa yang aku cadangkan tu tak akan memudaratkan kau.  Dan kau dengan megahnya boleh la berhujah dengan lebih berkesan di merata-rata tempat.

Reply  ibnur

aku tak kisah lerr kalau quran ni perfect. tuhan tak nampak pon kewujudannya tapi kalau quran ni penuh dgn kebenaran takpe jugak.ini dah le penuh dgn menghasut kebencian pastu banyak error plak tu.
muaythaiko Post at 14-2-2011 19:03

Apa point kau brader?  Tuhan wujud?  quran pefect?  Quran error?  macam merapu orang tak keruan jer point-point kau ni?

Reply  ibnur

entah le. tengok jugak keadaan tu camne. kalau dunia ni dikuasai islam po ...
muaythaiko Post at 14-2-2011 18:42

Aku hanya nampak seorang yang sangat confuse.  Banyak sangat soalan dijawab dengan 'entah'.  Hanya hujah-hujah pinjaman dari kafir harbi yahudi dan nasrani ajer yang di iyakan.  Jadi la muay angguk angguk.

Reply 254# ibnur

maksud aku kat cni ialah oleh kerana ko dan jutaan muslim dekat dunia ni tak boleh buktikan kewujudan tuhan ko. maka hanya satu cara aje utk buktikannya. iaitu dgn quran. ianya mesti perfect. takleh ada kesilapan saintifik ckit pon. sebab ko claim quran datang drpd yg maha pencipta. tapi skang ni quran pon banyak error dan kalau dikaji ianya bertaraf pemikiran manusia abad ke 7. so camne??

pasal ko sarankan aku utk hadiri funeral tu utk tgk bukti kekuasaan tuhan. tak payah le wehh. ianya hanya unsur psikologi ajerr. tu sebab aku tanya kat ko. cuba ko tengok pengkebumian orang agama lain. kristian atau buddha. tentu feeling ko berlainan bukan. aku pon pernah jugak pegi pengkebumian saudara mara aku. duduk bertenggek tepi lubang kubur jugak. meleleh jugak air mata. tapi  feeling is not an evidence.

pasal hantu tu pulak. ko cakap aku tak perlu takut hantu sebab aku tak percaya tuhan. seolah2 ko gambarkan yg hantu tu petanda kewujudan Allah semata2. kalau takde Allah takde le hantu. nampak sangat kemelayuan ko ni. aku takleh nak tolak kewujudan hantu. tapi itu tak bermakna yg Allah wujud semata2 kerana ada hantu.

Reply 255# ibnur

aku rasa ko yg jadi pakcik ibnur angguk2. main terima aje islam takde berfikir

Reply  ibnur

maksud aku kat cni ialah oleh kerana ko dan jutaan muslim dekat dunia ni tak b ...
muaythaiko Post at 15-2-2011 19:46

cube mike masuk dlm kubur tu lak???..

cube mike masuk dlm kubur tu lak???..
naruto3484 Post at 15-2-2011 14:43

Dia mana ada telur nak masuk kubur.  Dia takut hantu, tu pasalnya,  Sekarang tengah bizi, memang bullet dah siap dah ni.

(posted by mobile)

Reply  ibnur

pasal ko sarankan aku utk hadiri funeral tu utk tgk bukti kekuasaan tuhan. tak payah le wehh. ianya hanya unsur psikologi ajerr. tu sebab aku tanya kat ko. cuba ko tengok pengkebumian orang agama lain. kristian atau buddha. tentu feeling ko berlainan bukan. aku pon pernah jugak pegi pengkebumian saudara mara aku. duduk bertenggek tepi lubang kubur jugak. meleleh jugak air mata. tapi  feeling is not an evidence.

muaythaiko Post at 15-2-2011 19:46

Dok bertenggek ajer buat apa.  Aku cadangkan kau minta tuhan yang mungkin wujud tu tunjukan tanda-tanda kewujudannya.  Bukan susah pun, kau sebut jer dalam hati, "ya tuhan, kalau kau benar wujud, tunjukanlah aku tandanya".  Kalau tak ada apa-apa berlaku, tak ler apa-apa.  Tu aku cadang kau masuk juga dalam liang lahad tu, sebab kalau benar tuhan wujud, doa kau lebih effective bila kau dalam tu.  Kalau kau kata psikoloji, apa yang kau nak takut.

Reply  ibnur

aku takleh nak tolak kewujudan hantu. tapi itu tak bermakna yg Allah wujud semata2 kerana ada hantu.muaythaiko Post at 15-2-2011 19:46

Aku tak suruh kau kata kalau hantu wujud, maka Allah wujud dan benar.  Aku cuma nak tau jer.  Sekarang kau dah kata hantu wujud.  Hantu dan jin ni kalau ikut istilah orang Islam ni sama jer benda nya.  Pendapat kau kata hantu wujud sebab kau kata tak boleh tolak.  Sekarang aku nak tanya pasal hantu.  Ni aku tanya nak buat kajian.  Di sini aku maksudkan jin dan hantu adalah sama.

1.  Ada tak dalam geng-geng hantu tu, ada seekor hantu yang paling handal sekali?  Siapakah hantu berkenaan?  

2.  Macamana hantu boleh wujud?  Kalau manusia ni, kena beromen dulu pastu terberanak.  Hantu pulak macamana?

3.  Perlu ke kalau manusia dikacau hantu, kemudian pi sembah hantu tu untuk minta tak dikacau?

4.  Macamana kau boleh percaya hantu wujud sedangkan kau tak nampak hantu?  Atau adakah kau nampak hantu?

5.  Mengikut cerita orang yang boleh nampak hantu, dia orang kata setiap tempat ada hantu.  Satu manusia tu nisbahnya ada 4-5 ekor hantu di tempat berkenaan.  Sebabnya, hantu ni hidup lama.  Tu pasal dia ramai.  Soalan aku, boleh tak kau tanya hantu kat sebelah kau sekarang ni, siapa nama dia, berapa umur dia, dan dia tinggal di mana?