CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

[Merged] Norman masih lagi BERHUTANG hantaran kawen dengan Abby

Post Last Edit by alien3d at 16-9-2010 09:50

Reply 14# Lina66

http://ms.wikipedia.org/wiki/Mas_kahwin

Hukumnya adalah wajib berdasarkan dalil ayat Al-Quran:
" Dan berikanlah kepada perempuan-perempuan itu mas kahwin mereka sebagai pemberian yang wajib. Kemudian jika mereka dengan suka hatinya memberikan kepada kamu sebahagian dari mas kahwinnya maka makanlah (gunakanlah) pemberian (yang halal) itu sebagai nikmat yang lazat, lagi baik kesudahannya. " - (Surah An-Nisaa’: 4)[1]

Kalau mas kahwin 20 ringgit >minyak kereta full tank pun tidak 2 bar je naik.
Jumlah mahar yang wajib dibayar akan ditentukan oleh walinya jika perempuan itu masih kecil, tetapi sudah baligh atau janda boleh ditentukan oleh perempuan itu sendiri.
nilai mas kahwin mengikut  islam.gov.my
http://www.islam.gov.my/informasi/nilaimaskahwinnegeri.html

wang hantaran ini kdgkala ada perjanjian berlapis...
masa berunding wakil-wakil keluarga...hantaran lelaki 10k...itu perjanjian pertama. (coverline pandangan masyarakat)
perjanjian ke2, lelaki dan perempuan sama-sama tanggung 50/50.
Jadi dlm kes ni, kita tak tahu pun perjanjian antara mereka.

tak heran norman akan kata gini sbb sy mengalami perkara yg lebih kurang sama.
belum cerai dulu ex- ...
buahcinta Post at 16-9-2010 07:56

Tingat dulu arwah mak saya ada berkata kalo pinjam laki-bini kira cam pinjam KAYU API
Kayu da hangus & jadi abu jgn harap nak dpt balik kayu tu cam bentuk asal

Ada kes sorang kwn lagi sian, da la pinjaman dulu dibuat oleh x-hubby dia guna nama x-wife,
ble da cerai x-hubby dia leh wat tak tau hutang2 tu & ckp takkan bayar satu sen pon, padahal duit tu dia amek & guna
sampai skang hutang2 tu x-wife dia yg tanggung sorang2....

Ada kes lain lak sbb anak2 dijaga oleh x-wife, so tanggungjwb diserah bulat2 kat x-wife tu
Konon sbb x-hubby tak jaga, tak yah bayar

Lelaki ni kalo didiamkan mmg akan wat2 donno jer
Dorang igt ble tak dituntut leh lepas camtu je
Esok berjawab la kat akhirat tanggungjawab tu sume

:@:@:@:@

http://farrahlina.blog.friendste ... -kisah-abby-norman/

Di sebalik kisah Abby-Norman

Actually, kisah Abby-Norman ni dah beberapa minggu org dok bercerita tpx tau nape aku tetiba terpanggil nk tulis kisah dorg ni.Abby yang aku kenali sebagai ‘B’ seorang yang cukup sensitif n particular, manakala Norman yang lebih mesra dengan panggilan Hakim seorang lelaki yang mengambilberat n klu pompuan jmp dia grenti cairlah beb sbb cara dia kot, itu pandangan aku ms dulu bkn skrg lps ‘tangkap khalwat’ok!. Pernah aku puji Norman depan Abby, kira lbh kurang mcm nilah ayat aku “Hi… B bertuah ko dpt laki handsome baik ati plak 2, klu akulah dpt Hakim ni x taulah…,” ms 2 mereka br sj kahwin blm dpt Danish lagi, time aku puji 2 muka Abby mmg berubah giler beb, yelah mgkn sentap ngan ayat aku “… klu aku dpt Hakim x taulah…” pd aku itu skdr pujian sj n dia sepatutnya berbangga , tp mgkn bg Abby n org lain sensitif klu dgr ayat 2. Apa pun ms 2 dorg mmg couple yg paling loving, n klu korg tgk Norman layan Abby mmg superb beb, dia mmg mhargai wanita, n skrg pun still mhargai gak, hargai si Memey 2 hmmmm………..

Berbalik kisah Abby-Norman masih aku ingt lagi ms hr pernikahan pasangan ni, kontroversi siot… sblm mjls pernikahan, psgn ni nk kaburkan mt wartawan, dia wat majlis btunang pd siang hari, walaupun kecoh bila wartawan tanya pd Abby benarkah majlis perkahwinan akan diadakan pd hari tersebut atau dalam ms terdekat? dengan sekeras2nya Abby menafikan kononnya ia sekadar majlis pertunangan n majlis ‘Sanding’ akan diadakan pada pertengahan taun depan, pandaikan Abby guna ayat sanding smua wrtwn ms 2 x prsn beberapa kali dia tekankan sanding, so mmg betullah dia bsanding pd pertengahan tahun depan bkn nikah, n aku yg dh tau bkn dari Abby tp dr pihak pejabat agama sbnrnya majlis pernikahan pasangan ini akan diadakan lepas Isyak di Jalan Selangor, Bukit Damansara, senyap jelah n coverline wat2 x tau, nak dpt story xlusif beb mesti pandai coverline tkt kena caras ngan wrtwn lain nnti huhuhu…. Tp aku ttp bg hadiah n ucapan Selamat Pengantin Baru wat Abby-Norman, sebaik Abby lihat ucapan ‘Selamat Pengantin Baru’ tu dia terus beritahu aku kononnya mereka hanya bertunang sj bkn berkahwin, x mo ckp banyak aku senyum je dengan jawapan “ye ke? X pelah Farrah sj je bg adiah 2.”

Pada sebelah mlmnya aku n kengkawan wrtwn satu opis b’sm fotographer standby kat Bukit Damansara, sbaik sj kami tiba di situ, sah mmg ramai org tp yg x syoknya ada lak beberapa ‘Pak Pacak’ kira bodyguard yg badan leh tahan besarlah terpacak kat luar rmh 2, dgr citer smua ‘Pak Pacak’ 2 cousin si Norman ni, so aku ngan beraninya jalan menuju masuk ke rumah tersebut, tapi malang nasib aku kena tahan siot, dorg siap tny apa hubungan aku ngan Abby – Norman, jwpn aku ringkas kawan tetiba mak si Norman yg kebetulan kenal aku x benarkan aku msk dengan alas an majlis 2 hanya untuk kaum keluarga sj n ia sekadar majlis ulangtahun kelahiran Norman kononnya…. Kira-kira jam 9 cam2 ada dua biji kete masuk ke kawasan rumah yg x berpagarblock depan pintu umah 2, so mmg aku x akan nmpk apa yg blaku sbb dorg dh block pintu depan umah 2. Tp kerana mahukan berita yg xlusif aku n lelain tgg gak, sehinggalah akhirnya kami bjumpa sorg cousin Norman yg sudi bg statement tp minta off rekod, dia mengesahkan majlis tersebut adalah majlis pernikahan bkn ulangtahun kelahiran n siap bgtau nm kadi 2 lg, so apa lg mlm 2 gak kt org dptkan statement kadi 2 dan dia mengesahkannya. N esk 2 smua paper main citer majlis pertunangan Abby, tp shari lps 2 paper kt org kuar citer ‘Lepas tujuh jam bertunang, Abby sah nikah’ ha… ambk ko smua org kecoh, tp x syokkan klu skdr kuar citer sj x de gmbr, nnti org kt reka citer lak, so aku pun cr Abby kat umah dia, n tempat mak dia keje (dulu di Poliklinik Kotaraya) mnt gmbr nikah dia tp dia still bkeras kata dia x nikah sblknya hanya tunang sj, so bila dia x mo bg kerjasama aku apa lagi ugutlah satu benda ni, klu aku kuar citer satu ni gerenti satu Malaya gempar, jahatkan aku ms 2, tp nk wat cane editor suh dptkan gak, nk xnk aku tpaksa wat cara 2. Lastly Abby bg gak gmbr nikah wpun hny skeping sj tp bg aku skeping gmbr cukup untuk mceritakan sgala2nya… So lps 2 kuarlah gmbr mjls nikah Abby-Norman n seterusnya statement Norman yg mengesahkansendiri majlis pernikahan tersebut, so smua dh tau ksh pernikahan psgn tersebut n ms 2 kiranya paper kt org leadlah sbb dpt citer xlusif hihihi…..

Ptengahan taun depan spt yg dijanjikan psgn ni bersanding n ms tu Abby pregnant Danish n sterusnya Marissa n lastly Maria tp aku yg dh bbrp lm tgglkan bidang hiburan tetiba tersentak bila dpt tau Norman-Memey kena tangkap khalwat, ms 2 terus aku tbayang muka Abby n anak dia, tmbh lak dia ngah pantang lglah aku risau keadaan dia, bagaimana dia nak lalui smua itu dlm keadaan dia sedang berpantang, takut gak aku klu jd angin meroyan ni, tp aku bangga bila tgk Abby cekal lalui smua 2, yelah dh brp lama dia sabar, ms ngan Farahdhiya dulu pun si Norman ni gatal gak dok kenen2 si Farah 2 siap g umah beb, tp sib baik si Farah ni x layan lelbh klu x mau jd citer sm. Dak Memey ni aku no komen sbb dgrnya dia pun sm melayan klu x cane leh tangkap khalwat… mmmmm………. Ntahlah tp nilah dugaan paling besar wat Abby n aku harap dia dpt teruskan life ngan baik skali… yelah sblm ni rmhtgg dorg slalu happy je, wat birthday anak kat Mc’ D, KFC, bsalin dlm kete smpi org twr nk beli kete stream putih dia 2 kononnya ada ‘Ong’ Cina kt, tp lastly ni kesudahannya… N rahsia Abby masih aku simpan hgg kini wpun ramai yg tertanya2 psl satu benda ni, aku akn cb zip mulut ni stkt yg blh tp ada gak yg dh tau biasalah kekadang zip mulut aku ni tbuka gak huhuhuhu…….. Finally apa yg aku leh kt kat sini Jangan kita menilai Sesuatu 2 dr luaran sj, kekadang luarannya sempurna, cantik, perfect n sebagainya tp dalamannya x de sape yg tau, mcm2 lah kisah Abby-Norman ni ms Abby bersalin siap kuar dlm paper kononnya anak yg br 2 buktikan hubungan pasangan ni x berantakkan so lastly korg tgk sendirilah, bak kt Nabil ‘lu pikir sendiri’ huhuhu….

Reply 55# natashism

hahahaha!!!!

rahsia?

pasal abby dah penah kawen
dan ada anak sorang
sblm nikah ngan normiang?

Follow Us
waktu kawen dulu hantaran sampai puluh2 ribu!!!cissssss!! artis sekarang memang tahap banggang,semuanya nak menunjuk2 kekayaan,masing2 nak tunjuk hantaran sapa paling mahal..wekkkkkkkk!!!!!!!..pu9ith!!!♫♫♫♪♪♪♪

Menuntut yg hak tu pun patut2 la abby hoi, kau tu tamak haloba la, bende dah lepas dan kau pun dah ada balak muda, apa lagi kau nak?
Jeles tgk normiang nak tunang kau dah gelabah, dengki la tu!
Kau tu bila nak kene sunting ngn jantan muda? Kali ni kau make sure jantan byr cash duit hantaran tu.

abby nih retis
patut gak mintak mas kahwin riban riban
lain ler muka tak siap siap
camner nak mintak riban riban
ni mesti muntz suka, gelak gelak heouls
baca muka tak siap
muka pasang siap ada tak?

Wow dah lama makan baru jadi taik.

nih aku amik dr fb abby:

Abby Abadi Lurvly Fanpage Ya ALLAH! Sumpah dgn nama ALLAH! Norman Hakim itu adalah penipu besar! Apa yg keluar di metro hari ini adalah sgt2 berbeza dgn apa yg berlaku, & dia sndiri pun tahu... smlm dia ada msg sy dgn msg yg berbaur ugutan sbb sy dedahkan perkara itu. Hari ni apa yg keluar mmg sgt2 tak masuk akal! x fikir lgsg lojiknya, stakat nk lepaskan tengkuk sndiri.. eee!! anak siapalahh yg pelik sgt perangai ni! astarafirullahalazim...

kalau ada hukum fatwa jatuh murtad pasal gune kaedah Wang Hantaran dari budaya Hindu, mesti dh terhapus dah amalan ni....

wang hantaran ni mcm buatkan wanita ni barang mainan seks yang boleh dijual beli kat plaza lowyat.....

Malam2 yang Norman selalu memberi nafkah tu kira hutang sudah jelas la... bukan senang nak dapat nafkah tu.. ada pompuan sanggup curang dengan laki malah ada yang bayar kepada gigolo untuk mendapatkan nafkah tu..

Reply 239# Syd

berpeluh2 baca.. saiko jugak yg tukang tulis blog ni...  tapi sebelum norman, mmg abby pernah kawin pun kan?? tak silap dengan S (nama penuh tak sure.. tapi abby sebut S aje time tu).
Norman nih dulu asal2 dia syok kat EF. masa tu erra baru putus tunang dengan awie. norman kemaruk gile dengan erra time tu tapi erra tak layan.. ada satu filem yg erra jadi adik beradik dengan abby - norman hero. citer apa ek... pasrah ke apa..
lepas kena reject dengan erra si norman rapat ngan abby sbb dia cakap muka abby iras2 erra... sampai la deme tu kawin...

Reply 241# Syd

ayoyoooohhhh...... citer lama takyah ungkit lagi
    no one is perfect
    everyone makes stupid mistakes
    kes norman masih hutang mas kahwin
    kena langsaikan
    rasanya abby masih sayangkan norman kot

statement terbaekkk 2010!!
azwalissa Post at 15-9-2010 08:39

memang terbaekkkkk sgt

masa tengah stim senggama ngan norman atas katil dulu, esoknye takde lak kuar statement norman hutang wang hantaran ke apa.. !!!
dah cerai baru nak ungkit itu ini..
abis sume hal dlm selimut nak cite kat orang..
takde langsung yg baik pasal norman disebut..
sume yg burukkkkkkkkkkk je...
pirahhhh..pungkoq la lu abby !!

NEGARA
Abby tuntut hutang kahwinOleh YUSMAN AWANG dan JESSABELL SOO
hiburan@kosmo.com.my
15 Septe ...
tongkatwaran75 Post at 16-9-2010 07:07

kalau aku jd abby pun aku mintak balik:@
amboiiiiii.......duit hutang aku xleh nak bayar
kawen tu boleh plaks?
jgn ko berutang lg ngan memek sudeh

Malam2 yang Norman selalu memberi nafkah tu kira hutang sudah jelas la... bukan senang nak dapat naf ...
paler kembang Post at 16-9-2010 10:47

habes tu ko hengat abby kasik p***y dia free ke kat norman?
hengat abby hadap sgt ke kat k***y norman?

masa tengah stim senggama ngan norman atas katil dulu, esoknye takde lak kuar statement norman hutan ...
flysham Post at 15-9-2010 17:21

Takkan masa lom cerai nak ceta BURUK SI NORMIANG?????
    Kalau Abby buat gitu, aku caya, KO GAKLAH YANG AKAN
    NAIK SINGA, KUTUK ABBY, TAK TAHU JAGA AIB LAKI, ABIS
    SEMUA DIDEDAHKAN. So, bila pulak nak bukak AIB SI NORMIANG?
    Masa laki bini tak boleh, lepas cerai pun tak boleh, bila masa
    yang BOLEH? Kalau Normiang dah terbongkang mati ke??????