CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: klipklip

FAM: Football Association Malaysia [jgn buka thread baru!!)

Reply #272 Caranthir's post

dulu dah baper byk dah coach luar di ambik utk coach tim mesia..
sudahnye pe jadik? kene fire dek FAM..
aku ingat ader sorng tuh train player keras sket la..
plyer ngadu kat FAM.. kene fire la itu coach..
coach2 nih seme prihatin.. nak yg terbaik utk tim yg doarng latih..
tapi bile coach2 nih bwk cadangan ke FAM.. FAM rasa cam dorang nih lawan tokey..
mintak itu mintak ini.. padahal coach mintak a better training facilities.. padang yg elok.. abih camno..

Reply #281 conan's post

tu la.. player mesia nih banyak lemak... lembik, ketahanan mental lemah, fokus kurang... camner nak maju?

Amik coach dari negara yg besar-besar saiz badan. Tak sesuai dengan player Malaysia yang byk makan budu ni. Amik le coach dari Amerika Latin cam Mexico ke. Baru sesuai. Diorang punya stile of play pun untuk player-player cam player kita.

Ni nak amik coach dari england la, hungary la. Style diorang lebih fizikal sebab badan eropah punya saiz.

ambik sir alex or maurinho pun tak guna..kalo player still lembik cam taik...bebal kematu.....

silap2 coach luar ni bunuh diri coz tak tahan ajar budk2 yg
bebal kematu ni...

takyah kutuk lebih2...

fans pon 2x5.. 3rd class.. kau dan aku sama..

waaaakakakakakaKAKA'...

Reply #285 Nesta13's post

cipan betul hahaha...

kami buat begini kerna sayangkan bolasepak malaysiaa.. percayalahh.. hahahaha

Follow Us
Aku rasa FAM ni mungkin mismanagement. Management tak cekap. Walaupun banyak duit ada dalam simpanan FAM, tapi tak pandai spend. Lagi satu, banyak sangat orang tua dalam FAM. Walaupun orang tua banyak pengalaman, tetapi lack of energy, mcm zakar (kemaluan lelaki), lelaki muda kurang pengalaman tetapi tenaga dalamannya sangat kuat dan lebih aktif. Tidak dinafikan lelaki tua mempunyai pengalaman dan teknik untuk mengatasi ketegangan zakar yg semakin berkurangan. Maaf, aku ambik konsep zakar sebagai contoh.

Aku setuju dengen pendapat forumer dimana orang2 tertentu harus ada dalam FAM seperti Shahidan Kassim, Shebby Singh, etc...sepatutnya pencarian bakat dibuat semacam myteam buat, adakan roadshow seluruh negara, buat realiti show.

Malaysia patut mencontohi pasukan German dimana sebelum sesuatu perlawanan berlangsung, pemain2 serta jurulatih tidak dibenarkan mengadakan hubungan sex 3 hari sebelum perlawanan. Ini disebabkan untuk retain energy dan tidak mudah lesu apabila beraksi dipandang.

Pemain dikurung didalam hostel dan tidak dibenarkan pulang. Seorang jurulatih simpanan akan menjadi pak guard sementara untuk menjaga pergerakan pemain.

Rate

1

Originally posted by Ax at 17-7-2007 11:52 AM
tapikn bile dah mcmni, ade ker coach luar yg sanggup nk latih mlysia..

aku usulkan abe epitome sbgi jurulatih msia ...

haku cadangkan cadangan ditutup

Originally posted by ifanonline at 17-7-2007 05:02 PM
Aku rasa FAM ni mungkin mismanagement. Management tak cekap. Walaupun banyak duit ada dalam simpanan FAM, tapi tak pandai spend. Lagi satu, banyak sangat orang tua dalam FAM. Walaupun orang tua b ...

Malaysia patut mencontohi pasukan German dimana sebelum sesuatu perlawanan berlangsung, pemain2 serta jurulatih tidak dibenarkan mengadakan hubungan sex 3 hari sebelum perlawanan. Ini disebabkan untuk retain energy dan tidak mudah lesu apabila beraksi dipandang.

di Jepun dan Korea,bakal pemain bola sepak mereka 'dilatih' sebelum mereka dilahirkan lagi.masa ibu mengandung dijaga makanan supaya lahirkan player yg kuat dan tinggi fizikal.FAM yg sempit pemikirannya tak pernah terfikir benda2 ni.bukan saja FAM,tp semua persatuan sukan di Malaysia ni.perkara ni sangat penting dan harus dipandang serius janganla hanya gah mahu bina pusat sukan di Eropah.

LOGO BARU FAM

[ Last edited by  toaster at 18-7-2007 02:40 PM ]

Reply #290 Flaming Boy's post

Kat M'sia player bg mkn yg tak berkhasiat....tp takleh salahkn 100% sbb cara adat pemakanan org kite mmg yg erlemak, santan, berminyak.

Teringat aku satu kelab dlm MHL ade import pemain hoki dr Korea, tp diorang tak berani lg nk main kt sini sbb takut dgn pemakanan kat sini...

Aku setuju dengen pendapat forumer dimana orang2 tertentu harus ada dalam FAM seperti Shahidan Kassim, Shebby Singh, etc...sepatutnya pencarian bakat dibuat semacam myteam buat, adakan roadshow seluruh negara, buat realiti show.

no to shahidan.. dia dah jadi boss untuk 4 persatuan sukan kebangsaan.. jgn gila kuasa.. we need someone who can concentrate on malaysian football, not another politician.. we already have Sultan Pahang and i think he can generates sponsor2 yg diperlukan..

Reply #293 thylord's post

Sultan pun tak nak!!!!!Nanti nak terima kritikan pun tak boleh.Sultan cakap itu,yg lain "Ya tuanku".cakap ini "Ya tuanku".habis bila nak maju?

Korang semua pun tau la,golongan royal ni sejak lahir di tatang bagai minyak yg penuh.korang fikir dia nak terima kritikan org lain?No way in hell!!!!Dalam hidup dia,tak ada perkataan: BERUNDUR,LETAK JAWATAN,TERIMA KRITIKAN,DENGAR CAKAP ORG.

Ditambah pulak dgn golongan2 pencacai dan pengampu dibawahnya mengipas kerana mengejar kepentingan peribadi.

buat persatuan baru cemana.. boleh dak..?

5 minutes to kick offf

managment salah..sukan di malaysia di'politik'kan..semua nk mkn duit je...
yg sepatutnye di'bisnes'kan...makan duit untung jek...bukan mkn duit modal...

rugi la aritu batal match lwn Manchester.pasni team Malaysia free je tak dak bt pa pun

aku tak tau apa masalah sebenar FAM nih....

aku ada satu pendapat la atau cadangan....

memandangkan banyak budak budak bawah 12 tahun skang yang pandai dan ada kemajuan juga ada masa hadapan dalam bola sepak,sepatutnya persatuan bola sepak negeri atau kelab adakan atu sekolah atau akademi bola sepak dimana tahap latihan adalah mengikut fasa latihan bola sepak eropah atau latin.pemakanan juga harus dijaga.takkan la persatuan negeri tak leh buat bende simple macam nih,sedangkan kat negara bolivia yang miskin tuh pun boleh hasilkan pemain bola sepak bertaraf dunia......nih kan malaysia negara maju...tak logik laaa....

Reply #280 Caranthir's post

Itulah maksud saya...kita adjust itu software kasik boleh apply sama kita  punya team.So kita tahu apa bentuk pemain yg perlu kita carik.

Maksud saya tak perlu ubah semua.Ubah pemain2 tertentu sajek.Key player.