CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: icelemontea

All About Pasangan Popla - Tok Ti.. poo Situ Sana Sini & Tok K..ertu

Close [Copy link]
kesian??? rupanya ada istilah kesian jugak dlm hidup korang ek...wakakak..ingat ker tau nak mengutuk jer

apa nak dikesian kan...
pelik .. . . . :stp:

Tak rancang pinang Siti

Tak rancang pinang Siti

Oleh Hartati Hassan Basri
hartati@hmetro.com.my

KUALA LUMPUR: Keluarga terdekat Datuk Khalid Muhd Jiwa, 47, atau Datuk K mengakui tiada perancangan menghantar rombongan meminang penyanyi Siti Nurhaliza Taruddin, 27, sebagaimana yang diperkatakan.

Beliau yang enggan namanya disiarkan berkata, sebagai seorang daripada ahli keluarga terdekat Khalid, pastinya kenyataan sumber yang dipaparkan dalam Harian Metro semalam sebagai sesuatu yang memalukan mereka sekeluarga.

揔alau betul ada rancangan meminang Siti, mengapa perlu menggunakan khidmat Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan (Jawi)? Kami rasa malu seolah-olah dia anak yatim piatu yang tiada keluarga.

揚ada hakikatnya dia ada ibu bapa. Sudah tentu urusan seperti ini dikendalikan ahli keluarganya. Saya cukup kesal dengan tindakan pihak tertentu yang memberi maklumat salah kepada media.

揑ngin saya tegaskan di sini bahawa keluarga kami tiada perancangan merisik atau meminang Siti. Begitu juga cerita mengatakan mereka akan melangsungkan perkahwinan pada Ogos ini. Tapi kata orang, jodoh di tangan Tuhan,

sajolysubry This user has been deleted
Hentikan spekulasi - Datuk K

KUALA LUMPUR 10 Mac - Ahli perniagaan, Datuk Khalid Mohamad Jiwa atau dikenali Datuk K (kiri), 47, hari ini meminta media supaya tidak lagi menyiarkan sebarang berita mengenai dirinya yang dikaitkan dengan penyanyi nombor satu negara, Siti Nurhaliza Tarudin , 27, yang diperoleh melalui sumber tidak sahih.

Dalam satu kenyataan yang dikeluarkan di sini hari ini, beliau berkata, berita yang disiarkan oleh media sebelum ini mengganggu kehidupan peribadi dan keluarganya serta menyinggung pihak-pihak tertentu.

Berikut kenyataan penuh beliau:

``Sejak akhir-akhir ini, media massa sama ada akhbar, televisyen dan radio banyak membuat spekulasi mengenai diri saya yang dikaitkan dengan penyanyi Siti Nurhaliza.

Kecuali kenyataan yang dikeluarkan oleh saya sendiri atau Siti, kebanyakan berita tersebut bukan sahaja tidak benar malah berunsur fitnah. Selain menjejaskan maruah saya dan memalukan keluarga, spekulasi itu turut mengganggu kehidupan saya, anak-anak dan pihak-pihak tertentu.

Saya amat kesal dan kecewa kerana kebanyakan laporan mengenai diri saya yang hanya memetik dari sumber-sumber atau dari pihak ketiga itu, bukan saja tidak benar malah menjejaskan kehidupan saya secara peribadi dan sebagai ahli perniagaan.

Justeru, saya memohon jasa baik pihak akhbar, majalah, stesen televisyen dan radio agar tidak lagi menyiarkan sebarang berita mengenai saya yang diperolehi daripada sumber yang belum pasti kesahihannya.

Saya memahami tugas media massa dan menghormati kebebasan akhbar. Apa yang saya minta hanyalah pihak akhbar menghormati kehidupan peribadi saya sebagai manusia biasa dengan tidak melaporkan perkara peribadi saya berdasarkan maklumat pihak ketiga.

Saya berjanji jika ada sebarang perkara mengenai diri saya yang difikirkan layak sebagai bahan berita, saya sendiri yang akan mengeluarkan kenyataan. Sekali lagi, saya memohon kerjasama pihak media dan amat menghargai kerjasama ini. Sekian, berbanyak-banyak terima kasih.''

Kisah hubungan antara Khalid dan Siti Nurhaliza menjadi semakin diperkatakan apabila penyanyi pujaan ramai itu membuat kenyataan di depan media baru-baru ini mengenai hatinya sudah dimiliki.

Namun, penyanyi tersebut tidak menyebut identiti lelaki pilihannya tetapi banyak pihak mengaitkannya dengan Datuk K.

teka teki lagi ker.... penat laa aku.... :kant:

sajolysubry This user has been deleted
Jangan dengar cerita pihak ketiga: Datuk K
Oleh Norfatimah Ahmad

KUALA LUMPUR: Ahli perniagaan, Datuk Khalid Mohamad Jiwa (gambar) yang dikaitkan dengan penyanyi Siti Nurhaliza Tarudin, meminta media massa agar tidak menyiarkan berita mengenai dirinya yang dipetik daripada sumber atau pihak ketiga.

Pengerusi Ace Group of Company yang turut dikenali sebagai Datuk K itu berkata, beliau membuat permintaan berkenaan kerana banyak laporan mengenai dirinya sejak akhir-akhir ini, yang berdasarkan sumber atau pihak ketiga, belum pasti kesahihannya.

揔ecuali kenyataan yang dikeluarkan oleh saya atau Siti, kebanyakan berita berkenaan bukan saja tidak benar, malah berunsur fitnah. Selain menjejaskan maruah saya dan memalukan keluarga, spekulasi itu turut mengganggu kehidupan saya, anak-anak serta pihak tertentu.

揂pa yang saya minta hanyalah supaya akhbar menghormati kehidupan saya sebagai manusia biasa dengan tidak melaporkan perkara peribadi berdasarkan maklumat pihak ketiga,

Follow Us
keadaan mcm dah tak terkawal..pihak media tolong la beri peluang utk siti bernafas!

aduh pihak media ni saja je...mana satu yg betul pun tak tahu...apala...

mesej dari walnut

bak kata pujangga dari zaman p ramlee lagi

cinta itu BUTA

ish...ish ....confuse............sbb tula siti kene bagitau hal yg sebenar kalau tak mcm2 cite yg diorg buat.........

aku laparrrr!!!! nak makan apa yek malam ni?

Reply #27 lebai_WOLRD's post

ehhhhh..pandai pulak tuka statement aku. we love u siti n kak rozie! :love: muah muahhhh:pompom:

susahnya jadi artis.. popular susah, tak popular pun susah... aku ingat baru je nak gi audition af4.. kalau macam ni lah ceritanya.. tak jadi lah nak gi... susah.. kang kalau menang tak kawin pulak aku... he he he  

yeah.. i lap u tooo...

Siti ooo siti.... ko ni nk kawen ke tak nak... asik no komen je... kalo nak ko cakap je... kalu taknak datuk k ni   abg jagung ade... meh sini... siti  oooo   sitiiiiii....

Kesian ko siti dapat orang tua..... tapi blum konpem kan.... tapi tak pe duit dia banyak tuuuuuuuu...

the first local version of Bennifer.....will this end like them?
kuasa media mampu memusnahkan hubungan cinta.

Originally posted by synic at 11-3-2006 06:13 PM
susahnya jadi artis.. popular susah, tak popular pun susah... aku ingat baru je nak gi audition af4.. kalau macam ni lah ceritanya.. tak jadi lah nak gi... susah.. kang kalau menang tak kawin pulak ...

... jgn ler putus harapan......

kalau CT buat pengakuan jujur, takda lah jadi cam ni. Biasalah berita2 cam ni sebagai publisiti untuk menaikkan nama CT yg tenggelam oleh aura Mawi.

Originally posted by kipiq at 10-3-2006 03:20 PM
cantiknya siti..tapi nampak cam dah gemuk sikit

bukan saja gemuk tapi montok !